Skocz do zawartości

Raptors 2007/2008


KarSp

Rekomendowane odpowiedzi

Mecz , na bardzo dobrym poziomie , dobrze grali raps , pokazali werwe i serce do gry , po trójce Forda myslalem ze double OT, ale nowy strzelec Bostony , fantystyczny w tym meczu Ray , jak to powiedział komentator "He has ice cold in he's vines" i piękny game winner, nie przecze ,że możecie z nami wygrać , ale będzie to trudne , a jeżeli Garnett i Pierce nie zalicza takich słabych dni wiecej , będzie to baaardzo trudne. To jest wlasnie piekne , ze jak zawodza choćby dwie opcje zostaje ta jedna i werze ,że Boston wraz z Rayem , KG , Piercem zdobędzie tytuł , a rapsom życze oczywiscie jak najlepszego wyniku , ale nie lepszego od Bostonu :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na szybko, w skrócie etc

 

Co to miało być w końcówce to ja nie wiem :? Zero obrony, robili nas jak chcieli, czyste pozycje, proste punkty, a jak ine to Baron trafił czysciocha przez ręce PArkera i po sprawie. A atak? Lepiej nic nie mówić. Nieskuteczny i schowany( pierwsza cecha wyszła już praktycznie gdy mecz był rozstrzygnięty :? ) Bosh, głupi Ford(tracący piłkę albo kozłujący ją bez sensu), do tego co to za pomysł żeby zamiast liderów czy strzelców(gdzie był w ogóle Kapono od 40 sek? :? ) rzucał nie dość żę pierwszoroczniak to jeszcez słabo dzisiaj dysponowany Moon albo trójkę za trójką Delfino gdy w składzie jest Parker,Bargs czy Kapono :? NIektórych rzeczy chyba nigdy nie pojmę, zero nawet nie pomysłu(bo to chyba za dużo wymagać od Mitchella) ale jakiejś drobiny racjonalizmu nawet. :? Wrrrrrrrrrrrrrrrr :[

 

Oddizelny akapit do CB4, nie wiem co on robił w wakacje ale chyba się cofnął w koszykarskich umiejętnościach. NIe mówię o same możliwości bajerowania, kąsania z wielu miejsc czy manewry podkoszowe ale o zwykłą ludzką efektywności, strasznie słabo rzuca, choć wydaje się że pozycje w stosunku do tamtego roku generalnie pogorszeniu nie uległy. Częściej chec jednak polepszyć swój dorobek i sam wprowdza się w maliny, pchając się na 2-3 obrońców i nic dobrego oczywiście z tego wyjść nie może. Jest to jedna z kluczowych i pierwszych rzeczy jakie trzeba zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo iż kibicuje Golden State to trzeba przyznać, że tak naprawdę to ten mecz przegrało Toronto niż wygrali Warriors bo dobra dla nas była tylko ostatnia połowa i aż sam się pozytywnie zaskoczyłem :P bo Bosh grał bardzo słabo i czasami zastanawiałem się co on robi na parkiecie (patrząc przez pryzmat jego ogólnego talentu i umiejętności?). Według mnie druga i trzecia kwarta nie była taka zła w wykonaniu Raptors i chodzi mi tu ogólnie o całą drużynę przynajmniej takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejnie to przegrali. Było 8 punktów bodajże jeszcze w 4 kwarcie i wtopa :? I przez nich kupon poszedł się... Bosh w porównaniu z poprzednim sezonem - :shock: Andrea sporo rzutów i sporo missów, nie wiem dlaczego aż na tyle prób pozwala mu Mitchell. Chce z niego zrobić lidera? Moon też nawalał ile tylko mógł. Chociaż przez 3 kwarty wydawało się, że może to wystarczyć na będących w beznadziejnej formie Warriors. Ale w końcu Croshere trafił trójkę, Baron pokazał klase w końcówce i dosyć niespodziewany (dla mnie) loss Raps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenada i nic więcej mówić nie trzeba. Spotkanie najgorsze z dotychczasowych. Bez pomysłu, bez ikry, zero skuteczności. Mitchell po raz kolejny udowadnia, że nie ma żadnego ŻADNEGO pomysłu na grę zespołu. Nie potrafi rozłożyć minut między graczy. Pozostawia na parkiecie tych, którym akurat nie idzie. Brak słów.

