Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Lucas napisał:

Wiekowo lepiej grać z Georgem niż Lowrym, Siakamem, Ibaka i Gasolem

Tu ma Irvinga i Goberta, którzy mają przed sobą sporo dobrego grania. 

 

Tylko zwróć uwagę, że Leonard właśnie podpisał 2+1 PO, a przy Raptors były brane pod uwagę w plotkach różne kombinacje kontraktu - od 1+1 Po po 4+1 PO.

Nie przemawia do Ciebie Davis z Leonardem? Ja to kupuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba wymian to jest konsekwencja kaskadowego schodzenia z długu gdzie przepisy ograniczają jednorazowe większe oszczędności stad robię to skokowo i nie ma to nic z takim przewietrzeniem składów i zmiana koncepcji która w spurs jest spójna i taka sama przez lata 

 

przepisy zmuszają mnie żeby schodząc z Dragica (19 M) do Brogdona ( 3M) musiałem „ przechodzić „ przez Clarksona Delli Lina N’Moore itp 

przepisy z tymi plus 5 M lub 1,25 1,75 mnożnik. 

Wiec aktywnie robię to skokowo ale bez krzywdy zawodników ze musza kupować dom i mamie ich wspólna przyszłością na lata. 

Po prostu okienko wykorzystywałem do porządkowania finansów na maxa a ograniczona dostępność niektórych GM rozkłada to w czasie. 

Normalnie przy 100% dostępności byłoby to szybciej. 

Nie wspominam sławnej wymiany 7 way gdzie 2 tygodnie liczyliśmy wszystko aby przeszło ...

w tym świetle to nie jest obiecanie gry kup dom ściągnij rodzine wyślij dzieciaki do szkoły i wypierdzielaj dalej zrobiony w Karolka tylko zwykła inżynieria finansowa ograniczeń naszej gry i dostępności GM 

a wspomniana strata zrobiona w pierwszym roku wynikała z błędnego interpretowania liczenia kar o czym wspomniałem a nie z mojej beztroski. 

Gra wtedy powstawała i ten błąd był tylko częściowo z mojej winy. 

O poprawnym bilansie dowiedziałem się post factum 

zamiast poddać się i zaorać jestem w grze o wygranie serii w PO w każdym roku jak i o kluczowego FA 

zbyt surowe są oceny moich ruchów ale nie takie problemy pokonywałam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sylvinho. napisał:

Harden sam nie odszedł tylko został wytransferowany żeby starczyło kasy na Ibake i Perkinsa. Taka jest niestety prawda.

 

11 minut temu, Wooden napisał:

A) Harden nie odszedł przez boisko 

B) Harden nie ma tu nic do gadania

Wiem jak odszedł Harden, byłem nawet  na forum w pierwszej grupie w jego bandwagonie zanim to się stało popularne :) 

10 minut temu, Sylvinho. napisał:

Sztuka dla sztuki. Serio uważasz, że Kristaps, który został wymieniony za Hardena, czyli gracza z top 3 ligi, dostał maksymalny kontrakt od Rockets teraz na przekór podpisze kontrakt z jakimś innym zespołem, który nie uwzględnił go podczas 1 tury FA ( nie okazał żadnego szacunku) ?

Nie, pewnie na tą ofertę ostatecznie zagłosuję. :) Po prostu głośno myślę rozważając różne alternatywy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

Nom, dochodzę do takiego samego wniosku.

Popatrzcie na Clippers.

Najpierw Kawhi dogadywał wolnych agentów - Durant, Kyrie, ew. Butler - te dwa pierwsze nazwiska to informacje od Woja/Shamsa, tak że pewniak.

George pewnie o tym wiedział, bo zakładam, że zawodnicy wiedzą takie rzeczy. Obraził się? Nope, złożył od razu trade request po kilku dniach rozmów z Kawhim, a był którąś opcją z kolei dla Clippers.

Więc u nas kolejność na liście też nie powinna mieć takiego znaczenia.

Butler w Heat u mnie.

