Skocz do zawartości

Kto mowi nie czyli wlasne propozycje trejdow


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Maja, ale mniejsza, mniej moga sprzedac i ich upside druzynowy jest duzo nizszy od Nuggets.

 

Kombinowalem nad tym, ale jakos ciezko mi znalezc bilans miedzy punktem widzenia Heat "oddalismy za niego potencjalne dobre picki, wiec musimy dostac duzo by to wygladalo dobrze", a Nuggets "czy przecietny 30-letni PG z duzym kontraktem jest warty paczki, ktorej chcieliby Heat? Za polowe tego moglibysmy go przyjac, ale tak...".

 

To najpopularniejsza druzyna na forum, wiec czekalismy ;-)

A skoro pisales z ich perspektywy to skupie sie na tej drugiej stronie...

 

Solidny pomysl, ale tylko przy zalozeniu, ze Wizards stracili nadzieje odnosnie Oubre. Jesli postrzegaja go tylko jako rezerwowego klepneliby to, a jesli widza w nim przyszlego startera albo zabezpieczenie na odejscie Portera to raczej nie.

 

 

 

Sugerujesz, ze Lakers by powiedzieli "nie"? Bo wg mnie biora to z pocalowaniem reki.

 

 

 

Tu bronię Lakers - moim zdaniem Oubre nie daje nadziei że będzie kiedyś wartościowym graczem. Do tego on w pakiecie z Russellem? Nawet LA może nie wytrzymać takiej bufonady ( wiem że Russell sie ogarnął ale z takim kompanem moze być różnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@January

 

MAgic ma albo niechroniony całkowicie Wasz pick z 2019 albo dwa drugorundowe 17 i 18 jeśli będziecie w TOP3 i bronicie pick do 76ers

 

Czarny scenariusz tracicie pick w 2017 i nie zbieracie poważnego FA z rynku. W 2018 -19 jesteście zespołem na 7-8 miejsce na Zachodzie (optymistyczna wariant) albo 10-11 ( jeśli nie wypalą Wasze prospekty)

Ba wyobraź sobie casus Cavs-Clippers i z 9 pozycji losują nr 1 i nie macie żadnej ochrony .

 

Nie widzę by oni wchodzili w wymianę z Wami

 

Potencjlanie mają albo dwa drugorundowe albo jeden od 1-20 ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pick jest tak słabo protected, że nie wiem czy to dla Magic miałoby aż takie znaczenie.

W interesie Magic jest zeby w tym sezonie Lakers oddali pick do Sixers bo oni sa w nastepnej kolejce.

 

2) Wilcoxa (zapomniałem, że Hezonja ma tak niską umowę na RC) ;) tu pytanie na ile Magic wierzą w Hezonję po prostu i czy będą robić dalsze wymiany.

Pewnie beda, ale wydaje mi sie, ze w wiekszej wymianie z wysokimi, a nie oddzielnej za combo guarda.

 

3) A akurat NBA tu mówi tak ;-)

W jaki sposob? Ze strony Hawks to sie nie dopina bo oddaja 8 baniek, a dostaja 14.

 

Tu bronię Lakers - moim zdaniem Oubre nie daje nadziei że będzie kiedyś wartościowym graczem.

Aha, chyba, ze tak, ale to juz zalezy od oceny jego przyszlosci i nie wiemy co sadza Lakers.

Ogolnie wydaje mi sie, ze wygasajacy kontrakt i prospekt/pick to fair cena za Lou.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@January

 

Ale Lou w Twojej koncepcji by kosztował ich jeden TOP5 pick i potencjalny kolejny lottery z 2019.

 

I ja myślę ,że Magic bardziej zależy na rozwoju młodych niż pakowaniu się w 30 letniego gracza.

 

Prędzej spakuje ten pick LAkers i swój tegoroczny do tego dorzucą trochę młodzieży z Vucevicem i Vogel zadzowni do Birda czy na pewno nadal chce sie męczyć z PG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1,5 roku od draftu juz mniej się patrzy na to który pick to był + mając obecną wiedzę nie wiem dokładnie, gdzie umieściłbym Hezonję, ale na pewno nie w top10 (ja obecnie, choć wiem że zdecydowanie za wcześnie na wnioski, oceniając wszystko miałbym go w okolicach 15 picku najwyżej).

ale kto wymienia 5 wybór tak szybko za 30 letniego gracza który nawet nie będzie starterem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh, nie wiem czemu uczepiłeś się wieku Lou (30y to nie tak dużo w NBA jeszcze) i tego, że nie będzie starterem skoro z marszu będzie najlepszym obwodowym Magic.

