Skocz do zawartości

Zbieranie drewna na ognisko dobiega końca


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam nadzieję, ze jednak to MVP się nie sprawdzi

Tzn. kto wg Ciebie powinien dostac MVP? :>

Oj kore, kore... podałem już swoje typy w tym temacie, poszukaj mojego posta nieco wcześniej. Czyżbyś nieuważnie czytał forum? :twisted:

 

Ps. Dobrze wiesz, kto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zdziwiłem :wink:, Camby najlepszym defensorem, mi tam specjalnie ten wybór nie przeszkadza i nie zgadzam się z Kilym, że Camby to tylko cyferki, wygrał klasyfikacje blokujacych itd. ale ten gośc naprawdę umie bronic, z reszta o tym wypowiedziałem sie już w poprzednim poście, co do Duncana to jakoś jego obrona specjalnego wrażenia na mnie nie robi, dobrze się w niej spisuje, ale DPOTY to chyba jednak za dużo dla niego, o Bowenie nawet nie warto pisac, bo takich graczy jak on, narażających celowo przeciwnika na kontuzje i to wielokrotnie nie trawię i oby nigdy tej nagrody nie otrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgadzam się z Kilym, że Camby to tylko cyferki, wygrał klasyfikacje blokujacych itd. ale ten gośc naprawdę umie bronic, z reszta o tym wypowiedziałem sie już w poprzednim poście

A wcześniej napisałeś:

On dobrze broni z pomocy, dobrze blokuje, często gorzej jest w obronie 1 na 1

To jak to w końcu jest? Bloki z pomocy to nic innego jak cyferki. Pomijając to, że Camby rewelacyjnie robi pożytek z długich łap, by nabić różnego rodzaju statsy (zbiórki, przechwyty i przede wszystkim bloki), to jest on co najwyżej przeciętnym obrońcą. Dlatego też gdy przychodzi kryć jakiegoś groźnego wysokiego, tak jak w trwającej teraz serii Nuggets-Spurs Duncana, to kryje go Nene. Jeśli tak ma wyglądać DPOTY, to może czas na Wade'a? No dajcie spokój.

 

Co do Duncana, to on potrafi świetnie bronić 1 on 1, dobrze blokuje z pomocy, na nim opiera się najlepsza defensywa w NBA. On ma wszystko co trzeba i biorąc pod uwagę brak jakichś naprawdę niekwestionowanych faworytów do zdobycia tej nagrody, ja przyznałbym ją Timowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 100% zgadzam się z Kilym (kiedyś trzeba, nie? :) ). Co to za DPOTY, który chowa się w obronie za kolegą z drużyny? To Nene pilnuje najgorźniejszego Spura Duncana, więc może on? Cambiego cenię za bloki, zbiórki itd, ale dla mnie przede wszystkim liczy się możliwość stopowania. DPOTY powinni dostawać ludzie którzy kryją najgorźniejszych przeciwników w obrębie swojej i bliskich pozycji. Wyłączenie przeciwnika to definicja dobrej obrony dla mnie, a przechwyty czy bloki może nabić ktoś kto nie broni rewelacyjnie dlatego nie opieram się tylko na statsach. Duncan za to dobrze broni 1 na 1, dobrze i z pomocy i drużynowo i indywidualnie. Do tego w tym roku podskoczyły mu cyferki bloków. Jeśli ode mnie by to zależało to dałbym tą nagrodę Duncanowi.

 

Czemu nie Bowenowi? Cenię jego obronę, ale mnie również rażą jego nieczyste zagrywki.

 

Z drugiej strony rozumiem głosujących - trzeba wykorzystać sezon gdzie Camby jest jako tako zdrowy bo taka szansa może się już nie powtórzyć ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://broadband.nba.com/cc/playa.php?c ... basite=nba

 

A brednie piszecie. Roznica polega na tym, ze Spurs bronia tak dobrze jako druzyna. Owszem , opiera sie to na Duncanie, ale rowniez Bowenie, itd a koniec koncow graja obrone druzynowa. A w Nuggest to juz calkiem inna historia. Nie ogladalem tyle Spurs w rs, zeby jednoznacznie stwierdzic jak to dobrze broni Duncan z perspektywy (20+ meczy) i zaden z was nie ogladal ale widzialem duzo Nuggets i nie mam zadnych watpliwosci, ze na te nagrode zasluzyl dokladnie taka iloscia glosow jaka ja wygral. A roznica jest ponad 50% Trzeba pamietac, ze nagroda jest przyznawana za indywidualne umiejetnosci a nie zespolowe. To nie DTOTY. Tutaj nie musisz czynic swoich partnerow lepszymi. Daltego na DPOTY zdecydowanie wiekszy wplyw maja "cyferki" jak piszecie niz przy wyborze MVP.

