Skocz do zawartości

Utah i offseason...


karl

Rekomendowane odpowiedzi

No chyba nadszedł czas, by zacząć przygotowania do nowego sezonu. Tak jak mówił Sloan - od razu po ostatnim gwizdku z SAS: w zasadzie rozpoczął się sezon 2007/2008. Trudno się nie zgodzić, bo to co robią teraz Jazzmani będzie miało większy lub mniejszy wpływ na grę w następnym sezonie.

 

A po takim sezonie, nasze wymagania wzrosły i teraz co muszą Jazzmani zrobić to awansować w przyszłym roku do finału NBA. Tak, trudno w to uwierzyć wielu osobom, ale tak to już jest - cały czas musi być progres.

 

Chciałbym zacytować artykuł, który pojawił się na Salt Lake Tribune odnośnie głównych celów przygotowań podczas offseason w SLC, które imo dobrze odzwierciedlają sytuację w Jazz.

 

Oto i on:

1. AK-47: Reload or disarm?

The Jazz are paying forward Andrei Kirilenko to be their franchise player, but Kirilenko was the team's fourth offensive option much of the season after Boozer, Williams and Okur. As a result, Kirilenko's production was nearly halved and his frustration was easily apparent.

After averaging 15.3 points and 8.0 rebounds, Kirilenko's numbers dropped to 8.3 points and 4.7 rebounds. He hit one of the biggest shots of the season - a fourth-quarter three-pointer in Game 7 against Houston - but broke down in tears earlier in the series.

Kirilenko still is one of the league's most dynamic players and one of its best shot blockers. Having turned 26 in February, Kirilenko should be entering the best years of his career. But the Jazz undoubtedly will ask whether his future is in Utah or elsewhere.

The complicating factor is that Kirilenko is owed $63 million on his contract through 2010-11, making him difficult to trade given the salary-cap and luxury-tax implications for teams. There also are questions about which forward spot Kirilenko is best suited to play.

 

2. Check please

Even though they have nearly $59 million committed in player salaries for next season, the Jazz could be active on the free-agent market. They have two salary cap exceptions available for use - the midlevel exception

and the $1.83 million biannual exception.

But the Jazz will take luxury-tax considerations into account. The tax was set at $65.42 million last season, and teams pay a dollar-for-dollar penalty for exceeding it. They also lose out on a share of the tax revenue teams like New York and Dallas are paying.

The Jazz additionally have to plan for a potential five-year, $80 million extension Williams is eligible to sign next summer. That extension wouldn't go into effect until 2009-10, but the Jazz already have $50 million in player salaries committed that season.

 

3. The age-old question

Will Jazz coach Jerry Sloan return for a 20th season? It would seem unlikely that after returning from his McLeansboro, Ill., farm, Sloan would walk away from one of the NBA's most promising crops of young players.

But Sloan also raised eyebrows when he called this season his "toughest" back in March.

Sloan didn't back off that comment when asked about it during the Golden State series. He also is still the same competitor as always, as evidenced by his reaction after being eliminated by the Spurs: "You end up the season as a loser and that's never exciting."

For now, Sloan is planning on returning.

 

4. Ready, aim, fire

Nobody's asking them to become the Golden State Warriors, but the Jazz's biggest need this offseason probably is shooting. The Jazz were a remarkably productive offensive team, averaging 101.5 points, despite ranking 29th in three-point shooting percentage.

The Jazz shot 33.5 percent from beyond the arc, with only Okur and Giricek making more than a third of their three-pointers. The Jazz could use a scoring two-guard, whether they find it internally with Ronnie Brewer or C.J. Miles, or through a trade or signing.

Okur had an All-Star regular season and hit no shortage of big shots for his team. But after watching Okur struggle through the Houston and San Antonio series, the Jazz also might try to find a backup big man more capable of scoring than Collins.

 

5. In reserve

The Jazz have three free agents to consider re-signing - Dee Brown, Rafael Araujo and Miles - and all three could be found most of the season buried on the bench. While each has his redeeming qualities, the Jazz also might be able to upgrade.

Brown played in 49 games as a rookie and proved his value when he stepped in during the playoffs with Williams in foul trouble and Fisher tending to his daughter. As long as those two players remain, though, Brown will be a third-string point guard in Utah.

