Skocz do zawartości

Aborcja, eutanazja - Etyka


vasquez

Rekomendowane odpowiedzi

Mało to szarlatanów na świecie.

Bylibyśmy wtedy świadomi to przynajmniej część z nas miałaby wspomnienia z tego okresu życia.

Mózg na tak wczesnym etapie rozwoju jest po prostu nie gotowy by odpalić najwyższe funkcje umysłowe.

Nawet nie wiemy czym jest świadomosci co jest konieczne do jej zaistnienia.

To są powszechnie akceptowane badania, potwierdzone niezależnie przez inny ośrodek naukowy. 

 

Na pewno istnieje gdzieś najbardziej świadomy człowiek na świecie, ale to nie znaczy, że wszyscy pozostali nie są ludźmi i jej nie mają.

 

Sieć neuronowa nie jest człowiekiem a uczy się również

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sie%C4%87_neuronowa

Sieć neuronowa tak samo "uczy się", jak kamera "zapamiętuje" wspomnienia. Robisz babola za babolem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz sieci neuronowej skoro porównujesz ją z kamerą.

Takie coś się potrafi uczyć samo. Potrafi też wpaść na rozwiazania których nie nauczyłeś ani nie pokazałeś

Nie porównuję jej z kamerą. To analogia, taka jak z zarodkiem i żołędziem :nevreness:

Nie rozumiesz sieci neuronowej skoro porównujesz ją z kamerą.

Takie coś się potrafi uczyć samo. Potrafi też wpaść na rozwiazania których nie nauczyłeś ani nie pokazałeś

A kamera potrafi zapamiętać obraz, którego Ty nawet nie widzisz :nevreness:

Odbiegamy od tematu. Zgodnie z przeprowadzonym Twoim logicznym rozumowaniem, do którego użyłeś mózgu i niezależnie od prowadzonych na ten temat badań naukowych stwierdziłeś, że stajemy się ludźmi w momencie, w którym jesteśmy w stanie zapamiętać pierwsze wspomnienie. Dobrze zrozumiałem? :nevreness:

 

Jeżeli tak, to z związku z tym mam ważne pytanie. Co to jest? :nevreness:

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=0ahUKEwjn0LuFy7fPAhWFzRQKHQCDBQEQjBwIBA&url=http%3A%2F%2Fcdn1.dlarodzinki.smcloud.net%2Ft%2Fphotos%2Ft%2F5877%2Fdieta-dziecka-po-1-roku_347201.png&psig=AFQjCNFs4N9uU7_kGqmUB8ehjOiWkoMwTQ&ust=1475341903260526

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuję jej z kamerą. To analogia, taka jak z zarodkiem i żołędziem :nevreness:

Poczytaj o sieciach, potrafią wiecej niż "świadome" niemowlaki

http://www.dobreprogramy.pl/Siec-neuronowa-z-pamiecia-i-uwaga-Google-chwali-sie-przelomem-w-dziedzinie-sztucznej-inteligencji,News,58868.html

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie, jak kamera :nevreness:

 

Odbiegamy od tematu. Zgodnie z przeprowadzonym Twoim logicznym rozumowaniem, do którego użyłeś mózgu i niezależnie od prowadzonych na ten temat badań naukowych stwierdziłeś, że stajemy się ludźmi w momencie, w którym jesteśmy w stanie zapamiętać pierwsze wspomnienie. Dobrze zrozumiałem?  :nevreness:

 

Jeżeli tak, to z związku z tym mam ważne pytanie. Co to jest?  :nevreness:

 

http://cdn1.dlarodzinki.smcloud.net/t/photos/t/5877/dieta-dziecka-po-1-roku_347201.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegamy od tematu. Zgodnie z przeprowadzonym Twoim logicznym rozumowaniem, do którego użyłeś mózgu i niezależnie od prowadzonych na ten temat badań naukowych stwierdziłeś, że stajemy się ludźmi w momencie, w którym jesteśmy w stanie zapamiętać pierwsze wspomnienie. Dobrze zrozumiałem? :nevreness:

 

Nie podpieraj się badaniami naukowymi tymi które Ci tylko pasują :)

 

Powiedziałem że ja się dla siebie stałem wtedy człowiekiem, bo tak rozumiem człowieczeństwo, jako powtarzalną zdolność do świadomego istnienia.

Ty możesz uważać że stałeś się człowiekiem jako zarodek, Twoja w sumie sprawa, moze po prostu dla Ciebie człowieczeństwo to kawałek materii organicznej z ludzkim kodem DNA.