 

Odniosę się jeszcze do Bosha. Podobnie jak KarSp uważam, że stracił formę. Nic mu nie wychodzi, nie ma tych swoich ruchów pod koszem, nie ma rzutu z półdystansu, zaciętości. Spotkałem się dzisiaj na forum realgm z opiniami, aby go oddać, że po podpisaniu kontraktu na lata nie ma ochoty się męczyć.

 

Źle mi to pachnie, jak to napisał w komentarzach Spider syndrom Cartera

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiejszy mecz i co? Krótko: Bosh daje strasznie ciała i mówiac szcerze. Jak to jest wasz lider to daleko nie zajedziecie. Panowie co on grał? Krył go Stephan Jackson, tak ten który przyszedł z Indiany i grał na SG w Indinapolis. Dobra wiem, ze wiecie kto to Jackson ale z niego taki PF jak ze mnie Center - chłop ma ledwie dwa metry a Bosh tego nie wykorzystuje!! Gdzie gra tyłem, gdzie siłowa gra? Straszna żenada z strony pana lidera.. Nie wiem czy to problemy z myślą szkoleniową czy chłopowi odechciało się grać, ale to nie był Bosh którego znam... W tym meczu mieliscie jednego lidera TJ'a. Chłopa się starał jak mógł ofensywnie, w defensywie 'popuszczał' ale to zrozumiałe... Z takim liderem jak Bosh w tej formie to daleko nie zajdziecie. Może być już tylko gorzej. Szkoda naprawdę szkoda ze Ford nie może grac z Calderonem w jednej chwili na parkiecie.. Dziwi mnie też ten podział minut Ford/Calderon. Pierwszy gra rozkreca się i.. siada na ławce. Tam stygnie (dłuuuuugi okres czasu) wchodzi i już nie jest to ten sam gracz. Nie wiem wydaje mi się ze Mithchell potrafi przekombinować... Nie chc was straszyć ale cos musicie zrobić, bo z taką grą nie będzie tak pięknie jak rok temu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

9-8 i grę można tylko określić jako 'ujdzie w tłoku'. Wprawdzie fachowcy nie uważali nas za jakiś contenderów, ba, w ich mniemaniu mamy osiągnąć gorszy bilans niż rok temu, ale chyba każdy fan Raptors po cichu liczył na dobry start i grę w okolicach .600.

 

Wydaje się, że naszym głównym problemem są kontuzje i odpowiednia rotacja. 'Co za dużo to nie zdrowo' - i u nas też tak jest. Wyrównany roster przed sezonem dawał nadzieję na dobrą, zespołową grę, gdzie każdy ma swoją rolę. Świetne założenie, ale kolejny raz potwierdza się, że przesadzać nie można. I nie mówię tutaj o Jamario Moonie, bo - szczerze mówiąc - ja od samego początku widziałem w nim potencjał i byłem pierwszy jeżeli chodzi o stawianie na niego. Dlaczego nie gra Juan Dixon, który miał świetny początek? Zwłaszcza, gdy T.J. był kontuzjowany. Ja wiem, że to taki combo guard, ale myślę, że znacznie lepiej dawałby sobie radę w roli tymczasowego zmiennika dla Jose. Ta kontuzja Jorge też jakaś naciągana. Pewnie mnie wyśmiejecie, ale po prostu mam takie odczucie. Całe szczęście, że teraz Rasho dostaje nieco więcej minut. Szkoda tylko, że kosztem Humphriesa, a nie Bargnaniego...

 

Mitchell to dupek z ogromny szczęściem. I nie zmienię tego zdania. Wystarczy popatrzeć na wywiady z jego udziałem...

 

I ogólnie idzie zauważyć, że chemia w zespole też jakoś siadła :? Należy mieć tylko nadzieję, że Chris wróci jak najszybciej i ponownie zacznie grać na największych obrotach. Bo jego angaż jest potrzebny. To NBA, tutaj potrzeba gry pod liderów, samą grą zespołową nie zawsze się wygra, szczególnie w 'close games'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko optymistycznie podchodzę do obecnego bilansu. Bez rewelacji, ale i bez kłopotów. Wygrywamy co się da bez Chrisa i Forda w składzie. Jednak liczyłem dzisiaj na zwycięstwo z Wizards.

 

Atmosfera w zespole może nie jest jakaś wymarzona, ale to chyba z powodu kontuzji i "wypadnięcia" ze składu Jorge.

