Skocz do zawartości

Którym drużynom kibicujemy?


_HOLDFAST_

Która drużyna NBA jest u Nas najpopularniejsza.  

127 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Team nr 1 któremu kibicujesz

    • Atlanta Hawks
      0
    • Boston Celtics
    • Brooklyn Nets
    • Charlotte Hornets
    • Chicago Bulls
    • Cleveland Cavaliers
    • Dallas Mavericks
    • Denver Nuggets
    • Detroit Pistons
    • Golden State Warriors
    • Houston Rockets
    • Indiana Pacers
    • LA Clippers
    • Los Angeles Lakers
    • Memphis Grizzlies
    • Miami Heat
    • Milwaukee Bucks
    • Minnesota Timberwolves
    • New Orleans Pelicans
    • New York Knicks
    • Oklahoma City Thunder
    • Orlando Magic
    • Philadelphia 76ers
    • Phoenix Suns
    • Portland Trail Blazers
    • Sacramento Kings
    • San Antonio Spurs
    • Toronto Raptors
    • Utah Jazz
    • Washington Wizards
  2. 2. Team nr 2 któremu kibicujesz

    • Atlanta Hawks
    • Boston Celtics
    • Brooklyn Nets
    • Charlotte Hornets
    • Chicago Bulls
    • Cleveland Cavaliers
    • Dallas Mavericks
    • Denver Nuggets
    • Detroit Pistons
    • Golden State Warriors
    • Houston Rockets
    • Indiana Pacers
    • LA Clippers
    • Los Angeles Lakers
    • Memphis Grizzlies
    • Miami Heat
    • Milwaukee Bucks
    • Minnesota Timberwolves
    • New Orleans Pelicans
      0
    • New York Knicks
    • Oklahoma City Thunder
    • Orlando Magic
    • Philadelphia 76ers
    • Phoenix Suns
    • Portland Trail Blazers
    • Sacramento Kings
    • San Antonio Spurs
    • Toronto Raptors
    • Utah Jazz
    • Washington Wizards


Rekomendowane odpowiedzi

Andy nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, większość paniki nakręca telewizja, wiadomo ,że trafi się ktoś z odchyłem od normy ale taki świr znaleźć się może również w kółku szachowym i wsadzić Ci konika w oko. Powtarzam Tobie raz jeszcze ktoś kto ogląda mecze przez szkiełko nie może się nazywać ultrasem czy fanatykiem bo to się gryzie z definicją tych pojęć. Jeżeli oglądasz mecze w tv to jesteś zwykłym oglądaczem i to uzależnionym np od NC plus ( daj Boże że masz League Pass) bo jak im się skończy " koncesja" to tobie pozostanie internet lub telegazeta jak w latach 90 - tych. Ultras to osoba zaangażowana w doping i to w jego najlepszym wydaniu - oprawy, świeczki itp. Fanatykiem może się nazwać LUCERO ponieważ zaliczał wyjazdy z Trail Blazers...

Piszesz o czymś innym, kolejny raz :P Nie chodzi o semantykę i Twój słownik, a o autoidentyfikacje, przyjmowaną tożsamość.

Telewizja mało mnie interesuje, sekciarstwo tego środowiska poznałem od środka. To jednak zupełnie inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja tu pisałem o czymś innym. Mnie po prostu dziwi, że ktoś oglądając mecze tylko na kompie i zdając przeciętnie angielski na maturze może w Polsce określać się ultrasem, fanatykiem jakiejś ekipy z NBA. Nic mi do tego, ale po prostu ciekawi mnie to wielkie przywiązanie, zżycie z odległym geograficznie i kulturowo klubem :smile:

Andy a ja kolejny raz próbuje Ciebie zrozumieć i nie wiem o co Ci chodzi? Wyrzuć już słowo " ultras" i "fanatyk" i zlep jakoś to co Cię nurtuje w normalne pytanie. Utożsamiasz się z Nets ( bynajmniej na tej stronie) jesteś zżyty czy tam przywiązany w jakimś stopniu z tym odległym kulturowo i geograficznie klubem ? 

Edytowane przez MarcelW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy a ja kolejny raz próbuje Ciebie zrozumieć i nie wiem o co Ci chodzi? Wyrzuć już słowo " ultras" i "fanatyk" i zlep jakoś to co Cię nurtuje w normalne pytanie. Utożsamiasz się z Nets ( bynajmniej na tej stronie) jesteś zżyty czy tam przywiązany w jakimś stopniu z tym odległym kulturowo i geograficznie klubem ? 

 

Andy najzwyczajniej w świecie dziwi się jak ktoś może mieć spięcie tyłka i wyskakującą żyłkę ze względu na drużynę sportową po drugiej stronie oceanu. Po prostu śmieszni są fanatycy drużyn, którzy nie byli nigdy na meczu swojej ekipy i nie zrobili nic w kierunku tego, aby się tam znaleźć. Oczywiście fajnie jak ktoś kibicuje jakiejś drużynie i czuje się z nią związany, ale fanatyzm online jest zabawny. 

 

Ps:

bynajmniej.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :smile:

 

Marcel, takie zjawiska występują i możesz sobie mówić, że to bez sensu bo to czy tamto. Od strony semantycznej - tak. Ale psychologia nie zajmuje się sematyką. Ja nic do tych ludzi nie mam, to zwykłe zaintersowanie. Np. silne zjawisko przeniesienia (ja lubię drużynę X -> drużyna X nie lubi się z Y -> ja nie lubię Y). Piłki też to dotyczy, np. dzieciak w koszulce LFC, którą dostał na urodziny bo spodobała mu się charyzma Kloppa w TV, "nienawidzi" Alexa Fergusona. Oczywiście ma prawo, spoko, mnie nic do tego. Sam mechanizm jest jednak ciekawy bo to dużo więcej niż hobby, to budowanie obrazu samego siebie, swojej tożsamości (poprzez przyjęte sympatie i antypatie, pdoobnie jak w przypadku Twoich "prawdziwich" ultrasów :) ). Gdybym nie zajmował się psychologią nauczania matematyki to może bym się zajął tym. Tyle.

 

Offtop wielki jak dół, w którym są Nets xD

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy najzwyczajniej w świecie dziwi się jak ktoś może mieć spięcie tyłka i wyskakującą żyłkę ze względu na drużynę sportową po drugiej stronie oceanu. Po prostu śmieszni są fanatycy drużyn, którzy nie byli nigdy na meczu swojej ekipy i nie zrobili nic w kierunku tego, aby się tam znaleźć. Oczywiście fajnie jak ktoś kibicuje jakiejś drużynie i czuje się z nią związany, ale fanatyzm online jest zabawny. 

 

Ps:

bynajmniej.jpg

Dokładnie o tym samym pisałem kilka postów wcześniej, ale niby nie o to chodziło więc się pogubiłem .... Ty dostałeś Like a ja pisałem nie na temat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.