Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

A u nas TW sa doliczane do SC? Teoretycznie powinny bo 500k maja chyba wyplacane

I pytanie drugie czy mozna od drugiej rundy oferowac swoim graczom TW kontrakty TW? Oczywiscie jak w kontrze dostana od kogos gwarantowany to wezmie gwarantowany (tu nawet od pierwszej rundy moze byc ta oferta ale juz za pozno)

Czy zrobić swoje TW od 3 rundy jak już trochę kurz opadnie i drużyny będą finalnie kompletować składy?

 

Edit.

A dobra pisze w regulaminie

Zawodnik będący pod two-way deal nie liczy się do salary ani nie ma gwarantowanej umowy

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem u różnych źródeł na PW i dostawałem różne odpowiedzi, także składam oficjalne zapytanie tutaj.

Na jakich zasadach są chronieni gracze będący RFA po skończonej umowie two-way. Kiedyś trzeba było się określić do końca trzeciej tury czy zostawiamy im QO czy zrzucamy i wtedy zostawali z umowami QO tylko gracze warci umowy. Potem rada zmieniła dla Nich przepisy, że tego QO nie trzeba wycofywać i nawet jak nie dostaną oferty to klub ma prawo opcji przedłużenia na kolejny rok two-way. Zrobiła się niebezpieczna protekcja.

Ja chciałbym jednak złożyć ofertę przykładowo Ron Harper Jr dwuletnie minimum z opcją zespołu. W RL gracz na pewno by wolał taką umowę niż kolejny rok two-way contract, to oczywiste. Pytanie czy mam taką możliwość, skoro gracze two-way są objęci prawami RFA czyli koniecznością trzech lat umowy. Jeśli jednak zasady QO dla two-way są inne to od kiedy Ron Harper Jr może dostać kontrakt 1+1TO i czy wtedy klub macierzysty ma prawo wyrównania oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MarcusCamby napisał(a):

Pytałem u różnych źródeł na PW i dostawałem różne odpowiedzi, także składam oficjalne zapytanie tutaj.

Na jakich zasadach są chronieni gracze będący RFA po skończonej umowie two-way. Kiedyś trzeba było się określić do końca trzeciej tury czy zostawiamy im QO czy zrzucamy i wtedy zostawali z umowami QO tylko gracze warci umowy. Potem rada zmieniła dla Nich przepisy, że tego QO nie trzeba wycofywać i nawet jak nie dostaną oferty to klub ma prawo opcji przedłużenia na kolejny rok two-way. Zrobiła się niebezpieczna protekcja.

Ja chciałbym jednak złożyć ofertę przykładowo Ron Harper Jr dwuletnie minimum z opcją zespołu. W RL gracz na pewno by wolał taką umowę niż kolejny rok two-way contract, to oczywiste. Pytanie czy mam taką możliwość, skoro gracze two-way są objęci prawami RFA czyli koniecznością trzech lat umowy. Jeśli jednak zasady QO dla two-way są inne to od kiedy Ron Harper Jr może dostać kontrakt 1+1TO i czy wtedy klub macierzysty ma prawo wyrównania oferty.

Na moje to po 3 turze FA gracz przestaje być RFA i zostaje FA i w 4 oraz 5 turze może podpisać z kim chce kontrakt w 15-osobowym rosterze, a jak z nikim nie podpisze, to macierzysty klub ma do niego pierwszeństwo przy 2way. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alonzo napisał(a):

Na moje to po 3 turze FA gracz przestaje być RFA i zostaje FA i w 4 oraz 5 turze może podpisać z kim chce kontrakt w 15-osobowym rosterze, a jak z nikim nie podpisze, to macierzysty klub ma do niego pierwszeństwo przy 2way. 

Brzmi sensownie. Czy możemy to uznać jako wiążące stanowisko rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@karpik

15 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Brzmi sensownie. Czy możemy to uznać jako wiążące stanowisko rady?

 

albo po prostu swoim 2way można by zaproponować w 3 turze kontrakt nawet min. +TO (czy jakikolwiek inny) i jak odrzucą, to dopiero wtedy klub decyduje się przed startem 4 tury FA, czy zgadza się na gwarantowane QO ze swoim 2way, czy robi z niego UFA. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alonzo napisał(a):

 

@karpik

 

albo po prostu swoim 2way można by zaproponować w 3 turze kontrakt nawet min. +TO (czy jakikolwiek inny) i jak odrzucą, to dopiero wtedy klub decyduje się przed startem 4 tury FA, czy zgadza się na gwarantowane QO ze swoim 2way, czy robi z niego UFA. 

Ok, niech tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, ozzy110 napisał(a):

Czy jeśli Holmes połamał mi się przed podpisaniem umowy to mogę go zostawić na rok stasha i podpisać za rok na pozostałe 3 lata?

Przesledz sprawę Okeke bo Orlando go wybrało jak był kontuzjowany. Nie pamiętam już czy miał umowę od razu czy nie. Holmgren czy Embiid chyba też tak mieli🤔

Godzinę temu, ozzy110 napisał(a):

Czy jeśli Holmes połamał mi się przed podpisaniem umowy to mogę go zostawić na rok stasha i podpisać za rok na pozostałe 3 lata?

Okeke wybrany w 2019 i nie ma jego salary na 2019 rok

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bogans2 napisał(a):

Przesledz sprawę Okeke bo Orlando go wybrało jak był kontuzjowany. Nie pamiętam już czy miał umowę od razu czy nie. Holmgren czy Embiid chyba też tak mieli🤔

Okeke połamał się podczas March Madness wiosną jeszcze przed draftem. Wybrałem go z #33 pickiem w II rundzie. W rl poszedł z #16. rl Orlando uzyskali chyba zgodę NBA na podpisanie go rok później. Blake Griffin, Embiid i Holmgren chyba od razu podpisali swoje kontrakty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LAF napisał(a):

A od kiedy jest przymus podpisania 1rd pick ? Przecież w realu klub nie musi go podpisać 

When a player is selected in the NBA draft by a team but does not sign a contract with that team, the team retains the player's draft rights for one year. During this time, the player cannot sign with any other NBA team. If the player and the team do not reach an agreement within that year, the team loses the player's draft rights, and the player becomes a free agent.

 

A zawodnik niepodpisany moze grac w g league i korzysyac z dobrodziejstw klubu??

W sumie Chuma chyba mial zapewniona opieke ale on leczyl uraz. Jak ktos jest zdrowy to podpisuje i idzie do g league

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laf mylisz kwestie. Moim zdaniem tylko wtedy gdy GRACZ nie chce podpisać to to występuje. Kazdy kontuzjowany gracz podpisze kontrakt bo wtedy przy rehab ma ubezpieczenie i opiekę klubu. 
 

jak ktoś z Euro np nie chce podpisać a klub go wziął na siłę to jest wtedy taki parasol ochronny. 
 

w tym przypadku zawodnik padł i bierze długopis. 
 

dlatego 2rd czasem oceniane są za bardziej wartościowe bo klub nie musi 31 a 29 musi 

Tak to zawsze rozumiałem. 

Musi wystąpić porozumienie z zawodnikiem i stash to się właśnie stosuje aby zachować prawa do gracza wybranego który pyka sobie w Barcelonie zarabia i nie opłaca mu się płacić wykupnego np 

Gdy gracz nie zarabia i jest kontuzjowany to jedyne co chce być w klubie. Wtedy za wszystko płaci klub. Rehab itp

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.