Skocz do zawartości

Davida Robinsona miejsce w historii


Mirwir

Rekomendowane odpowiedzi

Ale, że co? Że w 99 zatrzymał 12,8 ppg scorera na 12 ppg? Dżizas porównywać Sheeda do Dirka w ataku? Atutem Sheeda była trójka i wybitna defensywa, a nie, że był scorerem. 

 

Lol.

 

Sheed w 2000:

 

RS: 16,4 ppg / 556 TS

1sza runda:  13,5 ppg / 571 TS (nie chce mi się sprawdzać kto go krył na 100%, ale ze składu Minny wychodzi mi że Garnett)

finał konfy: 23,3 ppg / 582 TS

2ga runda vs Jazz: 13,8 ppg / 489 TS

 

Nie wiem czemu uparłeś się na 1999 (mimo że ja ciągle piszę o 2000) - chyba nie dlatego, że lepiej pasuje Ci do tezy? :)

Nawet w tym 1999 o ile spadku w ppg nie ma takiego efektownego to jest w TS - przecież tak lubisz ten stat!

 

Sheed został przywołany jako zaprzeczenie Twojej tezy, że "Karl potrafił tylko kryć klocków jak Shaq/Duncan" (swoja drogą umiejętność krycia dwóch top-10 all time grajków to brzmi trochę jak props). Sheed nie był scorerem jak Nowik ofc -> ale profilem ofensywnym przypominał go bardziej niż Shaqa/Duncana.

A Nowik w 2000 nie był jeszcze gwiazdą (gwiazdą tamtych Mavs był jeszcze Finley).

 

No - dokładnie. Średnia ligowa, czyli gdzie tutaj wybitność? I w innych sezonach także Barkley grał swoje - w takim sezonie 88 Barkley 33/14/5

 

O to w tym sezonie gdzie Karl współtworzył pierwszą defensywę ligi? :) Oni grali ze sobą przez kilkanaście lat - wiadomo, że taka (jednostronna) bestia ofensywna będzie miała dobre mecze ofensywne. Taki Drexler ma przecież masę dobrych ofensywnie meczów przeciwko Jordanowi - co z tego. Tylko nie pisz proszę, że 'Oooo widzisz DRob i jego helpD ma większy impakt!'. Gdyby Karl miał jakkolwiek sensownego defensywnie centra można by porównywać (DRob miał sensownych defensywnie PFów, może poza 96 gdzie faktycznie można uznać że zrobił "coś z niczego")

 

Kiedy Ci przeciwny center na post upie robi 35 ppg na kosmicznym TS i ty go nie bronisz, to albo świadczy o tym, że nie potrafisz, albo że Sloan ma IQ w okolicach numeru na koszulce Malone.

 

To przykład na to jak 5 punktów zmienia percepcję. Gdyby to Utah wygrała to ktoś mógłby to samo pisać o Olajuwonie nie broniącym Karla robiącego 30/13 na niezłym TS :)

 

Ale to znowu wracamy do mojej tezy - jego skill był rzadko przydatny.

 

Tak jak już tu napisał mistrzBeatka - teza w 2017 pewnie i słuszna - jednak w czasach Malone'a już mniej.

 

Ale to tylko z powodu longevity, a prime każdy z nich ma lepszy.

 

Tylko jak większość z nich (Ewing/Barkley/Kemp) osiągnęła mniej indywidualnie/drużynowo (czyli zmarnowała swój prime) to jakie to ma znaczenie?

 

Prime Ewing grał swoje przeciw UTA i to mam na myśli.

 

Pod rozwagę:

https://www.basketball-reference.com/play-index/h2h_finder.cgi?request=1&player_id1_hint=Patrick+Ewing&player_id1_select=Patrick+Ewing&player_id1=ewingpa01&idx=players&player_id2_hint=David+Robinson&player_id2_select=David+Robinson&player_id2=robinda01&idx=players

 

https://www.basketball-reference.com/play-index/h2h_finder.cgi?request=1&player_id1_hint=Karl+Malone&player_id1_select=Karl+Malone&player_id1=malonka01&idx=players&player_id2_hint=Patrick+Ewing&player_id2_select=Patrick+Ewing&player_id2=ewingpa01&idx=players

 

Szczególnie biorąc pod uwagę, że DRoba ominęło kilka fajnych sezonów Ewinga (w zasadzie początek peaku).

 

Topowi gracze mają to do siebie, że bardzo rzadko schodzą poniżej pewnego poziomu i nie grają swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malone w 2001 miał PER 24,6, lepszy niż miał w wieku 30 lat, wyższy niż średnia w karierze, dwa lata wcześniej wygrał MVP, w 2001 był 7. Do tego za przykład genialnej obrony się podaje Malone w 2004, gdy bronił Duncana. Albo założymy, że się nauczył przez 3 lata nagle bronić albo nie radził sobie z graczami dynamicznymi,grającymi przodem do kosza jak Barkley czy Dirk.

