Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

😂

nigdzie nie biegałem. 
po zawodach zapytałem z ciekawości o status Nets aby ustalić publicznie czy lider spurs byłby języczkiem uwagi w przytuleniu najlepszych graczy ligi. 
 

wystarczy ze mam odpowiedz twierdząca. 

Z 3 ekip walczących o Duranta nigdzie nie zrobiłem hurtowej wysyłki tylko sobie rozmawiałem z GM nets bez podbijania jakiejkolwiek ceny u konkurentów. 

I uważam ze nets przespali momentum po Duranta. I tylko tyle. 

Niby tak od niechcenia rzucasz komentarzem gdzie w sumie na niewinnego obrażasz 4 GM równocześnie. Idź pan w uj jak to powiedział podsiadlo na roście Wojewódzkiego 

Złe ci z oczu patrzy i myśle ze chcesz nas na pieniądze pooszukiwac 

https://youtu.be/fFZiMF6Covw
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, january napisał:

Co tam zawsze miałem za darmo ;> ?

No wczoraj z sprzedażą Dejoutne biegałeś, więc podałem 2 nazwiska (Middleton, Dejounte), które się pojawiły w kontekście handlu akurat, serio w tym też na siłę szukasz podtekstów?

Prawda jest taka ze o Dejounte gadalismy jakis czas ale uwazalem i caly czas uwazam ze oczekiwania byly za wysokie. Chcialem KD i CP3 ale nie za wszelka cene

Dopiero na koniec wczorajszego dnia dotarlo do mnie ze on tu ma zdecydowanie lepszy odbior niz ja go wycenilem. Co w konsekwencji pozbawilo mnie KD i CP3.

Co nie znaczy ze za rok zostanie tanio podpisany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, człowiek...morza napisał:

xdddddddddd

gdzie masz k**** za niego te picki 1-rundowe hahahahhah

super kolejny deal pelicans.

ode mnie nie ma szans dla hardena na extension. nie ufam tej organizacji, mozliwe, ze najgorzej zarzadzana w calej lidze

Japa tam.

Harden & Sabonis otoczeni kilkoma rolsami to material na ladny wynik w RS. A bez dobrego RS niewiele ugrasz na FA(vide Nets). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tangiers napisał:

Harden & Sabonis otoczeni kilkoma rolsami to material na ladny wynik w RS. A bez dobrego RS niewiele ugrasz na FA(vide Nets). 

Harden jakby zobaczył, gdzie go Wizards wymienili to by się na żadnym treningu nie stawił i zażądał kolejnej wymiany. 

Ten trade kompletnie nierealny, nie wierzę że Harden na tym etapie kariery zgodziłby się na wymianę do takiej drużyny jak Nasi Pels. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Regis napisał:

Harden jakby zobaczył, gdzie go Wizards wymienili to by się na żadnym treningu nie stawił i zażądał kolejnej wymiany. 

Ten trade kompletnie nierealny, nie wierzę że Harden na tym etapie kariery zgodziłby się na wymianę do takiej drużyny jak Nasi Pels. 

A to czemu niby? 

Ja miałem raptem jeden gorszy sezon. Wcześniej playoffs i play-in notowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba koloryzujesz, miałem Twój pick zastrzeżony który do mnie nie trafił, więc co najmniej od trzech lat słabo to u Ciebie wygląda:)

zresztą mniejsza o to co było, Harden raczej był zainteresowany tym co jest, a jest z jego punktu widzenia słabo. A Ty jeszcze z extension wyskakujesz:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tangiers napisał:

Japa tam.

Harden & Sabonis otoczeni kilkoma rolsami to material na ladny wynik w RS. A bez dobrego RS niewiele ugrasz na FA(vide Nets). 

Najpierw poczekajmy na tych rolesów, ale Harden chce gry o mistrza tu i teraz, a nie ładny wynik w RS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Regis napisał:

Coś chyba koloryzujesz, miałem Twój pick zastrzeżony który do mnie nie trafił, więc co najmniej od trzech lat słabo to u Ciebie wygląda:)

zresztą mniejsza o to co było, Harden raczej był zainteresowany tym co jest, a jest z jego punktu widzenia słabo. A Ty jeszcze z extension wyskakujesz:) 

Cieszę się, że wszyscy wierzą tak mocno w powrót do wielkiej formy Hardena i są przekonani, że za rok dostanie czteroletniego maxa :)

Ja życzę mu tego z całego serca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2021 o 13:06, january napisał:

Witam serdecznie, z tej strony ustępujący ze stanowiska tymczasowy GM New Orleans Pelicans.

Cieszę się z pozytywnego feedbacku w ostatnich postach, nie ukrywajmy też  bardzo pozytywnie, iż napisali to akurat @fluber – czyli GM mający spore wątpliwości, czy powinienem przez chwilę pomóc Pels oraz oczywiście sam Wielki Pelikan – @MarcusCamby. Kto wie, kto wie może nawet @Alonzo w końcu złagodzi tu swą retorykę.

