Skocz do zawartości

[FBX] FBX#3 - Sezon 2017/18


t_omko

Rekomendowane odpowiedzi

Rola komisza ogranicza się do obliczeń, prac organizacyjnych, pilnowania reguł (regulamin + niepisane zasadny natury etycznej)....
Nie mam praktycznie pola na zrobienie czego wg. własnego widzi - misie.

Wymiany szczególnie w lidze keeper są trudne do jednoznacznej oceny i zdarzały się już takie które wyglądały jednostronnie a po czasie okazywały się jednostronne ale w drugą stronę. W naszej lidze za czasów mojej kadencji żaden trade nie został zablokowany bo uważam, że nie powinno się tego robić gdy obie strony mają uczciwe zamiary. Dwa razy dopytywałem się (wg. mojej oceny pokrzywdzonego w wymianie) o informację dotyczące jego przesłanek na zrobienie dealu (np. gościa który oddawał McColluma za O'Qinna) i po uznaniu że ma szczery zamiar wzmocnienia swojej drużyny nie drążyłem tematu bo ocena wartości zawodnika jest sprawą mocno subiektywną (np. jedni uważają Setha Currgo za grającego w NBA tylko dzięki temu że gra tam jego brat, inni uważają, że może zostać gwiazda ligi a inni że jest w stanie grać przynajmniej na poziomie Barea'y (37fp/pg).

 

Odnośnie wypożyczeń na finiszu.... to można by je porównać bardziej do wypożyczania w lidze NBA gwiazd ze słabszych drużyn (które zakończyły sezon na 82 meczach) do rozgrywek play off. Wydaje się Wam, że np. Drummond w Houston czy Kemba Walker w SA wypożyczeni tylko po to by wygrać ligę nie zepsuło by tej gry? W kwestii wypożyczeń jako komisz też nie mam miejsca na swój pogląd, pilnuję tylko zasad panujących w ligach FBX...... Pamiętacie gościa który mając waiver #1 wyrzucił ze składy Dwighta Howarda 65fp/pg tylko po to by poprawić sobie pick? Pomimo, że był to bardzo sprytny pomysł gościu został wyrzucony z ligi bo zachowanie to potraktowano jako nieetyczne..
Możliwe, że nadszedł czas bo dopisać kwestię wypożyczeń do regulaminu ale puki tego nie zrobiono a miałem przesłanki by podejrzewać, że w naszej lidze może się zdarzyć coś takiego chciałem wszystkim przypomnieć reguły ligi a nie moją ocenę tego typu ruchów.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troszkę zmienię temat bo mam być może ciekawą ofertę dla osób, które chcą się jeszcze bić o jakiś konkretny cel (Mistrz, Podium). Mam 3 zawodników: Lance (wiem, że ostatnio zajebał dwa takie mecze że głowa boli ale ogólnie robi 30), Poeltl (robi 25 z regularnymi wyskokami na 45) i McLemore (pewnie do końca sezonu będzie kręcił super staty bo tankują, później bezużyteczny). Ważą we trzech 50,3 czyli tylko 5,3 ponad minimalne pensje, robiąc 90. Oddam całą trójkę za jednego lepszego grajka (może być kontuzjowany, może być perspektywiczny ale nie spełniający do końca jeszcze oczekiwań). Dla drużyn na styku salary może to być ciekawa opcja. A dodatkowo Poeltl jest perspektywiczny (9 pick w zeszłym roku).

 

Falcao, dzięki za szybką reakcję, rzadko się to zdarza :D

Edytowane przez cvbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evi, Ty i tak to imo wygrasz na luzie hez zadnych ruchow, podobnie zreszta jak roto1. przy okazji stwierdze, ze jest top2 gm tego forum obok wiadomo kogo.

