Skocz do zawartości

Utah i offseason...


karl

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na wyjazd wakacyjny dawno tu nie pisałem, więc teraz się to zmieni :wink:

A więc tak:

 

sprawa Petersona - niestety mam przeczucie, że możemy go stracić na rzecz NOK. jakieś takie cholerne przeczucie :evil: Czy to dadzą mu więcej kasy, czy zapewnią lepszy byt, nie wiem ale coś czuję, że pójdzie grać Szerszeniami. Mówi mi ono również, że jeśli będzie z nami Mo, zakontraktowany za MLE, to jaka podstawowa dwójka, nasza drużyna zrobi krok do przodu, taki jaki oczekiwaliśmy po tym sezonie - chodzi o wzmocnienie dwójki. Pete (kurde, jakie podobieństwo do Pistola Pete :wink: ) idealnie zapełni nam lukę na dwójce i razem z Almondem jako tym drugim i Brewerem jako trzecim (z tym, że Brewer więcej grywa na trójce) będą robić to, czego nam brakowało w 2006/2007.

No, ale jeszcze dzisiejszy news, że Jazz nie zrobili nic tzn. nie złożyli oferty gdy ten przyjechał do SLC napawa mnie takim pesymizmem co do tej sprawy.. :( Lepiej, żeby nasi wzięli się do roboty, ale też nie popełniali błędów takich jak dzisiejszy GM Hilla w Orlando (przecież to największa pomyłka ostatnich lat - podpisać Lewisa za ponad 110 mln zielonych :!: ) Więc nic na siłę :lol:

 

Aha no i Gira i Miles (z gadki Sloana tylko to może wyniknąć) lecą z torbami.

 

sprawa centra - Niby Okur zostaje, ale nie wiadomo jak z rezerwą dla niego. Tutaj błagania Jazzmena o Haywooda lub Thomasa są jak najbardziej na miejscu, ale coś nie zdaję mi się, że któryś chciałby być właśnie tą drugą opcją. Co ciekawe, Wizards próbują wytransferować Thomasa, możliwe że też Haywooda i Antonio Danielsa - doświadczony, co ciekawe zajął 2. miejsce wśród najlepszych asystujących w tych PO ze średnią ponad 11 asyst (to co, że tylko 4 mecze 8) ). Nie wiem jak wy, ale marzyłbym o takiej transakcji, dzięki której mamy Danielsa jako back up dla Derona i T. lub H. dla Okura. Palce lizać. Tylko kogo można byłoby dać :?:

Na chwilę obecną dysponujemy Collinsem i prawdopodobnie Araujo, który moim zdaniem jest zależny od tego, czy robimy jakieś transfery na tej pozycji czy nie. Aha, jest jeszcze młody Ukrainiec Kyrył, który jest jedną wielką zagadką, zobaczymy co pokaże podczas RMR. W zbiorach free agents są jeszcze tacy zawodnicy jak: Mikki Moore, Chris Mihm, Jamaal Magloire. Proponuję poczekać do RMR.

 

sprawa Fishera czyli rozgrywającego - wcześniejsza propozycja Danielsa lub kolejna moja - Brevina Knighta (również marzenie) byłyby bez żadnych wątpliwości najlepsze. Niby Brown jest, ale jakoś brakuje mi tu trochę więcej doświadczenia, ogrania. Ci dwaj zawodnicy genialnie pasowaliby tutaj. Co do Mcleoda czy Palacio - mówię nie, za bardzo mi się kojarzy ze słabymi Jazz, wolałbym nie wracać do tych sezonów. Coś innego, może Pargo, wydaje się być niezły.

 

 

 

To tyle. Miejscami się rozmarzyłem, ale pożyjemy, zobaczymy :wink: . Zaczął się free agents, już jutro RMR, więc musi być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak narazie włodarze Jazz nie znalezli ani strzelca, ani solidnego środkowego. mam wrażenie że ta pozycja zostanie bez zmian. Hoffa w tych trzech meczach spisywał sie nie najgożej. napewno wykazał chęć do gry i do pozostania w ekipie Jazz.

Mo Peterson wybrał Hornets. wcale się mu nie dziwię, tam ma pewne minuty na parkiecie,a tu musiał by o nie walczyć, bo na pozycjach 2-3 jest bardzo ciasno.

co do Harta nie będę sie wypowiadał, bo poprostu gościa nie znam. oby okazał sie dobrym wzmocnieniem.ale raczej to gracz drugiego planu i napewno innej klasy niż Fischer.

moim zdaniem może znacznie wzrosnoć rola AK 47. po odejściu Fishera może mu przypaść więcej zadan w ofensywie, a na to on liczy. uważam że D-Will powinnien kierować do niego więcej piłek. AK, Booz,Okur i D-Will mają być trzonem drużyny. reszta powinna pracowac na wynik odwalając czarną robotę.

co do składu w tym sezonie to chyba nie nastąpią poważniejsze zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się powtórzę :wink:

 

No coś się ruszyło w Jazz Cool Na SLTribune piszą, że Utah zdecydują się (chyba Rolling Eyes ) na transfer Giricka.