 

PS. Nie mialem na mysli Ciebie ignazz, Ty sie jeszcze nie wypowiadales...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica polega na tym, ze Spurs bronia tak dobrze jako druzyna. Owszem , opiera sie to na Duncanie, ale rowniez Bowenie, itd

Tym stwierdzeniem określiłeś całą swoją wiedzę, w właściwie jej brak na temat systemu defensywnego Spurs. Poza tym, z reguły dobry wysoki obrońca znaczy więcej od dobrego niskiego obrońcy. Jako, że Bowen w tym sezonie nie radził sobie już tak dobrze z zatrzymywaniem czy ograniczaniem poczynań najgroźniejszych zawodników, to dość oczywistym jest, że Duncan jest dla obrony swojego zespołu najważniejszy. Dodajmy jeszcze, że umiejętność dobrego funkcjonowania w dobrym systemie defensywnym to również jest tylko atut przy takim wyborze.

 

Bez Tima ta zespołowa defensywa byłaby duużo słabsza, gdyby niscy mieli za sobą takich wysokich jak w najlepszym wypadku Elson i Oberto. Każdy inny zawodnik w tej defensywie jest do zastąpienia i to też należy wziąć pod uwagę przy ocenie wartości defensywnej.

 

Nie ogladalem tyle Spurs w rs, zeby jednoznacznie stwierdzic jak to dobrze broni Duncan z perspektywy (20+ meczy) i zaden z was nie ogladal ale widzialem duzo Nuggets i nie mam zadnych watpliwosci, ze na te nagrode zasluzyl dokladnie taka iloscia glosow jaka ja wygral. A roznica jest ponad 50%

Nie możesz stwierdzić jak dobrze broni Duncan, ale możesz stwierdzić, że Camby zasłużył, by go tak wyraźnie wyprzedzić w głosowaniu. Gratuluję zatem wielkich zdolności.

 

Trzeba pamietac, ze nagroda jest przyznawana za indywidualne umiejetnosci a nie zespolowe. To nie DTOTY. Tutaj nie musisz czynic swoich partnerow lepszymi. Daltego na DPOTY zdecydowanie wiekszy wplyw maja "cyferki" jak piszecie niz przy wyborze MVP.

Czyli umiejętności defensywne pokazują nam liczba bloków i przechwytów. Jeśli tak, to rzeczywiście Camby jest DPOTY, nie mam wątpliwości. :D Cholera, nie wiedziałem, że LeBron najlepiej bronił w drugim sezonie gry. :P

 

Jeszcze na koniec dziękuję (PI3TR45 zapewne jest równie bardzo wdzięczny ;)) za wytłumaczenie, dlaczego najgroźniejszych rywali na pozycjach PF i C (tak jak Duncana w trwającej serii) w Denver kryje Nene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kily: Tym stwierdzeniem określiłeś całą swoją wiedzę, w właściwie jej brak na temat systemu defensywnego Spurs

Przepraszam.

 

Poza tym, z reguły dobry wysoki obrońca znaczy więcej od dobrego niskiego obrońcy. Jako, że Bowen w tym sezonie nie radził sobie już tak dobrze z zatrzymywaniem czy ograniczaniem poczynań najgroźniejszych zawodników, to dość oczywistym jest, że Duncan jest dla obrony swojego zespołu najważniejszy. Dodajmy jeszcze, że umiejętność dobrego funkcjonowania w dobrym systemie defensywnym to również jest tylko atut przy takim wyborze.

O czym ty do mnie rozmawiasz chlopcze. A co to sam Duncan i Bowen bronia? Przeciez rozamwaiamy o obronie druzynowej. Niech sobie Fundamental jest fundamentem obrony zespolwej, ale to nie znaczy, ze na wyroznienie zasluzyl bardziej niz Camby.

 

Bez Tima ta zespołowa defensywa byłaby duużo słabsza, gdyby niscy mieli za sobą takich wysokich jak w najlepszym wypadku Elson i Oberto. Każdy inny zawodnik w tej defensywie jest do zastąpienia i to też należy wziąć pod uwagę przy ocenie wartości defensywnej.

Lepiej sobie zadaj pytanie czym jest obrona Nuggets bez Cambyego.

 

Nie możesz stwierdzić jak dobrze broni Duncan, ale możesz stwierdzić, że Camby zasłużył, by go tak wyraźnie wyprzedzić w głosowaniu. Gratuluję zatem wielkich zdolności.

Tykpisz czy o droge pytasz? Chlopie jakbym sluchal najznakomitszego speca w tej dziedzinie. Tys tez bral udzial w tym glosowaniu, czy tylkomi sie tak wydaje? Ci ludzie, na bierzaco ogladaja te mecze wszytkie, potem omawiaja, i debatuja, wiec wynik sie nie wzial z kosmosu jak w twoim przypadku, ktory mniemam, ze wiedze opiera na 5 meczach Spurs, ktore widzail w tym seoznie (rs) Nie wiem natomaist na czym sie twoje zdolnosci analizy opieraja, prawdopodobnie na analizie statystyk, ktore zreszat i tak nic nie mowia (bo dla ciebie beda one zawsze suche, chyba zrozumiesz przenosnie)

 

Czyli umiejętności defensywne pokazują nam liczba bloków i przechwytów. Jeśli tak, to rzeczywiście Camby jest DPOTY, nie mam wątpliwości. Cholera, nie wiedziałem, że LeBron najlepiej bronił w drugim sezonie gry.