 

Z tym, że poruszyłeś ciekawą kwestię - kiedy (i czy?) wymieniać wysokie picki, które wyglądają na nieudane. Jak długo czekać?

Bo jeśli chodzi o draft 2015 to jest kilka takich przypadków - Okafor, Hezonja, WCS, Stanley.

A jakbyś oceniał Mc Colluma dwa lata temu? Stauskasa jeszcze pół roku temu?

 

Każdy z nich rzeczywiście wchodzi w ligę źle ale chyba tylko o Stanleyu da sie powiedzieć na pewno że jest na dobrej drodze do spieprzenia swojego talentu. Reszta chyba nie ma po prostu jakoś koncepcji jak się odszukać w tej lidze ale ich wartość jest teraz tak niska że żadnemu klubowi się nie opłaca ich oddać chyba że jako dodatek do czegoś np WCS z kimś by pozyskać dobrego pg

 

Tylko że tylko Kings jest w fazie musimy już teraz wygrywać i być w PO bo mamy gwiazdę i nie możemy wiecznie być poza PO. Więc oni mogą wymieniać swoje nie do końca rozwinięte talenta w pakiecie za brakujące ogniwo.

 

Magic nie jest w przymusie wymiany swoich niespełnionych talentów już teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne oczekiwania, inne rozczarowanie, ale jak najbardziej w tym gronie, bo również wygląda na bust.

 

 

Wiem, tylko z drugiej strony czy ostatnio nie było gadki, że Sixers przegapili trochę moment handlu Okaforem?

A Kings (od lat) i Magic młodych grajków to akurat oddają regularnie, często za frytki.

Ale 76ers miało trzech centrów z trzech kolejnych draftów plus Sarić jako PF. Było wiadomo że jeśli Embiid będzie zdrowy to będzie duzy problem i obnizą wartość.. To trochę inna sytuacja ale problemem bylo to że oni strasznie ich przeceniają. I o ile oczywiście jest cień prawdy w plotkach

 

Nie żebym się czepiał ale Oladipo to co? W końcu drugi nr draftu...

 

Z RFA to jest taki klimat ,że w obecnej sytuacji następuje drastyczne zwiększenie ich zarobków. Z Oladipo za 20 baniek na sezon Magic nigdzie by nie doszli. Poszli po bandzie i wymienili go za Ibakę który może od nich odejść i zostana z ręką w nocniku . Ale Orlando Oladipo nie dałoby takiej kasy i tak by od nich odszedł. Podjęli duże ryzyko bo nie mieli Oladipo w planach bo wiedzieli ile chce kasy. Jeśli Ibaka zostanie to ok - jeśli odejdzie to wyjdzie na to samo

Ta wymiana jest dziwna bo równie dobrze mogli dograć do końca z Victorem i latem zaryzykować z Ibaka i odpuścić Oladipo a by mieli Sabonisa. Ale oni chceli mieć już veterana-lidera już teraz ( coś jak Marcin niedawno w Wizards) tylko nie jestem pewien czy to ogólnie funkcjonuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Liczac Pattersona jako PFa to w ciekawych zespolach, ktore maja cos na handel najwieksza dziure maja chyba Nuggets na PG. Macie jakis pomysl jak to naprawic?

A może cos takiego

 

Denver oddaje Bartona i Chandlera

Sota oddaje Rubio i Payne'a

 

Połączenie Rubio z Jokicem tworzy chyba najbardziej nieszablonową parę kreatorów w tej lidze. Z miejsca nr 1 w League Pass rankingu. Na dodatek Rubio w odróżnieniu od Mudiaya potrafi bronić. Mudiay wchodzi z ławki co powinno mu pomóc bo ewidentnie czołowi rozgrywający ligi to za wysoki poziom dla niego i on ich nie ogarnia.

Barton blokuje rozwój Murraya - wprawdzie ten drugi jak na razie jeden wybitny tydzień przeplata z dwoma fatalnymi ale talent jest

 

Sota - dostaje weteranów do ogarnięcia tego stadka. Chandler już wchodził z ławki wiec nie będzie strzelał focha że będzie 6th manem a na pewno będzie lepszy od Shabazza. Barton tez z ławki da kopa. Jak Dunn nie wypali to draft 2017 jest pełen młodych zdolnych rozgrywających a Sota poza TOP 10 i tak nie wyjdzie

To się pojawia pytanie skoro nie mieli go w planach to po co go z tą dwójką wybierali? Dla jaj? Bo miał fajny garb?

