Skocz do zawartości

Memphis 16/17 - czy zdrowie pozwoli


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Memphis rok temu weszli do PO choć ostatni miesiąc grali składem którego by się nawet Hinkie wstydził wypuścić na parkiet

 

Tego lata postanowili od razu uderzyć z grubej rury

 

Bo i max dla Conleya poniekąd historyczny te 150 baniek na 5 lat do tego na dzień dobry 22 bańki dla Parsonsa - jaki jest tego efekt

 

Zakładając że żaden z nich nie jest Jordanem to :

Conley - 26,61

Parsons 22

Gasol 21,16

Z-Bo 10,36

Wright 5,71

Tony Alenn 5,5

Vince 4,3 ( ale tylko 2 gwarantowane)

Adams 1,14

Martin 1,29

Green 0,98 ( niegwarantowane ale myślę że go zostawią)

Munford 0,88

 

Do tego

PJ Hairston i Calathes mają oferty kwalifikowane każdy po ok 1,2

 

13 zawodników za 103 miliony

 

Jasny gwint --- Memphis ma skład za ponad 100 baniek -- witajmy w nowej NBA

 

 

Do tego mamy wyciągnęte niezłe drugorundowe picki i czuje że podpiszą zarówno Davisa jak i Zagoraca

 

Właściwie Memphis miało swój plan i go zrealizowało -- czy dodanie Parsonsa i jego sensownej trójki im cos pomoże.. Trudno powiedzieć jak dla mnie oni wciąż są za mało nowocześni i za bardzo podatni na kontuzje ale na pewno zdrowe Memphis z Parsonsem może być znów 4 siłą na Zachodzie bo w tej konfiguracji są lepsi od Clippers

 

Lubię Memphis ,,, mimo że latami spieprzali i wymiany i drafty to jednak teraz mają może ostatnią szanse na zrobienie czegoś ciekawego...

Thunder pokazało że nadal granie na dwie wieże ma sens tylko potrzeba sensownego obwodu... W Thunder wystaraczył Waiters grający jako tako by nagle byli o centymetry od finału..... Oczywiście Memphis nie ma dwóch graczy z TOP 5 ligi ale też klasa podkoszowych Miśków jest o wiele wyższa i tu nie da się grać Greenem na centrze czy Speightsem

 

Myśle że Memphis już dokonali wszystkicch wymian draftowych i zakupów - nie wierzę by spuścili Cartera bo te 3 banki oszczedności w obecnej lidze nie starczy nawet na podawacza ręczników

 

Tak czy siak czołówka zachodu wygląda na niesamowicie mocarną

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parsons, to chce chyba całą Southwest zwiedzić. Zostali już tylko Spurs i Pelicans. xD

 

Ale ogólnie cieszę się z tego ruchu. Miśki 2 lata temu wyglądali jak dywizja pancerna, ale kontuzje w PO zabrały im jakiekolwiek szanse. Rok temu wyglądali może już nie tak mocno, ale nadal mieli dobre wyniki, aż w drugiej części sezonu kadra się posypała całkiem.

 

Teraz jest szansa na powrót do czołówki Zachodu i dobrze, bo w Memphis są ludzie z charakterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że w Memphis nadszedł czas na przebudowę, a tu taki psikuś. Strzelca na trójkę brakowało im od lat, pytanie czy nie dostali go trochę za późno? Klucz to w tej chwili to jak Gasol będzie wyglądał po kontuzji.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ucieklo mi to jakos.

 

jak to jest mozliwe ze maks dla kogos kto nie jest nawet all starem, zagral pol tamtego sezonu na statsach 15/6 przy 40% z gry to ponad 150 baniek na 5 lat?

 

jaki jest w takim razie maks dla np. takiego duranta na ten moment, jakby nie patrzec conajmniej 2 razy lepszy grajek, 2 razy wieksza kasa? ;]

 

serio pojebane sa te zasady w pewnym momencie, no jak mike conley moze bic jakis finansowy rekord wszechczasow.

