Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

Ja widzę jeszcze Charlotte w walce o play offy.

A tak przy okazji - czy ktoś wie czy drużyny takie jak Memphis, Charlotte, Cleveland, wiedzą o tym, że już jest runda FA także dla nich? Bo jak zapomną to może być dramat dla naszej gry.

Kucio i Rappar sa prawie codziennie na forum, bestia to nie wiem, ale wystarczy szybkie lukniecie w temat i wszystko wiadomo. Nie róbcie z gmów dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachód jest tak mocny, że ja mogę skończyć poza PO. Co w sumie koniec końców nie byłoby takie złe

 

Najgorsze to byłoby odpaść w 1 rundzie. Wówczas kolejne picki mam przyblokowane. A tak najbliższy mój pójdzie do Boston czy kto tam jeszcze otrze się o mój pick i voila.

 

Raczej wątpię, żebyś nie wszedł do PO, ale jakby to się stało, to ja bym się nie cieszył na Twoim miejscu, bo to w praktyce oznacza, że niemal na pewno tracisz Hardena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie pewniaki do PO na zachodzie to GS, LAC, SAS, Hou, Utah, OKC, Min a o 8me miejsce będą walczyć Den, Por, Mem, NOP, LAL. Kolejność trochę przypadkowa.

Faworyci do top9 w drafcie dla mnie na tę chwilę to Kings, Miami, BKN, Pho, Detroit, Orlando, Atl, NYK, Dallas. Kolejność mniej więcej.

Ja jeżeli zdrowie dopiszę to będę się bić o jakieś 6te miejsce na wschodzie a jak mniej dopisze to o play offy.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu można pytać o wszystko, więc pytam ;)

 

1) jak wygląda sytuacja z wyjątkami - tak jak z I tury - to, co MC wstawiał czy zamiast cap holdów liczy się pełna kasa?

 

2) jakbym hipotetycznie zrobił trade i uwolnił trochę kasy w cap space, żebym miał 9 mln, to najpierw mógłbym wydać na gracza za 8 mln (16/2 np.) i potem skorzystać z tych wyjątków, co miałem wcześniej?

 

Za odpowiedzi z góry dziękuję - czytam to o salary cap, ale mam i tak sporo wątpliwości i nie wiem, jak to przełożyć na swoją ekipę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Otóż wyjątki powstają wraz z końcem July Moratorium. Dlatego też tak istotne jest porozumienie z wolnymi agentami przed nadejściem 11 lipca. Wtedy, gdy July Moratorium się kończy mamy porozumienie z graczem i od razu podpisujemy kontrakt. Ten wtedy zalicza się do Team Salary i możemy liczyć na przyznanie wyjątku.

 

Gdyby bowiem np. Deron Williams zwlekał i czekał bóg wie jak długo z podjęciem decyzji, wtedy dla Nets byłaby to katastrofa. Nie dostaliby oni w ogóle wyjątku Mid-Level i musieliby polegać na cap space i Room Mid-Level. Chodzi bowiem o to, żeby jak najszybciej kontrakt Williamsa dodać do team salary. Wyjątki są dodawane od razu i jeżeli suma da mniej niż 58 mln, klub nie dostanie żadnych wyjątków. Tak więc "time is of the essence".

Można też dany wyjątek stracić. Jeżeli drużyna miała 60 mln obciążeń, licząc z wyjątkiem, wykorzystała połowę z jego wartości, a potem w wyniku wymiany odchudziła swoje wydatki do 57mln, wtedy traci połowę niewykorzystanego wyjątku. Warto, dla pełnego zrozumienia dodać, że wyjątki powstają wraz z końcem July Moratorium a nie później. Nieistotne jest to, że dana ekipa była poniżej Salary Cap a np. w sierpniu go przekroczyła. Wyjątku nie dostanie.

 

Tyle.

 

Więc najrozsądniej byłoby po prostu przyznawać wyjątki po pierwszej turze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mu zaproponuj wymiane monk za cj a c*** bedziesz mial bookera i cj i bedziesz nakurwiac.

 

napisałem koledze, że Booker mógłby być elementem dyskusji, ale chcę z powrotem CJa i coś jeszcze [bo jednak Booker na małym kontrakcie i kontroli drużyny przez 6 lat jest trochę więcej wart]

 

no ale dyskusje się nie dokończyły bo za pół godziny poszedł deal z Jazz za Caleba i Iso Joe :smile:

 

edit: no i to nie jest tak, że na to patrzę z perspektywy własnego interesu, tylko tego, żeby gra była jakoś w miarę wyrównana i do takich kradzieży nie dochodziło, bo się odechciewa...

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem koledze, że Booker mógłby być elementem dyskusji, ale chcę z powrotem CJa i coś jeszcze [bo jednak Booker na małym kontrakcie i kontroli drużyny przez 6 lat jest trochę więcej wart]

 

no ale dyskusje się nie dokończyły bo za pół godziny poszedł deal z Jazz za Caleba i Iso Joe :smile:

 

edit: no i to nie jest tak, że na to patrzę z perspektywy własnego interesu, tylko tego, żeby gra była jakoś w miarę wyrównana i do takich kradzieży nie dochodziło, bo się odechciewa...

 

Mimo wszystko warto zachować konsekwencję. Jakiś okres "przejściowy" i na tego CJa się nie napalać.

 

Powiedzmy, że nowy GM przez miesiąc nie może handlować, żeby miał czas zapoznać się z rynkiem i panującymi cenami oraz zasadami. Ale żeby nie było tak strasznie dodałbym tu, że wymiany są możliwe, ale przy konsultacji z abdykującym managerem. 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko warto zachować konsekwencję. Jakiś okres "przejściowy" i na tego CJa się nie napalać.

 

Powiedzmy, że nowy GM przez miesiąc nie może handlować, żeby miał czas zapoznać się z rynkiem i panującymi cenami oraz zasadami. Ale żeby nie było tak strasznie dodałbym tu, że wymiany są możliwe, ale przy konsultacji z abdykującym managerem. 

A ja bym po prostu wprowadził zasadę, że pierwsze wymiany musi zaakceptować liga i po problemie. Przecież gdyby przyszedł taki GM do Bulls i zaczął robić takie porządki, to pierwszy veto dałby Reinsdorf i po zabawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.