A gdziez tam znowu. Glupi ja. Hey chcetnie poslucham Ciebie, co ma wplyw na Twoje teorie. Smialo. A z LeBronami to sie wypchaj. Nawet tego nie podejmuje.

 

za wytłumaczenie, dlaczego najgroźniejszych rywali na pozycjach PF i C (tak jak Duncana w trwającej serii) w Denver kryje Nene.

Bo po piersze Camby lepiej kryje Duncana z pomocy, po drugie i najwazniejsze Nene i Tim, to identyczne warunki fizyczne, ten sam wzrost ta sama masa/muskulatura bo po trzecie jest to wlasnie taktyka Karla, Camby w tym czasie lpeiej jest wykorzystywany jesli chodzi o zbiorke po niecelnych rzutach Tima, przy podwojeniu (pomocy) latwiej jest mu pike przechwycic, a co najwazniejsze, lepiej podaje pike kiedy trzeba przejsc szybko do ataku. Miedzy innymi dlatego. Zielonego pojecia nie masz na ten temat, bo karmisz sie suchymi informacjami i prawdopdobnie gowno sluchasz na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie uważałem Camby'ego za specjalnie wyróżniającego się w obronie indywidudalnej, ale tego, ze jego obecność wiele znaczy w pomalowanym nie podlega dyskusji. Jak gośc blokuje ponad 3 rzuty na mecz to oznacza równocześnie, że wielu tych, których nie zablokuje i tak zmieni, do tego blisko 12 zbiórek. Nie mam specjalnych zastrzeżeń do tego wyboru, nie było specjalnie wyróżniających się defensorów w tym roku więc czemu nie dać nagrody kolesiowi, który jest najlepszym blokującym w lidze i jest chyba piąty pod względem zbiórek :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym ty do mnie rozmawiasz chlopcze. A co to sam Duncan i Bowen bronia? Przeciez rozamwaiamy o obronie druzynowej. Niech sobie Fundamental jest fundamentem obrony zespolwej, ale to nie znaczy, ze na wyroznienie zasluzyl bardziej niz Camby.

Daruj sobie swoje "ambitne" wnioski, i bardzo "związane z tematem" pytania, bo ręce opadają. Skoro już przyjąłeś, że Duncan jest fundamentem najlepszej obrony w NBA (a może ktoś inny, skoro nie Bowen? :D) to chyba o czymś świadczy. Innymi słowy Spurs mają tak świetną obronę głównie dzięki Duncanowi.

 

Lepiej sobie zadaj pytanie czym jest obrona Nuggets bez Cambyego.

I z nim przez prawie cały sezon zasadniczy była dnem. Teraz jest inaczej, bo wszyscy się starają, no i Nene bardzo dobrze broni Duncana. Camby jest bardzo ważny, ale nie jest ani tak dobrym, ani tak wszechstronnym graczem. Poza blokami (których Duncan też mało nie ma), Timmy broni dużo lepiej 1on1.

 

Tykpisz czy o droge pytasz? Chlopie jakbym sluchal najznakomitszego speca w tej dziedzinie. Tys tez bral udzial w tym glosowaniu, czy tylkomi sie tak wydaje? Ci ludzie, na bierzaco ogladaja te mecze wszytkie, potem omawiaja, i debatuja, wiec wynik sie nie wzial z kosmosu jak w twoim przypadku, ktory mniemam, ze wiedze opiera na 5 meczach Spurs, ktore widzail w tym seoznie (rs) Nie wiem natomaist na czym sie twoje zdolnosci analizy opieraja, prawdopodobnie na analizie statystyk, ktore zreszat i tak nic nie mowia (bo dla ciebie beda one zawsze suche, chyba zrozumiesz przenosnie)

Odnośnie pytania na początku cytatu już pisałem. Druga sprawa to już nie zasłaniaj się tymi super ekspertami. To są ludzie, którzy tutaj przyznawali głosy zawodnikom typu Yao Ming, w poprzednich latach głosowali na MVP dla PJ Browna, a ty mi mówisz, że skoro tak wybrali to na pewno Camby jest najlepszym obrońcą. Wybrali go, bo ponad 3 bloki na mecz, ponad przechwyt i prawie 11 zbiórek robi ogromne wrażenie. Nie dlatego, że jest najlepszym defensorem.

 

A gdziez tam znowu. Glupi ja. Hey chcetnie poslucham Ciebie, co ma wplyw na Twoje teorie. Smialo. A z LeBronami to sie wypchaj. Nawet tego nie podejmuje.