In his second season out of high school, Miles is only 20 and has the most potential of the three. He started 13 games but spent nearly all of the playoffs on the inactive list. Miles has shot just 35.4 percent so far but has all the makings of an NBA two-guard.

Arriving two hours before every practice, Araujo is routinely praised as the Jazz's hardest worker. He also averaged a career-high 2.8 points and 2.8 rebounds and should be better developed as he approaches his 27th birthday. Araujo has made clear his desire to return.

 

5 spraw, którymi powinni zająć się Jazzmani

 

A więc nr 1 - sprawa Kirilenki.

 

To już jest chyba nieodłączny temat. Sezon słaby, ale jakby się odrodził w PO. Nie wiem, już sam głupieje w tej sprawie. Co rusz pojawiają się jakieś propozycje transferowe, ale najbardziej trafna, którą znalazłem to ta z Reddem. Redd+pick z 2 rundy <-----> AK+Brewer i chyba jakiś pick. Nie pamiętam jak to wyglądało, ale było dosyć ciekawie. Inne opcja to ta: Redd=Bogut za AK i Okura...

No nic dużo jest tych kombinacji. AK to nie byle jaki zawodnik, zawodnik jakiego nie znajdziemy drugiego w lidze, więc trzeba z nim bardzo ostrożnie postępować. No cóż, nie wiemy jak to się zakończy, cała ta sprawa z AK. Wszystko w rękach KOCA, który już od dłuższego czasu nie popełnia błędów 8)

 

2. - Salary

 

No to jest również bardzo ważna kwestia, bo dotycząca naszych młodziaków, a szczególnie Derona Williamsa, któremu będzie następnego lata oferowane extension. Musimy znaleźć na to wszystko pieniądze, które jak wiemy nie biorą się z niczego. W tym sezonie jesteśmy pod poziomem luxury tax, więc nie musimy nic dodatkowo płacić, a możemy jeszcze kogoś podpisać, bez obawy przed przekroczeniem. Tak jak jest napisane możemy sobie pozwolić na mid-level exception i biannual exception.ZAdobry w te klocki nie jestem, ale raczej nic wielkiego za to nie będziemy mieć, ale zawsze coś. Na Williamsa będziemy musieli wydać w ciągu 5 lat - 80 mln$. Moim zdaniem jest to pewniak i ciężko cokolwiek innego się spodziewać. Trzeba tylko jakoś dostosować się do tego, co będzie za rok.

 

3. - Najwierniejszy z trenerów - Sloan.

 

Ciężko cokolwiek tutaj przewidzieć. Trochę lat ma, ale myśli trenerskiej nigdzie nie zgubił - patrz ten sezon. Tutaj nawet zdanie wnuków, czy kogoś tam z rodziny :roll: może być decydujące.

 

4. - Rzucanie,a przede wszystkim trafianie.

 

To jest bolączka nasza od dłuższego czasu. Brak strzelców za trzy. Dobrze jest napisane, że w PO Okur, który zwykle był pierwszą opcją w ataku za trzy, gdy skupił się całkowicie na defensywie, w Jazz nie miał kto rzucać za trzy. Próbowali Giricek, Williams, Fisher, ale to raz z lepszym, raz z gorszym skutkiem. Nie ma co, ale brakuje nam strzelca, który mógłby grać w pierwszej piątce. potencjalna wymiana z Bucks załatwiłaby ten problem. Ale już koniec z tym. :wink:

Jak teraz patrzę na wyczyny Gibsona, to sobie myślę, czemu nie mielibyśmy znaleźć takiego samego gościa w drafcie. No nic, trzeba szukać.

 

5 - wygasające kontrakty

 

Hoffa, Miles i Brown - 3 osoby, których pobyt w SLC za rok, jest najbardziej zagrożony. Prawdą jest, że raczej pewne jest przedłużenie z Brownem, który jest w tej chwili trzecim rozgrywającym w drużynie i chyba nikt nie zapomni, jak ważną postacią był w ekipie podczas pojedynków z GSW. Co do dwóch pozostałych to tam już są pewne wątpliwości. Miles - kurde nic nie grał, nic o nim nie wiadomo, ale ma dopiero 20 lat. Hoffa - pierwszy w Jazz przynajmniej do bójki :lol: ale chyba tym nie załatwi sobie miejsca w składzie. Musi szukać gdzie indziej. Choć podczas finałów konferencji, pokazał że coś tam umie. Jednak prawda jest taka, że dopóki w klubie jest Collins to Hoffa dużo sobie nie pogra.

