Skocz do zawartości

Free Agency 2017


zalias

Rekomendowane odpowiedzi

@ely3, chodzi mi o to, że poza Warriors na Zachodzie masz 5-7 teamów które mają/będą miały franchise playera pełną gębą (Rockets, Spurs, może wciąż Clippers jak Paul zostanie, Pelicans, Wolves, Thunder, do tego być może jacyś Lakers gdyby doszedł tam George), więc jakby na ten moment tak oceniać, to Jazz co roku walczyliby o drugą rundę playoffów. No, szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, gdybanie dla gdybania, równie dobrze można pokusić się o scenariusz, że Fultz okaże się wtopą, Brown nigdy nie wskoczy na poziom Crowdera a Zizic nie odnajdzie się w realiach NBA. Tymczasem Utah posiadając dwa wybory w pierwszej rundzie naszpikowanego talentami draftu 2017 trafią all-stara pokroju Leonarda czy Butlera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwie, myślący ludzie kierują się rachunkiem prawdopodobieństwa, a znacznie bardziej prawdopodobne jest, że Fultz okaże się gwiazdą, Zizić starterem na poziomie NBA, a i Brown będzie bardzo dobrym graczem - niż że Jazz w drugiej połowie pierwszej rundy znajdą Leonarda lub Butlera.

​Podsumowując, Celtics z Haywardem są w najgorszym wypadku zespołem na podobnym poziomie co Jazz z Haywardem + mają Fultza, Browna i przyszłoroczny pick Nets + dużo assetów pod trade np. Butlera tj. Crowder, Smart czy Rozier.  

Sorry panowie, tego nie da się porównać nawet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie?

​Najlepsze, że gdyby Bulls chcieli jednak handlować Butlerem, to C's mogliby lekką ręką oddać Crowdera, pick Nets i dajmy na to Smarta. Dalej posiadając Haywarda (zakładając, że wcześniej by podpisał), Fultza, Thomasa, Bradleya i Browna...
 
Najlepsze, że tego się nie da spieprzyć. Przecież nawet jeżeli Celtics przepłacą Thomasa czy Bradleya, to ich nie będzie to tak dużo kosztować, bo będą mieli Browna, Zizicia i Fultza na rookie kontrakcie + Crowdera na świetnej umowie, a zawsze będą mogli nimi wszystkimi handlować.
 
Nawet jeśli nie będzie dostępny Butler, to ten pick Nets to pewnie znowu będzie wybór w ~top5, a akurat w czubie to powinien być kolejny dobry draft...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, gdybanie dla gdybania, równie dobrze można pokusić się o scenariusz, że Fultz okaże się wtopą, Brown nigdy nie wskoczy na poziom Crowdera a Zizic nie odnajdzie się w realiach NBA. Tymczasem Utah posiadając dwa wybory w pierwszej rundzie naszpikowanego talentami draftu 2017 trafią all-stara pokroju Leonarda czy Butlera. 

 

Ale to nie jest gdybanie. Nic nie wskazuje na to, żeby Nets mieli w przyszłym roku wskoczyć na wyższy poziom, więc Boston trzeci raz z rzędu będzie miał pick w czubie draftu. Sorry, ale szansa, że żaden z tych gości nie wypali jest minimalna, szczególnie że Brown już teraz jakoś sobie radzi, a hype na tegoroczny draft (szczególnie Fultza) jest przeogromny. Nawet ktoś wzięty z ulicy mając do dyspozycji mocki nie wydraftowałby trzech bustów z rzędu, a mówimy przecież o ludziach, którzy obudzeni w środku nocy powiedzą Ci jaki dany prospect ma rozmiar buta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szczęśliwie, myślący ludzie kierują się rachunkiem prawdopodobieństwa, a znacznie bardziej prawdopodobne jest, że Fultz okaże się gwiazdą, Zizić starterem na poziomie NBA, a i Brown będzie bardzo dobrym graczem - niż że Jazz w drugiej połowie pierwszej rundy znajdą Leonarda lub Butlera.
 