Widzę, że argumentu brak, a mimo to trudno pojąć, że obrona to nic innego jak utrudnianie przeciwnikowi trafiania i o ile obronę z pomocy w sporym stopniu oddają statystyki bloków, to już obrony indywidualnej, która jest ważniejsza, w ten sposób się zmierzyć nie da. Po prostu trzeba obserwować grę.

 

Bo po piersze Camby lepiej kryje Duncana z pomocy, po drugie i najwazniejsze Nene i Tim, to identyczne warunki fizyczne, ten sam wzrost ta sama masa/muskulatura bo po trzecie jest to wlasnie taktyka Karla, Camby w tym czasie lpeiej jest wykorzystywany jesli chodzi o zbiorke po niecelnych rzutach Tima, przy podwojeniu (pomocy) latwiej jest mu pike przechwycic, a co najwazniejsze, lepiej podaje pike kiedy trzeba przejsc szybko do ataku. Miedzy innymi dlatego. Zielonego pojecia nie masz na ten temat, bo karmisz sie suchymi informacjami i prawdopdobnie gowno sluchasz na ten temat.

Gdzie Camby tak dobrze gra na Duncanie z pomocy, bo jakoś nie widziałem? Po drugie wzrost Camby też ma ten sam. Po trzecie zastanów się, dlaczego np. BigBen nigdy nie zasłaniał się wyraźnie wyższym Sheedem i zawsze sam krył wszystkich groźnych wysokich, nawet jak byli od niego 20 cm wyżsi. Zresztą on krył nawet najgroźniejszych obwodowców, ale to już inna historia.

 

Na koniec - nie wmawiaj mi co widziałem. Nie wiesz tego lepiej ode mnie i może tak to powinno zostać. Mimo, że w USA nie mieszkam widziałem dużo więcej meczów niż ci się wydaje i naprawdę cię proszę, nie wychodź z założenia, że tylko ty oglądasz te mecze i przez to ty wiesz dobrze, bo tylko drażnisz w ten sposób innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się ciesze z wyróżnienia dla Cambymana, które zresztą jako jeden z nielicznych obstawiałem 8) Już nie chodzi o te wszystkie bloki, przechwyty czy zbiórki, Camby stanowi wielkie zagrożenie pod koszem i skutecznie zniechęca rywali od wjazdów tam.

 

Dziewie się zdziwieniu niektórych, bo od wielu lat w tej ludzie przyznający ta nagrodę bardziej jednak patrzą na statystyki. Tacy gracze jak Bowen czy w serii Spurs-Nuggets jak Nene albo nawet Duncan są świetnymi obrońcami którzy przylepieni do swojego gracza uniemożliwiają mu grę, ale to są własnie obrońcy 1na1 majacy na celu ograniczenie działań lidera drużyny przeciwnej i trudno do nich porównywać kogoś takiego jak Camby, bo to zupełnie inny rodzaj defensywy. Stąd na przykład też cenię Iversona, za przechwyty w których od lat jest w czołówce, za presję, za wymuszanie fauli i szarż, a wszyscy wiemy, że w obronie 1na1 jest nikim chociażby przez swoje warunki.

 

Komuś bardziej sie podoba styl obrony Bowena czy Nene, komuś bardziej Camby'ego, mi imponują oba te stylu i dlatego uważam, ze Camby dostał DPOY zasłużenie i jak najbardziej sie ciesze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest? Bloki z pomocy to nic innego jak cyferki. Pomijając to, że Camby rewelacyjnie robi pożytek z długich łap, by nabić różnego rodzaju statsy (zbiórki, przechwyty i przede wszystkim bloki), to jest on co najwyżej przeciętnym obrońcą. Dlatego też gdy przychodzi kryć jakiegoś groźnego wysokiego, tak jak w trwającej teraz serii Nuggets-Spurs Duncana, to kryje go Nene. Jeśli tak ma wyglądać DPOTY, to może czas na Wade'a? No dajcie spokój.

 

Co do Duncana, to on potrafi świetnie bronić 1 on 1, dobrze blokuje z pomocy, na nim opiera się najlepsza defensywa w NBA. On ma wszystko co trzeba i biorąc pod uwagę brak jakichś naprawdę niekwestionowanych faworytów do zdobycia tej nagrody, ja przyznałbym ją Timowi.

Nie rozumiem naprawdę Kily dlaczego tak podniecasz się tym Duncanem, według twojego opisu to on jest po prostu idealnym obrońcą, poza tym na nim nie opiera się najlepsza defensywa NBA, on jest jej częścią a nie jej fundamentem, dobrze wywiązuje się z powierzonych mu zadań obronnych i to wszystko, pierwsze słyszę, żeby Tim dobrze broni z pomocy, dobrze z pomocy to broni Camby, poza tym kiedy on jest w pomalowanym, to atakujący czują przed nim duży respekt i do tego statsy, które jednak też się liczą ma lepsze niż Duncan.