Do krótkiego prowadzenia Pelicans podczas obecnego offseason potrzebna była naturalnie krótka analiza sytuacji teamu z Luizjany. No i powiedzmy sobie szczerze – ostra walka o wynik kompletnie nie wchodziła w grę. Drużynie groziła utrata dwóch, a nie jednego 1st roundera, hardcap ograniczał możliwości, roster wypełniała duża liczba młodych graczy z złym aktualnie trade-value, a jedynym zawodnikiem którego uznać by można za poziom startera w PO teamie był Kevin Huerter. Jednym słowem decyzja była oczywista – spokojne ogrywanie młodszych graczy i zbieranie assetów oraz obrona top10 protected picku w przyszłym sezonie. Dodatkowym założeniem był w związku z tymczasowością funkcji brak ingerencji w poważniejsze wymiany w Pelicans, więc 1st roundery tegoroczne oraz przyszłe oraz grupka młodych: Huerter, White, Green, Wiseman i Bagley nie była dostępna w wymianach.

DRAFT

Dotychczas w Lakers to w draftach wybierałem rzadko, a jak już to z dalszymi numerami. Efekt walki o trofea, więc przez te lata w 1 rundzie z tego co pamiętam miałem łącznie 3 picki tylko jak dotąd i to dość dalsze:

2018: #16 Huerter, #25 Melton
2019: #27 Claxton

Niewiele lepiej było z drugimi rundami, gdzie kilka razy pickowałem w piątej-szóstej dziesiątce draftu, a i tak zacnie wpadł Bruce Brown z 45 pickiem. Finalnie więc, w 1 okienku w Pels wybierałem tyle razy w 1 rundzie co dotychczas w swej całej karierze w Lakers;)

Ogólnie rzecz biorąc wbrew negatywnym komentarzom nie przejmuję się, iż gracze wybrani dla Pels przeze mnie poszli w RL drafcie znacznie niżej. Podobnie było w RL z wymienionymi wyżej lakerowymi 1st rounderami (gdzie każdy powinien iść znacznie wyżej), a w samych Lakers błędem okazało się wybranie z 44 pickiem gracza idącego w okolicach lotto (Jerome Robinson), którego pickowałem wiedząc, iż w RL pójdzie wysoko. Wolę finalnie ufać swoim analizom jak chodzi o wybory.

#9 Moses Moody – tu rozważałem dwa nazwiska (również Giddeya), ale wolę Moody’ego jako prospecta, a także jest to po prostu bezpieczniejszy wybór. Co mi odpowiadało - zarówno w związku z tymczasowością mojej funkcji, jak i dużą liczbą młodych graczy w Pels, u których pojawia się ryzyko zostania bustem (White, Bagley, Wiseman). Imo niedoceniany jest sufit tego gracza.

#23 Jared Butler – najlepszy shooter draftu (chore procenty catch and shoot), docelowo bdb roles (defensywa na 1-2, handling i passing jako secondary, tertiary ballhandler).  Spadł przez problemy zdrowotne, ale ja go naprawdę bardzo cenię i z #23 pozwoliłem sobie na takie ryzyko. Co ciekawe podobnie jak przy Moodym rozważałem pick gracza, który poszedł 1 pozycję niżej (I.Jackson), ale ze względu na już 2 prospecty wśród wysokich Pels oraz przyszły draft, gdzie topka to wysocy poszedłem w Butlera.

#29 Sharife Cooper – passing + monster wymuszacz FT pod koszem (dosłownie hardenowskie cyferki pod tym kątem w NCAA). Albo będzie fajnym backupem, albo dołoży legit rzut i wtedy sufit będzie znacznie ciekawszy. W Summer League całkiem dobrze wyglądał.

WYMIANY

Jak chodzi o wymiany to na trading Block wystawiłem: Sumnera, D. Jonesa  i Burksa. Celem było uzyskanie za tych graczy (i tak odeszliby podczas offseason’22) jak najlepszego value. Dodatkowo chciałem pozyskać co się da za skromne tegoroczne capspace Pels oraz oddać za choćby rok krótszy kontrakt Tyusa Jonesa.

#1 Looney + #29 <-> (capspace)

Capspace spożytkowałem na pozyskanie 29 picku wraz z spadającym za rok kontraktem Looneya. 1st rounder wydany na Coopera to zawsze fajne value jak chodzi o przejęcie ledwie 7mln spadających, a Looney w Warriors kto wie czy nie będzie miał takiej roli, by w trakcie sezonu znów za niego coś dostać w wymianie.

#2 Tyus Jones <-> Montrezl Harrell

Udało się oddać Tyusa, którego 10 mln podczas sezonu 23/24 uwierałoby bardzo team z Nowego Orleanu. Ciut wyższy kontrakt Montrezla kończy się po sezonie 22/23, a dodatkowo jak odbuduje swą wartość 6mana roku to może być ciekawym towarem do sprzedaży w ciągu najbliższych 2 lat.

