Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu Ingram oddaje tylko 7 rzutów  gry, z czego co widzę po highlightach, większość to sytuacje, kiedy po prostu bierze gałę pod ramię i atakuje kosz. Czy Lakers nie wypracowują mu żadnych pozycji rzutowych regularnie? Bo Ingram rozpoczyna te ataki sprzed 3pt line...

Lakers to w ogóle mało komu wypracowują pozycje rzutowe, bo są jedną z najrzadziej podających drużyn w NBA i przez to Ingram musi sam sobie szukać pozycji.

 

Btw. Lakers mają w tym momencie najgorszy offensive rating od 1976 roku... Obrona jest świetna, ale w ataku jest mnóstwo do poprawy.

 

Tylko, że jak Ingram nie poprawi trójki, to przy dyspozycji rzutowej Balla ciężko będzie mu znaleźć pozycję. Wychodzi teraz, jak dobrze miał Ball dopasowany do siebie system w UCLA, gdzie miał bardzo dobrych strzelców za 3 wokół: Alforda, Holidaya, Hamiltona, czy nawet Leafa.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając komentarze z różnych stron znowu najczęściej pojawia się w roli głównej Pan Walton i Jego zasługi za kolejną porażkę.

 

Czyli w dalszym ciągu nie tylko ja uważam go za chu...ego trenera.

Znaczy za dobrego pod warunkiem że w drużynie jest Curry, Durant, Thompson, Green, Zaza i zajebista ławka.

Wydaje mi się, że Lopez po prostu przekalkulował sobie, że nie będzie się przemęczał bo przy zwycięstwach to chwała szła by na konto Balla, a tak jak media się trochę uspokoją to Lopez zacznie grać lepiej.

Ciekawa teoria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Lopez po prostu przekalkulował sobie, że nie będzie się przemęczał bo przy zwycięstwach to chwała szła by na konto Balla, a tak jak media się trochę uspokoją to Lopez zacznie grać lepiej.

 

Walton też Lopezowi nie pomaga, grając nim jakieś dziwne minuty. Do tego rzadko jest na parkiecie w końcówkach. On bywa streaky, zdobywając dużo punktów w krótkich odstępach czasu, a jak gra mało to ma też mało czasu, na złapanie swojego rytmu. W poprzednim sezonie Lopez ani razu nie zagrał mniej niż 21 minut w meczu, a w tym sezonie już 6 razy miało to miejsce… dziwnym trafem, a  może zupełnie przypadkiem, Lakers wszystkie z nich przegrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lopez jest bardzo nierówny i są mecze, kiedy po prostu szkodzi drużynie i trzeba go posadzić. Tak było np. wczoraj, kiedy Kings robili przy nim w ataku co chcieli. Poza tym, Lakers mają szeroką rotację pod koszem i nie każdy może grać po 30 minut. Narzekamy, że Randle dostaje za mało minut, ale żeby grał więcej, to ktoś inny musi stracić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/4 sezonu dobiega końca a ja w dalszym ciągu nie widzę tej przepaści między konferencją wschodnią a zachodnią.

Na chwilę obecną więcej dziadostwa jest na zachodzie.

Dzięki temu i Lakersi w tabeli źle nie wyglądają.

Robi się wyrazny podzial na zachodzie. Na wschodzie odstaja bulls i hawks a role lakers pelnia tam nets.

 

Na zachodzie kings sa beznadziejni, dallas niewiele lepsi, clippers kontuzjowani, jazz bez goberta, grizzlies bez conleya, suns sa slabiutce i nagle otwiera sie ogromna szansa na zakonczenie sezonu na 9 miejscu na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie kings sa beznadziejni, dallas niewiele lepsi, clippers kontuzjowani, jazz bez goberta, grizzlies bez conleya, suns sa slabiutce i nagle otwiera sie ogromna szansa na zakonczenie sezonu na 9 miejscu na zachodzie.

dlatego tym bardziej szkoda porażek przez głupie rotacje Waltona. Na pewne tematy ma się mniejszy wpływ jak słaba dyspozycja dnia swojego zespołu, czy super dyspozycja rywala, czasami po prostu nie idzie i tyle, bywa, że czasami sędziowie dają dupy, ale to co trener może kontrolować to jak dystrybuuje minuty, jakich graczy ze sobą zestawia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/4 sezonu dobiega końca a ja w dalszym ciągu nie widzę tej przepaści między konferencją wschodnią a zachodnią.

Na chwilę obecną więcej dziadostwa jest na zachodzie.

