Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

@Tomek

 

No wiem ale co mi zrobicie hehe ? . Nie no żartuje ale w tym okienku żadnym zmian nie będzie a jeżeli chodzi o następne to porozmawiamy o tym gdy będzie więcej wiadomo.

 

Ja tylko przypominam. Dla jasności to jest ostatni moment na zmiany w tym sezonie i Twój payroll po tym okienku będzie jednocześnie payrollem na zakończenie sezonu.

 

BTW jak to na ten moment wygląda jeśli chodzi o podatek do zapłacenia (bez groszy, może się różnic o tysiące jakieś)

 

Toronto - 5 mln

Cleveland - 44 mln

Washington - 20 mln

T-wolves - 3,4 mln

Thunder - 15 mln

Portland - 36 mln

San Antonio - 38 mln

Warriors - 7 mln

Lakers - 2 mln

Clipers - 38 mln

 

Profity: I 1stRound: 20 mln | 2ndRound: 25 mln |  finały konferencji: 30 mln |   finały: 40 mln | mistrzostwo: 50 mln (oczywiście się nie sumują :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z tego co teraz ogarniałem, to źle napisałeś - LAC jeśli nie wejdą do PO to będą z minus -53, a jak wejdą do 1 rundy to -38 mln. Maksymalny zysk w sezonie to 50 mln, czyli Clippers musieliby w 2 sezonie być na plusie/niewielkim minusie by nie dostać ostrych cięć już przed FA '19.

 

Nope. Podatek placi się od wartości powyżej podatku, a Clippers są umoczeni na 19 mln (138-119) x2 = 38

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz bo coś dziwnego wynikło i rada to obgadac musi.

To dajcie znac jak juz ustalicie. I wiem, że aktualizowanie regulaminu jest upierdliwe, ale fajnie by bylo jakby ten przepis w ostatecznej formie sie tam znalazl. Ja np mimo, ze czytam znaczna wiekszosc tego co sie tutaj pisze, ominalem moment w ktorym umowilismy sie, ze ujemne dochody zaczynaja sie dopiero od tax levelu i bazujac na oficjalnym regulaminie schodzilem z payrolla wymianami po 2-3 mln, zeby zaoszczedzic, co w sumie okazalo sie bez sensu. Just saying, wymaga to sprecyzowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dajcie znac jak juz ustalicie. I wiem, że aktualizowanie regulaminu jest upierdliwe, ale fajnie by bylo jakby ten przepis w ostatecznej formie sie tam znalazl. Ja np mimo, ze czytam znaczna wiekszosc tego co sie tutaj pisze, ominalem moment w ktorym umowilismy sie, ze ujemne dochody zaczynaja sie dopiero od tax levelu i bazujac na oficjalnym regulaminie schodzilem z payrolla wymianami po 2-3 mln, zeby zaoszczedzic, co w sumie okazalo sie bez sensu. Just saying, wymaga to sprecyzowania. 

Dokładnie. Pierwszy raz słyszę o kosztach tylko powyżej taxu.

Do tej pory myślałem, że pomiędzy salary a taxem jest to koszt a powyżej taxu już dodatkowy. Ale może źle myślałem, to ma wielki wpływ na naszą grę, trzeba to dokładnie przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo to dobrze ze jest liczone tylko powyzej taxu, nie oszukujmy sie, w innym przypadku za 3 lata na rynku bylaby maaaaasa FA.

 

Zespoly liczace sie juz teraz nialyby za duzy handicap w stosunku do tankerow, z ktorych KAZDY musialby isc w hard tank zeby sie hajs zgadzal.

 

Nikt mi nie wmowi ze Minnesota gdyby byla 5mln na minusie po 3 latach zrzucilaby Townsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

January a ile masz w prawdziwej NBA powyzej salary a nie zblizajacych sie nawet do PO? przeciez to bez sensu karac druzyne ktora ma w salary 105 przez 3 lata np. a zajmujaca 17-20 miejsce w lidze.

 

Managerowie ktorzy mieli PO sklady od startu byliby w meeega uprzywilejowanym polozeniu zwlaszcza ze 1 runda PO to 20 baniek bonusu.

 

Taki zapis totalnie wyeliminowalby druzyny spoza PO w walce o FA. To w jaki sposob mialby niby blokowac tank, jak tylko by go zwiekszyl? ekipy pozbywalyby sie kazdego wiekszego kontraktu liczac na jak najwiecej rookasow czy graczy za vet min co skutkowaloby tylko ogromna dysproporcja miedzy top16 a reszta.

 

Z drugiej strony naliczanie od 119 tez jest szkodliwe, imo powinno sie naliczac od 110, co byloby ucziwa granica finansowa, ale na pewno nie od 99 bo to zabije rynek FA dla druzyn nie grajacych w PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januarybale ja w ogole nie tankuje asię assety to zbieram, moglem zostac ze starym skladem i przez najblizsze 5 lat pozbawiony pickow wlasnych i cudzych byc na granicy PO, albo tak jak teraz, w niewiele slabszym zestawieniu (co przy formie Rubio i...Lanca ) dalej stawia mnie w gronie kandydatow do PO a do tego mam kilka nowych pickow i wyczyszczone salary na lato. To nazywasz tankowaniem?☺

 

Mi nie chodzi w tym o mnie, bo ja spokojnie sie w tych widelkach zmieszcze tylko o reszte graczy, te 3letnie rozwiazanie jest dla mnie krzywdzace dla slabszych ekip bo blokuje im mozliwosc ruchow wsrod FA, bo bedac na miejscu takich Miami czy Sacramento to jakie masz szanse w 3lata zagrac w PO? Czyli wsrod wolnych agentow maja brac tylko za vet min by oszczedzac? Zakladajac ze w drafcie nie bedzie nowego Lebrona co w pojedynke zaciagnie szrot do PO.

