Skocz do zawartości

Rondo top30 na świecie?


spinaker

Rekomendowane odpowiedzi

Rajon Rondo jest dopiero 3 (do dyskusji, ale jednak chyba ponad Miroticiem) najważniejszym zawodnikiem w swojej ekipie.

Dlatego porównywanie jego statystyk do 1 opcji innych zespołów jest dość dowcipne. Do drugich (np Towns, McCollum, Love) też nie powinien być porównywany, co z marszu zamyka temat.

 

Czyli trzecia opcja GSW Klay Thompson nie ma podjazdu do pierwszej opcji playoffowej drużyny Oladipo? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc jako punkt rozważań GSW jako typową drużynę NBA, nie dojdziemy nigdzie. 

 

Ta droga prowadzi tylko do jednego - stwierdzenia, że ktoś spieprzył zabawę wyraźnie podnosząc salary i nie skalując pensji. 

Klay Thompson jeśli chodzi o atak GSW, przy wielokrotnych absencjach Kury, grał jako 2, a w 2k16 chyba i jako 1 opcja ofensywy Warriors.

 

 

Tak tylko jako ciekawostka/przypomnienie, bo Rappar kiedyś wyciągał jego mecze bez Currego w PO. I grał tam średnio na około 25 ppg i TS w okolicach 60. To była seria z Rockets i dwa (?) mecze z Portland. Także jak najbardziej mógłby tak grać w większości drużyn, ale jak zauważyłeś porównywanie statystyk, zwłaszcza rzutowych, nie ma większego sensu dla 1 i 3 opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jako ciekawostka/przypomnienie, bo Rappar kiedyś wyciągał jego mecze bez Currego w PO. I grał tam średnio na około 25 ppg i TS w okolicach 60. To była seria z Rockets i dwa (?) mecze z Portland. Także jak najbardziej mógłby tak grać w większości drużyn, ale jak zauważyłeś porównywanie statystyk, zwłaszcza rzutowych, nie ma większego sensu dla 1 i 3 opcji.

3 mecze z HOU i 3 z POR. Średnia 29,5 ppg na 60,5% TS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jako ciekawostka/przypomnienie, bo Rappar kiedyś wyciągał jego mecze bez Currego w PO. I grał tam średnio na około 25 ppg i TS w okolicach 60. To była seria z Rockets i dwa (?) mecze z Portland. Także jak najbardziej mógłby tak grać w większości drużyn, ale jak zauważyłeś porównywanie statystyk, zwłaszcza rzutowych, nie ma większego sensu dla 1 i 3 opcji.

 

W tym roku bez Currego ze Spurs 22,6 PPG na 63,3 TS, więc można przyjąć, że określony poziom utrzymuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o porównywanie czy ma podjazd, czy nie, ale o porównywaniu statystyk np Dipo (tak ma bardzo słabe PO), który jest podwajany na obwodzie (podwajanie ballhandlera przy pickach na obwodzie prowadzi do jego śmierci w statach, bo reszta teamu gra 4vs3 btw)  i skupia się na nim cały D Cavs do Rondo, gdzie był on ostatnim zmartwieniem Blazers w obronie.

 

Nie porównywałem statsów Rondo do Oladipo, przywołałem statystyki lidera Indiany aby poprzeć tezę że gra słabo w PO nawet mając na względzie że gra jako pierwsza opcja przeciwko o dziwo w miarę solidnej obronie Cavs. Lepiej dać jakiś argument niż poprostu napisać że gra słabo. 

Tak w ogóle to ciężko porównywać statystyki zawodników, którzy mają inne zadania na boisku nawet będąc pierwszymi opcjami, jak na przykład Chris Paul vs Durant, Jordan vs Magic. Nawet zaawansowane statystyki nie oddają jaki wpływ asysty mają na punktujących zawodników ich zaangażowanie, mobilizacje, nakręcanie się i w ogóle na atmosferę oraz morale w drużynie.

 

Oczywiście jeszcze uwzględnienie gry w obronie.

 

@January

Co do Klaya to wiadomo, że jest przekozakiem. GSW jest dziwnym tworem, który powstaje raz na kilkadzisiąt lat. Nie może być punktem odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku według większości forum IT(w ówczesnej formie) nie był w top20 ligi, a teraz Rajon Rondo ma być w top30?