 

 

moglby miec per i 50 co nie zmienia faktu ze byl juz stary. Nie ma w tym nic dziwnego ze nie bronil nowitzkiego. mlody dirk byl dosyc cherlawy i  lubil sobie pojumperowac a ty wymagasz aby 37latek wielki jak szafa trzydrzwiowa tracil dodatkowo energie na bieganie po obwodzie. pozatym zdaje sie ze bronienie dirka nizszym , szybszym zawodnikiem bylo dosyc popularne, o ile dobrze pamietam to nawet  bowenowi zdarzalo sie bronic niemca. A nawet jakby mial problemy z obrona nowitzkiego to jakie ma to znaczenie?  ilu takich dirkow wtedy bylo. Zestawienie razem nowitzkiego i barkleya razem i sugerowanie ze graja podobnie jest troche dziwne.

 

Bronił więc Shaqa i Duncana. Bo innych pierwszych scorerów z PF/C takich jak Barkley czy Hakeem czy Ewing czy Kemp już bronić nie potrafił.

 

shaqa to chyba wiecej bronil ostertag .hakeema spencer czy ostertag ,podobnie ewinga . Malone wlasciwie cala kariere gral z jakims klocem na c , najpierw eaton pozniej spencer czy ostertag wiec nie bylo za bardzo  potrzeby aby meczyc malonea bronieniem C.

wymieniasz graczy alltime (powiedzmy poza kempem ktory tez mimo wszystko mial mocny peak) a polowy z nich malone nawet nie bronil. nawet broniac bardzo dobrze nie koniecznie da sie mocno ograniczyc graczy ze szczytu.

napisales wczesniej ze obrona m2m byla rzadko uzyteczna a to jest poprostu nieprawda poniewaz w tamtych czasach bardzo duzo sie gralo przez srodek a najcenniejsi byli wysocy grajacy miedzy innymi postup.  Help d.  tez byla o wiele mniej zaawansowana wiec bronienie postupow czesto bylo istotne. 

btw. malone mial bardzo szybkie lapska dzieki temu notowal sporo deflections i duzo przechwytow (jak na pfa oczywiscie)

 

tak wogole to troche smieszna dyskusja   , jakos niechce mi sie wierzyc zeby ktokolwiek obejrzal teraz chociaz  z 10 gier malone z po (oczywiscie ja tez nie obejrzalem :)  ) ale za to fajnie bazowac na wspomnieniach sprzed 100 lat i analizowac statsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary Malone nawet ograniczył w 2004 MVP KG , jakie klocki?

O niecałe 3% TS gościa, do którego przynajmniej ja mam zarzut do niepotrafienia utrzymania swojego poziomu scoringu w PO?

moglby miec per i 50 co nie zmienia faktu ze byl juz stary.

Ale jego głównym atutem był właśnie długi okres gry. Przecież jego peak to ~33 lata.

 

Nie ma w tym nic dziwnego ze nie bronil nowitzkiego. mlody dirk byl dosyc cherlawy i  lubil sobie pojumperowac a ty wymagasz aby 37latek wielki jak szafa trzydrzwiowa tracil dodatkowo energie na bieganie po obwodzie. pozatym zdaje sie ze bronienie dirka nizszym , szybszym zawodnikiem bylo dosyc popularne, o ile dobrze pamietam to nawet  bowenowi zdarzalo sie bronic niemca. A nawet jakby mial problemy z obrona nowitzkiego to jakie ma to znaczenie?  ilu takich dirkow wtedy bylo. Zestawienie razem nowitzkiego i barkleya razem i sugerowanie ze graja podobnie jest troche dziwne.

 

Mi nie chodziło o to, że Barkley i Dirk grają podobnie, tylko oboje podobnie nie grają :) Oboje nie byli gościami, którzy lubili się masować, próbując wypracować sobie pozycję na low poście. Barkleyowi się to zdarzało, ale raczej nie wobec kogoś większego i silniejszego. A Malone właśnie w obronie tego się specjalizował, bo był wielki jak szafa trzydrzwiowa. 

Nie było wiele Dirków, ale i Duncanów nie było wiele.

 

 

napisales wczesniej ze obrona m2m byla rzadko uzyteczna a to jest poprostu nieprawda poniewaz w tamtych czasach bardzo duzo sie gralo przez srodek a najcenniejsi byli wysocy grajacy miedzy innymi postup.  Help d.  tez byla o wiele mniej zaawansowana wiec bronienie postupow czesto bylo istotne. 

Grano, bo było wiele talentu na tej pozycji - D-Rob, Mourning, Ewing, Hakeem, Shaq. Ale było już wiele razy krzyczane na tym forum - to, że byli dobrzy superstarzy, to nie znaczy, że roles na C znaczył cokolwiek więcej od obecnego. 

 

tak wogole to troche smieszna dyskusja   , jakos niechce mi sie wierzyc zeby ktokolwiek obejrzal teraz chociaz  z 10 gier malone z po (oczywiscie ja tez nie obejrzalem :smile:  ) ale za to fajnie bazowac na wspomnieniach sprzed 100 lat i analizowac statsy.

Ja puściłem sobie 3 gry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.