 

Dixon rzeczywiście dostaje mało gry, podobnie jak Humphries ... jednak to się na pewno zmieni. Czyimś kosztem, ale nastąpi taka zmiana.

 

Parker zaczął coś grać, Calderon 5 z rzędu double-double, Delfino gra wyśmienicie, Kapono kiedy dostaje czas to śmiga, a Moon idzie po ROTY.

 

Nie wydaje mi się, aby coś źle funkcjonowało w zespole. Wiadomo, że potrzebny jest Bosh, bo to lider, ale czy naprawdę sytuacja jest kiepska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, aby coś źle funkcjonowało w zespole. Wiadomo, że potrzebny jest Bosh, bo to lider, ale czy naprawdę sytuacja jest kiepska ?

 

Ja generalnie reprezentuje to samo zdanie co Wróbel. Dobrze, bez rewelacji, w normie. Trzeba wziąć pod uwagę, że obecna konkurencja jest zdecydowanie silniejsza(szczególnie ta w dywizji) a rok temu szczęśliwie się tka ułożyło, że już na samym początku czy w połowie sezonu z czegokolwiek wypadli Nets i Sixers więc komfortowo było do zajęcia pierwszego miejsca w Atlantyku. Teraz powtórzenie tego wyniku wydaje się mało realne.

 

NO i jakby nie patrzeć Luc to jesteśmy na 4 pozycji w konferencji z dodatnim bilansem więc jakby się to utrzymało to zajebioza jednym słowem. No i jesteśmy tak wysoko mimo niespecjalnej dyspozycji Bosha, gdy ten wróci może być tylko lepiej. W każdym raize z 5-6 miejsca już byłbym zadowolony a ty narzekasz na 4, oj grzeszysz synu grzeszysz. :)

 

A co do CB4 to aż sam się sobie dziwie ale nie zwróciłem uwagi na ten kontrakt i trzeba przyznać jest ot po częsic niepokojące. Ostatnie mecze jednka na szczęscie zdzecydowanie lepiej także niepokojąca prognoza się oddala. 5 meczy na prawdę na plus( 3 świetne, jeden dobry, a ten ostatni zapowiadał się jakoby doszedł do świetnych, ale kontuzja mu przeszkodziła).Także zobaczymy, a dzisiaj bijemy Bobcats (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Chodzi o pozycje PG nigdy nie myślałem że będziemy mieli problem bogactwa no ale mamy.

Bogactwo mamy, ale tutaj bym nie narzekał, szczególnie, że wszyscy wiemy jak łamliwym człowiekiem jest T.J. (a i Jose do ironmanów nie należy). Żal obu, bo są świetni i za każdym razem gdy jeden z nich przebywa dłużej na parkiecie, drugi na tym cierpi. Ale przypomnij sobie ile razy właśnie dzięki dobrej grze równocześnie OBU PG-ów wygraliśmy mecz. Dziesiątki. Przy naszym systemie gry obsadzenie pozycji numer jeden to bardzo ważna sprawa, a wiadomo, że nie każdy może być w formie co noc. Oni świetnie się uzupełniają i tak jak mówi T.J. - grają kompletnie inaczej.

 

A który z nich powinien grać w wyjściowej? Hm, tutaj można już dyskutować choć uważam, że występ w starting five w takiej drużynie jak Raptors nie znaczy nic. Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, o minutach decyduje Bitchell na nikomu nieznanych warunkach. Póki co, zapowiada się na to, że chłopaki będą dostawać minuty na zasadzie 50/50, ew. komu w danym dniu idzie lepiej, więc występ w S5 naprawdę pełni rolę czysto reprezentacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przy okazji takiego meczu czas coś napisać.

 

Mecz rewelacyjny, Raptors grali swoje, świetna obrona (poza 3 kwartą) i skuteczne powstrzymanie gwiazd San Antonio. Ciśnienie jak 150, ale Raps je wytrzymali i nie dali się wciągnąć w przepychanki. Rewelacyjny Kris, świetny Kapono i Delfino. Calderon świetnie prowadził grę, troszke słabiej CB#4. NIe ma co narzekać, piękne zwycięstwo, nie bez powodu mamy "8" obronę w lidze :D

 