Rappar Ty lubisz topki, to dawaj 30 lepszych od niego, którzy grali lepiej w ostatnich dwóch PO.

No i przy okazji mniej więcej na którym miejscu go masz

 

 

Jesli oczywiście nie zrozumiałeś ze chodzi o Po w 2 ost sezonach i bierzech top z całościowy to sobie daruj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rappar Ty lubisz topki, to dawaj 30 lepszych od niego, którzy grali lepiej w ostatnich dwóch PO.

No i przy okazji mniej więcej na którym miejscu go masz

 

 

Jesli oczywiście nie zrozumiałeś ze chodzi o Po w 2 ost sezonach i bierzech top z całościowy to sobie daruj

Ale to mam oceniać na podstawie 4-6 meczów?

Lajtowo:

Lebron Curry Durant Klay Green Irving Kawhi Harden Paul Capela

Aldridge Simmons Embiid Butler Horford Brown George Westbrook Adams Mitchell

Hayward Gobert Davis Holiday Butler Wall Beal Derozan Milsap Conley

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rappar Ty lubisz topki, to dawaj 30 lepszych od niego, którzy grali lepiej w ostatnich dwóch PO.

No i przy okazji mniej więcej na którym miejscu go masz

 

 

Jesli oczywiście nie zrozumiałeś ze chodzi o Po w 2 ost sezonach i bierzech top z całościowy to sobie daruj

przecież on ich znajdzie ze 120...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli oczywiście nie zrozumiałeś ze chodzi o Po w 2 ost sezonach i bierzech top z całościowy to sobie daruj

 

Przecież autor całego tematu chciał właśnie top całościowy tylko głośno się przy tym zastanawiał, czy wstawienie się w PO nie powinno być czasem dużo mocniej odzwierciedlone niż zazwyczaj.

 

Dla mnie Rondo był top 80-140 w regular seasonie więc teraz po dobrej serii w playoffs (i zakładając że kolejną serię zagra na podobnym poziomie) widzę go jako top 60-90.

 

Dlaczego nie więcej? O ile rozumiem, że playoffs są najważniejsze to jednak z drugiej strony jest to zdecydowanie mniejsza próbka spotkań i oparta na grze z jednym przeciwnikiem (więc w c*** dużo zależy od łutu szczęścia, czy trafi się dobry matchup czy zły). Rondo i tak notuje u mnie relatywnie duży skok bo nie są to pierwsze playoffs na których się wstawił;) , robił to już poprzednio w innych ekipach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durant, Thompson, Draymond, Giannis, Middleton, Jaylen Brown, Mitchell, Rubio, Gobert, McCollum, Lebron, Turner, Horford, Harden, Paul, Davis, Holiday, Simmons, Embiid, Redick, Wade, Capela, Tatum, Westbrook, Adams, George, Irving, Hayward, Isaiah Thomas, Crowder, Derozan, Aldridge, Kawhi, Tony Parker, John Wall, Bradley Beal, Avery Bradley, Joe Johnson, Lillard, Love

 

Czy karuzela śmiechu została już zatrzymana z tym Rondo w TOP 30? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rondo to na 100% top 30 a pewnie nawet wyżej, w kategorii niewykorzystany talent/zmarnowany potencjał.The All-NBA Wasted Talent First Team.,Kozak z potencjałem kalibru HOF-super star,który mógł mieć maksymalny kontrakt na sto kilkadziesiąt milionów, podany na srebrnej tacy,przez problemy z osobowością gra jako backup Jrue Holidaya za $3M.,Jeżeli chodzi o nazwiska to w kategorii Rondo można wymienić jeszcze takich graczy jak Rose, Beasley,Sprewell,Artest,Okafor,Arenas,Marbury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież autor całego tematu chciał właśnie top całościowy tylko głośno się przy tym zastanawiał, czy wstawienie się w PO nie powinno być czasem dużo mocniej odzwierciedlone niż zazwyczaj.