 

dajcie jakiegos linka bo mi sie nie chce szukac a wiem ze kiedys bylo do tego jak, komu i ile sie nalezy w dzisiejszym nba, moze to w koncu przeczytam i skumam 150 baniek dla majka. chore w chuuj.

Edytowane przez marzec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis Grizzlies są jak Prison Break.

Pierwsze dwa sezony całkiem spoko, w trzecim więcej już było śmiechu i ziewania i kiedy myślisz, że to koniec to oni k**** wracają Scofielda do żywych i robią z tego 7 sezonów.

 

Miśki znowu będą zbyt słabi, żeby liczyć się w stawce i zbyt dobrzy, żeby wyciągnąć od nich Conleya i Gasola do prawdziwego grania. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

2 rzeczy rzucają się w oczy po dotychczasowych spotkaniach Memphis. No, może więcej, ale dwie po meczu z jazz dają po oczach.

 

Nie sposób się nie zgodzić z tym, że Z-Bo z ławki to świetny ruch. A Carter przeżywa mały renesans. Ale zauważyłem to z tydzień temu (+1 do autopromocji)

 

Spotkanie Miśki - Jazz, jak dla mnie moralnym zwycięzcą tego spotkania, był każdy kto tego nie oglądał. Zachwyt nad Miśkami w tym spotkaniu jest mocno przesadzony. Jazz grali bez Hilla i Hooda, dwóch starterów. A spotkanie było zacięte do końca (to raczej niekorzystnie świadczy o Miśkach), to że Jazz nie potrafili wygenerować czegoś sensownego w ataku, cóż kurczak Mike żył bez głowy 18 miesięcy.

 

Gasol lepszy do DMC? Come on! Staty aż krzyczą, że to nie prawda.

http://bkref.com/tiny/PrlOb

Rozumiem, że można nie lubić jakiegoś zawodnika, ale nie generujmy jakieś alternatywnej rzeczywistości. A Gasol ma tendencje do znikania w 4Q.

 

Parson po kontuzji zwykle ma słaby start potem kręci dobre staty, ale pewnie w marcu pewnie będzie znowu kontuzjowany.

Powinni nasłać na niego jakoś kontrole z Zusu i sprawdzić te jego L4.

 

Nie wiem czy zauważyłeś, ale Miśki grają bez SG, widać uznali, że skoro Conley zarabia 30 baniek to może grać PG i SG na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to albo spotkanie zacięte do końca albo moralnym zwycięzca jest ten, kto tego nie oglądał

to raz

staty krzyczą po sąsiedzku, że Mbah a Moute jest dobry w ataku. Albo się mecze ogląda, i podpiera się to statami, albo się kozaczy Golfem trójką pod Kokomo. Staty Ci nie pokażą, że lider zespołu kuzyn w 4 minucie meczu już się gotuje do sędziów. Że robi coast2coast i ma wyjebane, że AA i Barnes kampują niekryci po bokach. Oraz że laguje na powrotach do obrony. Gdyby DMC był tak skrajnie zajebisty, to 3/4 ligi widząc sytuację w Sacto by robiło świąteczne paczki celem wzmocnienia i wymiany za DMC. Nie robią, bo wiedzą, że Kuzyn jest dobry, ale Mitch Rochmond 20 lat wcześniej w tych samych barwach też był dobry. A potem pierwszy trójkąt go zweryfikował

to dwa

Z Parsonsem zgoda, generalnie nigdy mi nie błyskał superformą i te kokosy, co mu płaci kolejny klub, powinni przeznaczyć na tajne laboratoryjne badania nad serum młodości dla Cartera (którego notabene chcą podobno fani wsadzić do SDC, taka nostalgia czy coś)

to trzy

na sg rotuje zdrowy bez formy Allen, zdrowy z formą Carter, Harrison i okazjonalnie Baldwin. Także tego, sam rozumiesz. 

