Skocz do zawartości

Czy Embiid to już TOP10 ligi?


dapunk20

Rekomendowane odpowiedzi

DrRożen gorszy od Oladipo, Horforda i Townsa. Oladipo który ma cały team pod siebie ustawiony, Towns który bez Butlera nie pokazał nic w tej lidze i wymienić Horforda a nie wymienić Irvinga... ;)

No tak, bo w Toronto DeRozan ma Lebrona i Majkela Jordana ze nie moze zainstniec

 

Oladipo gra nieporównywalnie lepszy sezon od DeRozana i robi w Indianie taką różnice, której DeRozan nie zrobi w Toronto nigdy.

Towns bez Butlera grał dwa sezony - jako rookie i sophmore, więc takie "nic nie pokazał w tej lidze" można przemilczeć.

Horforda wymieniam przed Irvingiem, bo Celtics wygrywają obroną a nie atakiem.

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oladipo gra nieporównywalnie lepszy sezon od DeRozana i robi w Indianie taką różnice, której DeRozan nie zrobi w Toronto nigdy.

 

 

tenor.gif?itemid=5843462

 

LOL :D

 

Choć by nie wiem jak by nie był posrany w PO wiele razy, to jednak zrobił raz z tym Toronto ECF. Już widzę jak Oladipo mając u boku Lowrego dociąga do ECF  :onthego: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo w Toronto DeRozan ma Lebrona i Majkela Jordana ze nie moze zainstniec

 

Oladipo gra nieporównywalnie lepszy sezon od DeRozana i robi w Indianie taką różnice, której DeRozan nie zrobi w Toronto nigdy.

Towns bez Butlera grał dwa sezony - jako rookie i sophmore, więc takie "nic nie pokazał w tej lidze" można przemilczeć.

Horforda wymieniam przed Irvingiem, bo Celtics wygrywają obroną a nie atakiem.

Tylko, że DeRozan ma obok siebie na rozegraniu Lowry'ego, który jeszcze przed kontuzją grał na zbliżonym do niego poziomie, a zabiera mu piłkę w ataku(12,5 próby na mecz z gry). Oladipo ma obok siebie Collisona(9,4 prób z gry), który oddaje mu palmę pierwszeństwa w drużynie. Gdyby DeRozan miał obok siebie Collisona jego rola byłaby jeszcze większa w ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że DeRozan ma obok siebie na rozegraniu Lowry'ego, który jeszcze przed kontuzją grał na zbliżonym do niego poziomie, a zabiera mu piłkę w ataku(12,5 próby na mecz z gry). Oladipo ma obok siebie Collisona(9,4 prób z gry), który oddaje mu palmę pierwszeństwa w drużynie. Gdyby DeRozan miał obok siebie Collisona jego rola byłaby jeszcze większa w ataku.

 

Tylko Lowry poświęcił posiadania w tym sezonie na rzecz szybszej gry całej druzyny więc ten tego...

 

Co nie zmienia faktu, że danie DeRodzyna przez Hansem to już jest kosmiczny lol w top 10 obecnej ligi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy nie brać pod uwagę, że Derozan jest leszczem w playoffach? Jakbym miał do wyboru do Sixers Derozana a Bradleya Beala czy nawet Garego Harrisa to biorę tą dwójkę, i to abstrahując od fitu.

 

Zresztą nawet biorąc pod uwagę tylko RS Embiid i tak jest dużo lepszy.

 

Porównując do zawodnika, który nigdy w nich nie zagrał, to raczej nie powinniśmy tego brać pod uwagę. To, że DeRozanowi spada efektywność w play-offs nie może świadczyć na jego niekorzyść w porównaniu z zawodnikiem, który nigdy nie doprowadził swojej drużyny do tego etapu sezonu NBA.

 

Zauważ też, że DeRozan kolejny sezon zrobił postęp w swojej grze, jest efektywniejszy, więcej podaje, dołożył rzut za 3 punkty.

 

Co nie zmienia faktu, że jest klasę niżej od Embiida, bo o ile w ataku są moim zdaniem na podobnym poziomie, to Embiid jest jednym z najlepszych obrońców w lidze, a DeRozan nie jest nawet przeciętny pod tym względem.

Dokładnie to co Styczeń pisze wyżej:

 

TOP10 ligi? Na pewno nie. Zbyt szerokie pojęcie bo nie bardzo wiadomo co brać pod uwagę. Osiągnięcia? Staty? PER? +/-? 

 

TOP10 ligi w tym RS. Policzmy: Curry, Durant, Harden, DeRożen, Giannis, LBJ, Irving, Butler, Davis to pewniacy przed Embiidem.