 

 

 

Oprócz tych 5. jest jeszcze jedna sprawa, którą mogliby się zająć działacze, a jest to kwestia defensywy, a bardziej słabizny naszego frontcourtu w defensywie. Choć tu sprawa jest mocno skomplikowana przez to, że Okur całkiem sobie nieźle radzi, jeśli chce. Tylko teraz, czy coś podczas tego offa potrenuje sobie, czy raczej podczas sezonu znowu będzie grał bardziej w stronę ataku.

Bo tak myślę, najlepszym rozwiązaniem jest dobry strzelec za trzy na SG i do tego Okur skupiający się w defense.

 

 

To tyle. Chyba wystarczy do zażartej dyskusji :D :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany z Bucks to traczej to marzenie Utah, gdyz Redd to absolutna ikona Bucks. On nie poszedl nawet do Cavs, ktorzy rowniez oferowali mu olbrzymie pieniadze. Milwauke na niego postawilo, historia podobna do Arenasa z drugiej rundy draftu do statusu gwiazdy ligi. Do tego klub w niego wierzy, oferujac mu dwa lata temu monstrualny kontrakt. Mysle ze Redd, ktory wydaje sie poukladanym czlowiekiem odwdziecza sie za to inigdzie sie nie wybiera.

 

Choc własnie brak SG to najwiekszy problem Utah, wolny tego lata bedzie Carter, ale on w zadnym stopniu nie pasuje do utah, po pierwsze drogi, po drugie slaby obronca, po trzecie utah to jest zespol, a nie zlepek indywidualnosci. Jazz trzeba typowego strzelca taki Barbosa by im sie przydal(lecz juz jest podpisany przez Suns). Wydaje mi sie ze jesli uda im sie pozyskac dobrze rzucajacego SG to za rok ich wystep w wcf nie bedzie niespodzianka lecz norma, gdyz reszta klockow jest bardzo dobrze poukladana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany z Bucks to traczej to marzenie Utah, gdyz Redd to absolutna ikona Bucks. On nie poszedl nawet do Cavs, ktorzy rowniez oferowali mu olbrzymie pieniadze. Milwauke na niego postawilo, historia podobna do Arenasa z drugiej rundy draftu do statusu gwiazdy ligi. Do tego klub w niego wierzy, oferujac mu dwa lata temu monstrualny kontrakt. Mysle ze Redd, ktory wydaje sie poukladanym czlowiekiem odwdziecza sie za to inigdzie sie nie wybiera.

 

Może masz rację, ale niestety Redd jeszcze, może nigdy nie osiągnie, niczego nie osiągnął, cały czas są Kozły są słabiakiami w gorszej konferencji wschodniej. Arenas już w tym roku pokazał, że może pociągnąć tę drużynę i niewiadomo, co byłoby gdyby nie kontuzje jego i Butlera. Myślę, że jeśli Bucks dostaliby jakąś porządną ofertę, a z AK tylko takie są :wink: to mogą się skusić, no bo kurde ile mają być tymi podrzędniakami. Chyba Bucks i Redd mają już dość tej sytuacji. Zmiana mogłaby obu pomóc

 

 

Choc własnie brak SG to najwiekszy problem Utah, wolny tego lata bedzie Carter, ale on w zadnym stopniu nie pasuje do utah, po pierwsze drogi, po drugie slaby obronca, po trzecie utah to jest zespol, a nie zlepek indywidualnosci. Jazz trzeba typowego strzelca taki Barbosa by im sie przydal(lecz juz jest podpisany przez Suns). Wydaje mi sie ze jesli uda im sie pozyskac dobrze rzucajacego SG to za rok ich wystep w wcf nie bedzie niespodzianka lecz norma, gdyz reszta klockow jest bardzo dobrze poukladana.

