Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Eld napisał:

Niektórzy gracze biorący QO podzielą za rok los Markieffa Morrisa.

Tylko tym razem sobie listę zrobię kto jak głosował.

że kontuzja uwali takiego jegomościa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o ile Kaminskiego jestem wstanie zrozumieć i QO na 4,6M, o tyle widzę, że świadomość iż mamy już IV turę a Portis dopiero teraz dostał ofertę nadal nie przemawia. 3,6M QO. 3,5M ode mnie w pierwszym roku. 3,66M w drugim roku. Po 2021/22 może odrzucić PO i w idealnym dla siebie wieku 26 lat wejść na FA. Jeśli pójdzie mu kiepsko - bierze PO. Razem 11M. 

Dodam jeszcze, że OKC bardzo dobrze rozwija młodych graczy. Dla Portisa to naprawdę dobra okazja. Ja za player option chcę od niego tylko roku ekstra. Gdybym mógł ( ale niestety nie mogę dla RFA ), zaproponował bym mu 1+1PO.

Oczywiście też do momentu powrotu Nurkića ( a pewnie też trochę czasu po ) zapewniam mu s5. Nie mamy tego w regulaminie, jest to niedozwolone ale też mogę zadeklarować przez dwa lata jego nieoddanie. Po dwóch latach będę miał early bird do niego i jak i gracz, tak i jak liczymy mocno na jego rozwój aby mu zapłacić więcej.

2 minuty temu, polishllama69 napisał:

że kontuzja uwali takiego jegomościa ?

Możesz nie wiedzieć ale Kieff za pomocą naszych agentów odrzucił u nas 40/3+1 PO. Teraz nie dostał nawet 10/2.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:

Możesz nie wiedzieć ale Kieff za pomocą naszych agentów odrzucił u nas 40/3+1 PO. Teraz nie dostał nawet 10/2.

irl on nie był warty więcej jak 45/4 a jeszcze ta felerna kontuzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portis bierze na luzie QO, nawet zakładając najgorszy realny scenariusz, że po QO operuje dwa lata na minimum (bo nie wyleci z ligi) to wychodzi jakieś 7,6/3 v. 11/3, dużo więcej może zyskać niż stracić, bycie RFA bardzo nie pomaga gdy Twój docelowy kontrakt to ~MLE.

Btw. wypominanie tego Markieffa jest bez sensu - po pierwsze, na tym polega realizm, że zawodnicy/GM-owie popełniają błędy w ocenie siebie/zawodników, po drugie - on rok temu był w rotacji playoffowego teamu grając ~25 minut (i u nas, i w realu), to że zagrał potem beznadziejny sezon nie ma dla samej decyzji znaczenia. Po sezonie 17/18, z art. z NBC:

Cytat

[Markieff] Morris posted career-highs in three-point percentage and effective field-goal percentage. Though his volume numbers went down, he was more efficient than ever. Now he enters what is arguably the most important and consequential season of his NBA career. Morris, who just turned 29, is going into a contract year. He has a chance to earn a long-term deal and perhaps what will go down as the most lucrative pay-day of his career.

Jego wcześniejszy kontrakt to było 32/4. Takie były mniej więcej nastroje. Może powinien wziąć to 40/4, ale to nie był żaden skandal. Dla mnie to był gracz, który mógł oczekiwać po dobrym sezonie MLE (a może coś więcej?), który dostał extension z poziomu MLE od teamu, który jak się okazało wymienia zawodników jak leci (skoro oceniamy po fakcie).

A że zagrał c***owy sezon? Zdarza się. Giannis też w realu wziął 100/4 extension zamiast rok później dostać 150/5, ale to raczej nie jest argumentem za czymkolwiek. To działa w obie strony, czasem ktoś się przeceni, czasem niedoceni. Jedyne głosowanie (odkąd gram), gdzie naprawdę popsuliśmy, to Russell, który od początku nie miał prawa wziąć takiej oferty.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@january

No z tym Brownem to jednak jest trochę inna sytuacja niż z Ingramem, bo po pierwsze 88/3+PO jest lepszą ofertą niż 90/4 bez opcji, po drugie Ingram ma większy talent i został wyżej wybrany w drafcie, po trzecie Ingram jest młodszy i po czwarte według naszego forumowego rankingu graczy NBA już teraz jest lepszy od Browna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sylvinho. napisał:

U mnie na ten moment McConnell ma miejsce w s5 obok Hardena także panowie pamiętajcie o tym.

"Na ten moment" jest akurat mało ważne, bo gracza interesuje jaką rolę będzie miał podczas sezonu. A przecież chyba nie zamierzasz grać McConnellem jako graczem s5 w nadchodzącym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Eld napisał:

W Wizz aż tak źle? 

