Skocz do zawartości

Zielone Toronto 17/18, czyli hajs, parki miejskie i Kobe dla ubogich


Elwood

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo pierwszego miejsca na Wschodzie Raptors w mediach amerykańskich nie istnieją a jak się już o nich mówi to raczej w ten sposób(powinni go sobie puścić przed Playoffs jako motywację):

https://streamable.com/6yvuy

 

Kilka ciekawostek:

 

- Raptors jako pierwszy zespół w historii NBA ma 11 zawodników zdobywających 6 i więcej punktów

- obecny lineup rezerwowych Wright-VanVleet-Miles-Siakam-Poeltl notuje chore OFFRTG 126.1 i DEFRTG 93.4,

  starterzy Lowry-DeRozan-Anunoby-Ibaka-Valanciunas OFFRTG 112.2 , DEFRTG 99.6

- DeRozan trafił już o 31 trójek więcej niż w RS+PO zeszłego sezonu

- Casey wygrał z Raptors 300 spotkań w 6,5 sezonu, poprzedni trenerzy przez 16 sezonów 524W

- nowy slogan: WE THE OTHER

IQM92HW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toronto jest jedynym klubem który jest w TOP6 ofensywy i defensywy oni mają nr 4 ofensywę i nr 3 obronę

 

To jest znacząca poprawa w stosunku do zeszłego roku. Mają lepsza ławkę, lepszy rozkład rzutów, więcej trójek mniej long 2. Do tego widocznie lepszą obronę

 

Wiadomo ,że Lowry i De Rozan mają za sobą już niejedną serię gdzie znikali ale Raptors powinno na luzie być najlepsze na wschodzie na koniec RS . Dużo zależy z kim się zmierzą w pierwszej rundzie ale wszystko wskazuje że Boston z Cavs będą w osobnej drabince.

 

Toronto rok temu tylko 29% rzutów to były trójki . Dziś jest to 37 % i przesunęli się z 22 na 7 pozycje w tym wskaźniku.

Jeśli doda się że w strefie podkoszowej wskoczyli z 26 na 11 to widać ,że tegoroczna ofensywa w końcu jest oparta na normalnych zasadach. Dużo trójek i dużo layupów a nie jak ostatnie 3 lata izolacje na mid rangu i long2


Akurat Toronto żyje koszykówką. Na mieście jest mnóstwo plakatów, hala pełna i dużo info w radio i lokalnej telewizji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Toronto żyje koszykówką. Na mieście jest mnóstwo plakatów, hala pełna i dużo info w radio i lokalnej telewizji

 

Hale są pełne i to widać. Nie jest to związane tylko z 1000W organizacji, bo i przed tym gdy oglądałem ich mecze to wygląda to naprawdę dobrze (dla przykładu Detroit czy Atlanta wypada bardzo słabo z obecnością na meczach). Osobiście bardzo bym nie by jedyna kanadyjska drużyna miała kiedyś umrzeć i mam nadzieję, że liga na to nie pozwoli w razie "gorszych dni".

 

A tak troszkę poza tematem. Rozumiem ely3, że info masz z pierwszej ręki, bo byłeś na kilku meczach. Gdzie (tj. w jakim mieście/na jakiej hali) czułeś najlepszą atmosferę, największe emocje i po prostu mecz oglądało się najlepiej? :smile:

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Toronto znam z relacji Kanadyjczyka który pracuje u mnie w firmie.

 

A atmosfera najlepsza w Filadelfii - tam fani żyją meczem. Interesuje ich tylko ich własny klub i nie ma tam tradycji przychodzenia na mecz w koszulkach bardziej znanego rywala. W Waszyngtonie większość kibiców była w koszulkach Golden

 

Raptors ma ten problem , że w Kanadzie jest inny system podatkowy i zawodnicy cierpia bo mniej im zostaje w kieszeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptors ma ten problem , że w Kanadzie jest inny system podatkowy i zawodnicy cierpia bo mniej im zostaje w kieszeniach

 

O kurcze szczerze to nie wiedziałem o tym. Jesteś w stanie coś więcej na ten temat powiedzieć? Jak to wyglada w praktyce?

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli by się na tym wzorować to porównując 2 graczy o podobnych zarobkach różnica między drużyną kanadyjską a amerykańską jest ogromna!

 

Lowry - 28,703mln $ podstawki i 12,047mln $ na rękę.

 

Conley - 28,530mln $ podstawki i 15,254mln $ na rękę.

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by się na tym wzorować to porównując 2 graczy o podobnych zarobkach różnica między drużyną kanadyjską a amerykańską jest ogromna! Lowry - 28,703mln $ podstawki i 12,047mln $ na rękę. Conley - 28,530mln $ podstawki i 15,254mln $ na rękę.

a teraz policz to dla każdego stanu jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Raptors tak dobrze graja a temat na drugiej stronie glownego watku? Oj slabo

Dobra wiemy ze Raptors to all-time chockers w PO ale MOZE w tym roku wskocza na ten wyzszy poziom i wygraja nagrode o wpierdol od Warriors.

Derozan osiagnal swoj sufit, moze statystycznie nie robi tego co Brodacz i nie jest MVP case na ten sezon ale jest efektywny w tym co robi. Duzo osob wspomnialo ze zaczal wiecej walic za 3 zamiast tych long2's. Widac po jego grze ze bardzo wzorowal sie Mambie co sprawia ze dla mnie obok tego ze diluje z depresja ze to jeden z moich top zawodnikow do ogladania na ten moment. Tylko pytanie czy to nie case Melo z sezonu 12/13 gdy Melo gral sezon zycia i wszyscy sie napalili na to ze w koncu pokaze jest lepszym koszykarzem od Lebrona a skonczylo sie na wypadzie na ryby po serii z Pacers(gdyby Boston nie mial problemow z kontuzjami to polecieliby w 1 rundzie).

Druga sprawa to lawka. Nie chce mi sie rozpisywac jak ich lawka jest dobra bo to kazdy wie i jak przyjmiemy ze Derozan z Lowrym w koncu zagraja porzadne Playoffs to ich benchmob bedzie x-factorem w serii z Cavs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak po cichu szykuje na wyjazd do Toronto maj/czerwiec.

 

Może się trafi ale nie napalam się zbytnio.

Myślisz, że bilety na wysoką rundę PO na mecz jedynej Kanadyjskiej drużyny będą możliwe do zdobycia przez "zwykłych śmiertelników"? :D

 

Pewnie tak, pytanie tylko w jakich cenach.. Przyznam szczerze, że nie orientuje się jak wyglądają ceny biletów na wyższe rundy PO w poszczególnych miastach NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność być parę razy w Toronto i zdobycie biletów na Raptorsów czy tym bardziej na Maple Leafsów graniczy z cudem. Owszem da się, ale ceny dochodzą do parę tys. baksów. Większość biletów z puli idzie dla karneciarzy oraz dla korporacji. Raz udało mi się być w ACC i to 4 lata temu gdzie playoffy były abstrakcją i bilet miałem już kupiony z 3 mce wcześniej od kuzynki z korpo. Rok temu byłem na serii z Cavs i do Maple Leaf Square nie wszystkich wpuszczali. To sobie pomyślcie o ewentualnych finałach :peaceful:. Bez problemów to można sobie pójść na Blue Jaysów oraz na Toronto Fc (choć nie koniecznie bo wygrali misia :orange:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.