No ja Ciebie prosze nie rób sobie jaj

 

Co innego rok 2013 a co innego 2016. Wybrali go a po 3 latach okazało się że nie jest tym kim powinien być a nie jest wart 20 baniek których żąda

Nie chcieli go przepłacac - woleli by to Oklahoma zrobiła - nota bene nie pamiętam ile on tam w końcu dostał od Thunder ale na pewno wiecej niż jest wart w tej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No ja Ciebie prosze nie rób sobie jaj

 

Co innego rok 2013 a co innego 2016. Wybrali go a po 3 latach okazało się że nie jest tym kim powinien być a nie jest wart 20 baniek których żąda

Nie chcieli go przepłacac - woleli by to Oklahoma zrobiła - nota bene nie pamiętam ile on tam w końcu dostał od Thunder ale na pewno wiecej niż jest wart w tej chwili

 

Dostał 84/4 co nie uważam przy tym co latało na rynku za mega przepłacenie.

 

Deng 72/4

Mozgov 64/4

Noah 72/4

 

Tu masz przepłaconych. O tych z Portland nawet mi sie pisać nie chce. A nie nazywać 24-latka, przed prime, z niezłymi statami przepłaconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostał 84/4 co nie uważam przy tym co latało na rynku za mega przepłacenie.

 

Deng 72/4

Mozgov 64/4

Noah 72/4

 

Tu masz przepłaconych. O tych z Portland nawet mi sie pisać nie chce. A nie nazywać 24-latka, przed prime, z niezłymi statami przepłaconym.

To kwestia kontekstu

 

Swego czasu i nadal Spurs oddaje swoich RFA albo ich puszcza bo uznaje że nie będzie płacić np Hillowi 8 baniek za sezon bo to byl dla nich roles ale dla PAcers to już był starter.

MAgic uznało że Oladipo jako lider nie zaprowadzi ich nigdzie. Thunder uznało że jako druga opcja jest wart tej sumy.

Ale Thunder zablokowało sobie możliwości walki na rynku o graczy. Czy skład jaki mają to jest coś więcej niż pierwsza runda?

 

Pomyśl czy Kanter wart był i czy jest tego maxa? Teraz z Adamsem będą zjadać w dwójkę 40% salary i nie mogą praktycznie przebywać razem na parkiecie

 

Rozumiem ruch Magic nie rozumiem tylko czemu za akurat spadający kontrakt Ibaki . Oni powinni taki pakiet dać za gracza TOP 40 tej ligi ale na trzyletnim kontrakcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia kontekstu

 

Swego czasu i nadal Spurs oddaje swoich RFA albo ich puszcza bo uznaje że nie będzie płacić np Hillowi 8 baniek za sezon bo to byl dla nich roles ale dla PAcers to już był starter.

MAgic uznało że Oladipo jako lider nie zaprowadzi ich nigdzie. Thunder uznało że jako druga opcja jest wart tej sumy.

Ale Thunder zablokowało sobie możliwości walki na rynku o graczy. Czy skład jaki mają to jest coś więcej niż pierwsza runda?

 

Pomyśl czy Kanter wart był i czy jest tego maxa? Teraz z Adamsem będą zjadać w dwójkę 40% salary i nie mogą praktycznie przebywać razem na parkiecie

 

Rozumiem ruch Magic nie rozumiem tylko czemu za akurat spadający kontrakt Ibaki . Oni powinni taki pakiet dać za gracza TOP 40 tej ligi ale na trzyletnim kontrakcie .

 

Co do Magic ze względów humanitarnych nie wypada się wypowiadać. Oddawać nomen omen kolesia przed prime ( jaki by on nie był ) za kolesia który zwieje po sezonie?