Długa droga do tego. W roto 1 to w ogóle mam połowę składu która rozegra 60 gier może (Curry, Gordon, Dunn - contusion 10 czy ileś tam gier ! Dipo trochę)

 

Dzięki za słowa uznania, 4 peat - dogonię Cie kiedyś [może] ... ;-)

 

 

 

Tomko napisał to przed tym jak się pojawił taki trade i to uczciwe i widać, że myśli w przód. Gdyby to było już po wymianie powrotnej, to rozumiem, że mogłyby być problemy i zarzuty. 

Bardzo dobrze że napisał, a pewnie napisał bo z nim to dyskutowałem na PM'mie zanim klepnąłem te dwie wymiany. Dla mnie do dopisania do regulaminu żeby uciąć dyskusje na przyszłość.

Pamiętacie gościa który mając waiver #1 wyrzucił ze składy Dwighta Howarda 65fp/pg tylko po to by poprawić sobie pick? Pomimo, że był to bardzo sprytny pomysł gościu został wyrzucony z ligi bo zachowanie to potraktowano jako nieetyczne..

 

Z ciekawości - i jaka była argumentacja, że zachował się nie fair play ? Nie kojarzę żeby NBA wyrzuciła CP3 czy Gino za flopowanie, albo Boguta za stawianie ruchomych zasłon, czy Popovica za umyślne faulowanie Shaq'ów i Joardanów tej ligi. Imo każde z tych zachowań w większym lub mniejszym stopniu stwarza przewagę (korzyść), a w ramach ogólnie pojętego fair play będzie postrzegane jako nieetyczne.  Bardziej wydaje mi się że NBA poszła w stronę zmiany przepisów i latania dziur w regulaminie :-))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłano 11 luty 2018 - 16:54

 

rozwazac moge, ale koncze swoja przygode z ta liga wiec wole nie robic zadnych ruchow a nawet mi sie nie chce.

chyba lbs ja przejmie wiec go spytaj.

LBS mi nic nie odpowiedział. A trade Conleya zaakceptowałeś Ty czy LBS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania rewelacyjnego ostatnio Eda Davisa

Waży 19,3 a w ostatnich dwóch tygodniach robi 39 :)

Igoudola - waży 32,75 a robi w ostatnich 3 tygodniach 42,2

Stanley Johnson waży 15,65 a robi w sezonie prawie 25

 

Mogę sprzedać przykładowo Kuzmę z jakimiś pickami za kogoś kto może w przyszłym sezonie robić 50, najlepiej jak jest kontuzjowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile meczy przed końcem sezonu Tecu musi wywalic Daviesa zeby nie było to uznane za zwiększanie wartości picku ? 5 ? 10 ?

Jestem rookie, więc nie chcę popełnić błędu, ale wywalenie gracza, który waży 27,moze byc potraktowane jako niedozwolone zagranie? Wolę jasne zasady.

 

P.S. Meczów :)

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tecu: Obawiam się, że będzie Ci ciężko kogoś sprzedać, bo tylko Evi chce kupować a reszta nie walczy już :D

 

U mnie na sprzedaż prawie za darmo McLemore, który waży 16,6 a robi w ostatnich 5 meczach 43, i będzie tak robił do końca sezonu, ale pewnie nikt go nie chce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem rookie, więc nie chcę popełnić błędu, ale wywalenie gracza, który waży 27,moze byc potraktowane jako niedozwolone zagranie? Wolę jasne zasady.

 

P.S. Meczów :smile:

 

Normą jest "zrzucanie balastu" przed końcem sezonu jak również "wymiana aktualnie nieźle punktujących na takich którzy mają szansę zaliczyć progres w przyszłym sezonie" wystarczy zmieścić się przed ostatnią aktualizacją yahoo.

Jeżeli ktoś wywala dobrego gracza (np. Barton, Kley Thompson, TJ Warren) tylko po to żeby mieć szansę poprawić sobie pick to tylko i wyłącznie jego sprawa, nie zamierzam blokować takich ruchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.