Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ty piętrzysz problemy, tam gdzie ich nie ma :)

Wyobraz sobie nastepujaca sytuacje. Masz dwie oferty za 24 pick. Od zespolu A i zespolu B. Obie korzystne pod wzgledem wzmocnien na tu i teraz. Jedna pozwala sie wzmocnic bardziej ale przyjmuje wiecej kasy a druga pozwala sie wzmocnic mniej ale oszczedzam. Moge sobie pozwolic na pierwsza jak wygram a jak nie to musze wybrac druga. Co zrobic w takiej sytuacji?

To nie ma wpływu żadnego na finały (paradoks czasowy u nas).

To jeszcze jedno pytanie o paradoks czasowy. Kiedy moge oficjalnie oglosic wymiane z uzyciem picku 24 jezeli takiwa zrobilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalne stanowisko rady jest takie, że akurat w Twoim przypadku ze względu na StepienRule dopiero po wybraniu gracza  (dogadaj się z ... no wiadomo kim- on Ci powie kogo wybrać dla niego z 24 wyborem).

 

Były już takie przypadki w poprzednim drafcie. Karpik wybierał za mnie, ja za ignazza, a ignazz za kucia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalne stanowisko rady jest takie, że akurat w Twoim przypadku ze względu na StepienRule dopiero po wybraniu gracza  (dogadaj się z ... no wiadomo kim- on Ci powie kogo wybrać dla niego z 24 wyborem).

No właśnie uważam za trochę krzywdzące, że muszę wiedzieć, którą wymianę wybieram, zanim poznam swój wynik finansowy na koniec sezonu.

 

Oczywiście decyzję już podjąłem i w tym momencie nie jest to problemem, ale trzeba koniecznie przemyśleć jakieś rozwiązanie na przyszłość. To się nie powinno nakładać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA OGŁOSZENIE

 

Jako, że powstało zamieszanie z trade kickerami (niektórzy gracze dostali tk, niektórzy nie), każdy do 30 czerwca ma czas "cofnąć" trade-kickera u swojego gracza, jeśli taki wszedł. Po tym czasie olewamy trade kickery i jeśli ktoś trejduje po gracza z tk, to traktujemy jakby go nie było.

 

Niedługo pojawią się też drobne zmiany w regulaminie dotyczące offseason:

 

W pierwszych dwóch turach będzie można złożyć reofertę, nawet jeśli nie było kontroferty (do tej pory nie można było).

 

W ramach każdej rundy będzie można przedłużać i/lub renegocjować kontrakt z własnym graczem.

 

Dodatkowo wszyscy gracze, którzy podpisali extension zeszłej jesieni (i mają w związku z tym zakaz zmiany klubu przez rok) mogą być wymieniani po zakończeniu pierwszej tury FA.

 

Stay tuned.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Caldwell-Pope'a. Po podpisaniu nowej umowy miał wprowadzone no trade clause. Nie powinniśmy byli podczas jego wymiany głosować czy zgodzi się na nią?

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Caldwell Pope w real nba miał No Trade, bo był na rocznej umowie, a każda roczna umowa ma tegotypu zapis w nba. U nas chyba nikt mu nie dał dodatkowo NTC(bo chyba nawet nie można było) więc nie ma sensu wracać do tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEJNE OGŁOSZENIE

 

Niedługo do regulaminu trafią też zasady dotyczące wymian picków rookies w trakcie i po drafcie. Generalnie trzymamy się zasad NBA (z wyjątkiem pkt 4), a zatem:

 

1. Od momentu rozpoczęcia draftu nie można handlować pickami.

2. Gracz w wybrany w 1. rundzie draftu pojawia się jako cap hold w wysokości 120% rookie scale w momencie wyboru w drafcie.

3. Do czasu podpisania kontraktu zawodnicy wybrani w drafcie liczą się w wymianach jako $0 (de facto handlujemy wtedy ich prawami).

4. Rezygnujemy z automatycznego podpisywania wszystkich rookies 1 lipca. W zamian to GM decyduje, kiedy chce podpisać kontrakt (zawsze 120% rookie scale). Rookies z 1st round można podpisywać albo od 1 lipca do momentu zakończenia wysyłania ofert w pierwszej turze albo po 3. turze, do momentu zakończenia wysyłania ofert w czwartej turze. Wtedy też należy podjąć ewentualną decyzję co do stashowania.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Rezygnujemy z automatycznego podpisywania wszystkich rookies 1 lipca. W zamian to GM decyduje, kiedy chce podpisać kontrakt (zawsze 120% rookie scale). Rookies z 1st round można podpisywać albo do momentu zakończenia wysyłania ofert w pierwszej turze albo po 3. turze, do momentu zakończenia wysyłania ofert w czwartej turze. Wtedy też należy podjąć ewentualną decyzję co do stashowania.