 

Widać wyraźnie, że zarówno Jerry Sloan jak i KOC wiążą wielkie nadzieje z wybranym w drafcie Morrisem Almondem, a przecież na tę pozycję Jazzmani mają jeszcze Brewera i Milesa. Od przybytku głowa boli tym bardziej, że od biedy na SG może grać zarówno Harpring jak i niedawno pozyskany Jason Hart.

 

Faktem jest, że nikt z trójki Almond/Brewer/Miles nic wielkiego nie pokazali, ci ostatni mieli na to odpowiednio 1 i 2 sezony, ale popularny w SLC Gira też nie potrafił się jakoś odnaleźć. No a poza tym trza jakoś zagospodarować te 20 baniek po Fishu Wink :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Heh, najciekawsze jest to, że Northwest Division, którą wygraliśmy w tamtym sezonie, chyba najbardziej zmieniła swoje oblicze podczas tego offseasonu. Kurczę, jak dobrze byliśmy wtedy pierwsi, tak teraz może to być ostatnie miejsce. Oczywiście przesadzam, ale chodzi tu o zmiany, radykalne zmiany, które dokonały się w naszej dywyzji. Śmiem twierdzić, że obok Atlantic Division, w której gra Boston nasza będzie najbardziej oglądalną. No, bo przecież Seattle Supersonics, Portland Trail Blazers i ostatnio Minnesota dokonały albo spektakularnych transferów lub wybierały z pierwszym lub drugim numerem w drafcie, ba lub to i to! Do tych trzech drużyn dochodzi jeszcze Denver, które było na ustach wszystkich w trakcie tamtego sezonu, gdy za nic zakupili Allena Iversona. Najbliższy sezon będzie pierwszym w całości rozegranym przez wszystkich zawodników tej drużyny, a wiadomo, że mogą tylko na tym zyskać

I na tym tle, blado wypadają Jazzmani, którzy nikogo specjalnego nie kupili, co nie oznacza, że nie będą się liczyli w walce o mistrzostwo dywizji. Wręcz przeciwnie, wiadomo, że budowa zespołu od nowa trochę czasu zajmuje, więc jeszcze ten sezon mogą sobie dać radę Jazz. Ale co będzie w przyszłości...? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie.north zrobiła sie bardzo ciekawa i naprawde cięszko będzie powtużyć sukces z poprzedniego sezonu. ale przewaga Jazz nad innym polega na tym że trzon zespołu jest od kilku sezonów ten sam. to wszystko sie dociera, a wymienia sie pojedyncze elementy.

no ale te nowe nabytki Jazzmanów jakoś mnie nie przekonują.ani Hart, ani Price nie zastąpią Fishera. a dodatkowo dziwi mnie zwlekanie z Brownem. chyba będzie mu teraz cięszko podpisać w Jazz, chyba że ktoś z obrońców opuści szeregi drużyny z Utah. ale ci dwaj pozyskani zawodnicy nie dają żadnej gwarancji sukcesu. to przeciętni wyrobnicy, nie dający pewności solidnej gry gdy odpoczywa D-Will.

ciekaw jestem Almonda. teraz gdy Brewer jest poza grą może dostać kilka minut i może okazać sie znaczoncym wzmocnieniem. potrzebne będą jego trujeczki. ale to młody chłopak bez żadnego doświadczenia,więc na wiele nie ma co liczyć. cholernie mi szkoda Roniego moim zdaniem mugł w tym sezonie poczynić spory progres. solidny obrońca,wszechstronny,mogący w przyszłości pełnić podobną funkcje do AK.

trzon zespołu jest bardzo solidny i nie wymaga zmian,ale potrzeba jednak kilku zawodników zadaniowych i można spokojne myśleć o nadchodzącym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i już prawie na pewno mamy Fesenkę, dziś ma już podpisać z Jazz 3-letni kontrakt...