 

Dla mnie Rondo był top 80-140 w regular seasonie więc teraz po dobrej serii w playoffs (i zakładając że kolejną serię zagra na podobnym poziomie) widzę go jako top 60-90.

 

Dlaczego nie więcej? O ile rozumiem, że playoffs są najważniejsze to jednak z drugiej strony jest to zdecydowanie mniejsza próbka spotkań i oparta na grze z jednym przeciwnikiem (więc w c*** dużo zależy od łutu szczęścia, czy trafi się dobry matchup czy zły). Rondo i tak notuje u mnie relatywnie duży skok bo nie są to pierwsze playoffs na których się wstawił ;) , robił to już poprzednio w innych ekipach

 

No oczywiscie że się zastanawiał tylko rzucił o top 30, 50.

Ja podchwyciłem dla dobra dyskusji bo pewnie ten top 30 to przeginka ale z drugiej strony nie jest tak że się nie miesci w pierwszej 100.

Skok jakościowy Rondo miedzy RS a PO mnie powalił.

 

co do waszych typów to dalej wrzucacie graczy którzy nie grali w ostatnich 2 latach w PO, jakiś Conley, Milsap, Hayward, Joe Johnson czy Avery Bradley i reszta co nie gra w tym roku to trzeba by ją odrzucić.

Po prostu patrzysz kto grał przez dwa lata w PO i znich wybierasz topke.

 

No ale skoro tak to już dajmy spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiscie że się zastanawiał tylko rzucił o top 30, 50.

Ja podchwyciłem dla dobra dyskusji bo pewnie ten top 30 to przeginka ale z drugiej strony nie jest tak że się nie miesci w pierwszej 100.

Skok jakościowy Rondo miedzy RS a PO mnie powalił.

 

co do waszych typów to dalej wrzucacie graczy którzy nie grali w ostatnich 2 latach w PO, jakiś Conley, Milsap, Hayward, Joe Johnson czy Avery Bradley i reszta co nie gra w tym roku to trzeba by ją odrzucić.

Po prostu patrzysz kto grał przez dwa lata w PO i znich wybierasz topke.

 

No ale skoro tak to już dajmy spokoj

Każdy wymienionej przez Ciebie 6 w ostatnich 2 latach grał w PO. Do tego większość z nich zagrała tych meczy sporo więcej od Rondo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Każdy wymienionej przez Ciebie 6 w ostatnich 2 latach grał w PO. Do tego większość z nich zagrała tych meczy sporo więcej od Rondo. 

 

no grali przez jeden rok a nie przez dwa, można tak to rozumieć na potrzeby topki że ich nie liczyć - o to mi chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durant, Thompson, Draymond, Giannis, Middleton, Jaylen Brown, Mitchell, Rubio, Gobert, McCollum, Lebron, Turner, Horford, Harden, Paul, Davis, Holiday, Simmons, Embiid, Redick, Wade, Capela, Tatum, Westbrook, Adams, George, Irving, Hayward, Isaiah Thomas, Crowder, Derozan, Aldridge, Kawhi, Tony Parker, John Wall, Bradley Beal, Avery Bradley, Joe Johnson, Lillard, Love

 

Czy karuzela śmiechu została już zatrzymana z tym Rondo w TOP 30? 

Ja rozumiem wszystko ale Redick????? Jeśli chodzi o PO? Lepszy od Rondo ---Tak samo Lillard? Facet który jest chokerem PO na poziomie DeRozana? Albo i gorzej...

 

Ja rozumiem ,że teza Rondo w TOP30 zawodników za okres PO jest przegięty ale nie wstawiajmy ponad nim kolesi którzy znikają w PO albo zaliczają bardzo słabe występy

Tak samo Tatum który robi efg 44% i TS 51 i on ma być lepsze od Rondo w PO -- bądźmy poważni bo widze że idziemy w krainę absurdu. Niby w czym Tatum jest lepszy od Rondo?

 

Rondo jest jaki jest ale jak na razie ma średnią 13 asyst na mecz. I za pierwszą rundę spokojnie TOP 10 obrońców. Bez jego kreatywności i obrony Holiday nie byłby taką gwiazdą. Bo Jrue lepiej funkcjonuje jako sg niż rozgrywający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.