Skocz do zawartości

Trades, signs, rumors - offseason 2007


Grizzli

Rekomendowane odpowiedzi

naprawde chlopaki nie macie co plakac.

faktbardzo dobrze.ycznie trzeba bedzie jakos polaczyc bena i zo. ben na 1 rzut oka jest za masywny by grac to co kiedys dennis rodman w bulls. na pf sie nie nadaje ale trzeba bedzie tego sprobowac.

 

gooden byl naprawe fajnym grajkiem. ale teraz cavs maja duzo szerszy sklad. marshall to juz melodia przeszlosci. joe smith da im duzo wiecej. wroci varejao i frontcourt wyglada naprawde fajnie.

 

pg zajma sie west i gibson. brakowalo wam takiego shootera jak szczerbiak. wally to moze nie jest ray allen ale w sam raz do rozciagania obrony przy jamesie.

 

plus draft. od seattle? czyli top5 chyba ze jest chroniony? jedyny minus tego wszystkiego to wzmocnienie bulls.

 

zreszta zobaczymy jak to wyjdzie w praniu ale nie wyglada to wszystko zle. wrecz dobrze zaczyna z kazda chwila.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier**le liczyłem ze Ben dogra ten sezon w Bulls i potem pojawi sie jakiś normalny HC z głową i doswiadczeniem, a za to mam pier**lonego Hughesa, kolesia, którego po prostu nienawidze. SZOK i do tego Smith i Duhon. Co się kurde w tym Chicago wyrabia!!!!!!!!!!!!!

 

EDIT

na szczęście duhon podobno zostaje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie:

 

The Definitive Details Of The Wallace Trade?

 

ESPN - Marc Stein reports that the three-way trade was submitted to the NBA before the 3:00 PM EST deadline and it is currently being reviewed.

 

Cleveland will receive Ben Wallace, Joe Smith, Wally Szczerbiak, Delonte West and a future second round pick from Chicago.

 

The Bulls will receive Larry Hughes and Drew Gooden, as well as Cedric Simmons and Shannon Brown.

 

Seattle will receive Donyell Marshall, Ira Newble and Adrian Griffin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsensowne posunięcie moim zdaniem Bryana Colangelo. Wymienił Juana Dixona za Primoza Brezeca z Pistons. Jest to dla mnie bardzo zaskakujące, gdyż Brezec nie jest super centrem i notuje średnie rzędu 1.7pkt. i 1.7zb. :? Już Rasho lepiej wypada, więc po co kolejny europejski center u nas ? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak- Hughes bedzie pewnie startował, choc początkowo raczej niewiele sie zmieni, bo bedzie musiał poznac system. Gordon to co by nie mówic spoko gość i choć chetnie bym go widział w innym klubie to tym ze gra jako bench pokazuje ze jest pogodzony ze swoja rolą. Jaki jest taki jest, ale ma leb tam gdzie trzeba. A na C chyba czas na graya lub ew Noah, choć nie zdziwię sie jak zobacze na C Goodena obok Noca na PF...

 

 

Wróbel po to, że musiał wytradowac Dixona, który sie najzwyczajniej marnował i z tego co wiem mizł obiecane odejście przed trade dedline. A po co Rapsom kolejny C? Nie wiem, nie obchodzi mnie to, ale z doswiadczenia wiem ze liepiej miec wiecej duzych niz mniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy Greena w Houston. Ciekawi mnie kim jest Kirk Snyder, bo przyznam, że nie słyszałem o tym graczu. Ktoś może bliżej przybliżyć jego sylwetkę ??

A to koleś wzięty przez Jazz w 2003 bodajże z 14 w drafcie, na fali wiary mojej ekipy w powrót drugiego Russella czyli combo SG/SF :wink: Chłopak niczym się nie wyróżnia, potrafi przejść obok meczu a potrafi walnąć ze 20 pkt. Jest szybki, silny, ma niezły kozioł, ale taki trochę "jumperek-shooterek" bez porządnego IQ. Dlatego szybko wyleciał z Jazz po konflikcie ze Sloanem - tak jak Stevenson. O, to bardzo podobny typ gracza, choć mniej skuteczny - pełno takich w Lidze, nie schodzących poniżej pewnego progu solidności, przeciętniaków

 