 

No tak się wydaje, że ze strzelcem układanka wydawałaby się być ułożona. Co do Cartera to nie jest tym kimś, kogo szukamy, tym bardziej nie takiej osobowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coraz większy szum sie robi co do wymian.ja tak szczeże to wolałbym by obecny skład został przynajmniej w 90% jakś nie bardzo bym chciał by odszedł AK47.fakt miał słaby sezon,a w play off w sumie to przebłyski tego co potrafi.ale o ime D-Willa można nazwać silnikiem tej ekipy to ruski jest turbiną dla tego silnika. co do pozycji nr2 ,ro mam nadzieje że dostanie szanse młody Brewer.pokazał kilka razy że potrafi zdobywać pkt,ale musi poprawić pułdystans i dystans.bo nie wygląda to za ciekawie.na zmiane jest Gira. rezerwowy nie najgorszy.tak naprawde zastanowiłbym sienad (pewnie wywoła to obużenie,lub śmiech) Fisherem.a dlaczego? gość ma już 33 latka,powoli zaczyna nie wytrzymywać trudów całego sezonu i przedewszystkim zdrowo blokuje salary na kilka lat. wiem ,wiem ktoś powie a np AK? muwi sie że w Utah chciałby grać Jaskievicius.fakt słaby obrońca,nie wiele młodszy,ale tańszy i ma krutki kontrakt.potrafi też grać na dwujce. cięszko będzie chyba załapać sie Araujo do składu.nie wiem czy jest gorszy od Collinsa,ale widac nie bardzo go Sloan exploatował.chyba trzeba by szukać jakiegoś typowo defensywnego środkowego np Harrison.chłopak jakos nie odnalazł sie neszcze w NBA, ale potencjał ma i może by sie przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na pewno ma sobie nad czym łamać głowę w to lato KOC

 

zostawiać AK czy nie zostawiać? Kiri w samej serii z Houston pokazał dwie skrajnie różne twarze, to co dopiero mówić o całym sezonie, który był "up and down", z wyraźną przewagą down...ale ja kocham AK, i chyba nie tylko ja nie wyobrażam sobie Jazz bez niego....to jest prawdziwy diament, jest wciąż młody, jest niewątpliwie zawodnikiem, który prezentuje klasę potencjalnego mistrza NBA

 

miejsce, gdzie ja widzę największe pole do improvment to jednak center...nie będę już katował tej 2, bo wierzę w Brewera i jestem bardzo ciekaw co pokaże w RMR..tak czy inaczej sadzę, że 10ppg będzie już w stanie dać w przyszłym sezonie i kto wie, czy nie będzie się rozwijał w kierunku Iguodali...musi dostać szansę, bo potencjał i warunki fizyczne ma

 

ale wracając do centra...także kocham Memo, ale on chyba najbardziej zawodził w PO..owszem, bronił jak rzadko kiedy dobrze 1-1 ale my potrzebujemy centra, który by blokował z pomocy..nasz tzw "interior defense" jest po prostu tragiczny, nie wiem czy nie najgorszy w NBA biorąc pod uwagę, że Booz też blokuje od święta....wchodzą w nas guardzi rywali jak w masło..bez lepszej obrony pod koszem nie będziemy mieli szans na tytuł....tym bardziej, że prawda jest taka, że w ataku Memo także nie imponuje..poza trójkami ze statycznych pozycji nie ma niestety wiele do zaoferowania...owszem, ma umiejętności gry post-up, ale unika tej walki, powodując, że jest często nieprzydatny w ataku...w dodatku zrobił się jakoś mało mobilny, mam wrażenie, że przytył w tym sezonie...zastanawiam sie, czy osiągnął już szczyt swoich możliwości i czy możliwe jest żeby grał jeszcze lepiej....zagrał wszak w ASG, jest w primie age z 28 latami...do tego wspaniale się uzupełnia z Boozem....hmmm....to jest jednak zawsze ruletka i jakkolwiek nie zrobi KOC nie będę miał do niego pretensji...ale za takiego np. Boguta z ciężkim bo ciężkim sercem, ale chyba bym Memo oddał :(

 

z naszym największym zapchaj-salary Fisherem jestem za to ok...jak przychodził to wiedziałem, że da nam solidne 2, max 3 lata i pogodziłem się z tym, że w ostatnim sezonie dostanie 8 baniek za friko...ale taka jest najczęściej cena pozyskania dobrego doświadczonego gracza i jestem z tym ok....bez niego nie byłoby nie tylko finału konferencji ale być może i drugiej rundy PO..tych zasług nie da się przecenić

 