Po głębszych przemyśleniach ... Dixon i Graham do wymiany za strzelca, Parker jest cieniem samego siebie z zeszłego sezonu. Potrzeba nam shootera do pierwszej piątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobrze, że trafiliśmy na taką a nie inną formę SPurs. Jutor kończymy serię wyjazdową na zachód, jeden z trudniejszych okresów w sezonie. Na razie jest 2-4 i trudny mecz z NOH nas jeszcze czeka. Generalnie całość średnia, rywale nie najłatwiejsi, trudno jednak odżałować przegraną z Seattle czy fakt żę trafiliśmy na tak niekorzystny okres gry(grudzień) Blazers.. Po nowym roku mimo, że w domu nie będzie łątwo bo wpadają zawsze groźni Cleveland i potem Detroit, jest więc spora 'szansa' na ujemny bilans, trzeba więc z miejsca rozrzucić Philę i Knicks a potem zemsić się już mam nadzieje daleko poza serią i obecnym optymizmem PTB.

Dzisiaj w plecy z Rockets, też szkoda, tym bardziej grających bez T-maca, z samym Yao nie są aż tak groźni by TR nie byli w stanie ich pokonać, no ale trudno..

 

Po głębszych przemyśleniach ... Dixon i Graham do wymiany za strzelca, Parker jest cieniem samego siebie z zeszłego sezonu. Potrzeba nam shootera do pierwszej piątki.

nO własnie to jest problem. generlanie można by do S5 wprowadzić Kapono tylko czy to coś da? Graham to niewypał draftowy może iśc ale czy Dixon? Hm, generalnie jak najbardziej,ale przy kłopotach TJa(mówi się o zakończienu kariery nawet :? ) kto miałby być zastępcą Calderona? :/ Z obecnych zawodników w kadrze on wydaje się właśnie najodpowiedniejszy do tej roli. ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak krótko, ta kolejna przerwa TJa Forda pokazuje ze Calderon jest spokojnie gotowy do prowadzenia zespolu przez 40 minut. W to lato strasznie popracowal nad rzutem z dystansu(popatrzcie na jakim procencie gral na ME). Choc najgorsze jest to ze obecna wartość TJa jest znikoma z powodu jego kontuzji. A byly juz jakies ploty ze ma to byc definitywne retirement :roll:

 

A najgorsze w tym wszystkim jest to ze jeszcze niedawno Raps mieli najlepszy duet rozgrywajacych w lidze, a teraz ich drugim PG jest J. Dixon :roll:

 

A i nie wiedzialem ze Humphries to az tak solidny gracz, spodziewalem sie bialej wersji Adonala Foyle, a teraz gra mu blizej do Nicka Collinsona. Brawo. To on, a nie Bosh gral prawie przez cala czwartą kwarte, niezle zatrzymujac Ice-mana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo ja widzę, Antek. Hejo! ;]

 

Wierząc rumorkom, Colangelo już planuje jakiś trade z udziałem Juana (ostatni rok kontraktu). Możliwe także, że zwolniony zostanie Derrick (do któregoś tam stycznia ma niegwarantowany), aby zrobić miejsce dla innego, młodszego, lepszego PG-a (Darius Washington?).

 

Ja osobiście jestem za pozostawieniem zarówno Dixona jak i Grahama. Nie można każdego uszczęśliwić. Roster ma 15-stu graczy i zrozumiałe, że nie każdy wypadać będzie idealnie w jednym systemie. To samo było z Fredem Jonesem. Wymieniony właśnie na Dixona, którego uważaliśmy za bardziej przydatnego. I nadal jest. Problem w tym, że nie na jedynce. On nie umie tam grać. To scorer. Dać mu trochę luzu i naprawdę wykręci niezłe numerki (początek sezonu).

 

Graham. Cóż, jego nienaganna defensywa i sylwetka rzymskiego gladiatora w niedalekiej przyszłości może się przydać. Na kogo chcielibyście go wymienić? Na kolejnego shootera? :?

 

Tylko zwolnić Martina i dać mu fuchę na ławce. Na pewno nie jest najlepszym rozgrywajkiem wśród jeszcze dostępnych FA. Ten chłopak z San Antonio, Darius Washington, on naprawdę ma potencjał. Może udałoby się ściągnąć Earla Boykinsa choćby do końca sezonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak krótko, ta kolejna przerwa TJa Forda pokazuje ze Calderon jest spokojnie gotowy do prowadzenia zespolu przez 40 minut.