Próbujesz kogoś obrazić? Fultz ma 50:50, że będzie wtopą, Zizić może się okazać takim starterem jak Borat Mirotić, a fakt, że wymieniasz Browna i to w takim świetle jest lekko mówiąc niepoważny, mając na uwadze, że jakiś czas temu twierdziłeś, że to średni gracz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem napisac kilka slow takich ogolnych na temat FA jako ze zakladalem temat tak na szybko bo nie bylo odpowiednika. Teraz mialem wolna chwile ale nie wiedzialem do konca jak sie za to zabrac, wiec po prostu wbilem na hoopshype i ich liste FA, wzialem top20 i zrobilem taka oto tabelke.

 

Mam tutaj wypisanego zawodnika, jaki rodzaj kontraktu ma i pod koniec druzyne w ktorej mysle ze wyladuje – w wiekszosci przypadkow po prostu adwalem to, kiedy myslale ze gosc zostanie, wyjatkiem byl chyba tylko Hayward, ktorego widze w Bostonie i czuje to w kosciach.

 

ILTXlCB.jpg

Kilku gosci tutaj nie ma jak Olynyk, Waiters, Rudy Gay czy Jonathon Simmons, wiec moze jak beda jakies juz powoli przecieki czy cos w ten desen o nich swoja opinie tez napisze.

 

No a teraz po kolei może po prostu przelece po tych nazwiskach, ktorych uzylem czasem krocej,czasem dluzej

 

1.       Kevin durant – tutaj mysle ze no-brainer i kazdy zdrowo myslacy wie, ze KD w GSW bedzie jeszcze conajmniej kilka lat

 

2.       Stephen Curry – tutaj tak samo jak wyzej, Curry w GSW i tu sie dyskusja konczy

 

3.       Gordon Hayward – widze tutaj 3 opcje. Dwie sa bardzo popularne czyli zostanie w Jazz lub odejscie do Bostonu. Wydaje mi sie, ze niezlym fitem jest jeszcze Miami, ktore jesli bedzie chcialo to maxa moze wylozyc. Super pogoda i miasto, a do tego chytry Pat potrafiacy przekonywac ludzi do siebie wydaje sie byc naprawde realna opcja, ale jak zaznaczylem w tabelce.... osobiscie uwazam ze wyladuje w Bostonie, ktorzy moga mu przedstawic wizje rozwoju i walki o najwyzsze cele. Goberta nie maja, ale tez graja na Wschodzie co moze ulatwic droge do Finałów

 

4.       Blake Griffin – mysle ze zostanie w Clippers, bo nie wydaje mi sie zeby jakas druzyna nawet z top10 zaoferowala mu maxa, a z drugiej strony Clippers nie maja wyjscia i musza to zrobic, bo inaczej zostana z niczym

 

5.       Chris Paul – tutaj juz jest nieco ciekawiej niz z Blakiem, bo mysle ze chetnych by sie znalazlo wiecej mimo wieku Paula. Widzialbym 3 opcje – zostaje w LAC glownie dla $$, idzie do SAS o czym sporo osob pisze (ta opcja dla mnie wydaje sie nierealna, chociaz Pop lubi sciagac weteranow) i trzecia to powrot do Nowego Orleanu. Na pewno opcja nr3 przynioslaby powiew swiezosci w jego karierze, byloby to tez dosyc przyjemne dla NOP i jedyny problem dla Pelicans akurat to jest taki, ze Cousins najbardziej z calej ligi nie lubi Paula, ale jakby zaczeli wygrywac to moze i rany by sie zagoiły... Jednak nie uwazam, ze Paul chcialby isc przede wszystkim do contendera i kiedy takiej opcji nie bedzie, wybierze po prostu $ i zostanie w LAC

 

6.       Kyle Lowry – sporo mowi sie o zmianie otoczenia przez Lowry’ego, chodza plotki o jego grze w 76ers. Ja to widze tak, ze 76ers nie beda chcieli wykladac ogromnego hajsu na PG, ktory bedzie mial 35 lat kiedy oni potencjalnie stana sie mocna druzyna. Uwazam tez ze Toronto ma troche taki problem z Lowrym jak LAC z Griffinem – nie do konca pewnie nawet sami wiedza czy go chca, ale lepszej opcji tez nie maja, wiec trzeba wylozyc hajs

 

7.       Paul Millsap – tutaj juz zaczyna sie robic ciekawie, bo Millsap to gosc ktory nadaje sie do kazdej druzyny i gra po obu stronach parkietu. Tutaj wszystko zalezy od tego, czego Paul oczekuje, a jako ze przez cala kariere gral na znizkach, to wydaje mi sie ze $$ bedzie waznym czynnikiem. Kompletnie nie wiem gdzie moglby wyladowac jesli nie zostanie, po prostu nie wiem... marzeniem byloby zobaczenie go w Spurs zamiast Gasola, ale Pau wykorzysta swoja opcje zawodnika, co jest madrym ruchem dla niego i to nie bedzie mozliwe