Na ten moment jest 7 zdrowych zawodników, którzy mają kontrakty w RL NBA: Harden, Capela, Jamychael Green, Craig, Hollis-Jefferson, Cameron Johnson i Georges Niang, ponad 130 milionów w salary już teraz i ponad 12 milionów dolarów na minusie w bilansie finansowym, TJ McConnell byłby w tym teamie z miejsca starterem i wiele wskazuje na to, że nie podpiszą nikogo w 4 turze. Myślę, że tak jak rok temu spierdzieliliśmy ( głównie za moją sprawą) głosowanie Markieffa Morrisa, tak w tym FA spierdzieliliśmy głosowanie Duranta, bo Wizards za rok posypią się finansowo po podsumowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nawet proszę się tak nie wygłupiać z geraldem greenem w blazers. Gerald gra u nas już od półtora roku i wie, ze ma zapewnione miejsce w składzie u nas do końca kariery i jesli zagra przyzwoity sezon to na pewno dostanie kontrakt na następny sezon. Nie rozumiem czemu miałby uciekać do tankujących i przebudowujacych się blazers panowie ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał:

Panowie nawet proszę się tak nie wygłupiać z geraldem greenem w blazers. Gerald gra u nas już od półtora roku i wie, ze ma zapewnione miejsce w składzie u nas do końca kariery i jesli zagra przyzwoity sezon to na pewno dostanie kontrakt na następny sezon. Nie rozumiem czemu miałby uciekać do tankujących i przebudowujacych się blazers panowie ?? 

Miałem w pamięci, że Gerald Green grał u Ciebie cały ubiegły sezon, ale ostatecznie zdecydowało to, że jeśli nie zagra przyzwoitego sezonu to podejmie opcję gracza, którą dostał od Blazers, a od Ciebie nie. A to jest gracz, który za rok może wypaść z ligi, bo ma już prawie 34 lata i nigdy nie był gwiazdą w tej lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Miałem w pamięci, że Gerald Green grał u Ciebie cały ubiegły sezon, ale ostatecznie zdecydowało to, że jeśli nie zagra przyzwoitego sezonu to podejmie opcję gracza, którą dostał od Blazers, a od Ciebie nie. A to jest gracz, który za rok może wypaść z ligi, bo ma już prawie 34 lata i nigdy nie był gwiazdą w tej lidze.

Tylko ze tam zaraz bedzie przerzucany jak worek ziemniaków a u mnie ma spokój no i walkę o sukcesy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, fluber napisał:

"Na ten moment" jest akurat mało ważne, bo gracza interesuje jaką rolę będzie miał podczas sezonu. A przecież chyba nie zamierzasz grać McConnellem jako graczem s5 w nadchodzącym sezonie.

Mogę mu zapewnić na pewno najwięcej minut z drużyn, które się o niego licytują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RonnieArtestics napisał:

A skad wiesz ze chce jeszcze grac kolejny sezon? Jak bedzie chciał grac dalej to na pewno znajdzie sobie angaż w NBA jako weteran. 

No właśnie u nas jest na tyle fajna sytuacja, że jak nie będzie chciał grać dalej za rok, to i tak dostanie 2,5 miliona od Blazers:)

A Green to gość, który raz wyleciał z ligi ( w latach 09-11 był poza NBA) i raz prawie wyleciał z ligi ( sezon 16/17, 5 klub w ciągu 6 lat i granie ogonów w połowie meczów dla Bostonu). 2,5 miliona to dla niego duży hajs, zresztą wygląda na takiego, który lubi go wydawać.

1 minutę temu, Sylvinho. napisał:

Mogę mu zapewnić na pewno najwięcej minut z drużyn, które się o niego licytują.

Tego też w sumie nie wiemy, dopóki się oferujący kontrakt nie zadeklarują na jakieś minuty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Tego też w sumie nie wiemy, dopóki się oferujący kontrakt nie zadeklarują na jakieś minuty. 

Aha. Sam się produkujesz, że nie mam rotacji, także można przypuszczać, że zawodnicy, którzy do mnie przyjdą dostaną minuty, a później ustawiasz sam dajesz Wizards na ostatnim miejscu w głosowaniu. Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sylvinho. napisał:

Aha. Sam się produkujesz, że nie mam rotacji, także można przypuszczać, że zawodnicy, którzy do mnie przyjdą dostaną minuty, a później ustawiasz sam dajesz Wizards na ostatnim miejscu w głosowaniu. Ciekawe.

No ale Ty sam się produkowałeś, że mój ranking traktuje Twoją drużynę niesprawiedliwie, bo to nie jest Twoja rotacja i będą poważne wzmocnienia, więc uznałem, że mówiąc o wzmocnieniach miałeś na myśli jakieś wymiany, a nie próbę podpisania McConnella do pierwszej piątki.

Jeżeli Twoim argumentem za McConnellem jest to, że TJ McConnel będzie starterem Wizards w nadchodzącym sezonie, to chętnie zmienię głos, ale moim zdaniem tak nie będzie, bo mówiłeś, że skład będzie jakoś wzmacniany. 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.