Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Tecu napisał:

Hej, 

taki pomysł, może trochę za późny, ale do zrobienia.

Trzecia runda

Wybieramy po 5 graczy niewybranych i wysyłamy do osoby spoza gry lub do osoby, która nie bierze udziału.

Dostajemy osobę którą wygraliśmy.

Wygrywanie przez priorytet.

Priorytety są z listy, najwyżej na początku na przykład wg wyników z regulara do ustalenia czy najlepszy czy najgorszy w topie. Jeżeli wygrywamy przez priorytet to spadamy na dół. Jeżeli nikt inny go nie ma jako numer 1 to wygrywamy bez priorytetu.

Lista przyda się następnym razem.

Jak wygramy to możemy go podpisać na dwa lata two way - do ustalenia.

W NBA to są gracze niewybrania a podpisujący od razu po drafcie.

Możemy się tego zrzec tydzień przed wężykiem two way.

Co Wy na to?

O  wyborze dodatkowego gracza pisałem chyba kilka miesięcy temu Szulimowi, tylko ja proponowałem wg zasady - kto pierwszy ten lepszy, ale sam pomysł bardzo dobry i jestem ZA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ozzy110 napisał:

W sensie spoko opcja, ale nie na teraz.

Dlaczego? Czasowo to do zrobienia, po prostu każdy wysyła do jednej osoby listę, możemy nawet po drafcie je otworzyć i ustalić kto do kogo.

Termin, do początku draftu NBA.

Sprawa bardzo prosta i szybka.

Po drafcie to już nie będzie to.

A pomysł wynika z wprowadzenia 3ciego two waya oraz tego, że w NBA tak jest, że po drafcie podpisują, zaklepują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ozzy110 napisał:

W sensie spoko opcja, ale nie na teraz.

Czemu?

Zrobiłbym okienko 48h od 6 rano w piątek po rl drafcie i każdy zainteresowany wpisuje gracza, któremu chce dać szansę i powiedzmy, że podpisuje go na Exhibit ileś tam kontrakt i ma czas na decyzję np do końca III lub IV tury FA albo do wężyka 2way. Jak ktoś nie jest zainteresowany, to nie musi wybierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Alonzo napisał:

Czemu?

Zrobiłbym okienko 48h od 6 rano w piątek po rl drafcie i każdy zainteresowany wpisuje gracza, któremu chce dać szansę i powiedzmy, że podpisuje go na Exhibit ileś tam kontrakt i ma czas na decyzję np do końca III lub IV tury FA albo do wężyka 2way. Jak ktoś nie jest zainteresowany, to nie musi wybierać. 

Zupełnie nie o to mi chodziło.

Chodziło mi o to by zrobić to przed draftem, czyli w ciemno jak draft.

Wysyłamy listę 5-10 graczy i z jedynek wygrywa i podpisuje ktoś kto ma priorytet większy lub nikt inny nie wybrał. Później patrzymy dwójki z tych drużyn, które jeszcze nie wybrały i powtarzamy tak by zakończyć.

Nie każdy wtedy może podpisać kogoś.

Listy można otworzyć na spokojnie po drafcie, ważne by wysłać je przed rozpoczęciem draftu.

Bardzo proste.

Jak waivers w simce lub fantasy.

Teraz, ozzy110 napisał:

Ogólnie jestem teraz na nie. bo nie miałbym tych pięciu grajków do wysłania 😜 Ale mówię sam pomysł spoko

Nie każdy musi brać udział. Dla chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tecu napisał:

Zupełnie nie o to mi chodziło.

Chodziło mi o to by zrobić to przed draftem, czyli w ciemno jak draft.

Wysyłamy listę 5-10 graczy i z jedynek wygrywa i podpisuje ktoś kto ma priorytet większy lub nikt inny nie wybrał. Później patrzymy dwójki z tych drużyn, które jeszcze nie wybrały i powtarzamy tak by zakończyć.

Nie każdy wtedy może podpisać kogoś.