 

Miiśki nie są przereklamowane. Mają 5-5, w sezon wchodzili z 6-7 kontuzjowanymi graczami i startują co jakiś czas Ennisem/Harrisonem/Greenem. Grają błotny,waleczny basket, tylko w odróżnieniu od Mavs wiedzą, że błotem się obrzuca przeciwnika, a nie naciera sobie oczu. U don`t like this u don`t like 90`s basketball 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to albo spotkanie zacięte do końca albo moralnym zwycięzca jest ten, kto tego nie oglądał

to raz

 

Ranisz moje serce zarzucając mi, że nie oglądam spotkań. Jako grecki abonent LP jestem oburzony.

W listopadzie mam głód kosza i oglądam sporo spotkań, które są pełne błota, Dallas, Jazz, Memphis, w końcu warto trzymać rękę na rywalach z konferencji wraz z rozwojem sezonu pewnie będę bardziej selektywny. Może robię to też by nie wy orbitować dlatego, że Houston gra dobrego kosza, pozdrawiam kolegów z Lakers, który liżą rany po spotkaniu z Sotą.

 

Gasol ma tendencje do znikania w 4Q, jasne swoim trafieniem zapewnił im win z Denver, ale tam HC Fizdale ograł Malone wpuszczając Parsona, a HC Bryłek nabrał się na to jak dziecko. Ale jak na top, to trochę go mało w 4Q.

 

To nie jest era centrów.

 

Jednooki jest królem wśród ślepców.

 

A Gasol by być na topie musiałby by zrobić coś więcej i nie znikać w 4Q. 5-5 i grają w kratkę tyle i aż.. Na chwile obecną to raczej Howard jest chyba top centrem. Generalnie na szczycie jest ciasno i ciężko wskazać lidera tak definitywnie.

DMC next Mitch Richmond? To trochę niskie. To, że Kings mają niską kulturę organizacji i nie potrafią sensownie stworzyć drużyny to zupełnie inna kwestia.

 

Pisałeś, że chcesz obejrzeć poszczególne drużyny po 8 razy, jakoś to rozplanowałeś (bo jestem ciekawy jak to logistycznie rozwiązujesz)?

 

A Mavs mają za mały firepower by móc wygrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC vs Mitch - niskie względem kogo? Mitch miał większą konkurencję na pozycji w lidze + wyglądał na większego profesjonalistę, DMC ma wyższy sufit umiejętności i wyjebania

Z jednookim się zgodzę, ze znikaniem niekoniecznie - mniej piłek dostaje w 4q, jego usage spada o ok 10% w ostatniej części meczu

Era cenrtów nie, rzucających obrońców w sumie tez nie. Era pg/sfów łączących pozycje

 

Co do spotkań, idzie to tak:

wszystkie do tej pory Suns, 6 Grizzlies, Nets i Knix po 3, Bux 2, Spurs i  Mavs 2, Rox bodaj 4 albo 5, GSW i Sacto po ok 4, reszta po ok 2-4 razy. Najmniej Atlanta (sztuka cała) i Thunder (pewne 2 + skróty pozostałych)

Organizacyjnie to jestem handlusem, więc z rana jak robię raporty/planuję dzień, to zapuszczam sztukę. Do 9:15 mam 1 mecz ogarnięty. Potem po robocie druga sztuka + jak przychodzi weekend to moja ogląda swoje seriale a ja cykam mecz po meczu. TEroetycznie by kazdy zespół zobaczyć po 8 razy, powinienem obejrzeć 120 spotkań, czyli ok 140 godzin, czyli dziennie robiąc ok 2,5 godziny, po 48 dniach sezonu będę miał done deal. O ile się wcześniej nie wkurwię

 

Najlepiej mi się w tym roku ogląda Grizzlies, Rox, Clipps, Magic. A, i Portland jest zajebiste. Pacers, Celtics i Wolves już niekoniecznie. Za dużo prób udowodnienia czegokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sources mowią o 6 tygodniach, więc tragedii nie ma.

Ale te 6 tygodni to jest 26 meczów a oni już teraz mają problem z wygrywaniem a tylko Z-Bo im wypadł. Dodaj że za Conleya wejdzie Harrison który w połączeniu z Allenem stworzy najbardziej pokraczny rzutowo duet ligi. Akurat oni wiszą na Conleyu

 

Bilans 6-20 jest niestety realny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.