#3 Derrick Jones, Edmond Sumner <-> DJ Augustin, LAL ’22 1st          

Raczej future late 1st i spadający kontrakt w zamian za graczy, na których Pels i tak za rok raczej nie byłoby stać, a ich trade value (słabszy sezon rok temu DJJ oraz natłok graczy obwodowych w RL Pacers) groziło spadkiem.

#4 Alec Burks, LAL '22 1st, POR '22 2nd, SAS '24 2nd, NOP/UTA '25 2nd worse, SAS '26 2nd <-> Isaac Okoro

Drobne assety w pewnych momentach warto kumulować i wydać na coś lepszego. Tutaj się właśnie to wydarzyło. Bardzo ceniłem i cenię Okoro (o czym też niżej), a i Wielki Pelikan, z którym akurat ten ruch (ruszenie kilku drobniejszych assetów) wolałem mimo wszystko skonsultować bardzo zadowolony!

FREE AGENCY

Pelicans wyprztykali się z kasy, więc na FA pod moimi rządami raczej ich w ogóle nie będzie (tam zostało chyba ewentualnie pod HC pieniędzy na jakieś minimum). Dodatkowo tu już mógłbym mieć wyraźny konflikt interesów, więc nie będę składał ofert jak coś.

FINALNY ROSTER

PG Wall, Augustin, Cooper
SG Huerter, White, Butler, Josh Green
SF Okoro, Moody
PF Bagley, Looney
C Wiseman, Harrell, Biyombo

Dodam jeszcze, że było sporo postów o tym, że nie powinienem prowadzić Pels ze względu na konflikt interesów. Cóż, aż trzykrotnie działałem w Pels antyLakers i to wiedząc to, więc chciałem to podkreślić, że udało mi się spokojnie oddzielić prowadzenie Pelicans i Lakers:

1. Oddając Jonesa za Harrella, zwiększyłem capspace Pacers, więc mogli szukając centra złożyć wyższą kontrofertę dla Capeli

2. Oddając Burksa za Okoro, capspace Thunder, więc mogli szukając centra złożyć wyższą kontrofertę dla Capeli (Deal był przed kontrofertami). Tylko trochę popłynęli…

3. Okoro był już w zeszłym sezonie celem transferowym Lakers (płacić chciałem znacznie więcej), więc tutaj negocjując i klepiąc Deal ze strony Pelicans troszeczkę zabolało, bo sam chciałem Okoro w Lakers i polowałem na niego nieustannie.

 

Cóż z mojej strony tyle – sytuacja Pelicans obecnie jest stabilna i chwilowo nie wymagająca żadnych ruchów. Docelowo na prawdziwy sezon walki o wynik bez picku (23/24) mają wstępnie poza prospektami wyczyszczone salary. Oczywiście można się bawić w wymiany (Looney, Harrell, coś większego z młodymi) czy extensions (Huerter, Bagley), a z czasem pewnie nawet trzeba .

Ale to już zadanie dla wracającego z zasłużonego odpoczynku Wielkiego Pelikana.  @MarcusCamby Witamy z powrotem!

Po roku można to podsumować:

ja wyleciałem z Rady - nie chciałem się zgodzić jako Radny na przejęcie klubu przez innego GMa z powodu oczywistego konfliktu interesów. January zrobił to co się robi w polityce - odczekał trochę czasu, żeby ludzie nie pyskowali i zapomnieli i wtedy zrealizował swoje plany przerzucając ze swojej filii w Nowym Orleanie Looneya i Butlera za jakies bieda 2nd picki.

Mój plan był prosty - kontynuowanie polityki @MarcusCamby

.. ale są u nas równi i równiejsi i Pels przejął January.

Efekty:

1. Wymiany graczy na których stawiał Marcus - Sumner, Tyus Jones, Derick Jones.

2. Pośrednictwo w ściągnięciu do Lakers podczas sezonu Looneya i wybranego w drafcie Jareda Butlera.

3. Harrell pozyskany niby jako asset za Tyusa Jonesa już jest zestretchowany i będzie wisiał w salary Pels przez 3 sezony.

4. Sharefe Cooper pozyskany jako asset pomimo, że wybrany w I rundzie też już został sprzedany i Marcus musiał do niego dopłacać 2nd pickiem.

5. Bronią się  jak na razie Moody (choć mógł być Giddy) i Okoro (choć on mnie nie przekonuje).

Zamiast 3 pierwszorundowych talentów - już jest tylko jeden (Moody). Od samego mieszania herbata nie staje się słodsza. January sie pobawił w wymiany, ale na samym końcu najlepiej wyszli na nich Lakers z Looneyem i pierwszorundowym Butlerem za drobne. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

Mamy mniej więcej obraz tego jak wyglądaliby Lakers gdyby gm-owie nie nabrali się na "syn LeBrona idzie tu do szkoły".

No, ale sam lebron to tam pikuś. nie chce zle mówić o tych już nieobecnych, ale Eld tez dał powiedzmy delikatnie, niezła paczkę za Capele w snt, no i Warto przypomnieć jeszcze „ brata” shevcu  na samym początku zabawy. January umie się po prostu znaleźć w dobrym miejscu i czasie ;) 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.