 

8.       Jrue Holiday – Holiday zlym PG nie jest, jest bardzo solidny ale w sumie nic wiecej, no i jeszcze te kontuzje... to sprawi ze market jakis duzy na niego nie bedzie i strzelam po prostu ze NOP powalcza o CP3, a jak sie nie uda to za 35% tej ceny podpisza Holidaya

 

9.       Danilo Gallinari – dlugi, atletyczny, z rzutem i do tego potrafiacy rozgrywac z pozycji skrzydlowego. Zawodnik, ktory pasuje idealnie do obecnego stylu gry w NBA. Raczej obstawialbym, ze zostanie w Denver, ale nie zdziwie sie jak ktoras z druzyn przegranych w walce o Haywarda nastepnie spojrzy na Gallinariego i zaoferuje mu 15-20 rocznie

 

10.   Serge Ibaka – nie zaglebialem sie w sytuacje finansowa poszczegolnych druzyn, ale Toronto chyba nie ma opcji na pozostawienie najwazniejszego core’u z tego sezonu w calosci. Na pewno beda chcieli go zatrzymac u siebie, ale jak ktos mu zaoferuje 20 rocznie, to w barwach Raptors go nie zobaczymy i czuje po prostu ze tak sie stanie

 

11.   Pau Gasol – wykorzysta swoja opcje i zostanie w SAS, pozwoli mu to jednoczesnie pozostac w contenderze i zarabiac dobry $

 

12.   Dwyane Wade – jak Wade sam powiedzial – nie musi gonic mistrzostwa, ale może. Takie słowa ktore chyba mialy dac nadzieje fanom Bulls, ze jednak opcji zawodnika nie wezmie i pojdzie gdziekolwiek... Mysle jednak ze sam Wade wie o tym, ze jesli chce nadal zarabiac jak czolowy zawodnik (ktorym juz nie jest) to po prostu bedzie nosil koszulke Bulls jeszcze przez rok, a nadal zalezy mu na kasie

 

13.   George Hill – gosc ktory zgarnie prawdopodobnie ok 20 mln rocznie, a do najmlodzych juz nie nalezy. Uwazam w ogole, ze od decyzji Hilla zalezy w duzej mierze to czy zostanie Hayward, bo jak zobaczy ze traci jednego z lepszych zawodnikow w Jazz, to tylko latwiej bedzie mu podjac decyzje zeby odejsc. Fajnie jakby Hill zostal w Utah i ich caly core tez, ale jesli wyzej zaznaczylem, ze moim zdaniem Hayward odejdzie, to mysle ze i Hill zmieni klub. Fajnie jakby gral w Bucks, ale jak znam zycie skonczy w jakims Detroit

 

14.   Otto Porter – jest restricted i mysle, ze Wizards wyrownaja kazde oferte. Pytanie tylko czy ktos pokroju Nets zaoferuje mu maxa i zobaczy czy Wizards sa na to naprawde gotowi

 

15.   Greg Monroe – raczej wykorzysta swoja opcje. W obecnym NBA nie ma za bardzo rynku na takich graczy. Al Jefferson okazal sie strzalem nie trafionym, a Enes Kanter jeszcze gorzej, bo OKC postrzelili siebie samych jego kontraktem. Taki zawodnik na 10 minut z ławki zeby pomordowac lawke przeciwnika nawet ma sens przy odpowiednim matchupie, ale nie za 15 mln rocznie, a bardziej za 5

 

16.   Jeff Teague – jeden z mniej lubianych przeze mnie zawodnikow, bo jest kompletnie NIJAKI.  Nie jest zly, nie jest dobry. Przecietny, non-factor. Niech robi co chce i idzie gdzie chce. Who cares

 

17.   Nerlens Noel – jest restricted, a Mavs chyba od zawsze szukaja mlodych wysokich z upsidem. Znalezli takiego i nie odpuszcza, za zadna cene.