 

Gdybym to wiedział tydzień szybciej, to bym się zastanowił, czy handlować pickiem #25... najgorsze są właśnie zmiany w takich momentach tuż przez czymś, bo ktoś, kto patrzy na "stare" zasady będzie pokrzywdzony :P nie chodzi mi o mój deal tylko ogólnie, żeby nie zmieniać zasad tuż przed jakimś zdarzeniem, np. FA teraz już mamy ładnie ustalone, z nowymi zasadami i pojawiło się wystarczająco szybko, żeby planować, a ten draft tak się pojawił 2 dni przed, podczas gdy niektórzy wymieniają picki od miesiąca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptzeciez w nba w dniu draftu handluje sie pickami, to dlaczego u nas nie mozna?

 

Nie handluje się pickami, tylko drużyna wybiera gracza x, druga gracza y i potem się wymieniają prawami do tych graczy. U nas też tak można.

 

Gdybym to wiedział tydzień szybciej, to bym się zastanowił, czy handlować pickiem #25... najgorsze są właśnie zmiany w takich momentach tuż przez czymś, bo ktoś, kto patrzy na "stare" zasady będzie pokrzywdzony :tongue: nie chodzi mi o mój deal tylko ogólnie, żeby nie zmieniać zasad tuż przed jakimś zdarzeniem, np. FA teraz już mamy ładnie ustalone, z nowymi zasadami i pojawiło się wystarczająco szybko, żeby planować, a ten draft tak się pojawił 2 dni przed, podczas gdy niektórzy wymieniają picki od miesiąca...

 

Ale to jest już akurat zmiana dotycząca FA :P Chodzi tutaj tylko o to kiedy podpisujesz swojego rookie i nie możesz nim handlować przez okres 2 tur FA. Teraz GM ma wybór czy na starcie FA czy w trakcie, wcześniej takiego wyboru nie było. Nie mam pojęcia jak to może wpłynąć na to czy ktoś chce handlować swoim pickiem czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest już akurat zmiana dotycząca FA :tongue: Chodzi tutaj tylko o to kiedy podpisujesz swojego rookie i nie możesz nim handlować przez okres 2 tur FA. Teraz GM ma wybór czy na starcie FA czy w trakcie, wcześniej takiego wyboru nie było. Nie mam pojęcia jak to może wpłynąć na to czy ktoś chce handlować swoim pickiem czy nie.

 

Odnośnie draftu i FA można powiedzieć ;) chodzi mi o to, że w moim przypadku, gdy chciałem stashowanego gracza podpisać na dłuższy kontrakt niż 2 lata, to musiałem być poniżej 100%SC i o to zadbałem według starych zasad... ale ok, i tak ten deal bym zrobił tylko trochę inaczej to teraz wygląda ;)

 

Czyli teraz w FA mogę zacząć od podpisania 2nd rounderów na dłuższe minimum, jak będę miał miejsce w salary, a potem podpisać kontrakty z 1st rounderami? I np. jeśli chcę mieć MLE, to muszę mieć mniej niż MLE przed startem FA, a mogę podpisać graczy z draftu dopiero po 1.turze? Jak to dokładnie wygląda - nie można podpisać graczy wydraftowanych od razu 1 lipca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie draftu i FA można powiedzieć ;) chodzi mi o to, że w moim przypadku, gdy chciałem stashowanego gracza podpisać na dłuższy kontrakt niż 2 lata, to musiałem być poniżej 100%SC i o to zadbałem według starych zasad... ale ok, i tak ten deal bym zrobił tylko trochę inaczej to teraz wygląda ;)

 

Czyli teraz w FA mogę zacząć od podpisania 2nd rounderów na dłuższe minimum, jak będę miał miejsce w salary, a potem podpisać kontrakty z 1st rounderami? I np. jeśli chcę mieć MLE, to muszę mieć mniej niż MLE przed startem FA, a mogę podpisać graczy z draftu dopiero po 1.turze? Jak to dokładnie wygląda - nie można podpisać graczy wydraftowanych od razu 1 lipca?