Hoffę polubiłem, widać że daje siebie wszystko...zaimponował na pewno tym defence przeciw Duncanowi...ironicznie można powiedzieć, że pech dla Hoffy, że nikt z wysokich się akurat w tym sezonie na dłużej nie połamał i nie dostał przez to szansy pokazania się jako trzeci center...fakt faktem, że Jerry bardziej zna i ceni Collinsa i to blokuje Hoffie szansę...niespełna 27 lat...talentu ofensywnego nie ma, ale kurcze może go zostawić? choć w biznesie, jakim jest NBA, ponoć nie ma miejsca na sentymenty...no nic, zobaczymy jak będzie, na pewno nie obrażę się jak Hoffa wóci za jakieś 1,5-2 bańki

 

o Milesie wyrażają się nad wyraz pochlebnie w tym tekście...piszą, że on "has all the makings of an NBA two-guard"....szkoda tylko, że nic z tego nie zobaczyliśmy w jego drugim już sezonie w NBA...wielka zagadka...przełomem może być RMR, nie wiadomo czy coś z niego będzie czy nie stanie się Quincy Lewisem i nie pojedzie gdzieś do Europy

 

Brown oczywiście do przedłużenia, będą z niego ludzie

 

no ciekawe co tam będzie się działo, trzeba uważnie śledzić plotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Gregu :!: Dokładnie o takim ruchu myslałem - nie POZBYWAC się AK-47 czy któregoś z młodych jak Miles, Brewer, a szczególnie Brown, nie wywalać na siłę Hoffy lecz właśnie kombinować transfer z Memo+Giricek+ np. Collins.

 

To są ci, którzy najbardziej zawiedli w PO, szczególnie Okur, który nie okazał się X-Factorem, nie dał nam powera, którego wymagać by należało od mistrza NBA. O Fishu nie piszę, bo to nasz pech, jego problemy z córką i to go usprawiedliwia, choć miewał przecież mecze niezłe w tych PO. Czas na bilans Turka w Jazz: jeden sezon przeciętny, jeden niezły i ten tylko dobry, bo przekreślony przez słabiutkie play-offs

 

A co do propozycji to Bucks byliby w sam raz, ale w konfiguracji Memo+ Gira za Boguta + Boykinsa + Pattersona. O i to by nam wiele wyjaśniało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogut to jest niezły pomysł.myśle że nieźle by pasował do stylu Jazz.nie najgożej w obronie,dobrze podaje jak na wysokiego.ciekawa opcja. taka P5 D-Will-Brewer-AK47-Booz-Bogut.jeszcze nie pozbywałbym sie Collinsa i Giricka.po kolejnym sezonie kończą sie im kontrakty i troche kasy sie wyluzuje,choć tego drugiego bym dalej widział w Utah, a napewno nie wymienił za Pattersona.jakoś mi gość nie pasi do Utah

co do Hoffy, to przynajmniej wiadome że chce grać w Jazz a nie jak czesto inni panowie spierniczają z tąd kiedy tylko jest okazja.bardzo licze na rozwuj Brewera,jakoś mi chłopak pasuje do tego teamu.tak jak napisał Greg może być w przyszłości kimś ala Iguodala.razem zAK 47 moga być bardzo cenni w Jazz.musi jak już pisałem nie raz poprawić rzut z dystansu, bo wygląda on kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie są na forach 2 propozycje, moim zdaniem sensowne, wymiany. Jedna z udziałem AK - 47 i druga bez niego.

 

Pierwsza opcja:

 

wymiana z udziałem 3 klubów tj. Jazz, GSW i Bobcats. Otóż my oddajemy do Wojowników AK-47 i Collinsa, a do Bobków idzie J-Rich. Do Jazz zaś to trafia, na zasadzie s&t Gerald Wallace z Charlotte i Foyle z GSW

 

Druga opcja, nieco mniej spektakularna:

 

Oddajemy do Bostonu Harpa i Giricka i w zamian za to dostajemy Delonte Westa i Theo Ratliffa

 

Inne propozycje to:

 

1) Harpring do SAS za Barry'go i Udriha

 

2) Harp + Miles do Toronto za Mo Petersona i Luke'a Jacksona

 

3) Harp + 25 pick za Corey'a Maggette

 

4) AK - 47 (do Suns) + Brewer (do Bostonu) za Delonte Westa i Shawna Mariona

 

Swoją drogą nie wiedziałem, ze taka jest niechęć do Harpa wsród fanów Jazz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak już pierwsze transakcje za nami, więc już na porządną drogę wkracza czas tradeów :)

