Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2018/2019


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też, ale tutaj oddaje.

 

Karl, ta seria była fajna właśnie dlatego, że Sixers niszczyli Heat w czwartych kwartach. Więc mieliśmy trzy kwarty wyrownanego grania (trzy kwarty ~emocji) i popisy Sixers w 4Q, więc dobrze się to oglądało. Gdyby Sixers odjeżdżali w 2q, byłoby dużo nudniej.

 

Wiem, że w końcu pojawi się argument o sędziach ciągnących Sixers, i KAŻDY KTO OGLADAL SERIE O TYM WIE, więc w tym momencie pasuję. :grin:

76ers po tylu latach posuchy i o takim mlodym skladzie byli tak wyrachowani? :]

 

@Julius, do twojego cytowania mnie.

 

Tylko, ze na kanwie tej wypowiedzi, powstalo multum artykułow/podcastow - kogo by tu podpisac juz w to lato, a kibice philly w usa bili rekordy jesli chodzi o liczbe postów, kto bedzie planem a/b/c. Dlatego też do tego piłem.

 

Dla mnie eot. 

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kwestia tego, że Heat dobrze wybijali Sixers z rytmu, ale ciężko to było robić przez 48 minut. No i w G3 grali bardzo dobrze.

g3? Po 2 meczach bylo 1-1, przewaga hca po stronie miami, g3 heat graja bardzo dobrze (do czwartej kwarty), a w g4, mecz byl na styku do samego końca. G5 bez historii, ale to juz bylo wiadomo, ze nic z tej serii juz nie bedzie..

 

Dlatego tez pisalem, ze takiego lania jednak nie bylo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak komuś robi różnicę, że odjechali dwa razy w 4q, a nie w 3q, to można tak na to patrzeć. :smile: Z mojej perspektywy poszło dużo łatwiej niż myślałem, pierwszą refleksję jaką miał człowiek po serii to ''nawet trochę szkoda tego Miami, bo mają 3 razy mniej talentu, a zagrali całkiem niezłą serię, ale w ogólnym rozrachunku bez szans''. Nawet jakby wygrali G4 to i tak byłoby 4-2. Kwestia perspektywy.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, do tego świetnie wykorzystuje bardzo dobry midrange, no i on gra dużo face up, więc musi wymuszać te wolne. Dziwnym trafem "star bonus" w playoffach nagle zniknął w następnej serii gdy spotkał dużo lepszych obrońców.

Fuckt, ale fucktem jest też to, że z Bostonem nasi ludzie nie dostali zbyt wiele miłości od pasiaków - łącznie z ewidentnym faulem Baynesa na Embiidzie w decydujacej akcji ostatniego meczu serii gdzie sędzia był blisko i faul raczej widział... Sixers zapłaclili w tej serii frycowe - tak coach, jak i zawodnicy po obu stronach. Embiid podczas którejś tam konferencji mowił o tym, że czuje że jest wielokrotnie obijany, a gwizdki milczą... potem jednak po zamknięciu serii przez Boston nie podnosił już tego... i w sumie dobrze.

 

To były pierwsze PO młodych graczy, dobrze że dostali sygnał i w serii z Heat i potem z C, że im dalej tym ciężej, bardziej ostro i fizycznie i trzeba liczyć przede wszystkim na siebie, a nie na gwizdek... zresztą o gwizdki wraz z większym ograniem będzie tylko łatwiej. Byle tylko zdrówko było. 

 

Wypowidzi Bretta, Hanlena o Fultzu są mega budujące... pamiętajmy, że to gość, który był bezdyskusyjnie jedynką przez Tatumem, Ballem, Mitchellem, jeśli wróci mu pewność chociaż w dalszym midrange... będzie ostro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że Heat są lepszą sportowo opcją od Sixers?

TAK. Ile to chcesz wałkować? Przecież napisałem i wkleiłem wypowiedzi 2, z których wynika, że LBJ musiałby upaść na głowę, żeby pojść do Sixers, bo:

a) są inne ekipy (nie tylko MIA, które wymieniłem na końcu ze słowem "a nawet"), które sportowo dają mu więcej.

B) są inne miejsca lepsze do życia, dla niego i rodziny

c) kieruje się nie tylko sportowymi ambicjami, ale też prywatnymi aspektami

Ty się przypierdzieliłeś do MIA, bo de facto twierdziłem, że Ty piszesz bzdury o tym jakie to duże szanse ma Sixers na LJ (czy inne gwiazdy). W moim odczuciu tylko Kemba w trejdzie, Klay mieli/mają opcje tam trafić - o ile Embiid sie nie złamie, a Ben zacznie rzucać.