Przeczytaj jeszcze raz uważnie, co wyżej napisałem, bo są tam odpowiedzi na każde z Twoich pytań ;]

 

W Twoim przypadku się nic nie zmieniło stare vs nowe zasady. W momencie wyboru gracza do salary trafia OD RAZU jego cap hold, ale kontrakt z nim nie jest jeszcze podpisany. Dlatego w wymianach do momentu podpisania kontraktu taki rookie liczy się jako $0. Dopiero w momencie podpisania kontraktu, rookies w wymianach liczą się normalnie, ale nie można nimi handlować przez 2. najbliższe tury FA (odpowiednik 30 dni w RL NBA). Także jedyna zmiana jaka zaszła (bo pkt 1-3 podałem tylko w ramach przypomnienia), to oddanie GMowi decyzji kiedy podpisuje rookie. Można go podpisać między 1 lipca a deadline na składanie ofert w 1. turze FA oraz między zakończeniem 3. tury a terminem składania ofert w 4.

 

Co do Twoich pytań:

1. Możesz tak zrobić, ale nie ma to wielkiego znaczenia, bo cap hold rookie = kontrakt rookie.

2. Nie możesz podpisać graczy z draftu po 1. turze (chyba, że 2nd rounder, to możesz).

3. Można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prośbę byście ocenili zachowanie dwóch GMów w sprawie tradu.

Nie mam co ukrywać, że jednym z nich jestem ja, drugiej osoby nie będę zdradzał, przynajmniej na razie. Mam zgodę drugiej strony na upublicznienie. Jeżeli chce coś dodać to oczywiście może to zrobić, nie wklejam rozmów, ale skrót, który oddaje całość rozmowy.

 

Rozmowa toczona 23-24.05 Ogólnie dużo wcześniej B wyszedł z propozycją sprzedaży gracza z:

 

A: Propozycja Gracz x + Gracz Y + konkretny 1st z 2020 za Gracza Z i jakiś 2nd

B: Ok, ale wolę inny (konkretny) 1st z 2020, ale za to daję mocny 2nd 2019 zespołu, który idzie w przebudowę, więc pewnie będzie wysoko.

A: Ok, daj mi 2 dni na odpowiedź

B: Czekam

A: Potwierdzam, ale z ogłoszeniem musimy się wstrzymać do podjęcia PO przez gracza x

B: Ok

 

Od tego momentu rozmowy były na inne tematy

 

Rozmowa 7.06

B: Jak tylko będzie można handlować x to wrzucaj deal

A: Dla formalności, bo chcę wrzucać: gracz x + gracz y + 1st konkretny 2020 za gracza z + konkretny 2nd 2019

B: gracz x + gracz y + 1st konkretny 2020 za gracza z + 2nd z 2021. Nie mam 2nd 2019.

 

A sprawdza i faktycznie ten konkretny 2nd poszedł w dealu 3.06

 

A: Jak to, przecież klepnęliśmy deal.

B: Patrząc na cytaty, nie miałeś na myśli konkretnego 2nd. Jak chcesz to możemy anulować deal.

A: Czuję się trochę oszukany, jak zamierzasz honorowo wyjść z tej sytuacji?

B:  Nie wiem o co ta afera, ojej, straaaaaaaaaaaaasznie mi wstyd, że zamiast konkretnego 2nd 2019 będzie jakiś tam 2nd 2021. Dlaczego nie reagowałeś jak ten deal z 3.06 został ogłoszony. Jak chcesz to możemy anulować deal.

 

​Ogólnie nawet słowa przepraszam, choć sam stwierdził, że to przez jego nieuwagę. Nie było żadnej propozycji by coś naprawić. Zero.

 

I teraz pytanie do Was. Czy ja jestem przewrażliwiony, czy jakiś staromodny, że chcę, żeby ktoś dotrzymywał słowa? Konkretnego słowa? Może komuś się wydawać, że to żadna różnica, bo 2nd to 2nd, ale ten za rok, będzie na bank między 31 a 35 a ten za 3 lata oprócz tego, że 2 lata później to może być słabszy po trzech latach tankowania i zbieraniu assetów.

 

Czy anulowanie dealu jest honorowym rozwiązaniem? Czy chcielibyście robić deale w takim stylu i mielibyście zaufanie do tego managera? Czy po klepnięciu można jeszcze zmieniać jednostronnie, to dla Was normalne? Czy słowo przepraszam się należy, albo jakiś pomysł na rozwiązanie problemu też się należy? Czy wystarczą drwiny?

 

Co byście zrobili w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki deal nie został ogłoszony to jest wasza wewnętrzna sprawa. Będzie porozumienie dżentelmeńskie albo dupa blada i zbita. Zawsze ktoś w ostatniej chwili może się wycofać lub klepnąć inny deal... Nie wiem, jak inni ale stwierdzam po tej małej przepychance bulek - czlowiek_morze ze gorzej wychodzą na tym ci co kręcą. Chcesz to wrzucaj nick i inni moga na niego patrzeć średnio. Ale widać też roztrzepanie u Twojego partnera ,,biznesowego" no i Tecu za bardzo honorowo podchodzisz do tej gry. Te wilki nie mają litości pamiętaj ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugiej osoby nie będziesz zdradzal? :smile: wcale z opisu nie wiemy o kogo chodzi...

