Skocz do zawartości

[NBA Finals] Golden State Warrios - Cleveland Cavaliers 2015/16


Mirwir

Mistrz NBA 2015/16  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Mistrz NBA 2015/16



Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie lubię Greena to zaimponował mi zachował się jak facet. Piękne zachowanie i słowa. Ogromny szacunek dla Draymonda. A Klay jest śmieszny najpierw wywiady jak to są lepsi od Showtime Lakers, jechanie Lebrona, słowa ze to męska gra a jak co do czego to się dzieciak schował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy przeżywa po swojemu. I tak nie wiemy dokładnie jak było. Krzywej akcji z niepodaniem ręki w świetle jupiterow nie było. A komentarz jednego z najbardziej zwariowanych ludzi w NBA mało mnie rusza. No chyba że w kontekście ze rozsądnie Dubs. Wtedy to OK. Niech kopie kogoś ze swojej ekipy. Tym razem "mentalnie".

#rozsadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadli z bardzo wysokiego konia.

 

Najpierw parli w RS i jak uwierzyli w rekord to cisneli 3 miesiące.

 

Potem drabinka w PO pokazała ze niekoniecznie zagrają ze spurs.

 

Potem pokazało się ze OKC to twarde warunki

 

Jak to ledwo ledwo przelamali zaczęli finały z przytupem ze nikt nie wierzył w Cavs

 

A potem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadli z bardzo wysokiego konia. Najpierw parli w RS i jak uwierzyli w rekord to cisneli 3 miesiące. Potem drabinka w PO pokazała ze niekoniecznie zagrają ze spurs. Potem pokazało się ze OKC to twarde warunkiJak to ledwo ledwo przelamali zaczęli finały z przytupem ze nikt nie wierzył w Cavs A potem...

a potem zawieszono Greena i się pogubili.

Jak będą zdrowi i w podobnym składzie to zdominuja NBA na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drymond najpierw też od razu poszedł do szatni, więc na pewno widział, że Klay również tam jest. po chwili zastanowienia Green jednak wrócił z powodów, które wymienił. Thompson nie. to szczególnie ironiczne wobec tego całego internetowego dissu, z ojcem Klaya na czele mówiącego o męskiej grze, po tym jak syn narzekał na zbyt mocne zasłony... jak Thompson mi przez całe playoffs niesamowicie imponował na boisku (i nadal imponuje), tak jego off court zachowanie jest słabe i nawet jego teammate to zauważa.

imponująco rozciagnales ta historie

 

nigdzie nie ma przesłanek że to było kierowane do Klaya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem zawieszono Greena i się pogubili.

Jak będą zdrowi i w podobnym składzie to zdominuja NBA na lata.

 

Oj nie, nie, nie. Mają potencjał by to zrobić, jak najbardziej. Po przegranej i mizerii Harrisona wraca temat KD? 

Jednak nie zdominują ligi. I nie mam tutaj na myśli, że live by 3 die by 3, bo są na tyle mocnym zespołem w tych rzutach, szukaniu pozycji, a przede wszystkim defensywie, że nawet jakieś słabe dni shooterów mają ciężko w pokrzyżowaniu im planów. Nie zdominują ligi, bo są zbyt "weseli". Cmon, oni nie przegrali tych finałów w jakiś mega dramatyczny sposób, nie było hero ball, 3 z 10 metrów jako buzzerbeater ani nic w tym stylu. Jeszcze trochę ponad minutę przed końcem byli +1 i mieli piłkę. Przejebali te serię i stworzyli sobie wiele razy problemy w PO (mniejsze lub większe) tym całym słegiem zasranym, odpalaniem rzutów po 4 sekundach byle skąd, nawet w kontrze gdzie wystarczy zaatakować kosz. Przecież to podanie za plecami Currego, które było tak c***owe dokładnie podsumowało sposób, w jaki GS podchodzili do rywalizacji. I między innymi przez to wiele osób z forum życzyło im porażki i ustawienia do pionu.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja spokojnie czekam czy Golden Glory odezwie sie jeszcze w ogole na tym forum i inne Tasmy i Kijki :grin:

 

Widać, że nie masz pojęcia o tym, czym jest dystans do kibicowania. I chyba dalej nie rozumiesz, za co dostałeś bana - trudno.

 

 

Po powrocie nadrobiłem zaległości - gratulacje dla Cavs. Zagrali bardzo dobre finały, po pierwszych dwóch meczach podnieśli się i wyrwali puchara. Po stronie GSW za dużo błędów i de facto cała seria rozbiła się o to, kto w ostatnich 4 minutach trafi trójkę. Szacun za wyciągnięcie z 1-3, z niecierpliwością czekam na następny sezon, bo znów na pewno będzie się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu niby? Właśnie CAVS w PO mieli przejebanie dobry SRS, jeden z najlepszych w historii porównywalny do takich LAL 01 czy CHI 96.

Buahahahahahahaha nie wystarczy?

Proszę bardzo:

SRS jest statystyka która ma sens w sezonie zasadniczym gdzie jest duzo gier i gdzie każdy ma mniej wiecej tych samych przeciwników.

W PO gdzie jest mało gier, kazdy ma innego przeciwnika, i gra sie z jednym zespołem 4 do 7 meczów SRS gowno pokazuje.

Kazdy blowout, kazda sweepowana seria nadmuc***e nieproporcjonalnie SRS.

Jesli juz to SRS pokazuje , jak słabych przeciwników mieli Cavs na wschodzie i jak łatwą mieli drogę do finału.

Dajecie sie tymi statystykami wodzić za nos bez myślenia co one w danym konkretnym przypadku znaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buahahahahahahaha nie wystarczy?

Proszę bardzo:

SRS jest statystyka która ma sens w sezonie zasadniczym gdzie jest duzo gier i gdzie każdy ma mniej wiecej tych samych przeciwników.