 

Rynek tak realny jak i nasz ma pelno przeplaconych graczy i mysle ze sam mialbys inne zdanie na ten temat gdybys za darmo nie pozbyl sie Denga i Mozgova ☺

 

imo granica 110 do naliczania ponad i 99 do oszczedzania to rozsadne rozwiazanie, ekipy mieszczace sie w tych widelkach powinny byc na 0 i czekam na argumenty przeciw ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale wg Twojej propozycji, wzieli ich bezsansownie bo teraz jak te umowy spadna, a te zespoly beda mialy gotowke to beda musieli sie pozbyc tych assetow za ktore ich wziei, bo beda karane oddawaniem pozytywnych zawodnikow.

 

Gdyby te warunki finansowe istnialy od poczatku to mozliwe ze by do takich sytuacji nie doszlo, a tak to jest zmienianie regul wvtrakcie gry i ok, gra jest rozwijajaca wiec zmiany nastepuja czasem z dnia na dzien, ale takie posuniecie sprawi ze te druzyny beda karane dodatkowo choc gdy przyjmowaly dane kontrakty o zadnym "finansowym fair play" nie było mowy (w sumiebnie gralem od poczatku, wiec jesli juz wowczas byl jakos projekt to sorry, ale nie bylo mnie przy tym)

 

Dla mnie widelki 99-110 sa po prostu uczciwe dla graczy i dla rynku, a liczenie na plus i na minus jest krzywdzace chocby w przypadku kontuzji. Dajmy na to Embiid wypada na 2 lata z maksem i 76ers maja 120mln w kontraktach bez PO, w 3 roku cos tam gra, ale na PO to wciaz za malo, czyli na 4 sezon trzeba bedzie go wyrzucic na FA i jaka jest w tym wina 76ers czy chec tankowania?

 

Oczywiscie, to sytuacja czysto hipotetyczna, ale takie rzeczy dzieja sie w NBA przeciez na okraglo.

btw. Parsons i Deng nie zostali wzieci za assety tylko przez chwilowe zacmienie umyslu bioracego ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sprawdzania- Knicks? Pelicans?

 

Powiedz mi, czy jesli x zespol przez 3 lata bedzie placil po 120 to majac po 3 latach -60 jakim cudem bedzie w uprzywilejowanej sytuacji? albo bedac minus 40(zakladajac ze kontrakty zejda po 2 sezonach) to w 3 roku beda musieli bic sie o mistrzostwo zeby wyjsc na plus?

 

Wciaz nie poznalem odp na pytanie co zlego w tym zeby 99-110 bylo neutralne.

 

Wciaz nie odniosles sie do hipotetycznej sytuacji z Embiidem.

 

Trzecia sprawa, slabe druzyny musza przeplacac grsczy by ci trafili do nich (vide dzialania Nets w rl NBA-Porter,Crabbe) u nas tez solidni, acz niekoniecznie o statusie gwiazd (Galinari chocby)- co jesli gm zaryzykuje i sypnie latem takiemu Favorsowi 100/4 a ten zacznie grac piach- i zespol bedzie rownie slaby co przed rokiem? Patrz przyklad od nas z Nets, czy to wina Crisa ze wszyscy albo sie polamali albo okazali fatalni? Przeciez dzialania wskazywaly chec poprawy pozycji, a Ty jako przyklad glowny przeciwko 99-110 dajesz, ze to promuje tankerow. Imo 99 sprawi ze zespol z bottom5 trzy razy sie zastanowi nim da teu Favorsowi 100/4 i ostatecznie pewnie nie da przez co ten za 48/4 trafi do kogos z ekipy z PO lub tuz obok nich.

 

GMowie slabych druzyn nie beda brac udzialu w 1 turze glosowan na FA bo:

1)gwiazdy i tak do nich nie przyjda

2)nie beda chcieli przeplacic solidnych graczy

 

w 2 turze tez beda na straconej pozycji bo gmowie zaglosuja za 45/3 w druzynie z PO a nie na 51/3 w ekipie z bottom5

 

Stad takim ekipom zostana tylko odpady, a jaka jest szansa ze taki gracz poprowadzi ich do walki o cos wiecej niz to co maja dotychczas?

 

w rl NBA jest imaczej, bo np. taki Evans trafil dla siebie idealnie i jego wartosc wzrosla bo gra w takiej a nie innej druzynie, my nie mamy mozliwosci rozwoju gracza w naszych ekipach, bo wzorujemy sie na rl NBA, stad uwazam ze propozycja 99 jest najgorszym co moze zrobic liga i sprawi ze przez najblizsze lata ekipy grajace w PO beda caly czas takie same z niewielkimi zmianami w zaleznosci od farta w drafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszym ryzykiem niz upadlosc tankujacych ekip jest raczej problem, ktory moze dotknac zespoly na pograniczu PO. Sam przeliczalem Kings i po 2019/2020 musze byc max ok. -10 mln na minusie co oczywiscie jest spokojnie do zrobienia i wcisne reset. Ale ekipy walczace o PO, ktore do nich nie wejda a beda mialy wydatki na poziomie 1-2 rundy ten system wg mnie bardziej zaboli. No i ekipy idace na maxa w walce o mistrzostwo maja tez problem jezeli cos zlego im sie przydarzy. Na dzis jedyna ekipa, ktora slabo wyglada pod tym naszym CBA jest LAC, potem chyba OKC. Reszta ma latwiejsze zadanie imo by ze swoimi skladami i CBA nie byc w dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.