A co do wymianki na linii SS-Bulls-Cavs, to szczerze mówiąc, aż mnie zatkało :shock: Nie wiem po co Cavs Szczerbaty z mega kontraktem + BB z jeszcze większym, skoro i Larry i Drew dostawali mniej, a wsparcia Bronkowi dawali więcej :roll: I zgadzam się z Lucasso - od miotanych wafli zza "siódemki" to w Cavs był specem Marshall, a Ferry sobie jeszcze "Wally ExWondera" dorzucił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wiadome, że Dixon miał odejść.... ale można było więcej wyszukać. Dołączyć Grahama i można mieć Joe Smitha z Bulls czy Mickaela Pietrusa z Golden State. Uważam, że wysokich mamy dość, można było to inaczej rozwiązać moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha tytułem wtracenia- Larry czyli kolejny gracz, który bedzie blokował rozwój Thabo. Ja zapi**dole Paxona chyba.

 

 

Dajcie mi wódki bo ja tego na trzeźwo nie zniese.... :P

 

Dla dobicia Ciebie (jeśli pamięć nie myli) Hughes ma w kontrakcie zapisane coś w stylu premii za dużo zwycięstw drużyny w sezonie. Ale to chyba nie grozi Bulls w tym roku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej 11 playerowego tradeu, cavs, chi, sonics. Wtdaje mi sie, ze Cavs zdecydownaie lepiej wygladaja ofensywnie niz przed tem. Gorzej jesli chodzi o defensywe... Szczerbiak ma prawie cala rodzine w Ohio, w koncu studiowal w Miami (OH) wiec napewno bedzie szczesliwy. COz Cavs maja 2 lata na uszczesliwienie Lebrona albo go traca. Wiec zaczeli. Wydaje mi sie, ze Cavs zrobili wymiane dla samej wymiany a nie zeby byc o szcebel lepsi. Jak psialem mysla przyszlosciowo nie chca stracic Lebrona. Ilgauskas i Wallace razem pod koszem??? hmm dziwnie to troche wyglda na papierze, zobaczymy jak w rzeczywistosci.

 

Mysle. ze mimo wszytko Bulls moga w tym sezonie do playoffs awansowac. Tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać Maxec (bo chyba nigdzie nie odchodzi i nikogo tu nie drażnić ;)), że Snyder lubi robić boruty na boisku i poza nim. Aa właśnie mi się przypomniało, przecież to on miał ze Stackhousem jakieś zaczepki w trakcie meczów. I to pewnie nie tylko z nim. Odszedł za swój porywczy charakterek.

No i muszę się Ciebie zapytać, jakie ty jego mecze 20 pkt pamiętasz? Bo ja nic z tych rzeczy. Był po prostu zawodnikiem od brudnej D.

 

w koncu studiowal w Miami (OH)

A to jest jeszcze inne Miami z wyższą uczelnią niż te na Florydzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro i Larry i Drew dostawali mniej, a wsparcia Bronkowi dawali więcej

Bez przesady. Ben jest tytanem defensywnym, co prawda sezon mu nie idzie, ale nic nie stoi na przeszkodzie by to zmienić. Hughes to tragedia i należy się cieszyć, że ktoś w ogóle zechciał go wziąć (biedni Bulls). Szczerbiak to świetny strzelec, myślę, że obdarzony odpowiednią ilością minut przypomni czasy w Minny. To jeden z najbardziej chyba niedocenianych obecnie graczy w lidze.

 

Poza tym nie mówmy o tym kto dawał Bronkowi więcej - nie ma materiału porównawczego (Bronek nie grał przecie z BB i WS :D ). Jeżeli jednak przymierzamy "na sucho" to wg mnie wsparcie Bronek w nowej obsadzie będzie miał lepsze, dużo lepsze. Świetny trade, bez dwóch zdań i wreszcie gratki dla Ferry'ego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie. Najwiekszy steal to Lakers. Tu sie moze wiele wydarzyc, nie moge sie doczekac na palyoffowe batalie i jakies zaskoczenie (Lakers odpadaja w pierwszej rundzie, heh) Najwieksza porazka to Denver, ktorzy mysleli, ze ukradna Westa z Sonics a tu nic nie ma Artesta, ktory tak sie staral i gral ostatnie dwa mecze jak dziki osiol, zeby pokazac jaki to on wartosciowy, nie ma Westa, ktry bylby jakims wzmocnieniem na pozycji rozgrywajacego co Nuggets potrzebuja. A tak znowu Denver odpadaja prawdopodobnie w poerwszej rundzie.