Dla mnie to coś wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio darkonza, nie widzisz że to śmieszne lub żenujące (w zależności z jakim podejściem śledzi się tę dyskusję), że ty, jako naukowiec, odmieniłeś już ,,wiedzę naukową" (którą rzekomo się kierujesz) przez wszystkie przypadki w tym temacie, a nie jesteś w stanie podać ani jednej publikacji naukowej na potwierdzenie swoich karkołomnych teorii? na domiar złego, jako naukowiec, odmawiasz użycia nauki do stwierdzenia dość prostego faktu biologicznego, a zamiast tego proponujesz swoją teorię z pogranicza filozofii, fantastyki i serialu star trek, której jednak nie potrafisz udowodnić. jednocześnie oczekujesz, żeby inni ludzie traktowali tę teorię (która jest ,,twoim prywatnym zdaniem") jako alternatywną do teorii z podręcznika do biologii. co gorsza, nadal jako naukowiec, demaskujesz pracę innego naukowca jako szarlatanerię, mimo że jej nawet nie przeczytałeś, tylko dlatego że z jakiegoś mistycznego powodu nie zgadzasz się z wnioskami w niej zawartymi. jako że jest to, bądź co bądź, forum świeckie, apeluję do ciebie, abyś porzucił argumenty mistyczne i odłożył fanatyzm religijny na bok, a zaczął operować argumentami w ramach dobrze ci znanej metody naukowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję że dziewczynka?

Daj spokój, co będziesz próbował udowodnić, jakieś chwyty ponizej pasa planujesz wyraźnie

 podać ani jednej publikacji naukowej na potwierdzenie swoich karkołomnych teorii?

 

Prawdziwy naukowiec nie cytuje publikacji naukowych tylko je tworzy.

Co Ci się wydaje karkołomne?

odmawiasz użycia nauki do stwierdzenia dość prostego faktu biologicznego

Jakiego prostego faktu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 demaskujesz pracę innego naukowca jako szarlatanerię, mimo że jej nawet nie przeczytałeś, tylko dlatego że z jakiegoś mistycznego powodu nie zgadzasz się z wnioskami w niej zawartymi.

A wy jak zwykle chcecie autorytetów zamiast zmusić sie do myślenia i wymyślania własnych argumentów.

 

Tu masz naukowców którzy mówią ze w 5 miesiacu jest świadomośc

http://www.wykop.pl/ramka/1499493/kiedy-rodzi-sie-ludzka-swiadomosc/

To masz teraz autorytety które mówią że płody mają świadomosc i masz autorytety co mówią ze dopiero 5-miesięczne dzieci.

I co teraz z tym zrobisz?

Którzy mają rację

 

p.s. Te 5 miesięcy moze się pokrywąc z moimi wspomnieniami, bo nie wiem ile miałem miesiecy jak dostałem łyżką w głowę

Natomiast te teksty o świadomych płodach nie pokrywają się ze wspomnieniami jakichkolwiek ludzi których znam

trolling darkonzy to dawno udowodniona sprawa :smile:

Uważasz ze troluję jeśli nie rozumiesz co chcę przekazać :smile:

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karkołomne wydaje mi się wszystko to, co wytknął ci fluber, kiedy twoja pieczołowicie przemyślana teoria o jakimś niezidentyfikowanym obiekcie, który stał się człowiekiem, jak ktoś mu pierdolnął łyżką w łeb, ujrzała światło dzienne

>Jakiego prostego faktu?  :smile:

 

6qwtky7.png

>I co teraz z tym zrobisz?

nie nazwę autorów tych badań szarlatanami, dlatego że te badania kłócą się z moją religią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję że dziewczynka?

Daj spokój, co będziesz próbował udowodnić, jakieś chwyty ponizej pasa planujesz wyraźnie

 

To nie może być dziewczynka, bo to nie człowiek :nevreness:  Ja nic nie planuję. Zawędrowaliśmy tu tylko dzięki Twojej logice. Ja tylko przyjąłem Twoje zasady gry :nevreness:

 

 

 

 

Prawdziwy naukowiec nie cytuje publikacji naukowych tylko je tworzy.

Co Ci się wydaje karkołomne?

