Skocz do zawartości

[2028-2029] Draft i Free Agency - Komentarze


SlaKB

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego miałaby nie być prawidłowa? Te wartości maksymalne są dla umów które nie mają praw birda. Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce sezon temu, gdy podpisywałem Robinsona. Dostał umowę na 18 mln na rok. A miał experience równy 9.

 

EDIT:

Poza tym, możecie sobie sprawdzić czy możecie wbić taką umowę dla Richmonda ze strony Bostonu w grze. Ja wam mówię w ciemno, że wbijecie, bo koleś jest na BR.

No Robinson ma 10 lat expa (na stronie nie sa zupejdtowane podstrony zawodnikow - tam D-Rob ma 9 a Mitch 8), wiec dla niego (zgodnie z informacja z poczatku posta) oferta 18 mln jest jak najbardziej ok.

 

Nie ma nic odnosnie spdcjalnych zasad BR co do 1szego roku kontraktu (tylko wieksze procenty i wiecej lat).

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Robinson ma 10 lat expa (na stronie nie sa zupejdtowane podstrony zawodnikow - tam D-Rob ma 9 a Mitch 8), wiec dla niego (zgodnie z informacja z poczatku posta) oferta 18 mln jest jak najbardziej ok.

 

Nie ma nic odnosnie spdcjalnych zasad BR co do 1szego roku kontraktu (tylko wieksze procenty i wiecej lat).

Policz raz jeszcze dokładnie.

Sezon temu Robinson miał exp = 9 (obecny sezon był jego 10, więc jak będzie update na stronie to wskoczy jemu na 10). Czyli (exp = 9) dokładnie tak jak teraz Richmond. Oferta 18 mln dla Robinsona sezon temu została wbita do gry i przeszła bez problemu. Gdybym nie mógł jemu tyle zaproponować, to już sezon temu bym Robinsona nie podpisał za tyle.

 

Nic nowego nie odkryłem. Zawsze BR miał taką możliwość, że można dać coś więcej niż ktoś kto tych BR nie ma. Te oferty zawsze były dla kogoś kto nie ma praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz raz jeszcze dokładnie.

Sezon temu Robinson miał exp = 9 (obecny sezon był jego 10, więc jak będzie update na stronie to wskoczy jemu na 10). Czyli (exp = 9) dokładnie tak jak teraz Richmond. Oferta 18 mln dla Robinsona sezon temu została wbita do gry i przeszła bez problemu. Gdybym nie mógł jemu tyle zaproponować, to już sezon temu bym Robinsona nie podpisał za tyle.

 

Nic nowego nie odkryłem. Zawsze BR miał taką możliwość, że można dać coś więcej niż ktoś kto tych BR nie ma. Te oferty zawsze były dla kogoś kto nie ma praw.

 

ale po co mam liczyć, skoro w csv są aktualne dane? lol (www - D-Rob 9, Mitch 8 i csv odpowiednio 10 i 9)

 

Skoro "zawsze" tak było - że mając BR można było dawać w 1szym roku więcej niż jest to podane w instrukcji FA - tzn, że ta instrukcja była zawsze z dupy.

 

Robinson rok temu wygląda w takim razie na błąd.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co mam liczyć, skoro w csv są aktualne dane? lol (www - D-Rob 9, Mitch 8 i csv odpowiednio 10 i 9)

 

Skoro "zawsze" tak było - że mając BR można było dawać w 1szym roku więcej niż jest to podane w instrukcji FA - tzn, że ta instrukcja była zawsze z dupy.

 

Robinson rok temu wygląda w takim razie na błąd.

Więc skoro nie chcesz liczyć, to powinieneś czytać dokładniej. Bo ja nie mówiłem o tegorocznej umowie Robinsona, a o ubiegłorocznej.

 

A temat z FA co sezon jest kopiowany i wklejany. Więc jak leci, to z błędami. No i Robinson sezon temu, nie jest błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc skoro nie chcesz liczyć, to powinieneś czytać dokładniej. Bo ja nie mówiłem o tegorocznej umowie Robinsona, a o ubiegłorocznej.

 

A temat z FA co sezon jest kopiowany i wklejany. Więc jak leci, to z błędami. No i Robinson sezon temu, nie jest błędem.

