Skocz do zawartości

Czy Embiid to już TOP10 ligi?


dapunk20

Rekomendowane odpowiedzi

nawet jeśli, to mówimy o defensywnym monstrum 4x dpoty z rzędu typ który zdarza się raz na 15 lat, to w żadnym wypadku nie jest grunt pod tezę, którą postawił Camby

 

Myślę, że jakbym nad tym przysiadł i zebrał przykłady to udowodniłbym tezę, że bardzo dobry defensywny center ma większy impact niż nawet elitarny SG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn Butler patrząc na sucho to poprawia w tym sezonie obronę Wolves 2x bardziej niż Embiid Sixers jakby ktoś się zastanawiał. 

Boję się spytać jak Ci wyszło to dwa razy bardziej. :)

 

Boję się pytać o dane, ale obrona z Rashardem Lewisem, Turkoglu i Nelsonem w piątce była dalej topowa?

 

Ciężko mi w to uwierzyć.

Tak, obrona Magic bez Howarda dalej była bardzo dobra i w RS, i w playoffach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn Butler patrząc na sucho to poprawia w tym sezonie obronę Wolves 2x bardziej niż Embiid Sixers jakby ktoś się zastanawiał. 

Gdyby bez Embiida Phila miała 118 DRTG to też by poprawiał o więcej :grin:

Tzn Butler patrząc na sucho to poprawia w tym sezonie obronę Wolves 2x bardziej niż Embiid Sixers jakby ktoś się zastanawiał. 

Gdyby bez Embiida Phila miała 118 DRTG to też by poprawiał o więcej :grin:

 

Boję się spytać jak Ci wyszło to dwa razy bardziej. :smile:

 

Tak, obrona Magic bez Howarda dalej była bardzo dobra i w RS, i w playoffach.

 

106-118 / 102-108 :grin:

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przykład Butlera w sprawie impactu obwodowych vs wysokich na defensywę jako argument za wysokimi Juliusa jest po prostu bzdurny^

Ale jaki przykład, bo chyba się pogubiłem?

 

Wolves mają słaby defensywnie roster, Butler bardzo dobrze broni, ale ten jego on/off jest tak wygórowany przez lineupy Thibodeau. Jakby wstawić Embiida, i dać za Butlera odpowiednika Townsa (ot co średniego obrońcę), to nie mieliby najlepszej obrony w lidze, ale broniliby dużo lepiej niż teraz, i tu @Julius ma rację, bo Embiid wśród wysokich jest wyżej w hierarchii niż Butler wśród obwodowych, a wysocy >>> obwodowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie działa, bo wymień Butlera na średniego obrońcę i masz +- najgorszy defensywnie obwód w lidze.

Dołóż do tego minuty grane Butlera vs Embiida.

I najlepszy defensywnie duet wysokich.

 

Jakby wstawić do Sixers Butlera i dać za Embiida odpowiednika RoCCo (bardzo dobrego obrońcę) to mieliby elitarną D tak samo.

Tym odpowiednikiem RoCo musiałby być zdrowy Gobert, inaczej broniliby dużo słabiej, ale zdrowy Gobert jest dużo bardziej wartościowym zawodnikiem. Więc zdecydowanie nie.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jakbym nad tym przysiadł i zebrał przykłady to udowodniłbym tezę, że bardzo dobry defensywny center ma większy impact niż nawet elitarny SG

Andre Roberson potrafi zamknąć mordę największym kozakom w lidze z pozycji 1-4. Nie tylko 1v1, ale również jest Elite w Team D. Ma większy impact od wielu dobrych wysokich defensorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, dane z NBA.com są takie sobie. 

 

Po drugie, Wolves mają żałosną ławkę, i tak lineupy układa Thibodeau, żaden inny lineup nie jest nawet blisko liczby minut tego Minnesoty.

 

Skoro tak przywołujesz on/off, to w ataku:

- Towns +12,8

- Butler +5,6

- Gibson +4,5

- Wiggins + 4,1

- Teague +2,0

 

Może jednak kwestia lineupów?  :smile:

 

Oczywiście Butler to świetny obrońca, ale on w Bulls miał odpowiednio -4,9, -1,4, +0,5, -1,7, +0,8 (minus to dobrze) w on/off. Please, to nie jest poziom bliski anchora w defensywie.

