Skocz do zawartości

Najbardziej fun2watch koszykarze w historii i teraz


Wyparlo

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy na forum dyskusję o GOAT, gdzie ludzie będą się kłócić i kłócić. Natrafiłem dwa dni temu przypadkowo na hajlajt Jasona Williamsa z czasów w Kings stworzony przez oficjalny kanał na YT NBA. Ten koleś urodził się za 15 lat za szybko. Dzisiaj wisiałby non-stop na tablicach Facebookowych i pewnie byłby idolem wielu młodych, bo wg mnie w czasach Kings grał efektowniej od obecnego Curry'ego.

 

Oglądając filmy z Williamsem rzuca się jednak, że wszystkie efektowne akcje wykonał w czasach Kings i nie widziałem potem na innych filmach jakiejkolwiek akcji z gry dla Memphis, Miami czy potem Orlando. Szkoda, że po odejściu z Kings całkowicie zrezygnował ze swojego stylu i zaczął grać mocno rozważnie, ale dzięki temu jako starter wygrał mistrzostwo w 2006 roku.

 

Dla mnie okres 98-01' Jasona Williamsa to najbardziej efektowny zawodnik w historii NBA.

 

W tym samym czasie i trochę później wjechali Vince Carter i Jason Richardson, ale w spotkaniach o wiele lepiej dunkował Carter i też był lepszym koszykarzem. Przez efektowną grę Cartera kibicuję Nets, kiedy tworzył najbardziej efektowny duet w NBA z Jasonem Kiddem.

 

Obecnie najbardziej podoba mi się gra Blake'a Griffina, Jamala Crawforda i Kyrie Irvinga, których uważam za najbardziej efektownych w obecnej NBA. Niestety ci efektowni gracze zazwyczaj po początkowych latach zaczynają grać bardziej efektywnie lub też tracą swój atletyzm i kończą się wsady (widać to już powoli w przypadku Griffina, który coraz mniej ma efektownych posterów). Crawford mimo swojego wieku dalej nieźle potrafi wkręcić w parkiet i myślę, że Irving też jeszcze długo się będzie bawił w crossy i inne sztuczki.

 

Nieźle zapowiada się Dunn z Wolves, który pokazał, że może nieźle kręcić zawodnikami w Summer League.

 

Na koniec film, o którym napisałem na początku z gry w Kings Williamsa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo problemem jest to, że efektowność bardzo rzadko wpływa na efektywność. Taki Williams to nieraz opada szczena przy jego podaniach. A potem opada po raz drugi jak się spojrzy na statsy.. Zwłaszcza w Kings. To był bardzo minusowy gracz. Masa strat, nie najlepszy rzut, słaby obrońca, też nie imponował liczbą asyst nawet.. Mimo że asysty same w sobie nic nie mówią, ale tutaj wymowna jest ta statystyka. Dopiero jak odrzucił popisy to zaczął prezentować się lepiej w rzucaniu, mniejszej liczbie strat, lepszej obronie. Podobnie ma się sprawa z Crawfordem, o którym kiedyś sam napisałem, że w ataku ma w zasadzie nieograniczone możliwości. Z jego ball handlingiem i talentem do rzucania? Może trafić za 3, minąć rywala, wejść pod kosz.. Ale na ogół robi to bezproduktywnie. Dlatego jest minusowym graczem. Rzut za 2 po posterze na kimś czy podaniu Williamsa to nadal 2 punkty. Tyle samo warte co tip in czy lay up spod kosza. Dlatego same popisy de facto szkodzą niż pomagają. I taki Irving będzie miał olbrzymie problemy, by utrzymać efektywność z finału. Bo bardzo częste były narzekania na jego złe decyzje. Póki mu rzut i popisy mu siedzą to jest groźny. Jak Crawford czy Lillard, a nawet Curry. Jak przestaje to działać to jest nie tyle bezproduktywny, co szkodliwy. Oby podobnie nie było z Russellem z Lakers, choć widać, że idzie trochę niebezpiecznie w tę stronę. A koszykówka to prosta gra. Popisy i efektowność w większości przypadków szkodzą. Dlatego większość graczy, która się tutaj pojawi to szkodnicy na parkiecie.

