Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Froome tak wyskakiwał w TdF i Vuelcie. Niemniej bardzo ciekawy wyścig.

 

Tymczasem Majka bo treningu wysokogórskim jakby trochę spuchnięty, ITT poszedł nie najgorzej (choć 2 min do TJvG to nie powód do chwały), ale mam wątpliwość czy da radę odskoczyć na królewskim etapie Californii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o tym jutrzejszym? Królewski był w poniedziałek, gdzie moim zdaniem Majka wypadł dobrze, jak na nogi po treningach.

 

Jedyne co mnie zastanawiało, to czy sam by poszedł po zwycięstwo, gdyby Bernal nie ruszył mocno (lub gdyby go nie było), czy dalej by czekał na ruch kogoś innego i dopiero wtedy ruszył dupę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o jutrzejszym, bo choć nie ma tam HC to od startu praktycznie non stop jadą pod górę z kilkoma stromymi podjazdami na wys. 2600 ze 100m :) Jestem ciekawy jak TJ wytrzyma to no i czy Bernal jest tak dobry jak wygląda w tym roku. Poza tym obaj będą się pilnować bo 1,5 min to dużo do nadrobienia i mogą Rafała puścić na kontrolowana odległość.

 

Ps. Majka to miał chyba źle siodełko ustawione i zjeżdżał na nim w dół, podobnie Yates.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie takie jednostajne wspinanie powinno być na rękę Majce, no ale to teoria, zobaczymy jak wyjdzie w praniu. Są szarpnięcia, ale ogólnie prawie cały czas do góry w pierwszej połowie etapu i może lekko przerzedzą stawkę. Mogliby mocno pójść od startu, jak ostatnio w Giro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że wczoraj leżał w krasie i przede wszystkim przez to był słabszy niż na drugim etapie. Bernal był poza zasięgiem, niesamowity jest ten mlodzieniaszek. Na tą chwilę wygląda jakby miał byc najlepszym kolarzem następnej dekady.

 

Dziś uczta na Zoncolanie, już nie mogę się doczekać. W sumie pierwszy naprawdę trudny górski etap i obstawialbym że czołówka będzie trochę inaczej wyglądać niż do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że wczoraj leżał w krasie i przede wszystkim przez to był słabszy niż na drugim etapie. Bernal był poza zasięgiem, niesamowity jest ten mlodzieniaszek. Na tą chwilę wygląda jakby miał byc najlepszym kolarzem następnej dekady.

 

Dziś uczta na Zoncolanie, już nie mogę się doczekać. W sumie pierwszy naprawdę trudny górski etap i obstawialbym że czołówka będzie trochę inaczej wyglądać niż do tej pory.

O której godzinie mniej więcej zaczną wspinaczkę na Zoncolan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O której godzinie mniej więcej zaczną wspinaczkę na Zoncolan?

http://06.live-radsport.ch/details_216214/Giro_d%E2%80%99Italia__Etappe_14.html

 

Czyli najlepiej najpóżniej o 16:30 zacząć oglądać.

 

Ja tam zaczynam razem z początkiem transmisji na początku zaczytując się w historie Giro https://www.legimi.pl/ebook-giro-d-italia-historia-najpiekniejszego-kolarskiego-wyscigu-swiata-colin-o-brien,b180969.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernal niesamowicie wczoraj pojechał, nikt nie mógł mu skoczyć. Jestem ciekawy, czy w razie zawieszenia Froome'a przed TdF, dostanie rolę co-lidera z Thomasem. 

 

Majka poprawny. Trochę irytuje mnie to, że nawet jak próbował, to bez przerwy się oglądał za towarzystwem. 

 

A i jeszcze ten lejek, który komentował z Proboszem. Irytuje mnie za każdym razem, odbiera przyjemność z oglądania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernal jest w top formie to widać już od miesiaca, może jeszcze dociągnąć do TdS lub Criterium ale bez szans na utrzymanie takiej dyspozycji przez kolejne 2 m-ce, bo pierwszy mini szczyt robił na luty/marzec.

Takze rola pomagiera w górach i może ITT.

 

Rafał rok temu miał pecha, ale i tak miałem wrażenie że nie trafil (za szybko miał) ze szczytem formy na TdF. W tym widać że szczyt ma być na 2-3 tydzień TdF i ewentualnie drugi na Vuelte, która moim zdaniem powinna być dla niego priorytetem dzięki dużej ilości długich i mocno (ale nie za bardzo) stromych podjazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap super, ale...

 

Bomba

 

Super się oglądało, do samego końca trzymałem kciuki za Froome'a, bo ten etap mu się po prostu należał po takim odjeździe.

temu koksiarzowi kibicować nie będę. Jak będą tak robić, że tacy zawodnicy będą traktowani ulgowo to NIGDY się nic w kolarstwie nie zmieni. Po prostu będzie się opłacało koksować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temu koksiarzowi kibicować nie będę. Jak będą tak robić, że tacy zawodnicy będą traktowani ulgowo to NIGDY się nic w kolarstwie nie zmieni. Po prostu będzie się opłacało koksować.

page57_froome.jpg

 

"ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem – wygrał lepszy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.