Tylko dziwne w takim razie, ze podobne "nie-bledy" nie trafialy sie przy birdowym podpisywaniu najwiekszych nazwisk (Jordan, Hakeem, Shaq, generalnie wszedzie gdzie kilka zespolow walczylo maxami o grajkow) a przytrafil sie przy Robinsonie na ktorego nikt nie zwracal uwagi :) Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dziwne w takim razie, ze podobne "nie-bledy" nie trafialy sie przy birdowym podpisywaniu najwiekszych nazwisk (Jordan, Hakeem, Shaq, generalnie wszedzie gdzie kilka zespolow walczylo maxami o grajkow) a przytrafil sie przy Robinsonie na ktorego nikt nie zwracal uwagi :smile:

Shaq jeszcze nie miał takiej możliwości, gdyż po kontrakcie rookie max dla każdego wynosi 13,5 mln (wcześniej 12,75 mln). Dopiero później się to zmienia. Hakeem był automatycznie przedłużany. A w przypadku Jordana najpierw powiedziano max birdowski, a w kolejnym poście podano wartość $$$ 16,2 mln.

 

W sumie jest mi to obojętne. Można wrzucić Richmondowi max (wg tego co jest w topicu), czyli 16,2 mln na rok. Minus tego jest taki, że przez to stracę pewnie Robinsona. Gdyż musiałem liczyć kasę aby zmieścić się w luxuary tax i dlatego mniejszy kontrakt dostał Robinson. Więc tą różnicę mogłem dać właśnie Robinsonowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedna taka ciekawostka, aby nie było, że Robinson sezon temu to tylko wypadek przy pracy ...

 

http://www.e-nba.pl/topic/3933-2022-2023-free-agency-etap-ii/?p=324193

 

John Wall dostał i podpisał kontrakt z Bulls, który mieli do niego BR. Kontrakt wynosił: 18.5 mln | 5 lat | 5%

W sumie bez względu jest jakie miał doświadczenie na tamten moment, gdyż wartości maksymalnych kontraktów można zobaczyć w pierwszym poście. A prezentowały się następująco:

 

Maximum - maksymalny czas trwania 5 (lub 6 jeśli klub posiada prawa birda do zawodnika); maksymalna roczna podwyżka 10% (lub 12.5 klub posiada prawa birda do zawodnika); maksymalna kwota za pierwszy rok: $12 875 000 (od 0 do 6 lat stażu w lidze), $15 450 000 (7-9 lat), 18 025 000$ (10 i więcej)

Więc maximum jaki niby mógł otrzymać od Bulls to $18 025 000. No a otrzymał więcej. Dlaczego? Gdyż Bulls mieli do niego prawa birda i mogli zaproponować jemu więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bledy, przeoczenia przy FA sie zdarzaja. Nic niespodziewanego kiedy komisze musza z reki wklepac x ofert.

 

Tak samo jak mechanika gry nie jest wyznacznkiem (przyzwolenie na natychmiastowy handel MLE / reguly odnosnie early maxow dla graczy na rookie kontraktach itp).

 

Pytanie do komiszow co jest w tym przypadku wiazace:

 

- mechanika gry (podparta sporadycznymi przykladami, ktore wygladaja na przeoczenie)

- to co jest napisane w regulach FA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jeden, gdzie wypowiadają się komisze oraz komisze składają oferty:

 

http://www.e-nba.pl/topic/3139-2020-2021-free-agency-etap-i/?p=239138

 

Wprawdzie tutaj się rozpędziłem i nie mogłem tyle jemu zaproponować, ale komentarz Cichego raczej wszystko wyjaśnia. Natomiast kilka postów niżej mamy kolejną ofertę dla Mayo od drużyny która ma do niego prawa birda.

 

http://www.e-nba.pl/topic/3139-2020-2021-free-agency-etap-i/?p=239212

 

Myślę, że to chyba wszystko wyjaśnia? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko to jeśli takie będzie stanowisko komiszów to po prostu proszę o aktualizację tego fragmentu:

 

  • Maximum - maksymalny czas trwania 5 (lub 6 jeśli klub posiada prawa birda do zawodnika); maksymalna roczna podwyżka 10% (lub 12.5 klub posiada prawa birda do zawodnika); maksymalna kwota za pierwszy rok: $13 500 000 (od 0 do 6 lat stażu w lidze), $16 200 000 (7-9 lat), 18 900 000$ (10 i więcej)

 

o konkretne wartości - tak aby GMowie nie będący komiszami / nie mający dostępu do FBB wiedzieli ile faktycznie mogą zaproponować zawodnikom

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba sprawdzić, czy jest to wartość stała czy zależna od doświadczenia, wysokości poprzedniego kontraktu, itp.. Bo jeśli to drugie, to u każdego zawodnika będzie ona inna. Chyba, że komisze odgórnie ustalą wartości maksymalne dla BR w poszczególnych przedziałach doświadczeń.

No a w takim wypadku uważam, że owe kwoty powinny raczej znaleźć się niżej ...