 

18.   JJ Redick – po pierwsze, kusiło zeby napisac Reddick i czytac potem komentarze LAF’a – REDDICK? A KTO TO? Taka dygresja na poczatek. Co bedzie z Redickiem nie wiem. LAC nie bedzie na niego stac, ale gdziekolwiek by sie nie znalazl, to bedzie produktywnym zawodnikiem. Niestety tak jak pisalem – pomyslu na niego nie mam. Jeszcze nie zaglebialem w finanse kazdej druzyny, ale jesli ktos ma wolna gotowke i potrzebuje shootera, ktory z automatu zrobi twoja druzyne lepsza, to bedzie uderzal po Redicka.

 

19.   Dirk Nowitzki - J

 

20.   Kentavious Caldwell-Pope – upside ma, nadal sie rozwija, nie wiadomo do konca gdzie jest jego sufit i czy w ogole warto mu placic 15 rocznie, ale jest Restricted i jednym z niewielu pozytywow w Detroit wiec zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem napisac kilka slow takich ogolnych na temat FA jako ze zakladalem temat tak na szybko bo nie bylo odpowiednika. Teraz mialem wolna chwile ale nie wiedzialem do konca jak sie za to zabrac, wiec po prostu wbilem na hoopshype i ich liste FA, wzialem top20 i zrobilem taka oto tabelke.

 

 

Jeżeli chodzi o pierwsze nazwiska to się zgadzam, ale nie wszędzie podzielam Twoje zdanie:

 

7. Chyba podobnie, jak Ty nie mam zielonego pojęcia, gdzie mógłby wylądować Millsap.

 

9. Wątpię, zęby Danilo nie został w Nuggets. Wątpię, żeby oferta na poziomie 15 milionów skłoniła go do przeprowadzki, skoro teraz ma PO na 16 milionów i na pewno dostanie więcej.

 

13. Hill w Jazz to temat raczej wątpliwy, plotki przed sezonem były takie, że to jego ostatni sezon w Utah. Prawdopodobnie Jazz nie będa chcieli płacić takiej ceny, jaką dostanie na rynku. Na pewno nie skończy w Detroit, bo Pistons mają zawalone salary.

 

15. Tu mam wątpliwości. O ile na rynku dostałby pewnie kontrakt na poziomie takim, jak PO, może trochę mniejszym, to jednak może w przyszłym roku nie mieć tylu okazji do pokazania swojej wartości, biorąc pod uwagę aktualną sytuację w Bucks i na jego miejscu bym spróbował z kimś podpisać przynajmniej 3-letnią umowę już teraz.

 

18. Są plotki, że Sixers powinni po niego uderzać. W Clippers nie zapłacą mu raczej aż tyle, ile by chciał, ale kto wie, jak szalony jest Ballmer.

 

20. Zdziwię się, jeżeli Nets nie rzucą mu maksa i zdziwię się, jeżeli Pistons go wyrównają, bo już mają koło 100 milionów w salary nawet bez KCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 13

 

Jakie plotki skoro to był pierwszy sezon Hilla w Jazz? Z ciekawości możesz zarzucić linkiem do plotek

Popierdzieliło mi się, temat był w lutym:

http://nba.nbcsports.com/2017/02/28/report-jazz-not-signing-george-hill-to-contract-extension/

 

Czytałem wtedy różne sources na twitterze, że Jazz nie będą chcieli podpisywać Hilla, ale teraz to się do tego nie dokopię :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz i Hill nie dogadali się co do extension w lutym, bo nie chcieli mu dać czteroletniej umowy, a sam Hill pewnie na taką będzie mógł liczyć na rynku, więc nie miał po co przedłużać.

​Najlepsze, że porównania do Atlanty są zasadne w przypadku Jazz, albo podpiszą Hilla za zbyt dużą kase/na zbyt długo i powalczą o czołówkę Zachodu, ale zablokują salary, albo go nie podpiszą i za rok będą walczyć o playoffy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcieli skoro mu dali 75/3 ale odrzucił bo agent uznał ze na rynku dostanie 5 letniego maxa

@bmf

 

Extension jest na Max 3lata to jak mu mieli dac 4 letnia umowe

Wtedy czytałem info, że Jazz bardzo naciskali na to przedłużenie, bo nie chcieli się wiązać z Hillem na dłużej niż 3 lata ze względu na jego wiek. Źródła ci nie podam w tym momencie, ale pamiętam, że takie plotki czytałem. Nie wiem na ile były to wiarygodne źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.