Dzięki temu i Lakersi w tabeli źle nie wyglądają.

 

Powiedziałbym, że ogólnie Wschód wygląda dużo lepiej niż Zachód.

 

Takie Wolves wygląda bardzo nieprzekonująco, a będzie biło się o HCA na Zachodzie. Rozczarowuje też mnie trochę Denver i Pels. Spurs bez Leonarda znaczącą siłą też ma swoją wymowę. Blazers nawet nieźle, ale mają za sobą najłatwiejszy terminarz w lidze, więc też do superlatyw daleko. Thunder na minusie.

 

Takie Hornets podoba mi się dużo bardziej niż Ci Wolves z bilansem 11-8, a to wg bilansu dopiero 11 siła Wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś połowa drużyn na Zachodzie ma duże problemy z kontuzjami na starcie sezonu, nie przeceniałbym. Zachód dalej jest na papierze dużo lepszy zarówno jeżeli chodzi o głębię, a na topie to bez porównania.

 

A Wschód ma fajną głębię, ale z poważnych drużyn tam dalej mamy LeBrona i może Celtics, z czego LeBrons mają chyba ostatnią defensywę ligi, więc jak wróci Thomas i nie będzie radykalnych ruchów (wyrzucenie Thompsona, handlowanie Lovem, wymiana picku), to szykuje się grubszy łomot w finałach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tych porażek z Kings i Clippers. Po 20 meczach jest 40% wygranych i wynik jest lepszy niż gra. Boję się tego, co czeka Lakers do Bożego Narodzenia, bo będą w tym czasie mecze z:

Warriors x3

Rockets x2

Nuggets, Blazers, Timberwolves

plus podróż po wschodzie: 76ers, Hornets, Knicks, Cavs. Realnie patrząc to może się skończyć na jakimś 3-9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van zdaje się, że płyta Ci się zacięła? Zaczynasz dramę niczym kolega January z Russellem ;)

 

Co do samych Lakers, pomijając za chwilę legendarne już rotacje (choć ja tam ich nie obwiniam za całe zło, które dzieje się teraz z Lakers), to ogromnie mnie zawodzi tym co pokazuje Lopez... Zagrał dwa mecze na poziomie, którego wszyscy chyba oczekujemy plus jeden-dwa ponad to, a reszta to mówiąc wprost kupa gó*na. Jeśli tak ma wyglądać nasz rzekomo najlepszy gracz i tegoroczny lider to ja dziękuję za ten sezon...

 

Lonzo zostawmy; on jest do rzetelnej oceny dopiero w swoim drugim sezonie, na razie wpisujmy tą bryndzę, którą gra w retorykę "rookie year".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pamiętam kiedy Lopez był tak słaby, może uznał, że po sezonie gdzieś do contendera uderzy i obecnie ma poważne granie gdzies gleboko

 

Wcale się nie dziwię, bo to jego najgorszy sezon w karierze (abstrac***ąc od kontuzji). Słaba deska stała się nagle tragiczną deską (może ktoś lubujący się w liczbach powie ilu 7-footerów w historii ligi miało poniżej 5rpg?), a procenty i punkty poleciały w dół zatrzymując się na poziomach (a nawet poniżej) z debiutanckiego sezonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lopez to jakieś nieporozumienie i w obecnym kształcie bardziej przeszkadza niż pomaga. Jeżeli się nie ogarnie, to nie miałbym problemu z daniem większych minut "złotym dłoniom" Zubaca, kosztem odsunięcia Lopeza na 2/3 spotkania. Szkoda, że teraz terminarz nie bardzo pozwala na taki ruch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z Lebronem może nie byłby taki zły na kolejne lata. Brakuje nam lidera. Takiego z najwyższej półki.

Zakładam że do czasu odejścia Lebrona na emeryturę zdąży nam wyrosnąć z tych gówniarzy kolejny lider ktory przejmie później pałeczkę.

 

Kobe Bryant v2, mam nadzieję, że Lakersi nauczyli się na błędach i wyciągnęli wnioski, nie po to odmładzając skład, by znowu podpisywać duży kontrakt z wiekową gwiazdą. Dziwię się wszystkim, którzy chcą LBJ'a w LA - nie dość, że duże obciążenie dla salary, wstrzymanie rozwoju Ingrama to i James swoje lata ma. Cierpliwość popłaca - przykład 76ers. 

 

A tak poza tym, Lebron i tak zostanie z ziomeczkami w Cavs do końca. 

Edytowane przez VITONCIUNAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.