  • Bird Rights - oferta z Prawami Birda. Wymaga wcześniejszej rezerwacji. Rezerwacja jest wliczana do Team Salary. Nie jest uwzględniana jednak przy liczeniu tzw. Luxury. W przypadku zawodników z dwuletnim stażem w zespole (zastrzeżonych tzw. Early Birds) max oferta to 4,5mln, 10% oraz 5 lat. Ponadto posiadając Prawa Birdowskie do danego zawodnika można jemu zaproponować ofertę o minimalnej wysokości kontraktu na max 2 lata.
Wtedy nikomu po powinno się mylić kto ile może zaproponować.

 

Przypomnę tylko, że jak komuś kończy się kontrakt rookie, to tutaj się nic nie zmienia. Max w pierwszym rok zaproponowanego kontraktu zawsze jest taki sam dla wszystkich. No a takich przypadków jest najwięcej. Później to tylko u nielicznych dochodzi o bardzo wysokich kwot. No i pewnie dlatego nie zwracaliście na to uwagi.

 

BTW. Jak widzę, że po tylu sezonach niektórzy nadal nie wiedzą jak składać poprawnie oferty na FA, to w sumie sam się zastanawiam czy dopisanie takiego fragmentu do zasad FA coś zmieni? No ale to już tak na marginesie ;)

Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie w zakładce oferty maksymalne podana jest informacja:

 

1. maksymalna długość (i w nawiasie dla BR)

2. maksymalna podwyżka (i w nawiasie dla BR)

3. maksymalna kwota 1szego roku (i brak nawiasu nt. BR)

 

Dla mnie to zawsze było jasne, że punkt 3 jest taki sam dla ofert normalnych i birdowych (skoro w przeciwieństwie do 1 i 2 nic nie jest wyszczególnione). Nigdy przy poprzednich tego typu przypadkach (które podlinkowałeś) nie zwracałem na to uwagi z prostej przyczyny - dotyczyły grajków, którzy mnie nie interesowali.

 

Więc jak najbardziej trzeba to dopisać (jeśli komisze ustalą, że Twoja wersja jest prawidłowa a nie że wcześniej zdarzały się pomyłki) - żeby nie wprowadzać GMów w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki:


 


Mitch Richmond - Celtics


David Robinson - Heat


Baron Davis - Warriors


Corey Maggette - Sonics


Paul Pierce - Celtics


Gary Grant - Suns


Ervin Johnson - Suns


Michael Olowokandi - Rockets


 


Richmond ma kontrakt na 18 mln z tego względu, że wcześniej takie przypadki kończyły się wpisaniem tej większej kwoty i Geddo mógłby czuć się pokrzywdzony, jednak musimy przedyskutować to czy ma tak zostać (i zaznaczyć to w temacie) czy jednak dla wszystkich wysokość maxa ma być taka sama. Z tego względu start kolejnego etapu będzie jutro. 


Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to, ale tak samo pokrzywdzony mogę czuć się ja składałem mu ofertę i złożyłem dobrą maksymalną jaką można było więc też wychodzę w pewnym stopniu pokrzywdzony, bo tak skupił bym uwagę na innym graczu.

Po 1. Moja oferta wisiała niemal od samego początku otwarcia wątku. Została złożona przed Twoją. Widziałeś co oferuję, więc nie można powiedzieć, że moja oferta Ciebie zaskoczyła.

Po 2. Złożyłeś ofertę najwyższą jaką mogłeś złożyć, nie jaką można było. To zasadnicza różnica, a przytoczone przykłady pokazują, że 18 mln nie były wymyślone.

Po 3. Twoja propozycja nie była najwyższa, więc w każdym momencie mogłeś ją wycofać i dać kasę innemu zawodnikowi.

Po 4. Zwrócenie uwagi na zaistniałą sytuację miało miejsce po tym jak już dawno złożyłem ofertę, mając na uwadze, że wcześniej takie zasady obowiązywały i nikt nie miał do nich zastrzeżeń.

Po 5. Nawet sam tego nie zauważyłeś, zrobił to ktoś inny. Gdyby nie julekstep to wydaje mi się, że nikt by nawet o tym nie dyskutował i trwałby dawano 2 etap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 5. Nawet sam tego nie zauważyłeś, zrobił to ktoś inny. Gdyby nie julekstep to wydaje mi się, że nikt by nawet o tym nie dyskutował i trwałby dawano 2 etap.

julekstep to zauwazyl bo mial dogadane z matimwrona snt :)

dodatkowo mial potwierdzenie od komisza, ze oferta C's jest bledna

tak wiec poszkodowane teraz zostaly dwie osoby :)

ale luz - jak zostanie to jakos unormowane (i wpisane w reguly) to bedzie chociaz jakas ogolna korzysc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.