 

Griffin i Carter to wyjątki, ale oni naprawdę mają/mieli całą masę zagrań w repertuarze, że wsady to był tylko maleńki wycinek tego, co potrafili. A w przypadku Crawforda to widzę wiecznie to samo. Irvinga niestety coraz częściej też. A przykład Williamsa mówi jasno - im wcześniej zaczniesz mądrzej grać, tym lepszym będziesz graczem. Mniej efektownym, ale znacznie bardziej wydajnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie odkąd dorwałem mecze z 80s numerem jeden do oglądania jest Magic. nie tyle chodzi o te jego podania w tranistion, co też jest świetne, ale o jego czytanie gry w HCO. to było naprawdę coś unikatowego. poza tym lubię patrzeć na biegających dużo po zasłonach i Reggie z Drazenem na zawsze będą w mojej czołówce fun to watch. a ostatnio to Curry, ale tylko z RS ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hakeem, McHale - za postup

Bird - za wszystko

Rasheed - bo jest fun

Garnett - bo jest antifun

Greg Ostertag, Bryant Reeves - bo byli śmieszni

Iguodala - bo robi wszystko poza boxscorem

Nash, Magic - bo grają w szachy w tempie 100 km/h

Curry - bo wygląda jak NBA2k na kodach (PO excluded)

Westbrook - bo jest pojebany

Stockton/Malone - bo sentyment

cały team Spurs - za system i basket totalny

 

i to na tyle tak z miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już troche głosów i tylko jeden wspomina MJ !!!???

 

Dla mnie najlepszy gracz w tej kategorii chociaż zawsze kibicowalem przeciwko Bykom.

 

Tmac, VC, Kobe też grali niesamowicie ale na grze każdego z nich widać piętno MJ.

 

Z obecnych graczy dreszczyk wywołują Griffin, Westbrook, Lillard, Irving no i oczywiście Curry. Trudno powiedzieć kto jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr J - za dunki i styla z piłka

Dominique - za dunki

Shawn Kemp - chyba nikt nie ładował w takim stylu jak on

Charles Barkley - za to jak mimo braku cm radzil sobie pod koszem ,za charakternosc na boisku

Sheed , KG - full package po obu stronach - inne charaktery ale oba rownie ciekawe

Iverson - za serducho na parkiecie, za badassowatoć, generalnie za całokształt

 

Jakiś czas temu miałem mega fun z oglądania Rickygo Rubio - to jak wprawiał w ruch atak Wolves nie mając rzutu  było imponujące w ciul!

Dzisiaj uwielbiam crazy Westbrooka - jest niezle - pozytywnie pojebany

Bardzo lubię patrzeć na Okafora w post, 

Na Iguodalę, który robi wszystko,

Na Klaya który po cichu wyrósł na najlepszego typowego SG ligi

Na Beala kiedy jest zdowy - niestety rzadko tak bywa

Jeramiego Granta fajnie sie oglada - skurwiel kapitalnie skacze , blokuje lata

Larry Nance Jr też jest przyjemny dla oka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza strona się jeszcze nie skończyła, a już w temacie "NAJBARDZIEJ FUN2WATCH KOSZYKARZE W HISTORII" pojawili się:

Jahill Okafor

Jerami Grant

Larry Nance jr

Bryant Reeves, a nawet

Tim Duncan...

 

Z mojej strony wymienię Rose'a sprzed kontuzji (chyba tylko dlatego, że nikt go wcześniej nie wskazał, a zasługuje), Westbrooka, Jordana i mój numer 1 na tej liście, czyli Olajuwon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza strona się jeszcze nie skończyła, a już w temacie "NAJBARDZIEJ FUN2WATCH KOSZYKARZE W HISTORII" pojawili się:

Jahill Okafor

Jerami Grant

Larry Nance jr

Bryant Reeves, a nawet

Tim Duncan...

 

Z mojej strony wymienię Rose'a sprzed kontuzji (chyba tylko dlatego, że nikt go wcześniej nie wskazał, a zasługuje), Westbrooka, Jordana i mój numer 1 na tej liście, czyli Olajuwon.

temat nazywa się w historii i teraz, także tak...

 

Zgadzam się z Hakeemem po całości, Rose przed kontuzją też był kozacki jego dunki ze sprężyną w nogach.... mniam

 

ofkorz można też wpisać Granta Hilla i Hardawaya sprzed kontuzji mało komu ci goście na parkiecie sie nie podobali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza strona się jeszcze nie skończyła, a już w temacie "NAJBARDZIEJ FUN2WATCH KOSZYKARZE W HISTORII" pojawili się:

Jahill Okafor

Jerami Grant

Larry Nance jr

Bryant Reeves, a nawet

Tim Duncan...

 

Z mojej strony wymienię Rose'a sprzed kontuzji (chyba tylko dlatego, że nikt go wcześniej nie wskazał, a zasługuje), Westbrooka, Jordana i mój numer 1 na tej liście, czyli Olajuwon.

W czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.