Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2016/17


january

Rekomendowane odpowiedzi

Te wszystkie newsy o mentalności whidesidea to Też może Heat podrzuca by nie było chętnych na niego

Chętni się zawsze znajdą. To chyba najgorszy offseason w historii. Nie dość, że prawie w ogóle nie ma FA, to jeszcze jest najwięcej kasy w historii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q9MKZrY.jpg

https://twitter.com/WojVerticalNBA/status/748736245589696514?lang=pl

 

 

CmQSBUsUMAE8Mtv.jpg

 

________________________________________________________________

 

Szybko poszło, done deal:

pVFhg5e.jpg

https://twitter.com/TheVertical/status/748745960516227072?lang=pl

 

________________________________________________________________

 

Do Whiteside’a nie byłem przekonany, więc nie żałuję, że nas olał. Na Horforda szanse były od początku marne, gościu na 9 lat gry w NBA, 9 razy był w teamie, który był w Playoffs, więc przyjście do Lakers w tym momencie było krokiem wstecz w jego karierze. Myślę, że Lakers zbadali grunt i doszli do wniosku, że lepiej od razu ubić interes z kimś na kogo mają realne szanse i są pierwszymi, którzy dogadali kontrakt w trakcie tego offseason. Tak więc przynajmniej to jest plusem, nie czekamy na rozwój wydarzeń jak rok temu tylko zaklepujemy graczy od pierwszego dnia.

Mozgov? No coż, marzeniem moim to on nie było. 16 mln dolarów za 15 punktów, które łącznie zdobył w tegorocznych Playoffs. Do tego ma już 29 lat i miejsca na wielki rozwój nie widzę. Z drugiej strony, rok temu prezentował się naprawdę nieźle, więc pozostaje mieć nadzieję, że w nowym miejscu się odbuduje.

Edytowane przez danny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiadomo, lepiej dać 65/4 kacapowi :grin:

+ bonusy, czyli:

zdjęcie czarnobiałego kaca na tle koszulek wielkich

pragnienie, by kac się odbudował w sytuacji, gdy w swoim prime trwającym pół sezonu robił 10/7

z Rycerza się śmiali...

 

Jeśli to klepną, będzie 7 graczy opłacanych na łącznie 40 melonów. Sytuacja wręcz bajeczna. Go 4 it, Rondo`s max waiting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku jest ten sam szok i niedowierzanie w przypadku pierwszych propozycji, a później lecą takie kontrakty, że już nic nie dziwi. To jest ekwiwalent 12 mln za sezon na stare. Podobny kontrakt podpisał dajmy na to Pekovic (60 mln/5), choć zawsze się łamał i odkąd podpisał tę umowę też cały czas jest połamany i spłacił swoją osobą ledwie 43 spotkania. Albo kolejny przypadek – Larry Sanders (44 mln/4), zagrał 27 spotkań, Bucks udało się zmniejszyć tę kwotę, ale i tak przez 8 lat zapłacą mu 26 mln za nic.

Nie jest to jakiś świetny deal Lakers, ale bez przesady, co roku płaci się za dużo przeciętnym graczom, zwłaszcza podkoszowym. Poczekajmy na szczegóły, bo może się okazać, że jest w kontrakcie team option, a tylko część kasy gwarantowana i wtedy nie będzie to wyglądać tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zly deal moim zdaniem.Rok temu kazdy dalby mu te pieniadze bez mrugniecia okiem.Rok temu przyspieszyl powrot po kontuzji i nie mogl dojsc do siebie.Jezeli bedzie zdrowy, to nie jest to na prawde nie jest to zly deal.16 milionow przy nowym salary za przyzwoitego shot blockera, ktory skonczy cos spod kosza, zagra i pick and rolla, jakiegos jumpera trafi?Ten deal ostatecznie pokazuje, ze zespol nie jest budowany na tu i teraz.Chodzi o spokojne rozwijanie mlodych.