 

Co do serii Nuggets - Spurs, tak jak pisałem Camby nie jest jakiś niesamowity w obronie 1na1, ale to nie oznacza, też, że jest w niej strasznie słaby, pewnie w tym elemencie jest gorszy od Duncana, ale w pozostałych bije go na głowę. Nene kryje Duncana, dobrze, poza tym, że Camby jest dużo bardziej pożyteczny właśnie z pomocy, to Nene ma podobne warunki do Tima i dlatego to on go kryje, poza tym kiedy Tim mija Nene, to jest jeszcze duże prawdopodobieństwo, że wyskoczy Camby i powstrzyma go, Nene raczej by tego nie zrobił.

 

Jeśli chodzi o argument z najlepszą obroną ligi, to nie za bardzo do mnie przemawia, bo to, że Tim gra w dobrej obronnie ekipie, a Camby w przeciętnej nie przemawia wcale za graczem Spurs. Załóżmy, że obaj panowie zamienili się miejscami, uważasz, że obrona Spurs byłaby gorsza, a Nuggets lepsza :?:

Nie wydaje mi się. Według mnie zasłużona nagroda, poza tym nie jest przypadkiem, że Duncan w głosowaniu był dopiero trzeci i to z ogromną stratą, bo co byś nie mówił Kily, ludzie którzy głosują znają się na tej grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym ty do mnie rozmawiasz chlopcze. A co to sam Duncan i Bowen bronia? Przeciez rozamwaiamy o obronie druzynowej. Niech sobie Fundamental jest fundamentem obrony zespolwej, ale to nie znaczy, ze na wyroznienie zasluzyl bardziej niz Camby.

Widzę, że kulturalnie dyskutować nie umiesz, przykre :?

Jasne, że to nie znaczy, że trzeba Duncanowi bezwarunkowo oddać tę nagrodę, ale jest to przewaga Duncana nad Cambym. Wydawało mi się to dosyć logiczne.

 

Lepiej sobie zadaj pytanie czym jest obrona Nuggets bez Cambyego.

Myślę, że chociażby seria ze Spurs pokazuje, że gorzej Nuggets radzili by sobie bez Nene.

 

Nie możesz stwierdzić jak dobrze broni Duncan, ale możesz stwierdzić, że Camby zasłużył, by go tak wyraźnie wyprzedzić w głosowaniu. Gratuluję zatem wielkich zdolności.

Tykpisz czy o droge pytasz? Chlopie jakbym sluchal najznakomitszego speca w tej dziedzinie. Tys tez bral udzial w tym glosowaniu, czy tylkomi sie tak wydaje? Ci ludzie, na bierzaco ogladaja te mecze wszytkie, potem omawiaja, i debatuja, wiec wynik sie nie wzial z kosmosu jak w twoim przypadku, ktory mniemam, ze wiedze opiera na 5 meczach Spurs, ktore widzail w tym seoznie (rs) Nie wiem natomaist na czym sie twoje zdolnosci analizy opieraja, prawdopodobnie na analizie statystyk, ktore zreszat i tak nic nie mowia (bo dla ciebie beda one zawsze suche, chyba zrozumiesz przenosnie)
Wielkich zdolności przede wszystkim logicznego myślenia:] (to jeszcze do Kilyego).

Kpisz to chyba ty Jmy. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś. Sprzeczność wynika z logiki tego zdania - nie da się stwierdzić różnicy między dwoma czynnikami nie znając wartości jednego z nich. Dla mnie raczej logiczne. Dla Kilyego również.

 

A co do speca to może nie zaczynaj tego tematu, bo z twojego posta aż bije pychą, jaki to ty nie jesteś przezajebisty i najmądrzejszy ze wszystkich, a skoro ty wielki mistrz i największy myśliciel widziałeś tylko X gier Spurs to inni na pewno nie widzieli więcej. No chyba że ci co przyznawali nagrodę - oni widzieli i bankowo są bezstronni i nieomylni. Świetna linia obrony.

 

A gdziez tam znowu. Glupi ja. Hey chcetnie poslucham Ciebie, co ma wplyw na Twoje teorie. Smialo. A z LeBronami to sie wypchaj. Nawet tego nie podejmuje.

Ironia i sarkazm. Nic więcej?

 

Bo po piersze Camby lepiej kryje Duncana z pomocy, po drugie i najwazniejsze Nene i Tim, to identyczne warunki fizyczne, ten sam wzrost ta sama masa/muskulatura bo po trzecie jest to wlasnie taktyka Karla, Camby w tym czasie lpeiej jest wykorzystywany jesli chodzi o zbiorke po niecelnych rzutach Tima, przy podwojeniu (pomocy) latwiej jest mu pike przechwycic, a co najwazniejsze, lepiej podaje pike kiedy trzeba przejsc szybko do ataku. Miedzy innymi dlatego. Zielonego pojecia nie masz na ten temat, bo karmisz sie suchymi informacjami i prawdopdobnie gowno sluchasz na ten temat.

Znowu oceniasz kogoś nie mając o nim pojęcia. Co więcej prawie pewne jest, że się mylisz :?

