Skocz do zawartości

[NBA Finals] Golden State Warrios - Cleveland Cavaliers 2015/16


Mirwir

Mistrz NBA 2015/16  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Mistrz NBA 2015/16



Rekomendowane odpowiedzi

BTW:

Prosze, nie marnuj wiecej mojego czasu. Piszesz jakbyś posługiwał sie mainstreamowym SRS z B-R, a potem okazuje sie, ze chodziło Ci o jakis apokryficzny, wymyślony przez kogoś z realgm.

Potem ja odwołuje sie do prawdziwego SRS i jego algorytmu, a ty zbywasz to jakims nieokreślonym "nie masz racji bo tak".

Zarzucasz mi ze kompletnie nie rozumiem statystyki (no bo qrwa jak, skoro odwołujesz sie do czegoś z realgm, ja o jabłkach a ten o samochodach Ffff) , ale sam nie podasz algorytmu (bo go pewnie nie znasz?) tylko potrafisz napisac ogólniki.

jezeli wiesz o czym mówisz to podaj algorytm.

Jak nie wiesz to chociaż podaj namiary.

Jesli jest to po prostu point diff z PO adjustowane do SRS z regulara, to napisałem Ci dlaczego nie ma to sensu.

Albo pokaz kontrargumenty, ze to jednak ma sens , albo dyskusja nie ma sensu.

jesli chcesz dyskutować o tym , ze ta statystyka uwzględnia sile zespołu, to musisz wiedzieć jak to uwzględnia, zeby stwierdzić czy robi to dobrze.

Znowu sie produkuje a ty gowno odpiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRS to zestaw x równań z x niewiadomymi, rozwiązuje się je metodami numerycznymi, więcej tutaj: http://www.pro-football-reference.com/blog/?p=37. Również jestem ciekaw, jak to ma być liczone w PO, żeby dawało rozsądne wyniki. Rappar, wyjaśnisz?

Edytowane przez KIJEK_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie sezonu, pod wpływem medialnego obłędu, część osób widziała w GSW drużynę, która nie tylko obroni tytuł, ale i w przyszłym roku zdobędzie kolejny. 3-peat, coś czego nie widzieliśmy od kilkunastu lat. Święty Stefan od Trójek przeskakiwał kolejne miejsca rankingu all-time w kategorii PG, nie mówiąc już o rozważania all-time Goat.

 

Gdy OKC prowadziło 3-1 przygotowałem znicz upamiętniający nienarodzony 3-peat GSW. OKC nie dało rady i znicz musiał poczekać.

 

Cavs mimo, że przegrywali 3-1 byli w stanie wygrać 3 kolejne spotkania z GSW i ostatecznie, po bloku Jamesa, 3 Irvinga i obronie Love (i setki innych drobiazgów, które zrobili podczas serii, oraz tego co zrobili bądź nie zrobili Warriors) wygrali w G7 i zdobyli mistrzostwo.

 

I mogłem odpalić znicz upamiętniający nienarodzony 3-peat Warriors.

 

Podczas PO i finałów wydarzyło się coś jeszcze co zasługuje na oddzielny znicz.

 

GSW lineup of death - Barnes, Curry, Green, Iguodalo, Thompson, wszyscy znają, cześć nie lubi.

 

Przed G7 na nba.com pojawił się pewien artykuł, w którym zastanawiano się nad nie jesteśmy światkami śmiercią lineup of death.

 

28071404266153940176.jpg

 

Zaciekawiony postanowiłem się przyjrzeć sprawie dokładniej.

 

W poszczególnych seriach wyglądało to następująco.

 

93772353345921524164.jpg

 

Zapale jeszcze jedno świeczkę, za Lineup of Death.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Cavs mimo, że przegrywali 3-1 byli w stanie wygrać 3 kolejne spotkania z GSW i ostatecznie, po bloku Jamesa, 3 Irvinga i obronie Love (i setki innych drobiazgów, które zrobili podczas serii, oraz tego co zrobili bądź nie zrobili Warriors) wygrali w G7 i zdobyli mistrzostwo.