 

Mógłbyś podać jakiś link do takiej publikacji naukowej, w której nie ma cytowania? :nevreness: Najlepiej swojej, podobno masz doktorat :nevreness:

 

 

Jakiego prostego faktu? :smile:

Że z punktu widzenia biologii zarodek to człowiek :nevreness:

 

 

 

Tu masz naukowców którzy mówią ze w 5 miesiacu jest świadomośc

http://www.wykop.pl/ramka/1499493/kiedy-rodzi-sie-ludzka-swiadomosc/

To masz teraz autorytety które mówią że płody mają świadomosc i masz autorytety co mówią ze dopiero 5-miesięczne dzieci.

I co teraz z tym zrobisz?

Którzy mają rację

 

p.s. Te 5 miesięcy moze się pokrywąc z moimi wspomnieniami, bo nie wiem ile miałem miesiecy jak dostałem łyżką w głowę

Natomiast te teksty o świadomych płodach nie pokrywają się ze wspomnieniami jakichkolwiek ludzi których znam

 

Doczytałeś do końca, czy przeczytałeś tylko pierwszy akapit.

 

Ba, nawet badania na które się powołałem są przytoczone w Twoim linku. To się nazywa samozaoranie :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

karkołomne wydaje mi się wszystko to, co wytknął ci fluber, kiedy twoja pieczołowicie przemyślana teoria o jakimś niezidentyfikowanym obiekcie, który stał się człowiekiem, jak ktoś mu pierdolnął łyżką w łeb, ujrzała światło dzienne

 

>Jakiego prostego faktu?  :smile:

 

6qwtky7.png

 

>I co teraz z tym zrobisz?

nie nazwę autorów tych badań szarlatanami, dlatego że te badania kłócą się z moją religią

 

 

Rozwój osobniczy - zgoda.

Rozwój poprzez zygotę, zarodek, płód, niemowlaka.

 

Fluber mnie chyba nabrał (i Ciebie też) z tą świadomoscią płodów. Ten profesor J. G. Nijhuis mówił o tym że płody mają pamiec a nie świadomość.

 

"Jeden z naukowców, profesor J. G. Nijhuis z uniwersytetu w Maastricht, stwierdził wówczas, że wyniki te świadczą o istnieniu prymitywnej – ale jednak – formy pamięci."

http://www.wykop.pl/ramka/1499493/kiedy-rodzi-sie-ludzka-swiadomosc/

 

Czyli jeden z naukowców (jeden) napisał że płody mają prymitywną pamięć, a Fluber uznał to za fakt naukowy potwierdzajacy istnienie świadomości u płódów. Kulfon natomiast się na mnie zdenerwował ze ja nie zgadzam sie z oficjalnym stanowiskiem nauki :smile:

Że z punktu widzenia biologii zarodek to człowiek :nevreness:

Z punktu widzenia religii.

Religia Ci się często myli z biologią :smile:

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ba, nawet badania na które się powołałem są przytoczone w Twoim linku. To się nazywa samozaoranie :nevreness:

 

Ty chłopie nie rozumiesz róznicy między pamiecią (której nie odmawiam niemowlakom ani płodom) a świadomością.

Gdyby pamiec była świadomoscią to świadmość miałaby każdy smartfon.

Masz rację, to jest samozaoranie na całego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz co wrzucił kulfon Zapewniam, że to nie z Biblii :nevreness:

No gdzie tam jest że zarodek to człowiek?

To tylko o rozwoju osobniczym.

Gąsienica jest motylem według was?

No widać tak, taki ma rozwój osobniczy.

Do jajek nazywanych kurami możesz dorzucić tez gąsienice nazywane motylami. Pani z biologii przepytujaca dzieci moze być w lekkim szoku

A kto to napisał? :nevreness:

Erystyka, coraz więcej erystyki i uśmiechów.

Po samozaoraniu w którym nie rozróznia się pamieci od świadomosci ja bym się nie uśmiechał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Erystyka, coraz więcej erystyki i uśmiechów.

Po samozaoraniu w którym nie rozróznia się pamieci od świadomosci ja bym się nie uśmiechał :smile:

Przeczytaj oryginał, a nie powołuj mi się tu Panie Doktorze na wykop:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1467-8624.2009.01329.x/full

 

Sam napisałeś, że pamięć to świadomość :nevreness:

 

Przeczytaj definicję świadomości, przeczytaj opis badania, a potem możemy podyskutować :nevreness:

 

No gdzie tam jest że zarodek to człowiek?

To tylko o rozwoju osobniczym.

 

Tam jest napisane, że życie człowieka trwa od zapłodnienia komórki jajowej przez plemnik aż do śmierci. Zdradzę Ci, że pomiędzy tymi etapami mówimy o zarodku :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.