 

Okazało się to bzdurą?

NIE. To, że Ty tak myślisz, nie oznacza, że się nie mylisz. Możesz oczywiście postawić tezę, że Sixers są lepszą opcją bo wygrali 4-1 z MIA. Spoko - jak dla Ciebie to jest znak równości, to nie ma dyskusji.

Dla mnie:

- różnica między tymi zespołami wcale nie była taka duża i jak już pisałem, gdyby nie przychylność sędziów, wcale nie jestem pewien czy tak by się seria skończyła. Niemniej przyznaję (i Ty dobrze o tym wiesz), że MIA nie zagrało swojej koszykówki w serii z PHI dlatego, że PHI była taka zajebista, ale dlatego, że powstały tam kwasy, ekipa MIA zapomniała jak się broni i było pozamiatane.

- idąc jednak takim podejściem to jeśli MIA wygra w tegorocznych PO z Sixers - co wtedy powiesz?

- w moim odczuciu MIA ma dużo lepszy fit (nie talent overall, co byś nie przekręcał) do LJ od Sixers, Dragic, J-Rich, Ellington, Waiters, Winslow, Olynyk, JJ, Adebayo dają to co lubi LJ, dobra defensywę, niezły rzut, penetrację pomalowanego, wsparcie w ballhandlingu, ale przy założeniu, że on jest głównym.

- Sixers podpisując LJ za te 38 mln pewnie zostali by bez JJ, który nie wiem czy za 5 mln by został, nie mieliby raczej Ersana, obstawiam, że Bello za JJ by został i jakiś vet za min i... nie ma kasy na wzmocnienia bez dealów (zakładając, że Bayless by z pickami poszedł wcześniej). Pozbycie się RoCo? Sarica? To z kim miałby grac tam LJ?

No chyba, że chciałbyś lineupy w stylu TJ, Bello, Simmons, LJ, Embiid czy Simmons, Bello, RoCo, LJ, Embiid.

Tylko wtedy powinieneś chwalić Pelinkę, LJ i Magica za ruchu w Lakers... ale jakoś tego nie robisz ;)

 

gdyby np. Wolves mieli zrobić snt z LeBronem, Cavs musieliby przyjąć Wigginsa albo Teague'a i Gibsona

No i? Jak widać Cavs zależy nie na tankowaniu, a grze w PO. Wiggins z pickami to bardziej reboulding, Jeff z Tajem to mega opcja, niemniej nigdzie nie twierdziłem, że są jakieś szanse, że do takiego dealu dojdzie - patrz poniżej.

 

Napisałeś, że ma wiele lepszych opcji, jak Pelicans, Wolves, Pacers czy Nuggets.

Napisałem jeszcze o HOU i GSW, że są lepszą opcją sportową, a nie że mają większe szanse na pozyskanie... czytanie ze zrozumieniem to takie trudne dla Ciebie?

 

Podsumowując, miałeś 100% racji

Mając na uwadze powyższe - Dziękuję.

 

Co do szans na przejście LJ to od początku realnie wchodziły w rachubę 3 opcje:

- CLE bo rodzinne miasto, sentyment, może ost finał

- LAL bo chciał się tam przeprowadzić z rodziną

- HOU bo to jedyna ekipa realnie dająca mu szanse na walkę z GSW

cała reszta to "pi****lenie o helenie" i wymysły. To, że Sixers baaardzo zależało, wszyscy wiemy, to że nawet z nimi nie pogadał a wysłał agenta na odczepnego... Sorry, dla mnie lipa, dla Ciebie duża szansa. Widać mamy odmienne zdanie w kontekście interpretacji zdarzeń. Tylko proszę przestań mylić swoje zdanie z "prawdą".

 

PS. Dalej nie odpowiedziałeś na pytanie - gdzie te gwiazdy w Sixers, które przez pół roku miały walić do Philly?

A nie jest tak ze on jest tak ruchliwy ze dosyć łatwo wymusza faule w obronie rowniczesnie na tyle mobilny aby uniknąć gwizdka w swojej

Nie, po prostu niektórzy nie widzieli jego fauli jak walił po łapach, a widzieli coś czego nie było w druga stronę. :)

Dziwnym trafem "star bonus" w playoffach nagle zniknął w następnej serii gdy spotkał dużo lepszych obrońców.