Rzucasz tu oskarżeniami o sugerowanie się statystykami i niczym więcej. Tylko, że póki co to Kily czy ja piszemy tu o niemierzalnej wartości defensywy, którą to można ocenić oglądając mecze, a ty o aspektach które widać w boxach jak bloki, zbiórki czy przechwyty :)

 

Podsumowując to wszystko co do tej pory napisałem - twój sposób dyskusji Jmy sprawia, że odechciewa się z tobą pisać cokolwiek :?

 

Nie rozumiem naprawdę Kily dlaczego tak podniecasz się tym Duncanem, według twojego opisu to on jest po prostu idealnym obrońcą, poza tym na nim nie opiera się najlepsza defensywa NBA, on jest jej częścią a nie jej fundamentem, dobrze wywiązuje się z powierzonych mu zadań obronnych i to wszystko, pierwsze słyszę, żeby Tim dobrze broni z pomocy, dobrze z pomocy to broni Camby, poza tym kiedy on jest w pomalowanym, to atakujący czują przed nim duży respekt i do tego statsy, które jednak też się liczą ma lepsze niż Duncan.

a czemu ty się tak podniecasz tym Cambym?

A co do opierania się defensywy na Duncanie to zdaje się Kily tu już coś pisał o znaczeniu dobrego wysokiego obroń, Van pisał setki razy o znaczeniu dobrego wysokiego obrońcy nie tylko blokującego (bez tego nawet dobrzy obwodowcy nie gwarantują dobrej defensywy) ale także dobrego w obronie 1 na 1 (jak np. Kwame) co chociażby zmniejsza konieczność podwojeń w trumnie. To wszystko było już pisane, a ty nadal pytasz o fundament defensywy Spurs? to poczytaj to wszystko jeszcze raz.

 

Co do serii Nuggets - Spurs, tak jak pisałem Camby nie jest jakiś niesamowity w obronie 1na1, ale to nie oznacza, też, że jest w niej strasznie słaby, pewnie w tym elemencie jest gorszy od Duncana, ale w pozostałych bije go na głowę. Nene kryje Duncana, dobrze, poza tym, że Camby jest dużo bardziej pożyteczny właśnie z pomocy, to Nene ma podobne warunki do Tima i dlatego to on go kryje, poza tym kiedy Tim mija Nene, to jest jeszcze duże prawdopodobieństwo, że wyskoczy Camby i powstrzyma go, Nene raczej by tego nie zrobił.

Pisałeś, że Camby w obronie indywidualnej nie jest już taki świetny i zgoda. To jego obrona z pomocy sprawia, że jest brany pod uwagę przy wyborze DPOTY. Jednak Duncan nie ma takich słabych punktów. Koleś świetnie broni indywidualnie i potrafi utemperować różnych wysokich - i szybszych i silniejszych (nie to co Camby, ze sobie wybiera - ten za szybki, tamten za ciężki a 3ci za silny). Do tego świetnie sobie radzi w obronie zespołowej. Jakby nie było to 2 - 1 dla Tima :)

 

Jeśli chodzi o argument z najlepszą obroną ligi, to nie za bardzo do mnie przemawia, bo to, że Tim gra w dobrej obronnie ekipie, a Camby w przeciętnej nie przemawia wcale za graczem Spurs. Załóżmy, że obaj panowie zamienili się miejscami, uważasz, że obrona Spurs byłaby gorsza, a Nuggets lepsza :?:

Dziwne, bo do tej pory raczyj był to atut :roll: widać w tym sezonie zmienili przepisy :roll:

Co do przestawiania ich obu to nie komentuję. Odpal sobie NBA Live i sprawdź sam :]

 

Nie wydaje mi się. Według mnie zasłużona nagroda, poza tym nie jest przypadkiem, że Duncan w głosowaniu był dopiero trzeci i to z ogromną stratą, bo co byś nie mówił Kily, ludzie którzy głosują znają się na tej grze.

Już Kily pisał o tych niektórych ciekawych głosach :) że paru "afer" i nie przyznania oczywistych nagród nie wspomnę. Także poczytaj sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu ty się tak podniecasz tym Cambym?

A co do opierania się defensywy na Duncanie to zdaje się Kily tu już coś pisał o znaczeniu dobrego wysokiego obroń, Van pisał setki razy o znaczeniu dobrego wysokiego obrońcy nie tylko blokującego (bez tego nawet dobrzy obwodowcy nie gwarantują dobrej defensywy) ale także dobrego w obronie 1 na 1 (jak np. Kwame) co chociażby zmniejsza konieczność podwojeń w trumnie. To wszystko było już pisane, a ty nadal pytasz o fundament defensywy Spurs? to poczytaj to wszystko jeszcze raz.