 

Bardziej w tej sytuacji smieszy nastawienie fanow Lakers, ktorzy narzekali na Horforda, Derozana, Whiteside'a, a skonczyli z Ruskiem.Ale moze chociaz zaakceptuja ze nikt nie chce tu grac i ze gwiazde musza sobie wychowac.Koniec bajek o Durantach, Westbrookach i Lebronach.

 

Ciekawi mnie kto teraz na obwod i skrzydlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zly deal moim zdaniem.Rok temu kazdy dalby mu te pieniadze bez mrugniecia okiem.Rok temu przyspieszyl powrot po kontuzji i nie mogl dojsc do siebie.Jezeli bedzie zdrowy, to nie jest to na prawde nie jest to zly deal.16 milionow przy nowym salary za przyzwoitego shot blockera, ktory skonczy cos spod kosza, zagra i pick and rolla, jakiegos jumpera trafi?Ten deal ostatecznie pokazuje, ze zespol nie jest budowany na tu i teraz.Chodzi o spokojne rozwijanie mlodych.

 

Bardziej w tej sytuacji smieszy nastawienie fanow Lakers, ktorzy narzekali na Horforda, Derozana, Whiteside'a, a skonczyli z Ruskiem.Ale moze chociaz zaakceptuja ze nikt nie chce tu grac i ze gwiazde musza sobie wychowac.Koniec bajek o Durantach, Westbrookach i Lebronach.

 

Ciekawi mnie kto teraz na obwod i skrzydlo.

Kto narzekał na Horforda? Hassana połowa chciała a połowa nie. Dla mnie Hassan byłby lepszy niż Rusek imo. Ale może sam Hassan chce grać w PO a nie liczyć jedynie dolary... Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lofciam <3

A ja nie rozumiem.

 

Nawet po takim info o kontrakcie Mozgova nie zmieniam swojego zdania nt. Whiteside'a. Dobrze się stało, że olał LAL, bo gość jest w moich oczach tykającą bombą, której nie chciałbym oglądać w koszulce Lakers.

 

Oby spokojnie dogadali się z Clarksonem, że podpiszą kontrakt po przyklepaniu obcych graczy, bo chyba nadal mamy miejsce na dwa maksy. A już na pewno na maksa i jedną umowę w stylu tej Mozgova.

 

To teraz chyba czas na podpisanie C.Lee na podobnych zasadach? :) I nadal można atakować po kogoś z nazwiskiem, mając już bazę z młodych i dwóch dobrych rolsów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Albo kolejny przypadek – Larry Sanders (44 mln/4), zagrał 27 spotkań, Bucks udało się zmniejszyć tę kwotę, ale i tak przez 8 lat zapłacą mu 26 mln za nic.

 

 

 

Kiedy Sanders dostał tą ofertę od Bucks był po najlepszym sezonie w karierze i miał papiery na jednego z najlepszych obrońców podkoszowych w NBA. Później zaczęły się bójki w barze, zioło i depresja. Ale Bucks dali kasę zawodnikowi, który udowodnił, że potrafi kręcić double double co noc i zaliczać po 3 bloki. 

 

Wiem, że w nowym slary kontrakt ruska będzie wyglądać śmiesznie, ale porównanie go do Sandersa jest śmieszne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matek

 

to ja nie rozumiem, jak można wybrzydzać na Hassana, który jest drugim najlepszym kołkiem w tym os! to jest jakaś paranoja, która udziela się tutaj co roku - nie wiem już jakiego słowa tu użyć, bo po prostu pusty śmiech i nic więcej

 

mozgov jest fajny jak jest zdrowy, a w tych PO praktycznie nie grał choć już długo był zdolny do wyjścia na parkiet, dziwny ruch Mitcha imo jeszcze większe ryzyko niż z Hibbertem ale życzę Ruskiemu jak najlepiej, już w Denver widziałem, że skillset ma ponadprzeciętny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knicksi chca dac 70M Noah, takze imo lepiej miec Mozgova za 64M, co nie zmienia faktu, ze ani jeden ani drugi nie zasluguja na ta kase. Mozgov doskonale zdaje sobie z tego sprawe dlatego tak szybko klepnal deal, inny gracz probowalby rozwazyc troche opcji...