 

Dzisiaj zamieściłem wywiad z jednym ekspertów, który się wypowiadał o możliwych i potrzebnych zawodnikach, którzy tego lata będą free agents. Jak ktoś nie czytał to proszę bardzo:

http://jazz.e-nba.pl/index.php?subaction=showfull&id=1181999919&archive=&start_from=&ucat=&

 

Ale również chciałbym zaprezentować listę wszystkich wolnych zawodników, dostępnych w lato:

 

http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=2654216

 

Trzeba pamiętać, że mamy jeszcze dwa wybory w drafcie i też możemy nieźle z tego wyjść. Tym bardziej, że w okolicach naszego numeru jest Morris Almond. Dużo piszą, że to bardzo dobry strzelec, czyli taki jakiego potrzebujemy.

 

Ale przejdźmy do free.

 

Główne nazwiska to: Jason Kapono, Mo Peterson, James Posey, Matt Caroll, Matt Barnes - te z wywiadzika i dodałbym do tego Eddiego Jonesa.

 

Najbardziej chciałbym widzieć białych: Kapono i Caroll. Mam wrażenie takie, że biali jakoś lepiej się aklimatyzują w Utah

:roll: :D A tak poważnie to w poprzednim sezonie rozstrzelali się ci dwaj zawodnicy. Kapono rozegrał dobry sezon w Miami, który dla całej drużyny był fatalny. Chyba się każdy zgodzi, że indywidualnie rozegrał najlepszy sezon wśród Heat. Wydaje się pasować do drużyny takiej jak Jazz - spokój, dokładnie ustalone reguły, nad którymi czuwa Sloan. Dokładnie tak samo wydaje mi się, pasowałby Matt Caroll. On również w Charlotte wybijał się, choć tam nie był jedynym.

 

Wtedy w drafcie trzeba ucelować jakiegoś centra - może Gasol :?:

 

Z resztą draft i free agents idą w dwie strony tj. kogo upolujemy tam, drugiego będziemy szukać gdzie indziej. (np. free C - Magloire i Mutombo - choć ten prawie na 100% nie)

 

Ważne tylko, żebyśmy dobrze z tego wyszli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piatkowym czacie na espn.com jeden z pismakow ESPN CH.Sheridan wymyslil sobie ze Jazzmani powinni sobie sciagnac Allana Houstona ktoremu wlasnie skonczyl sie kontrakt z NYK a ktory chce wrocic do zawodowego basketu. Informacje te otrzymal oczywiscie od Houstona ktory pracuje dla espn, aha i pismak twierdzi ze H20 kolana ma zdrowe na 20 minut grania w kazdym meczu i ze UJ potrzebny jest taki strzelec, kasa nie bylaby problemem, bo juz swoje H2O zdarl z NYK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana z udziałem 3 klubów tj. Jazz, GSW i Bobcats. Otóż my oddajemy do Wojowników AK-47 i Collinsa, a do Bobków idzie J-Rich. Do Jazz zaś to trafia, na zasadzie s&t Gerald Wallace z Charlotte i Foyle z GSW

Strasznie mi się marzy Wallace w Utah, a w dodatku jeszcze dobrze blokujacy Foyle.. to zdecydowanie jak anrazie najlpeszpa opcja dla Jazz, dla Bobków w sumie też bo dostają strzelca, który jest im bardzo potrzebny po tym jak Morrison sie nie sprawdził, tylko nie wiem co z AK47 by sie działo w GSW, wreszcie by sie spełniły jego marzenia o rzucaniu kilkunastu trójek na mecz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo dobre rozwiązanie dla Utah, ale szczerze wątpie, żeby Clippers na to poszli. Przy tej wymianie tracą dwóch bardzo ważnych graczy swojej drużyny, a zyskują tylko Okura do S5, a tamci to na ławę i na pewno długo by nie pograli w czasie meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzieliście to? http://www.boston.com/sports/basketball ... up/?page=2

 

Kirilenko+25pick za Ratliffa (z jego wygasającym za rok kontraktem)+West+Green+5pick