 

Miesiąc temu nie uwierzyłbym w to.

Edytowane przez Baptizia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na realgm

 

Xamel - autor nie podał parametrów, co nie zmienia, że to, że pisałeś, że nie uwzględnia siły przeciwników okazało się błędne. 

Rozumiem, że nie doczekam się odpowiedzi na moje pytanie. Czyli zgodnie ze scenariuszem, jak wychodzi, że nie masz o czymś pojęcia, to nabierasz wody w usta i cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem i zauważ, że może jednak też ta seria była ustawiona przez GSW. Podobnie jak w przypadku tej, przy 4-3 mogą go przekonać, że KD jest im potrzebny, bo bez niego ledwo, ledwo dali radę wygrać. Druga sprawa, to gracze GSW mieli 3mecze więcej obcowania z KD i mogli mu mówić różne miłe rzeczy (jak np nice move, nice dunk, good shoot, good job itp). Na zakończenie serii, KD ściskał się z większościa graczy GSW i Ci mu pewnie podkreślali, że jest dla nich równorzędnym rywalem, świetnym graczem itp. To były Jego ostatnie momenty na parkiecie w sezonie i na pewno utkwiło mu mocno w pamięci. Gdyby dostał 4-0, raczej miało by to zupełnie inny wydźwięk.

 

Zauważ, żę GSW w PO ograniczyło sporo touches i liczbę rzutów Curremu - to też myślę jest powiązane z KD. Jak będą go rekrutować, dzięki temu łatwiej im będzie mu sprzedać historię, że SC będzie dla niego równorzędny jak RW w OKC. Gdyby SC grał taki sam kosmos jak w RS, to KD raczej by się na to nie nabrał. To jest NBA. Tam są poważni ludzie.

 

CommentPhotos.com_1407355071.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie doczekam się odpowiedzi na moje pytanie. Czyli zgodnie ze scenariuszem, jak wychodzi, że nie masz o czymś pojęcia, to nabierasz wody w usta i cisza.

A na jakie pytanie szukasz odpowiedzi?

Bo ja już odpowiedziałem, że to były wyniki jakie wziąłem od innej osoby i jego metody nie znam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja już odpowiedziałem, że to były wyniki jakie wziąłem od innej osoby i jego metody nie znam,

No to wybitnie odpowiedzialnie dobierasz źródła informacji w dyskusji. Równie dobrze ta osoba mogła wyssać je z palca. Zero weryfikacji po Twojej stronie, ale akurat pasowało do tezy o trudnym wschodzie w tegorocznych PO, więc sobie to wziąłeś.

 

Dodatkowo, prosiliśmy o linka do tego posta tej osoby, żeby samemu zweryfikować sposób liczenia tego SRS'a, ale tego też nie podałeś.

Edytowane przez KIJEK_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym w tej dyskusji walczył o swoje życie, nie zaufałbym postowi z realgm. Jako, że mówimy o dyskusji na forum, to byłem skłonny złagodzić kryteria. 

Nie było tezy o trudnym wschodzie, tylko o wybitnym rozwaleniu rywali przez Cavs. To były dwucyfrowe liczby w każdej serii, nawet przegrywając z TOR mieli +15 na mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym w tej dyskusji walczył o swoje życie, nie zaufałbym postowi z realgm. Jako, że mówimy o dyskusji na forum, to byłem skłonny złagodzić kryteria. 

 

hahaha LOL. 'złagodzić kryteria'? Może Fakt zaczniesz cytować w takim razie?

SRS to nie jest jakaś popierdółka, którą można 'złagodzić', to jest statystyka - konkretna i precyzyjna. Tu nie można nic złagodzić, bo albo wiesz jak ją się liczy, albo nie wiesz. A Ty widać nie wiesz, bo linka dalej nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Ci w tej rozmowie chodzi o coś powyżej tej statystyki, więc powiedz czego oczekujesz?

Marszu wstydu z GoT nie zrobię jakby co. 

Napisałem, że podałem statystykę, której metody liczenia nie znam, tylko jej założenia jakie post podał autor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.