Ja się Cambym nie podniecam, po prostu widzę, słuszność tego wyboru, a może inaczej, nie widzę w tym nic niestosownego, że Camby dostał tę nagrodę i o tym pisze. Nie widzę tez jakiś niesamowitej wyższości Tima nad Cambym, Duncan jest lepszy 1na 1, Camby w innych elementach i poza tym, ze są takie rzeczy, których jka piszesz nie widać w statsach, to jednak one tez coś pokazują, a camby ma je świetne i nie próbuj mi wmówić, że Duncan robi takie rzeczy których nie widać w boxach, a camby ich nie robi. Natomiast ci którzy wybierają patrzą tylko w statsy i przyznają nagrodę. :? Nie uważacie, że to trochę naginanie faktów i doszukiwanie sie jakichś nieistniejących bzdur.

Poza tym, niech wam będzie, Duncan jest fundamentem obrony Spurs, wiec tak samo camby jest fundamentem defensywy Nuggets, wiec są na remis. :)

 

Pisałeś, że Camby w obronie indywidualnej nie jest już taki świetny i zgoda. To jego obrona z pomocy sprawia, że jest brany pod uwagę przy wyborze DPOTY. Jednak Duncan nie ma takich słabych punktów. Koleś świetnie broni indywidualnie i potrafi utemperować różnych wysokich - i szybszych i silniejszych (nie to co Camby, ze sobie wybiera - ten za szybki, tamten za ciężki a 3ci za silny). Do tego świetnie sobie radzi w obronie zespołowej. Jakby nie było to 2 - 1 dla Tima Smile

Duncan ma słabe punkty i jeśli chodzi o obronę z pomocy nie może sie równać z Camby. Tej drugiej części nie rozumiem, bo informacje kogo i czy w ogóle Camby i każdy inny gracz sobie wybiera do bronienia nie są nam dostępne.

 

Dziwne, bo do tej pory raczyj był to atut :Rolling Eyes: widać w tym sezonie zmienili przepisy :Rolling Eyes:

Co do przestawiania ich obu to nie komentuję. Odpal sobie NBA Live i sprawdź sam :]

Chyba mnie nie zrozumiałeś. :)

 

Już Kily pisał o tych niektórych ciekawych głosach :smile: że paru "afer" i nie przyznania oczywistych nagród nie wspomnę. Także poczytaj sobie.

Sugerujesz, że korupcja dotknęła już nawet NBA :?:, jakoś nie chce mi sie wierzyć w te wasze teorie spiskowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kily: Daruj sobie swoje "ambitne" wnioski, i bardzo "związane z tematem" pytania, bo ręce opadają. Skoro już przyjąłeś, że Duncan jest fundamentem najlepszej obrony w NBA (a może ktoś inny, skoro nie Bowen? ) to chyba o czymś świadczy. Innymi słowy Spurs mają tak świetną obronę głównie dzięki Duncanowi.

 

Niech Ci nawet odpadna. Achhh dobrze, w porzadku nie zaprzeczam, a nawet potwierdzam, maja najlepsa obrone w duzej mierze dzieki jego wklad w obrone.

 

I z nim przez prawie cały sezon zasadniczy była dnem. Teraz jest inaczej, bo wszyscy się starają, no i Nene bardzo dobrze broni Duncana. Camby jest bardzo ważny, ale nie jest ani tak dobrym, ani tak wszechstronnym graczem. Poza blokami (których Duncan też mało nie ma), Timmy broni dużo lepiej 1on1.

 

Bo do tanga trzeba dwojga, a do gry w koszykowke piatki. Byli zdziesiatkowanie kontuzjami i tez dlatego nie grali na poziomie, ktory obserwowoalismy w kwietniu. A co mi tutaj piszesz teraz jest inaczej. O czym rozmawiamy o playoffs czy o nagrodzie za sezon zasadniczy dla Cambusa?

 

Odnośnie pytania na początku cytatu już pisałem. Druga sprawa to już nie zasłaniaj się tymi super ekspertami. To są ludzie, którzy tutaj przyznawali głosy zawodnikom typu Yao Ming, w poprzednich latach głosowali na MVP dla PJ Browna, a ty mi mówisz, że skoro tak wybrali to na pewno Camby jest najlepszym obrońcą.

 

Ale po co sie mam nimi zaslaniac. Oi sie nie musza niczego wstydzic i przed nikim co wazniejsze tlumaczyc. Przestan pisac o Yao i PJ, bo roznica glosow bez sprawdzania wiem, ze byla troszke inna.

 

Wybrali go, bo ponad 3 bloki na mecz, ponad przechwyt i prawie 11 zbiórek robi ogromne wrażenie. Nie dlatego, że jest najlepszym defensorem.

 

Uhm. Wiec dlatego? Ty sluchaj naprawde ujawnij mi skad ty wiesz co oni mysleli i czym sie kierowali. JAk tys do tego doszedl. Musisz miec wglad do jakis tajnych informacji, bo jak inaczej. I jeszcze to zdanie na koncu: NIE DLATEGO, ZE JEST NAJLEPSZYM DEFENSOREM. Ludzie, to jest kpina.