 

a Whiteside jaki max moze przygarnac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Sanders dostał tą ofertę od Bucks był po najlepszym sezonie w karierze i miał papiery na jednego z najlepszych obrońców podkoszowych w NBA. Później zaczęły się bójki w barze, zioło i depresja. Ale Bucks dali kasę zawodnikowi, który udowodnił, że potrafi kręcić double double co noc i zaliczać po 3 bloki. 

 

Wiem, że w nowym slary kontrakt ruska będzie wyglądać śmiesznie, ale porównanie go do Sandersa jest śmieszne...

 

No i zrobili świetny interes....

 

Nie można patrzeć na graczy tylko pod względem umiejętności czystko koszykarskich. Profesjonalizm jest nieodłączną częścią wyceny zawodnika. Przykład z ubiegłego roku, wielu było oburzonych, że Lakers zostawili Roberta "Tyrannosaurus Rex Arms" Sacre zamiast dać szansę wybrykowi natury, Robertowi Upshawowi... Upshaw trafił do D-League na przeczekanie, znowu poszedł w balet i tyleśmy go widzieli. Lakers mają grupę młodych, ambitnych i pracowitych graczy, tak więc sprowadzanie headcase'a w tym momencie nie jest najlepszym rozwiązaniem, bez względu na to ile jest w stanie dać na parkiecie, bo więcej może zniszczyć poza nim.

 

Whiteside dostanie maxa po 150 meczach w NBA. To nie jakiś rekord?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knicksi chca dac 70M Noah, takze imo lepiej miec Mozgova za 64M, co nie zmienia faktu, ze ani jeden ani drugi nie zasluguja na ta kase. Mozgov doskonale zdaje sobie z tego sprawe dlatego tak szybko klepnal deal, inny gracz probowalby rozwazyc troche opcji...

 

a Whiteside jaki max moze przygarnac?

Co do Hassana to czytałem, że Dallas ma mu dać 4 lata za łącznie 98.8 mln. Ale nie wiem czy to jego Max czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobili świetny interes....

 

Tak jak Lakers z Nashem.

 

Bucks podjęli ryzyko związane z Sandersem i przegrali. Ale nagroda była warta ryzyka. Lakers dali kasę ruskowi ze względu na co? Wierzą, że wystrzeli z formą czy będzie mentorem dla młodych, czy po prostu ma stać pod koszem?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matek

to ja nie rozumiem, jak można wybrzydzać na Hassana

Z kilku powodów. Do samego HW jako gracza nic nie mam, ale przede wszystkim taka umowa to za wiele i za duże ryzyko. Druga sprawa to głowa, co do której mam wątpliwości, a połączona z tymi pieniędzmi, to już czerwone światło. 

 

Nie bierzesz pod uwagę tego, że Lakers mają bardzo młody skład + takiego Younga (który liczę, że będzie odstrzelony). Dodanie gościa pokroju Hassana mi tutaj nie pasuje, a nie byłoby też nad nim weteranów jak w Heat i Pata, trzymających go w pionie. Dlatego też liczę na pozostawienie Hibberta na granie po 20 minut z ławki. Potrzeba graczy, którzy są pewniakami do szatni, weteranów, nie kolejnego typa z niepewną głową, który może namieszać. 

 

Teraz Lakers zrobili dobry interes - Clarkson dostał 50/4

Skąd info? To byłby świetny kontrakt, za który można byłoby pochwalić Mitcha. 

Ok, już mam. 

 

Bardzo dobry kontrakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.