 

Sytuacja problematyczna. Klepniety deal to klepnięty deal czyli ten z 3.06 powinien być anulowany ale czemu wtedy nie zainterweniowałeś jak pick z Twojego dealu poszedł?

Bo po prostu nie zauważyłem. Czyli rozumiem, że moja wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Twoja ale to by bardzo ułatwiło sprawę :smile: po tygodniu gracz C też może mieć pretensje. Ten który wymienił się tydzień temu z osobą z ktorą zrobiłeś deal.

Ja nawet nie pomyślałem o anulowaniu tamtego dealu, choć osoba, której jest to wina, mogłaby coś pokombinować. Zmodyfikować tamten za zgodą gracza C czy cokolwiek. 

Tu nie było nic, żadnej propozycji, raczej drwiny zamiast prostego słowa przepraszam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że deal przechodzi w momencie wyboru gracza X? Bo mi się kojarzy, że Denver chciało Anunobyego, ale źle obliczyli co i jak :smile: już po dealu Mitchella.

To jest kwestia gentelmen's agreement. Jak robisz trade down to zawsze jest ryzyko, że do tego drugiego picku nie ostanie się ktoś wcześniej przewidziany. Jednak tego typu sytuacje powinny być uzgodnione przed wyborem gracza x.

 

I tak szczerze mówiąc, to nie wiem czy akurat ten przepis w naszym przypadku to nie jest sztuka dla sztuki, która wręcz może nam przedłużyć niepotrzebnie pewne picki, a tego nie chcemy...

Pytanie czy chcesz, żeby draftujący wiedzieli w którym miejscu draftujesz ;] Zasłony dymne są zawsze w cenie. Ale jak ktoś ma ochotę ogłaszać wcześniej, to ja z tym nie mam problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do tego co napisał Tecu. Po pierwsze nie wiem po co to pisanie A, B, x, y itd, powiedziałem jasno żebyś to upublicznił więc nie mam tym samym problemów żeby przedstawić wszystko czarno na białym. Zacznijmy od początku. 9 Maj - sam wysłałem do 76ers ofertę w sprawie Johnsona bo wiedziałem że byli nim kiedyś zainteresowani i ogólnie przyda się w walce o tytuł. Po 14 dniach negocjacji doszliśmy do porozumienia że Smith + filler + pick 2020 za Johnsona i Tecu wtedy poprosił bym dorzucił "jakiś 2 rounder" a że ja nie przywiązuje wagi do nich sam zaproponowałem najbliższy jaki posiadałem i na tym stanęło. W międzyczasie handlowalem/negocjowalem z połową ligi i w trzech klepnietych wymianach udział wzięło szesnastu graczy i sześć pickow. Po odpadnieciu 76ERS z PO napisałem że jak będzie można handlować już Smithem żeby to wrzucił na forum by w końcu zakończyć temat który ciągnie się od 9 maja, dostałem odpowiedź zwrotną bym potwierdził wymiane, wtedy zrozumiałem że przeoczyłem ten pick. Zaproponowałem czy może być następny wolny 2nd rd by liczba assetow które oddaje się zgadzała bo ten pierwotny poszedł przez nieuwagę w innej wymianie lub cofniemy ten trade jezeli to takie ważne by każdy do draftu miał jeszcze możliwość handlować tymi graczami. Odpowiedź dostałem taką że to wstyd i oszukaństwo co zrobiłem. Tym o to pięknym sposobom "jakiś 2nd rounder" który miał być tylko dodatkiem, który sam zaproponowałem stał się tak ważny że od trzech dni trwa drama GMa który ma najlepszy bilans w lidze, 21 picków w najbliższych czterech latach bo zamiast ~35 picku dostanie później ~45 w wymianie którą i tak wygrywa. Mogłem wtedy zaproponować pick z 2024 i też by został przyjęty bo to po prostu dobry deal. Ludzie rozmsylaja się i wycofują wymiany gdy trzeba wrzucac na forum, pozostaję wtedy niesmak i żal - wiem bo tak mialem, tutaj sprawa sie toczy nie o pick tylko o rok fcking 2nd round i afera ciągnąca się trzeci dzień. Za 16h zaczyna się draft, do tej pory nie doczekalem sie żadnej propozycji z drugiej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.