 

Co do Kantera wzbudzało to wtedy wiele kontrowersji ale czy teraz to wygląda aż tak tragicznie? Nie powiedział bym chociaż by w obliczu wyżej przywołanego Mozgova czy Denga. Portland jak by go wtedy łyknęło teraz by takich debilizmów z salary nie odwalało a i pomalowanego miał by kto pilnować. Adams? Zobaczymy jak to będzie. Właśnie przez to co napisałeś że praktycznie wykluczają się na parkiecie liczę na trade Kantera bo to całkiem miły kontrakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dorzuciłem Payne'a. Myślałem o Shabazzie ale on jest RFA i nie wiem do końca czy Denver chciałoby go przedłużyć

 

A no i Denver ma aż dwa wybory w 2017 - coś powinni sobie dobrać na obwód a Gallo by grał jako PF do tego mają jeszcze Hermangomeza

 

Nie wiem czy Sota by poszła na wymianę Chandler za Rubio bo Nelson to jednak jest tylko wypełniacz a nie gracz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

henson za boguta str8 up

 

 

 

Mavs dostaja goscia w miare mlodego z w miare przyjaznym kontraktem przez jeszcze 3 lata z drugiej strony z ryzykiem ze nic wiecej juz nie pokaze, pozbywaja sie boguta ktorego i tak nie podpisza we FA z racji zblizajacej sie wielkimi krokami przebudowy (chyba ze cubanowi do konca odbilo i bedzie robil reload wokol barnesa). Od biedy tego hensona moze gdzies puszcza za 2rd pick na co nie ma szans z bogutem bo go juz w mavs nie bedzie.

 

Bucks dostaja goscia ktory (jesli zdrowy) ustawi im obrone, da wiecej na tablicach, a z gala w reku rozrzuci cos z high elbow do scinajacych albo na give and go.

 

Maja juz australijczyka w skladzie zeby mu nie bylo smutno :] Ktos wie czy bogut obrazony jest na waukee czy nie?

Wg mnie Bucks mowia "nie" z tego samego powodu dla ktorego Mavs by mowili "tak" ;-)

Skoro handluja Monroe to wlasnie po to by zwolnic minuty dla swoich mlodych centrow, a nie by sciagnac starego.

 

Problem w tym ze monroe jest rocznik 90 tak samo jak henson (pacz pan jak ten czas leci).

Kontrakty 17,5 monroe vs 12,5 henson. Uzytecznosc dla waukee dalece wyzsza na korzysc grega szczegolnie z lawki.

Problem w waukee jest wlasnie taki, ze nie ma tam kogo ogrywac. Maja 2 ogorkow na C czyli hensona i masona plumlee, obaj z grubymi kontraktami 12,5 mln na pare lat.

Obaj 25+ wiekowo czyli duzo starsi niz core giannis jabari. Kiepska sytuacja ktora sami bucks sprowokowali, cos z tym beda musieli zrobic predzej czy pozniej.

Lepiej teraz bo na buguta w FA (ani zadnego solidnego centra) chyba ich nie bedzie stac przy obecnym payrollu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze monroe jest rocznik 90 tak samo jak henson (pacz pan jak ten czas leci).

Kontrakty 17,5 monroe vs 12,5 henson. Uzytecznosc dla waukee dalece wyzsza na korzysc grega szczegolnie z lawki.

Problem w waukee jest wlasnie taki, ze nie ma tam kogo ogrywac. Maja 2 ogorkow na C czyli hensona i masona plumlee, obaj z grubymi kontraktami 12,5 mln na pare lat.

Obaj 25+ wiekowo czyli duzo starsi niz core giannis jabari. Kiepska sytuacja ktora sami bucks sprowokowali, cos z tym beda musieli zrobic predzej czy pozniej.

Lepiej teraz bo na buguta w FA (ani zadnego solidnego centra) chyba ich nie bedzie stac przy obecnym payrollu.

Fakt, że C mocno przepłacili, ale ich C nie maja po 32 lata, są tylko odrobinę starsi niż Giannis , czy Jabari. Wystarszy obserwować rynek i ewentualnie wymieniać  tych gości. Jakby nie patrzeć Henson dopiero będzie wchodził w swój prime, bo o tej pory dostawał relatywnie mało czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może cos takiego

 

Denver oddaje Bartona i Chandlera

Sota oddaje Rubio i Payne'a

 

Jak Dunn nie wypali to draft 2017 jest pełen młodych zdolnych rozgrywających a Sota poza TOP 10 i tak nie wyjdzie.

 

Stawiam flaszkę, że gdyby doszło do takiego trejdu, w którym oddają Rubio, a nie pozyskują w zmian nic na pg, to Thibs bierze Rondo, po wykupieniu jego kontraktu przez Bulls, na co się zanosi.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.