 

Do rozpatrzenia: Klay, LMA, Al Horford, śmierdzący leń DMC, CP3 mimo małej ilości spotkań ( ale kiedy ma Hardena i Capelle koło siebie nie przegrał jeszcze meczy w tym RS ), fresh all-star Oladipo.

 

Pod koniec 10 się łapie w tym RS, ale na pewno nie wyżej bo bilans drużyny trochę nie przekonuje.

DeRozan oraz Irving to na pewno nie są pewniacy przed Embiidem, chyba że bierzesz pod uwagę tylko grę w ataku. Overall są gorsi od Joela. Curry, Durant, Harden, Giannis, LBJ, Butler, Davis i Westbrook, o którym chyba zapomniałeś są dla mnie przed Embiidem. Gdyby dorzucić do tego grona ludzi, którzy są lepsi ogólnie od Embiida ( bo pisałeś o tym Rs) to dorzuciłbym trzech: Chris Paul, Kawhi Leonard i Paul George. Ja bym go jeszcze nie wstawił do TOP 10 ogółem, ale nie jest dla mnie dziwnym, jeżeli ktoś go tam wrzuci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DeRozan oraz Irving to na pewno nie są pewniacy przed Embiidem, chyba że bierzesz pod uwagę tylko grę w ataku. Overall są gorsi od Joela. Curry, Durant, Harden, Giannis, LBJ, Butler, Davis i Westbrook, o którym chyba zapomniałeś są dla mnie przed Embiidem. Gdyby dorzucić do tego grona ludzi, którzy są lepsi ogólnie od Embiida ( bo pisałeś o tym Rs) to dorzuciłbym trzech: Chris Paul, Kawhi Leonard i Paul George. Ja bym go jeszcze nie wstawił do TOP 10 ogółem, ale nie jest dla mnie dziwnym, jeżeli ktoś go tam wrzuci. 

 

RW0 specjalnie nie dawałem bo jak było ustalone - patrzymy na ten sezon który Embiid rozgrywa w miarę pełnym zdrowi a Brick początek miał tragiczny.

PG13 - zmieniła się rola, początek też kiepski i raczej bym powiedział że ma przebłyski, niż że jest regularny. To nie jest top10 tego sezonu na pewno.

Khawi - nie gra w tym RS. Temat zamknięty.

 

Zwróćcie uwagę, ze ja się nie upieram że Rożen ponad Embiid bo inna pozycja. Rożen więcej w ataku, Embiid D lepsze. Ogólnie ciężko ich porównać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ciężko ich porównać, po prostu jeden jest gorszy od drugiego i tyle.

 

Piszesz to z tak dużym przekonaniem, że chętnie przeczytam skąd taka teza? Czym poparta?

 

Bez złośliwości i uszczypliwości. Jeśli racjonalnie to udowodnisz a nie w stylu "bo tak  i wuj", z nieukrywaną radością przyznam się do tkwienia w błędzie i oddam Ci racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RW0 specjalnie nie dawałem bo jak było ustalone - patrzymy na ten sezon który Embiid rozgrywa w miarę pełnym zdrowi a Brick początek miał tragiczny.

PG13 - zmieniła się rola, początek też kiepski i raczej bym powiedział że ma przebłyski, niż że jest regularny. To nie jest top10 tego sezonu na pewno.

Khawi - nie gra w tym RS. Temat zamknięty.

 

Zwróćcie uwagę, ze ja się nie upieram że Rożen ponad Embiid bo inna pozycja. Rożen więcej w ataku, Embiid D lepsze. Ogólnie ciężko ich porównać. 

 

Ale ja w nawiasie napisałem, że wymieniam ludzi, którzy są gorsi od Embiida w tym RS, ale uważam, ze ogólnie są lepsi, czyli właśnie Paula, George'a i Leonarda.

 

U Westbrooka ten słaby początek ustalił Ci narrację, bo sezon temu było 30-10-10 i MVP, a teraz po przyjściu George'a i Anthony'ego oddał trochę rzutów i robi 25-9,5-9,9 i do tego po 2 przechwyty na mecz na lepszym FG%, w on/off jest +12,8 ( gdzie taki DeRozan jest na minusie) i nagle nie jest w TOP 10 sezonu?:) 

 

Poza tym, jak w ogóle możesz pisać o DeRozanie przed Embiidem i jednocześnie nie napisać o Westbrooku przed Embiidem?:)  Po Raptors mają o 4 wygrane więcej niż Thunder?:)

Piszesz to z tak dużym przekonaniem, że chętnie przeczytam skąd taka teza? Czym poparta?

 

Bez złośliwości i uszczypliwości. Jeśli racjonalnie to udowodnisz a nie w stylu "bo tak  i wuj", z nieukrywaną radością przyznam się do tkwienia w błędzie i oddam Ci racje.