W pełni się zgadzam, a problem jest taki właśnie ze Mitchell tego nie dostrzega ze to jest kompletny PG, z rzutem, wyczuciem i podaniem,moze byc first pass,second shoot by za chwilę było odwrotnie. A Sam jak jest TJ daje mu często ochłapy typu 13-17 minut :? Dawno postulowałem o chociażby wyrówanie minut, ale przy jego obecnej formie jestem coraz bardziej przekonany ze jak wroci Ford i zacznei znowu cos znacyzc na rynku przez swoja grę można by go wytrade'owac. Szkoda ich dwóch trzymac dzielać minuty bo jeden się zwyczajnie marnuje. Lepiej dla zespołu będize gdy któryś pójdzie i za niego sprowadzi się kogoś ciekawego, w sumie patrząc na raps niezależnie na jaką pozycje, byle sie nie pokrywal z Jose i CB4. Uczyniłoby to z Raps ponownie lepszy zespół i nie blokowało żadnego talentu. Szkoda tej kontuzji, bo teraz trudno bedzie dostać jakiegos allstara za Forda a wcześniej było to realne, tym bardizej ze juz wychodził z ciała kontuzjogennego zawodnika, a na miano tego po przejsciach i ciężkim początku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

CB#4 wrócił. Nareszcie gra tak, jak wszyscy od niego oczekiwaliśmy. Nie chce mi się sprawdzać na tych mądrych serwisach statystycznych, ale głęboko wierzę, że gdy Chris zdobywa +25 pkt., notujemy W. I o to chodzi - jego agresywność jest potrzebna. Potrzebny jest lider statystyczny, nawet w tak wyrównanej drużynie jak Toronto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosh wykręca statystyki rzędu 30pkt. na mecz ... w ostatnich 5 grach właśnie taką miał średnią (nie bez powodu został wybrany POTW player of the week). Za jego sprawą drużyna notuje 5 zwycięstwo w sześciu grach... w tym ostatnie wygrane z Kings, Blazers i Hawks ... a jeszcze dzisiaj mamy mecz z 76ers, z którymi dajemy sobie spokojnie radę.

 

Martwi mnie troche brak aktywności na rynku, nie ma jakiś rumorsów na temat nowego PG (oby nie J Will z Miami :x ) każdy inny mógłby się przydać, bo zastępstwo dla Jose byłoby potrzebne.

 

Inna sprawa to Makaron. Chłopak jest koszmarny, nie gra kompletnie nic, stracił rzut, odpala te swoje pół dystansowe rzuty, często gęsto cegły :? Stworzono mu super warunki, których nie wykorzystał tylko spoczął na laurach. Ach gdyby taki Brandon Roy był u nas :roll:

 

Zobaczymy czy doczekamy się jakiś zmian kadrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] a jeszcze dzisiaj mamy mecz z 76ers, z którymi dajemy sobie spokojnie radę.

:lol: ... czasem po prostu trzeba przebaczyć tego typu wpadki...

 

Martwi mnie troche brak aktywności na rynku, nie ma jakiś rumorsów na temat nowego PG (oby nie J Will z Miami :x) każdy inny mógłby się przydać, bo zastępstwo dla Jose byłoby potrzebne.

Dokładnie. Że też ten słoweński Jordan (Beno Udrih) został 'odkryty' przez Kings :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jeszcze bym makarona nie skreślał. Ma trudne dni to fakt ale według mnie nadal ma przyszłość. Ot tak zapomnieć jak się gra nie mógł, a nikt nie zaprzeczy przecież że przebłyski naprawdę dobrej gry pokazywał nie raz. Według mnie potrzeba mu czasu i przede wszystkim trenera, a nie takiej miernoty jak Sam M. którego gdy widzę w telewizji to wcale nie dziwie że na tym świecie jest tyle rasizmu...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam fanów Toronto Raptors , w tym roku miałem okazję być na NBA Europe Tour i widzieć Chrisa Boscha na żywo , ale nie tylko jego bo całą drużyne Toronto , mam do sprzedania autograf Chrisa Bosha < na allegro > , dowodem autentyczności jest sdjęci z nim i link < który znajduje się na aukcji > z krótkim filmikiem jak podpisuję się chris :

http://www.allegro.pl/item300905752_aut ... _tour.html - aukcja

http://pl.youtube.com/watch?v=TQug07u1utk - podpisującu Bosh

Wrzie jakiś pytań prosze o kontakt gg 9897993

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.