W PO gdzie jest mało gier, kazdy ma innego przeciwnika, i gra sie z jednym zespołem 4 do 7 meczów SRS gowno pokazuje.

Kazdy blowout, kazda sweepowana seria nadmuc***e nieproporcjonalnie SRS.

Jesli juz to SRS pokazuje , jak słabych przeciwników mieli Cavs na wschodzie i jak łatwą mieli drogę do finału.

Dajecie sie tymi statystykami wodzić za nos bez myślenia co one w danym konkretnym przypadku znaczą.

Z cyklu nie znam się, a się wypowiem.

Kompletnie nie rozumiesz tej statystyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu nie znam się, a się wypowiem.

Kompletnie nie rozumiesz tej statystyki.

Ty za to widze kompletnie ja rozumiesz. Proszę wiec wyjaśnij mi , gdzie sie mylę. I jak dojdziesz do - "w stosunku do średniej ligowej" wytłumacz skąd sie ona bierze.

Oficjalnie przyznam, ze walnąłem babola jesli masz racje.

Ale chce to zobaczyć czarno na białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty za to widze kompletnie ja rozumiesz. Proszę wiec wyjaśnij mi , gdzie sie mylę. I jak dojdziesz do - "w stosunku do średniej ligowej" wytłumacz skąd sie ona bierze.

Oficjalnie przyznam, ze walnąłem babola jesli masz racje.

Ale chce to zobaczyć czarno na białym.

SRS z PO bierze pod uwagę siłę przeciwników z RS, więc nie pokazuje to jak słabych miało przeciwników Cavs, bo jest to wliczone. Blowout 20 punktami zespołu z 0 SRS z RS inaczej liczy się tutaj niż wygranie 1 punktem z zespołem 5 SRS z RS.

Więc w żaden sposób nie pokazuje to łatwej drogi do finałów. 

Próbka gier jaką grają mistrzowie ~ 20 gier, jest wystarczająco duża, żeby w miarę unormować wyniki i w RS po 20 grach już spokojnie można wykorzystywać SRS.

Rozwalenie średnio 15 pkt na mecz 56 win team z SRS 4+ nie jest wbrew pozorom takie łatwe, SRS to odzwierciedla i jak potem zobaczyliśmy w finałach, sporo racji miał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRS z PO bierze pod uwagę siłę przeciwników z RS, więc nie pokazuje to jak słabych miało przeciwników Cavs, bo jest to wliczone. Blowout 20 punktami zespołu z 0 SRS z RS inaczej liczy się tutaj niż wygranie 1 punktem z zespołem 5 SRS z RS.

Więc w żaden sposób nie pokazuje to łatwej drogi do finałów. 

Próbka gier jaką grają mistrzowie ~ 20 gier, jest wystarczająco duża, żeby w miarę unormować wyniki i w RS po 20 grach już spokojnie można wykorzystywać SRS.

Rozwalenie średnio 15 pkt na mecz 56 win team z SRS 4+ nie jest wbrew pozorom takie łatwe, SRS to odzwierciedla i jak potem zobaczyliśmy w finałach, sporo racji miał. 

Dziekuję za głeboką analize algorytmu liczenia SRS , z wykorzystaniem oczywiscie matematyki , zeby bylo mi latwiej pojac.

ehhhh

 

Jak SRS bierze pod uwage sile przeciwnikow z RS?

Jak jest brany pod uwage blowout?

Jak regularna probka gier z PO (vs 4 zespoly, potencjalnie wiecej gier w domu przy HCA) ma sie do nieregularniej probki z regulara?

 

Naprawde nie mam czasu sie w tym grzebac dzis, ale kolego nawet nie przeczytales postow na blogach ludzi ktorzy robia SRS:

"It is easily impressed by blowout victories"

"It is a predictive system rather than a retrodictive system "

 

Na RS liczy sie to tak : bierze sie point diff i robi sie adjustment w stosunku do point diff przeciwnikow.

tylko jak dokladnie sie to robi?

dla NBA nie podaja, dla NFL jest to algorytm rekurencyjny ktorego kolejne kroki sa braniem poprawki na wynik poprzedniego kroku 

czyli pinkt startowy SRS(0) to point diff

SRS(1) (dla kazdego zespolu liczony odddzielnie) SRS(0) adjustowany (jak dokladnie?) w stosunku do SRS(0) przeciwnikow

SRS(n) to SRS(n-1) adjustowany do SRS(n-1) przeciwnikow

 

Ma to sens w regularze 

ale teraz jak to zrobic w PO ?

Ty piszesz ze bierzemy SRS(0PO) i adjustujemy do SRS(N-RS) (gdzie N bylo ostatnia iteracja algorytmu dla regulara)

What?

a nastepny krok ? no nie ma bo SRS(N-RS) sie nie zmiania.

co wiecej SRS(0PO) jest uzaleznione od okolo 20 meczow z 4ma zespolami, a chcesz adjustowac do meczow z regulara ktorych jest 82 z 30stoma zespolami??

inaczej mowiac:

porownujesz point diff z PO , na ktory w 20-30% wplywa ma seria z Pistons, Hawks,Raptors, GSW do SRS z regulara na ktory macze z konkretna druzyna ma wplyw 4/82 = okolo 5% ?

ja nie bardzo rozumiem czemu ma to sluzyc? 

wyjasnij mi jak to adjustowanie na sile zespolu ma niby dzialac? juz pominmy te blowouty , tu nie masz absolutnie racji co pisza tworcy algorytmu, ale stawiasz teze ze SRS z PO robi adjustment na to ze grasz z zespolem o SRS 0 , albo SRS 5. jak????

porownujac do SRS z regulara? jak konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.