Wręcz przeciwnie, LeBron poszedł do Wade'a, zagrał katastrofalne finały 2011, a kto był zdecydowanym liderem b2b Heat? Każdy wie, że LeBron, bo rok później Wade się brzydko postarzał, a dwa lata później był kontuzjowany całe playoffy. To, że Wade jest większą ikoną Miami niż LeBron nie ma dla tej opinii znaczenia. Durant może być z DC, ale to parkiet decydowałby, kto tam dostaje większy prestiż u NBA fana, a tam byłoby równo - bo Harden i Durant to ten sam tier. 

Biorąc pod uwagę, jak Durant jest przewrażliwiony na swoim punkcie - każdy wie jak duże ma to dla niego znaczenie.

No i w pierwszym roku z tego powodu ludzie bardzo dużo mówili o tym że lepszy James to sidekick gorszego Wade'a bo poszedł do jego drużyny. James musiał go kompletnie zdominować w drugim roku żeby przejąć team.

Jeśli zakładasz ze KD boi się zdominowania przez Hardena to IMO nie doceniasz mentalności graczy z topu NBA. A jeśli myślisz że KD boi się własnego regresu i przez to nie chcę grać z top graczem i woli być liderem słabego teamu niz wspolliderem mocnego to masz go za głupca.

Dla mnie to wszystko to jest szum. Odejście KD z Warriors to biznes a nie sport a na koniec gwiazdy chcą grać z innymi (jak najlepszymi) gwiazdami - o ile się lubią. I chcą wygrywać. W miejscach dla siebie najkorzystniejszych. Reszta to fanowskie teorie dorabiane żeby dodać kolorytu rzeczom prostym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu Butlera, a częściowo w nim jestem i to w sumie więcej niż 1/29 gdy parę drużyn jest zainteresowanych to mimo finansowo najlepszej oferty nie wziąłbym Lakers, dla których nie byłem głównym celem na FA i którzy nawet nie walczyli od początku o moje pozostanie w zespole 

No ale może January to ładnie odkręci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wooden napisał:

No i w pierwszym roku z tego powodu ludzie bardzo dużo mówili o tym że lepszy James to sidekick gorszego Wade'a bo poszedł do jego drużyny. James musiał go kompletnie zdominować w drugim roku żeby przejąć team.

Ano było. Sam nazywałem go paziem lub giermkiem Wade.

3 minuty temu, fluber napisał:

Dokladnie, lakers w reofercie zamienia snt na 4 plus po maxa

A skąd Longer to wie? W tym momencie nie ma takiej pewności. A składając kontrofertę powoduje, że będzie miał dwie swoje oferty na stole.Absurd.

Ogólnie wycofanie sign and trade to jak wycofaniu dealu. Cholernie dziwna akcja tam odchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

 

A skąd Longer to wie? W tym momencie nie ma takiej pewności. A składając kontrofertę powoduje, że będzie miał dwie swoje oferty na stole.Absurd.

Ogólnie wycofanie sign and trade to jak wycofaniu dealu. Cholernie dziwna akcja tam odchodzi.

Od gm-a lakers to wie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wooden napisał:

Jeśli zakładasz ze KD boi się zdominowania przez Hardena to IMO nie doceniasz mentalności graczy z topu NBA

Huh, nom, nie do pomyślenia, żeby gwiazda NBA, nazwijmy ją Kevin Durant, rzucała na twitterze/instagramie pasywne-agresywne lajki broniących go/krytykujących OKC i Westbrooka komentarzy, kłóciła się z kibicami i odpisywała z fejkowych kont swoim krytykom, do czego zresztą się potem przyznała. 

Pls, Durant to najbardziej przewrażliwiony na swoim punkcie gracz NBA, trzy lata upłynęły nam pod znakiem jego błazenady w social media i rzucania dziwnych komentarzy w stylu ''myślałem, że ten tytuł będzie smakowac dużo lepiej niż smakował'' itd. Istnieją poważne przesłanki, że nie chciałby grać obok równego sobie grajka, zwłaszcza, że odmówił Kawhiemu granie w Clippers.

7 minut temu, Wooden napisał:

No i w pierwszym roku z tego powodu ludzie bardzo dużo mówili o tym że lepszy James to sidekick gorszego Wade'a bo poszedł do jego drużyny. James musiał go kompletnie zdominować w drugim roku żeby przejąć team.

Mówiło się tak dlatego, że Wade zagrał dużo lepsze finały od LeBrona, a nie dlatego, że był z Miami. Tzn. po pierwszym sezonie. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.