 

bym się zastanowił jeśliby to rzeczywiście było na rzeczy...w sezonie 2008-09 schodzi nam już 15 baniek z kontraktu AK i nie dość że mamy kasę na przedłużenie Derona to jeszcze kogoś dobrego z FA mogłoby się dać wyciągnąć....chyba bym na to poszedł, bo przecież szczególnie West ale i Green też to fajne grajki, że już o 5 numerze tegorocznego draftu nie wspomnę....cholera, chyba bym wziął ten deal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie - ale nie chodzi tu o to czy bym się zgodził, tylko o to, że jest to niemożliwe. No chyba takimi durniami Celtowie nie są. Dla nas jest wymarzony trade, powiem inaczej, otrzymujemy bardzo wiele za darmo. Zyskujemy niesamowicie, albo mięso armatnie do kolejnych wzmocnień bądź bezpośrednie wzmocnienie składu. Ale ja w to po prostu nie wierzę i chyba mało kto w to uwierzy (oprócz autora). Jeszcze w dodatku, zastanawia się on zamiast podarowaniem (bo inaczej tego nie można nazwać) Greena i Westa, dać Jeffersona i Telfaira. :lol:

Zgadzam się, że AK dałbym Boston to czego im brakuje, czyli dobrą defensywę , ale za taką cenę???!!! Ratliffowi kończy się kontrakt. A w dodatku, argumentuje wybór AK za taki pakiet, nie pozyskując np O'Neala czy Garnetta, bo ten ma o trochę mniejszy kontrakt. :lol::lol:

 

Podsumując - Nie wierzę, że Celtics mogliby coś takiego zaproponować, lub nawet mieć taki pomysł w głowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie - ale nie chodzi tu o to czy bym się zgodził, tylko o to, że jest to niemożliwe. No chyba takimi durniami Celtowie nie są. Dla nas jest wymarzony trade, powiem inaczej, otrzymujemy bardzo wiele za darmo. Zyskujemy niesamowicie, albo mięso armatnie do kolejnych wzmocnień bądź bezpośrednie wzmocnienie składu. Ale ja w to po prostu nie wierzę i chyba mało kto w to uwierzy (oprócz autora). Jeszcze w dodatku, zastanawia się on zamiast podarowaniem (bo inaczej tego nie można nazwać) Greena i Westa, dać Jeffersona i Telfaira.

no właśnie nie do końca tak jest, że Celci nic nie dostają...my bowiem dostajemy zupełnie nieprzydatnego dla a nich Ratliffa, przeciętnego na dziś dzień Greena i prospekt z nr 5...jest to ruch dla nich dobry, bo młodzieży u nich nie brakuje....tak więc za takiego w sumie tylko Westa dostają lepszego gracza w osobie AK...to dobry deal dla obu stron (dla nich kadrowo, dla nas częściowo kadrowo i przede wszystkim finansowo) i nie obraziłbym się gdyby nie okazał się tylko plotką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzieliście to? http://www.boston.com/sports/basketball ... up/?page=2

 

Kirilenko+25pick za Ratliffa (z jego wygasającym za rok kontraktem)+West+Green+5pick

 

bym się zastanowił jeśliby to rzeczywiście było na rzeczy...w sezonie 2008-09 schodzi nam już 15 baniek z kontraktu AK i nie dość że mamy kasę na przedłużenie Derona to jeszcze kogoś dobrego z FA mogłoby się dać wyciągnąć....chyba bym na to poszedł, bo przecież szczególnie West ale i Green też to fajne grajki, że już o 5 numerze tegorocznego draftu nie wspomnę....cholera, chyba bym wziął ten deal

Chyba? :shock: Już pomijając fakt że to rzeczywiście niemożliwe żeby Danny Ainge kompletnie zwariował i chciał zrobić takie trade to..powinieneś brać to w ciemno! :) West to byłby backup dla Williamsa ( Fish wiele lat już nie pogra ), solidny strzelec ( tego Jazz barkuje ) i może też grać jako SG.

Green to wielki talent, ale już teraz dla Jazz byłby idealnym wzmocenieniem największej dziury - SG/SF. Gość potrafi trafiac i to seriami, ludzie kojarza go głównie z konkursu wsadów, ale Gerald ma świetny jump shot, nie wspominając już o atletycznych możliwościach, bardzo na tej pozycji przydatnych :)

No i jeszcze 5 pick w świetnym drafcie..To wszystko za jednym zamachem pozbywając się ogromnego kontraktu AK47...marzenie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.