Koronny argument jest taki, że Raptors są lepsi, kiedy DeRozan jest na ławce niż kiedy jest na boisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując do zawodnika, który nigdy w nich nie zagrał, to raczej nie powinniśmy tego brać pod uwagę. To, że DeRozanowi spada efektywność w play-offs nie może świadczyć na jego niekorzyść w porównaniu z zawodnikiem, który nigdy nie doprowadził swojej drużyny do tego etapu sezonu NBA.

Naaah, DeRozanowi nie ''spada efektywność w PO'', a po prostu jest chyba najgorszym playoff performerem w całej NBA z zawodników półki ~allstara, bo Lowry przynajmniej dobrze broni. Więc tak, z dosyć dużą dozą prawdopodobieństwa graniczącego z pewnością, Embiid w playoffach  nie będzie tak słaby, bo on nawet robiąc 15ppg daje elitarną obronę.

Oladipo jest porównywalnym graczem w ataku, i dużo lepszym obrońcą, jak można mieć tutaj jakiekolwiek wątpliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embiid jest przekozakiem ale czy wziąłbym go przed Antkiem w ewentualnym drafcie?

Gdyby sytuacja była idealna i miałbym pewność że Joel będzie zdrowy, wówczas tak, wziąłbym jego choć nie bez wahania. Jest tylko minimalnie przed antetokumpo (Bóg nie kocha Greków, ja tak)

 

 

Czyli Embiid jest top 10 na,miękko, ale moim faworytem jest Antoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeRozan to jest drugi Melo, fajny box-score, w RS niby spoko scoring, ale rzeczywisty impact ma c***owy.

 

Hmmm.

 

Melo przyszedł do zespołu, który miał bilans 17-65 i w w pierwszym roku wprowadził ich do PO, przez cały jego pobyt byli regularnym uczestnikiem post season, raz zachodząc do finału konferencji tocząc niesamowity bój z Lakers, gdzie wszystkie mecze były na styku i decydowały niuanse czwartych kwart.

 

To chyba nie jest c***owy impact.

 

A DeRozan gra najlepszy sezon w życiu, jest po raz pierwszy w karierze liderem Raptors, przejmując pałeczkę od generała Lowry'ego. Skoro on ma c***owy impact, to kto robi im bilans 32-14? Og Anunoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę w ataku DeRozana od Oladipo, a w obronie nie widzę tej przepaści na korzyść zawodnika którego jeszcze rok temu wielu nazywało cancerem.

Fajnie, że się odnalazł  w Indianie. Gra najlepszy sezon w karierze, ale to za mało żebym uważał go za lepszego od ziomka z Toronto.

 

A i według mnie Grek>Embiid

Bardzo fajnie ogląda się Embiida, ale przy każdym jego zagraniu mam wrażenie że się zaraz połamie. Czy tylko ja tak mam?

Poza tym na świeżości Embiid robi co chce z każdym przeciwnikiem, ale już po kilkunastu minutach gra sprawia mu coraz więcej trudności.

Takie mam wrażenie oglądając go w akcji. Nie jestem jakimś typem od cyferek(nie kręcą mnie)ale w ciemno mogę się założyć że ma to pokrycie w cyferkach :onthego:

Edytowane przez kao chen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę w ataku DeRozana od Oladipo, a w obronie nie widzę tej przepaści na korzyść zawodnika którego jeszcze rok temu wielu nazywało cancerem.

Fajnie, że się odnalazł  w Indianie. Gra najlepszy sezon w karierze, ale to za mało żebym uważał go za lepszego od ziomka z Toronto.

 

Przepaść to mało powiedziane. Tam są 3 przepaście między Oladipo i DeRozanem w obronie. 

Najlepszy Defensive Rating w lidze mają Celtics 102,87

Najgorszy Defensive Rating w lidze mają Suns 112,99

 

Raptors bez DeRozana mają Defensive Rating 99,3, czyli poziom zdecydowanie najlepszej obrony w lidze 

Pacers bez Oladipo mają Defensive Rating 116,8, czyli poziom zdecydowanie najgorszej obrony w lidze

 

Pacers z Oladipo mają lepszą obronę niż Raptors z DeRozanem. Chyba nie ma dwóch graczy na poziomie all star na pozycji SG, między którymi różnica w obronie byłaby większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caseya zawsze broniłem, w końcu był w Mavs odpowiedzialny za defensywę w mistrzowskim roku, ale przesadą jego go nazwać ojcem nowego systemu ofensywnego. Większym wizjonerem jest tutaj np. Mike Budenholzer, ale nawet on nie mając instrumentów nie zrobi topowej ofensywy.

 

Myślę, że rola DeRozana jest tutaj warta docenienia. Ogólnie w TOP20 bym go na pewno nie dał, ale za ten sezon należą mu się duże brawa i miejsce w czołówce, mimo jego defensywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.