 

Sixers z Embiidem mają +6,1 względem średniej ligowej, a bez niego -1,1, tyle, że jego zmiennikiem jest bardzo dobry w obronie Johnson, ew. dobry Holmes.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westbrook jest w top 50 NBA All Time Leaders tylko w jednej statystyce (i to całkiem wysoko 29) turnovers. Szansa, że będzie w jakiejś innej też spora FGA, brakuje mu chyba jakieś 2 tyś rzutów. Co to jest dla Russa :onthego: nie cały sezon...

39 w asystach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ja rozumiem podniecenie Embiidem (sam mu bardzo kibicuję), staty, impact po obu stronach - sky (i kontuzje) is the limit. Ale on nie zagrał nawet 1 pełnego sezonu oraz generalnie zero meczów o jakąś stawkę. Jego najważniejsze mecze (10-15?) to RS z "contenderami" którzy albo złoili mu (76ers) dupsko albo grali mocno osłabieni (w większości przypadków).

 

Chłopak jest mega talentem, ale wciąż zdarzają mu się słabe występy gdzie potrafi go zgasić Valanciunas czy Chandler. Dlatego dajcie mu spokojnie się rozwijać i dopiero po tym jak pokaże jaja w meczach o stawkę, to zgłaszajcie go do takiego grona. Ja się chętnie wtedy pod tym podpiszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ja rozumiem podniecenie Embiidem (sam mu bardzo kibicuję), staty, impact po obu stronach - sky (i kontuzje) is the limit. Ale on nie zagrał nawet 1 pełnego sezonu oraz generalnie zero meczów o jakąś stawkę. Jego najważniejsze mecze (10-15?) to RS z "contenderami" którzy albo złoili mu (76ers) dupsko albo grali mocno osłabieni (w większości przypadków).

 

Chłopak jest mega talentem, ale wciąż zdarzają mu się słabe występy gdzie potrafi go zgasić Valanciunas czy Chandler.

zamiast patrzeć na boxy, to zacznij oglądać mecze : P

 

miał 10/16 FG, 4/5 FG, 4 AST oraz 0 TOV gdy był pilnowany przez litwina. oraz 6/15 FG, 4/6 FT, 5 AST, 2 TOV vs Chandler całkiem nieźlele jak na kogoś zgaszonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast patrzeć na boxy, to zacznij oglądać mecze : P

 

miał 10/16 FG, 4/5 FG, 4 AST oraz 0 TOV gdy był pilnowany przez litwina. oraz 6/15 FG, 4/6 FT, 5 AST, 2 TOV vs Chandler całkiem nieźlele jak na kogoś zgaszonego.

Karol to było zbędne...

Po pierwsze oglądam mecze (i po wypowiedziach, mam wrażenie, że więcej od Ciebie - ale nie będę się targował) i są one dla mnie istotniejsze od stat, a szczególnie dużo 76ers widziałem.

Po drugie piszesz o "top 10 ligi", więc 6/15 u GOATa (jak niektórzy piszą) na grającego na C to chyba nie jest powód do dumy

Po trzecie ze statystykami jest tak, że za chwilę możesz paść ofiarą swojego "przykładu"  i "akcentów" 5/13, 5TO i -19 (+/-) http://stats.nba.com/game/0021700480/

 

Tak w ogóle to nie wiem skąd Ty te TO wziąłeś bo raz owszem miał 0 TO, ale wtedy 7/18 trafił i miał +/- -11 vs Chandler (pamiętny mecz bookera 46 pts), bo tak to bliższy jest 7 ;)

 

Niemniej nie ma zamiaru tu jakiś meczów mu wytykać, bo to normalne (ostatnio KAT też nie potrafił sobie z Valanciunasem poradzić ;)), ale chodzi o wkładanie kogoś do top10 ligi NBA, kiedy ten przy trochę twardszej obronie gra 22 min bo sobie nie radzi i musi grac Amir. W PO będzie 2xgorzej i dlatego zanim go ocenisz - zobacz jak sobie poradzi w takiej sytuacji, gdzie co 2 dzień będzie grał o stawkę przy twardej obronie i intensywności z 4 kw.

 

I żeby nie było - liczę, że sobie poradzi, bona tych pussy centrów już patrzeć nie mogę.

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież przeciwko Raptors to Embiid zagrał na siłe i zdecydowanie nie był sprawny
Gość ma +/- w sezonie coś koło +7 per game  a ty dajesz jakiegoś wysrywa że jednak nie jest tak dobry bo zagrał słabo jakiś mecz i był tam -19

Stać Cię na coś więcej.

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.