 

świetny ruch Utah w dwójnasób - po pierwsze, że w ogóle go ściągnęli już teraz, a dwa, że na tak długo...myślę, że lepiej dla nas jak Fess będzie już trenował z zespołem i grywał sobie w NBDL pod okiem naszych trenerów, niech się chłopak przyzwyczaja do atletycznej i szybkiej gry w USA, nie było co czekać z jego ściągnięciem...świetnie, że podpisują go na tak długo - tak czy inaczej będą to przecież grosze i nawet jakby się okazał niewypałem (w co ciężko uwierzyć), to Jazz dużo nie stracą...a gdyby wręcz przeciwnie dobrze się rozwijał i okazał naprawdę przydatny, mamy solidnego zawodnika za pół darmo (pewnie dostanie podobny kontrakt do Millsapa)....w tym sezonie pewnie będzie się jeszcze uczył, choć na pewno parę bloczków w jego wykonaniu zobaczymy...fajnie, że nie jest już całkiem dzieciakiem, ma te 20-lat, więc na jego rozwój nie powinniśmy strasznie długo czekać...gość ma potencjał, możemy mieć z niego drugiego Zazę Pachulię, tyle że w obronie jest lepszy od Gruzina....kto wie, czy nie wyrośnie z niego prawdziwa zapora defensywna na miarę takiego AK wyższego o 10cm (bo sprawność chłopak ma)

 

generalnie super wybór w drafcie i teraz decyzja o jego podpisaniu..założę się, że z miejsca stanie się naszym ulubieńcem i już za chwilę nikt nie będzie pamiętał o Araujo, którego los jest już chyba przesądzony i ma sobie ponoć szukać miejsca prędzej w Europie niż w NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i już prawie na pewno mamy Fesenkę, dziś ma już podpisać z Jazz 3-letni kontrakt..

Czyli jak podpisaliście Fesenko, Araujo chyba odchodzi i mozliwe, że przniesie się na stary kontynent.

Salt Lake Tribune -

Rafael Araujo, an unrestricted free agent, is weighing his options, including the possibility of playing in Europe. The NBA career of the former No. 8 overall draft pick from Brigham Young could be on hold for now.

 

"He's not opposed to [Europe] at all, frankly," agent Jim McDowell said. "The NBA hasn't been all that friendly to this guy since he showed up, when you get down to it."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe - Fess dostał ponoć gwarantowane w sumie 1,5 bańki w ciągu pierwszych dwóch lat i ok. 800 tys w trzecim roku z opcją drużyny...jak ja lubię takie wiadomości, O'Connor to geniusz, mamy drugiego dobrego (mam nadzieję) zawodnika na dość długo za pół darmo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się cieszę, bo nawet jeśli Cyryl 8) będzie graczem na poziomie wspominanych przez Grega czyli Potapy względnie Slawy to naprawdę będziemy mieli solidne "pomalowane" za pół darmo :lol:

 

Swoją drogą - Big Hoffa mógłby zostać. Dużych na C nigdy za wiele, a przecież i on i Cyryl to klasyczni centrzy, nie jacyś tureccy false C :wink: ani za duzi PF jak Collins. Zresztą po kilku sezonach lepszej gry nasz Jarron zaczął wyraźnie odstawać od swego twinsa w Nets, czyli Jasona, ktory stał się ostoją obrony "Sieciarzy"

 

Na hoopshypie pojawiła się informacja, jakoby Tau Ceramica była zainteresowana Girickiem. W gruncie rzeczy Hiszpanie chcą dokonać podobnego manewru jak KOC z Fesenką, tylko w drugą stronę. Spłacić resztę kontraktu Gordana i go "se wziąć".

 

Hmm, szczerze mówią a niech biorą. Bedziemy mogli wtedy podpisać Dee B. bo chłopak aż się pali do gry, a my możemy się przejechać jak z Mo - Wilem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem za spuszczeniem Giricka, tylko nie chcialbym zeby sie to odbylo tylko na zasadzie wykupienia kontraktu, bo w dalszym ciagu potrzebujemy solidnego obrońcy a Giricek jaki byl taki byl ale w RS pare razy coś pokazał i jeślibym mial do wyboru sprzedanie jego kontraktu i nie sprwadzenie nikogo wartościowego to bym wolał aby został u nas, bo w następnym sezonie i tak się rozstaniemy..

 

teraz przyjżyjmy się hitom transferowym jakie poczynił w offseason nasz kochany KOCyk. Skład na następny sezon w tej chwili prezentuje się następująco:

 

Williams / Hart / Price

Giricek / Almond / Brewer / Hart / Price

Kirilenko / Harpring / Brewer

Boozer / Millsap / Kirilenko

Okur / Collins / Fesenko

 

a zmiany jakie zaszły od zeszłego sezonu to:

 

Hart vs. Fisher

Price vs. Brown

Almond vs. Miles

Fesenko vs. Araujo

 

i teraz pytanie za 100 punktów: Jesteśmy słabsi czy silniejsi?