 

Kolejna porazka to Knicks. Mowili, ze przygotowuja wielki ruch transferowy, ze rozmawiaja i nic. Ten zespol jest na tak glebokim dnie, ze trudno tam w ogole z jakas nadzieja a co wazniejsze klarownoscia patrzec. Wszytko zamglone zero przejrzystosci. Ten team jest do dupy na chwile obecna. Zepsuty, zawalony kontraktami, przeplaconymi zawodnikami i najlepszym rozgrywajacym w lidze NBA. Ta druzyna to jedna wielka kpina pod przewodnictwem Thomasa, ktory upokorzenia znosi a licznik nie przestaje isc w gore. Upokorzenie za miliony. Dlaczego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i muszę się Ciebie zapytać, jakie ty jego mecze 20 pkt pamiętasz? Bo ja nic z tych rzeczy. Był po prostu zawodnikiem od brudnej D

Ej, ej nie przesadzaj... Jeżeli chodzi Ci o sezon w Jazz to miewał mecze po 15 pkt, ale juz w NOH vs. Wolves zaliczył ich 28, bodajże...

 

tu masz jego występy w Jazz

http://www.hoopsstats.com/basketball/fa ... /430/pts-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłuzej tej wymianie sie przyglądac, tym lepiej to dla Cavz wygląda...

 

Bulls natomiast totalna porażka... Ani nie zrobili miejsca młodym, ani nie pozyskali kogos naprawde dobrego, oddali doswiadczonego Joe Smitha, oddali Bena, ktory spokojnie moglby byc jeszcze dobrze wykorzystany, albo lepiej sprzedany, cale szczescie ze jeszcze Duhona nie posłali...

 

Cavs beda mieli obok pistons najlepszy frontcourt na wschodzie - Varejao, Big Z & Ben i Smith, swietni strzelcy z obwodu - West, Wally, Gibson, a to wszystko okraszone LeBronem :D

 

Jmy - nie zgodze sie z Toba, ze Nuggets są przegranymi... tzn w perspektywie np. Gasola owszem, ale Suns i Mavs zrobili bardzo krótkowzroczne trady - takie na juz, Spurs oddali najlepszego obok Manu zmiennika i podstawowego C za Kurta... My moglismy zmocnic sie na dzis albo Artestem, albo wpakować się w Randolpha - za Artest musieliby poswięcic Kleize, co zupełnie sie nie opłacało, bo Ron po sezonie pewnie i tak odejdzie... co Artest by dał ? misia ? wątpie.. w najlepszym wypadku WCF, chociaz wielce prawdopodobne, ze i tak skonczyloby sie na 1 rundzie PO...

 

Poczekajmy spokojnie... miejmy nadzieje, ze Nene wyzdrowieje do przyszlego sezonu, w lecie poszukamy zapewne jakiego PG, moze cos pokombinujemy ze Smithem, jesli skonczy sie na 1 rundzie, to mozliwe, ze poleci Karl... AI i Camby maja juz swoje lata, ale jakiegos nagłego olbrzymiego spadku formy raczej nie zaliczą, za to Melo i Kleiza mogą byc tylko lepsi, podobnie Smith... no i skład głębszy o Nene, co mimo, ze nie grał on jakos rewelacyjnie na poziomie 20/10 i tak ma duze znaczenie, bo jednak defensywe troche basorbował, a i w obronie potrafil nieraz błynsąć... Nene, Martin i Camby pod deskami to juz sporty zadatek - na Mavs powinno styknąc, w Spurs w PO 2009 raczej juz nie wierze, Rox pewnie sie rozsypią, Suns juz teraz maja srednia wieku 40lat... jedynie Jazz i Hornets mogą cos w przyszlosci namieszać...