Listy można otworzyć na spokojnie po drafcie, ważne by wysłać je przed rozpoczęciem draftu.

Bardzo proste.

Jak waivers w simce lub fantasy.

Nie każdy musi brać udział. Dla chętnych.

Efekt końcowy to dodatkowa opcja na 2way i bonus za scouting lub.. po prostu szczęście - tak czy inaczej fajny pomysł dla naszej gry i jestem za. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Szulim napisał:

Zmiana będzie wkrótce ogłoszona tylko dogadujemy szczegóły jak to dobrze zorganizować ;) 

Ja to tak widzę.

1. Kto chce wysyła do określonej osoby listę z kolejnością graczy. Myślę, że nie trzeba zrobić limitu.

2. Trzeba ustalić początkowy priorytet, proponuję od najlepszej do najgorszej drużyny regulara, by wyrównać draft, ale nie upieram się, można nawet wylosować.

3. Najpierw porównujmy graczy z pierwszych pozycji. Jak nikt inny nie zgłosił tego gracza na pierwszej pozycji to ta drużyna go bierze i nie bierze udziału w dwójkach i trójkach itd, bo tylko jednego gracza dostajemy.

Jeżeli kilka drużyn się zgłosi po tego samego to wygrywa ta drużyna, która ma najwyższy priorytet i jednocześnie spada tej drużyny priorytet na koniec.

W tzw dwójkach to samo aż skończą się drużyny, które się zgłosiły lub lista graczy.

4. Termin do wysyłki to początek draftu, czyli bodajże 2:00 w piątek

5. Rozstrzygnąć można już po drafcie, nie śpieszy się.

6. Do ustalenia jest co można zrobić z takim graczem.

- przykładowo roczny czy dwu letni 2way, który można oczywiście przekształcić w możliwość podpisania normalnego kontraktu

- takiego gracza trzeba potwierdzić przed wężykiem, by nie został na lodzie, czyli wtedy decydujemy czy podpisujemy czy zrzekamy się praw by ktoś inny mógł podpisać.

Listę priorytetów można użyć za rok w tym samym lub zacząć używać przy niektórych głosowaniach - jakieś minima czy coś by tyle nie głosować.

To chyba wszystko.

 

Przykład

Drużyny x, y, z

Priorytety

1. X

2. Y

3. Z

Lista x

1. A

2. B

3. C

4. D

Lista y

1. A

2. C

3. B

Lista z

1. B

2. A

Rozstrzygnięcie

Drużyna z zgarnia gracza B, bo nikt inny nie dał go jako jedynka

Pomiędzy x i y następuje walka o gracza A, którą wygrywa drużyna x i dostaje gracza A.

Drużyna y dostaje gracza C, bo nie ma już innych zgłoszeń po tego gracza, bo x i z nie biorą już udziału.

Lista priorytetowa zostaje zmieniona na

1. Y

2. Z

3. X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z jakiej okazji robić dodatkowe zmiany na które większość nie ma szans się nawet przygotować? 

Wydawalo mi się, ze zawsze zmiany następowały od kolejnego sezonu, a nie jak teraz na 3 dni przed deadline.

Pomysl jest ok i można to wprowadzić za rok, ale teraz daje handicap ludziom którzy interesują się NCAA czy ogólnie draftem, a reszta jest pokrzywdzona.

To jest tak naprawdę wprowadzenie dodatkowej 3 rundy draftu 3 dni przed draftem. A to jest bardzo nie ok jako ze wcześniej nikt o tym nie pisał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też trochę tak nie wiem jak do tego podejść, ja wiem, że nie mam w tym drafcie picku, ale jakoś tak dziwnie, że nie wystarczy Wam te 50 ileś tam picków, nie wypacza to sensu samego draftu? jak nie masz jajek by picknąć typa o którym mało kto słyszał to chyba Twoja strata?

Godzinę temu, Qcin_69 napisał:

To jest tak naprawdę wprowadzenie dodatkowej 3 rundy draftu 3 dni przed draftem

tak w zasadzie to 3 dni po starcie draftu, albo i dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.