 

co do tego, że Fess jest już teraz przydatniejszy od Hoffy nie mam żadnych wątpliwości, Almond czy Miles chyba jednak ten pierwszy, chociaż obaj sa raczej zawodnikami jednowymiarowymi ktorzy słynna z dobrze ułożonego rzuty ale jeszcze tego nigdy nie pokazali. Price czy Brown? powiedzmy że remis, bo czy można zdecydować się między poprawieniem defensywy na jakieś 8 minut w meczu czy przyspieszeniem ataku? no i Hart przegrywa z wyraźnie z Fisherem. Więc mamy 2,5 do 1,5 dla nowego składu, rzeczywiście jesteśmy lepsi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to ani Hart,ani Pirice nie są wzmocnieniami. nie oczekiwałem jakiś mega transferów, ale ci panowie wiele do Jazz nie wniosa. co do młodego ukrainca jestem ciekaw, choć pewnie w tym sezonie nie wiele bedzie miał czasu by się pokazać. dalej brakuje środkowego do blokowania od już. ja się upieram przy Harisonie z Indy. np podpisac z Milesem i wymienić :wink:

a jak się ma sytuacja z Brownem? czy już coś wiadome?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kochani jazzfani lenimy się :wink:

 

A więc zacznę wątek: mamy Cyryla nie mamy Goryla :lol: czyli Fesenko w SLC a Rafa poleciał do Petersburga zwanego Leningradem, a nawet Piotrogradem :wink: - kiedys oczywiście :wink:

 

Tym samym na C uzyskujemy jakiegoś niezłego prospekta kosztem ogranego drewniaka- no cóż, zobaczymy :roll:

 

Coraz głośniej huczy powrocie Milesa, co wydaje się oczywiste wobec kontuzji Brewera. Uważam, ze wobec podpisania Fesenki, powinniśmy w Jazz dać jakieś minimum Dee Brownowi i CJ Milesowi i zobaczyć ich przez roczek. Myślę, że dla obydwu, pod nieobecność Fishera, może być to rok przełomowy.

 

Aha i na koniec smutny akcent i nie będzie to kolejny dziwny mecz w wykonaniu AK - 47, o czym pisze na naszej stronce w komentarzu hmm.

 

Przedwczoraj zmarł bowiem w wieku 85 lat Willem BUTCH van Breda Kolff, były trener NO Jazz w latach 1974-77. Co prawda z Jazz niewiele osiągnął, choć z LAL był 2 x w Finałach (koniec lat 60-tych), to jednak był swoistym protoplastą młodszego o 20 lat Jerry Sloana. Jak pisały po jego śmierci amrykańskie media: był trenerem bezkompromisowym, bezpośrednim, twardym i nieprzebierającym w słowach. Czy kogoś ta charakterystyka wam nie przypomina :?: :wink:

 

W każdym razie RIP Latający Holendrze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salt Lake Tribune -

Jazz senior vice president of basketball operations Kevin O'Connor is still on vacation, but two players he plans on talking about once he returns are Linton Johnson III and Eric Williams, agent Mark Bartelstein said.

 

Both are 6-foot-8 forwards with NBA experience. Johnson has played in parts of four seasons and averaged 4.2 points and 3.0 rebounds with the Hornets last season. Williams, 35, is a 12-year veteran who played with Charlotte and San Antonio in 2006-07. The Jazz have 13 players already under contract, with qualifying offers still out to C.J. Miles and Dee Brown. Johnson and Williams are possibilities should O'Connor opt to shake up his roster with a trade in September

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i w końcu trochę lepsze wiadomości z obozu Jazz. Po pierwsze C.J. Miles wreszcie podpisany. Co prawda przestałem wierzyć w niego w zeszłym sezonie, więc kontrakt ten tylko zwiększa nam liczbę przeciętnych sg w zespole (już nawet nie zliczę ile ich mamy :wink: ), ale to zawsze jakieś pogłębienie składu.

 

Drugą, znacznie lepsza wiadomością jest fakt, iż AK 47 już jakoś mniej stanowczo wypowiada się o swoim odejściu z Salt Lake City. Może to się jeszcze rozejdzie po kościach, ruski się weźmie do pracy i pokaże wszystkim jak wielki drzemie w nim talent, a Jerry da mu jakiekolwiek szanse na gre w ofensywie. Mam taką szczerą nadzieję, ale niestety to tylko nadzieja...

W każdym razie jeszcze tylko miesiąc do początku sezonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.