 

... no i nigdzie nie jest powiedziane, ze juz w tym sezonie stoimy na straconej pozycji.. zgrany skład, z dowartosciowanym Kleiza powinien w tym roku powalczyc... tylbardziej, ze poza zasięgiem na moment dzisiejszy wydaja sie byc tylko Lakers... szkoda cholernie tego Westa, chyba do ostatniej chwili mieli nadzieje, ze sie uda, ale Sonics zachciało się spuscic przy okazji i Szczerbiaka, wiec wybrali offertę Cavs i Bulls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benek przy LBJu odżyje

będzie mógł zagrać z kimś takim jak Bron

Chyba mylicie Wallace'a z jakims mega wymiataczem :) Co on ma odzywac, jak James ma mu pomoc? On moze kreowac takich gosci jak Gibson czy Ilgauskas ale jak ma pomoc odbudowac sie Big Benowi? Zreszta tu nie ma w czym pomagac. Wallace to pieprzony leń ktory dostal kase i osiadl na laurach.

 

trzeba liczyć, że Big Ben odżyje jak mu przestaną zabraniać noszenia opasek

A to juz inna sprawa.

 

Joe to naprawde solidny PF - na 25-30min w meczu spokojnie wystarczy..

No on zaskakkuje chyba wielu ludzi w tym sezonie. Bylem pod wielkim wrazeniem ogladajac kilkukrotnie jego wystepy. DD na bdb procencie i imponujaca pewnosc w grze. IMO lepszy od glupiego Varehehe ;-) O ile bedzie mu sie chcialo dalej grac ;-)

 

Coraz bardziej mi się ta wymiana podoba mimo wszystko.

Ten trade jak malo ktory wywoluje mnostwo mieszanych uczuc. Jest w nim dla Cavs i dla Bulls tyle dobrych stron co zlych. Paxson i Ferry to idioci bo:

 

- Big Ben jest stary i stetryczaly. Poza tym ma niby grac jako PF? A nawet jak juz, to przeciez nie tego bylo trzeba Cavs.

- po co komu Larry Hughes w Chicago? Kolejny gosc ktory "uwielbia" grac chimerycznie i irytująco, jest solidnie przeplacony na najblizszych kilka lat a do tego blokuje miejsce Thabo i Benowi

 

Ale z drugiej strony:

 

- po co był Big Ben w Chicago? W przyszlym roku jego wartosc znowu by spadla co by sprawilo ze Bulls maja zapchane salary i roster coraz mniej uzytecnzym staruszkiem wprowadzajacym niezly zamet w locker roomie

- po co byl Hughes w Cleveland? ;-) Z takim backupem LeBron i tak by daleko nie zajechal.

 

Generalnie trudno powiedziec kto lepiej (tzn. kto gorzej) na tym wychodzi. Hughes jest "srednio" potrzebny Bulls, Wallace Cavaliers. Tak czy inaczej Paxson stacza sie po rowni pochylej... Strzelil slepakami swoimi ostatnimi posunieciami. Najpierw Chandler ZA DARMO do hornets (kur*a!! teraz w koncu widac ze za darmo!! :? ), dwa srednio udane wybory w drafcie (nie mowimy o talencie zawodnikow tylko wymiernym efekcie ich pobytu w bulls), teraz trade ktory tylko komplikuje sytuacje w kwestii finansowej jak i organizacyjnej. Wolalbym duzo bardziej za Bena spadajace kontrakty i jeszcze raz probowac cos wyciagac na rynku FA...

 

Jest też inny atut. Wally i jego 13 baniek spada w następnym sezonie, podobnie jak ponad 7 Snowa. Czyli mamy świetne perspektywy na przyszły sezon jeśli chodzi o wyciągnięcie jakiejś niezadowolonej gwiazdy za bezcen.

Po pierwsze - myslisz ze trafi Ci sie drugi Wallace (mowie o tym mephisowskim ;-) ). Po tradzie Gasola wszyscy GM beda sie dwa razy zastanawiac zanim naraza sie na smiech i wyszydzenie. Lakers trafili z Gasolem po prostu na jakis cud. Podejrzewam ze juz raczej drugie takie cos szybko sie nie nadarzy. Czaas na powrot do normalnosci. Teraz jelsi za gwiazde beda szly spadajace kontrakty to na pewno z jkaims lepszym prospectem niz Javaris Crittenton. Poza tym - gdzie masz obecnie połączenie chęci przebudowy z gwiazdą formatu Pau Gasol? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.