Skocz do zawartości

Golden State Warriors 2015/2016 - back to back ?


Tasma

Rekomendowane odpowiedzi

CP3, John Wall, Rondo, Conley, Beverley, Rubio, Dragic, MCW, Lowry, Payton

starczy czy wymieniac dalej a Curry to lepszy defensor niz CP3 i Rubio razem?

 

 

Conley: http://www.basketball-reference.com/play-index/pcm_finder.cgi?request=1&sum=0&p1=curryst01&y1=2016&p2=conlemi01&y2=2016&p3=&p4=&p5=&p6=

Payton: http://www.basketball-reference.com/play-index/pcm_finder.cgi?request=1&sum=0&p1=curryst01&y1=2016&y2=2016&p2=paytoel01&p3=&p4=&p5=&p6=

 

Nie mam pytań - w każdej statystyce defensywnej Steph wypada lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystycznie Marjanovic jest top10 ligi w PER. 

No to jeżeli opieramy się w porównywaniu zawodników na widzimisię, to nie mam z czym polemizować :smile: Ja nie twierdzę, że Steph jest elite, ale uważam, że filmik Kołcza Nika dobrze pokazuje, że Steph defensorem jest na top10 PG obecnie, co dodatkowo potwierdzają statystyki.

 

EDIT: Dodatkowo prostuję - Marjanovic nie jest w top10 ligi w PER, bo nie spełnia warunków statistical minimums (pace na 1500 MP).

Edytowane przez KIJEK_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NBA.com jakies jaj sobie robi, w skrocie maczemu GSW z Wizards, ktory trwa 4,5minuty pokazuja same pudła Washyngtonu, przeciez zagrali normalny całkiem udany mecz. Ewidentnie ktoś sobie robi niesmaczny żart, dla mnie żenada, nawet pokazali jak Gortat nie trafia osobistego w bodajze 2 kwarcie o tak poprostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NBA.com jakies jaj sobie robi, w skrocie maczemu GSW z Wizards, ktory trwa 4,5minuty pokazuja same pudła Washyngtonu, przeciez zagrali normalny całkiem udany mecz. Ewidentnie ktoś sobie robi niesmaczny żart, dla mnie żenada, nawet pokazali jak Gortat nie trafia osobistego w bodajze 2 kwarcie o tak poprostu.

Silver się zorientował, że bez jego pomocy zwolnienie Witlessa może się odwlekać i odwlekać, to postanowił go skompromitować ;) A co, nalezy mu się. Chłopakom z drugiej strony też się należy ale za bunt na pokładzie, dyskredytowanie kołcza publicznie, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd oburzenie. Coach Nick powiedział, że Stefan jest w top10 PG (chyba było nawet powiedziane że chodzi o rozgrywających pierwszych piątek). IMO tak jest. A utyskiwanie, że nie broni najlepszych strzelców drużyny przeciwnej jest śmieszne. Koszykówka jest sportem zespołowym. Nadrzędnym celem jest zwycięstwo zespołu. Jeśli z punktu widzenia zespołu bardziej korzystne jest, żeby Klay będący (moim zdaniem) top 3 obrońców na pozycji SG krył tego rzeczonego najlepszego gracza przeciwnika to go będzie krył. Nie zmienia to w żaden sposób postrzegania umiejętności obronnych Stefana.

Mnie w tym filmie zaskoczyła informacja dotycząca siły fizycznej Stefka. Chodziło chyba o wyciskanie na klatę. Curry jest drugi w zespole za Ezelim. Kiedyś czytałem, że poradzono mu wzmocnienie fizyczne jako przeciwdziałanie kontuzjom. Widzę, że ostro wziął to sobie do serca.

 

Co do zwolnienia Witmanna to należy mu się. Niech oni dograją ten sezon do końca. Wiadomo, że PO już nie będzie (szanse są chyba tylko matematyczne). Niech sobie wszyscy siądą i przemyślą pewne rzeczy. Wall krzyczący w wywiadach, że jest top3 PG tyle że bez rzutu z dystansu, Gortat wieszający psy na swoim trenerze i wreszcie sam Witmann, który gra tak głupią koszykówkę, że zęby bolą jak się to ogląda. Byleby by nie wywalili Witmanna i nie zatrudnili Brooksa, jak to ktoś sugerował, żeby kusić KD. Chciałbym ich zobaczyć pod innym trenerem, żeby zobaczyć czy to materiał na budowanie zespołu czy lepiej iść w tankowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Steph defensorem jest na top10 PG obecnie, co dodatkowo potwierdzają statystyki.

 

 

A utyskiwanie, że nie broni najlepszych strzelców drużyny przeciwnej jest śmieszne. Koszykówka jest sportem zespołowym. Nadrzędnym celem jest zwycięstwo zespołu

Czyli Steph jest elitarnym defensorem, bo ma dobre statystyki ktore nabija ktorac Andre Robersona ? przeciez w takim ukladzie to nawet ja bylbym wysoko

Serio on jest lepszym defem od Conleya? chyba sobie zarty robicie

moze od razu dajmy mu First team all-def ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Steph jest elitarnym defensorem, bo ma dobre statystyki ktore nabija ktorac Andre Robersona ? przeciez w takim ukladzie to nawet ja bylbym wysoko

Serio on jest lepszym defem od Conleya? chyba sobie zarty robicie

moze od razu dajmy mu First team all-def ?

 

Ale to Ty używasz słowa elitarny. Jeśli w filmie padły słowa top10 S5 PG to znaczy, że na tej pozycji jest około 10-tego miejsca. Nie wiem czy kojarzysz, ale pozycji mamy 5, dodając rezerwowych (nie trudno udowodnić, że taki Iggy jest lepszym obrońcą od Stefka) mamy okolicę 60-70 miejsca w lidze. Więc jeszcze raz zapytuje kto poza Tobą mówi o elicie i all defensive team? Autor filmu udowadnia jedynie, że Curry nie jest beznadziejnym obrońcą, za jakiego się często uważa, a kimś trochę ponad średnią ligową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to Ty używasz słowa elitarny. Jeśli w filmie padły słowa top10 S5 PG to znaczy, że na tej pozycji jest około 10-tego miejsca. Nie wiem czy kojarzysz, ale pozycji mamy 5, dodając rezerwowych (nie trudno udowodnić, że taki Iggy jest lepszym obrońcą od Stefka) mamy okolicę 60-70 miejsca w lidze. Więc jeszcze raz zapytuje kto poza Tobą mówi o elicie i all defensive team? Autor filmu udowadnia jedynie, że Curry nie jest beznadziejnym obrońcą, za jakiego się często uważa, a kimś trochę ponad średnią ligową.

Coś słabo u Curry'ego z wiarą w siebie, skoro inni mówią o nim, że jest niezły, a on sam uważa siebie za beznadziejnego :playful:

Edytowane przez Pozioma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warriors ogólnie wyglądają na zmęczonych, ale myślę, że bardziej psychicznie. Chcąc nie chcąc stali się zakładnikami bicia rekordu Bulls. Spurs, Thunder i Cavs regenerują siły przed PO, a Warriors dalej muszą cisnąć w najmocniejszym składzie. No, ale trudno im się dziwić, zrobienie 74-8, bo tak się na ten moment zapowiada, chyba jest tego warte. Gdyby ten rekord odpuścili i odpoczywali tak jak reszta, to nawet po zdobyciu tytułu w czerwcu pozostałby mały niedosyt. Fajnie, że grają o pełną pulę w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.