To prawda. MIA nie grało dobrze w obronie. Star bonus pewnie nie zmieniłby wygranego serii - zmieniłby jego brak jej postrzeganie...

kibice philly w usa bili rekordy jesli chodzi o liczbe postów, kto bedzie planem a/b/c. Dlatego też do tego piłem.

nie tylko w USA... na e-nba też rekordy są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za redditem, kilka dni temu to mówił Hanlen z jakiegoś podcastu [sorry, rw30, nie mam linku]:

 

 


 

Markelle is workin’ his butt off, he’s putting in 3-a-days, and my answer when people ask me questions on how he’s doing is ‘Let Markelle show you in the season. Don’t ask me ‘cause it’s not my shot, it’s not me putting in the work..he’s been working his butt off and I’m happy with our progress.”

 

I think that too many times people in my position would post stuff just to get the media attention and stuff like that and instead what we’re doing is I’m saying ‘Okay ‘no comment’ on everything..and at the end of the day it’s about Markelle.’

When I got him in the gym for the first time he’s actually better than I thought he was, just at basketball. Obviously the thing that everybody has been asking me—I get like 100 DMs a day ‘Release the Markelle shot video!’ and stuff like that...and they don’t realize that we’re not hiding him, we’re not protecting him, what we’re really doing is we’re being very strategic, know what I mean? People are going to see the results, during the season, and that’s all that matters.

“He’s been great. To be honest with you before I started working with him I knew he was really special. During the pre-draft process I loved him. I was like ‘Alright, I like [Tatum] better (laughs), so he’s number one, and I can’t work with Markelle ‘cause we’re both contending for number one.’, But I told everybody in the draft ‘If I had a second guy in the draft behind Jayson it would be Markelle.’

 

Evan: “What’s the upside with him, ya kno-“

He was then asked what the expectations should be from Sixers fans this year:

 

“STAR. I literally think that if he’s back to 100% I think he’s immediately an All-Star. And I know that’s a bold statement but I work with a lot of other All-Stars so I think I have the right to say that.”

 


 

“I mean Sixers fans I get bombarded with DMs all the time their expectations are crazy (laughs) but all I would say is that when [sixers fans] get [to see] Markelle 100% healthy, he’s going to be a really special player.”

 

Jak Sixers wzięli Fultza, to byłem absolutnie zachwycony - range, size, ballhandling, rzut - kozak. Co się potem odfultzowało, to ja dalej nie rozumiem, ale świetny sezon Simmonsa i Embiida trochę to zrekompensował.

 

Teraz wszystkie źródła - Sixers, Hanlen, jacyś Jordanowie Schultzowie, Bretty Browny mówią i piszą, że wszystko z Fultzem jest w porządku, Sixers nie martwią się jego rzutem, Fultz kompletnie nowy gracz, nawet lepszy niż przed draftem etc., Drew Hanlen z Nazaretu sprawił cud itd.

 

Więc jak to jednak nie wypali, to padnę.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nic mówić, ale rok temu o tej porze roku też umiał rzucać :D

 

Ciekawe co Drew mowi o Tatumie... zresztą... kuźwa jak się ogląda jego 1on1 przeciwko Embiidowi i jakie on jumpery ciśnie nad blokiem to jest jakis pieprzony kosmos. Nie wiem, gdzie jest sufit tego człowieka, ale chyba mocno wysoko. 

 

Nie zmienia to jednak faktu, że Sixers ten trejd niejako musieli zrobić... Jeśli C's wzięliby z #1 Tatuma to Fultz poleciałby do Lakers, a Ball to dla nas totalna kutasówa względem fitu. 

 

Fultz sprzed draftu to człowiek do Sixers idealny, szczególnie po tym co mogliśmy zaobserwować w ubiegłym sezonie i PO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

Teraz wszystkie źródła - Sixers, Hanlen, jacyś Jordanowie Schultzowie, Bretty Browny mówią i piszą, że wszystko z Fultzem jest w porządku, Sixers nie martwią się jego rzutem, Fultz kompletnie nowy gracz, nawet lepszy niż przed draftem etc., 

Skoro tak mówią i piszą. to nieomylny znak ,że go chcą wymienić.,Zresztą tu nie chodzi o to żeby Fultz umiał rzucać w zaciszu zamkniętej sali gimnastycznej mając wsparcie osobistego trenera za plecami, tylko w głośnej hali wypełnionej przez 20 000 kibiców mając na sobie łapy obrońców drużyny przeciwnej., 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie chcą go wymienić, bo jego /wartość handlowa/ jest niższa niż jego realna wartość. Za to jak Fultz okazałby się tym, kim ma być, to faktycznie w przyszłości mógłby być częścią dużej wymiany. Ale - jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.