 

Widzę, że argumentu brak, a mimo to trudno pojąć, że obrona to nic innego jak utrudnianie przeciwnikowi trafiania i o ile obronę z pomocy w sporym stopniu oddają statystyki bloków, to już obrony indywidualnej, która jest ważniejsza, w ten sposób się zmierzyć nie da. Po prostu trzeba obserwować grę.

 

Na co brak argumentu. Na to na co sie sklada obrona? Chlopie nie smuc mnie. Takie pojmowanie, to sie zaczyna jak pierwszy raz zaczynasz w prawdziwa koszykowke grac, wiec uzyj mozgu czasem. Piszesz jakbys Ameryke odkrywal i dziecko, ktore dopiero co swiat poznaje.

 

Wiec sie Ciebie czlwoieczku pytam: GDZIES TE GRE TAK DUZO OBSERWOWAL. Tylko mi nie pisze, jak kore, ze wystarczy kilka spotkan zobaczyc i to juz wystarczy na silny poglad. Wiec jednak czytales. Piszesz o mierzeniu tej gry. Co wplynelo na te porownania.

 

Gdzie Camby tak dobrze gra na Duncanie z pomocy, bo jakoś nie widziałem? Po drugie wzrost Camby też ma ten sam.

 

 

Wzrost? Ludzie, nie odejdz ode mnie i zostaw mnie w spokoju...

 

Po trzecie zastanów się, dlaczego np. BigBen nigdy nie zasłaniał się wyraźnie wyższym Sheedem i zawsze sam krył wszystkich groźnych wysokich, nawet jak byli od niego 20 cm wyżsi. Zresztą on krył nawet najgroźniejszych obwodowców, ale to już inna historia.

 

Swego czasu Sheed bronil zdecydowanie lepiej niz teraz. I dlaczego, wlasnie, bo chodzi tutaj o muskulature i mase. Dzili ich malo, ale mozna wazyc tyle samo ale nie o to chodzi. Duncan, to jeden z najsilniejszych graczy w lidze, a patrzac na niego wcale tego nie stwierdzisz. A Nene, ma nie dosc, ze te same warunki fizyczne to w dodatku odpowidnia muskulature. Po drugie jak juz Ci mowilem, wynika to z taktyki jaka Karl przygotoewal. I jak widzisz ona skutkuje.

 

Na koniec - nie wmawiaj mi co widziałem. Nie wiesz tego lepiej ode mnie i może tak to powinno zostać. Mimo, że w USA nie mieszkam widziałem dużo więcej meczów niż ci się wydaje i naprawdę cię proszę, nie wychodź z założenia, że tylko ty oglądasz te mecze i przez to ty wiesz dobrze, bo tylko drażnisz w ten sposób innych.

 

Niczego Ci nie wmawiam, wiem. Wiem jakie sa mozliwosci, bo chyba tez w Polsce mieszkalem i tez mecze w sposob jaki ty ogladasz ogladalem. Wychodze z zalozenia, ze ogladam wiecej niz ktokolwiek na tym forum, i wychodze z dobrego zalozenia. Wiem to co wiem, a wiem bo tyle ogladam. Dlatego pytam sie Ciebie na jakiej podstawie budujesz swoje opinie. I wclae nie chodzi mi tutaj o zdne liczby.

 

Ja sie tutaj duzo nauczylem. Ludzie sie naprawde znaja, dlaczgo bo non-sto NBA ogladaja. Ciagle sa jakies analizy i porownania. Calkowice inne spojrzenie mam na to teraz niz kiedy jeszcze mieskaem w PL. A wkurza mnie kwestionowanie wyborow kogos, kogo praca jest przygladnaie sie i obiektywny wybor tego a nie innego typu nagrod. Zawsze mozna sie dfoklocac i ie zgadzac. Ale taz kostalo wybrane, nie ty wybierales nie ja, jakis powod byl.

 

A jesli myslisz, ze tylko dlatego bo ktos tam imponowal, czy robi wielkie wrazenie statsami. Statsy sie z powietrza nie wziely. Sa czegos dowodem. A jak dla ciebie priorytetem jest utrudnienie przeciwnikowi trafienia, tos am sobie zaprzeczasz, bo czymze innym jest blok, jak nie utrudnieniem trafiernia. Dobre ustawienie, sie wystawienie reki czy czasem podejscie na tyle blisko aby wywrzec na atakujacym presje. Tak, to jeden z elementow. Tak jak obroncy, wyskakujacy, podbiegajacy, machajacy rekami, przy rzutach atakujacych. Nie musisz zablokowac, zeby utrudnic rzut przeciwnikowi, To prawda, ale kazdy w miare mozliwosci stara sie to robic. Czy Duncan najlepiej. Nie stwierdzisz tego, bo za malo Spurs ogladales, tak jak ja. Ale sa tacy ktrzy ogladali wiecej i oni wybrali tak a nie inaczej.

 

PI3TR45: Widzę, że kulturalnie dyskutować nie umiesz, przykre

Jasne, że to nie znaczy, że trzeba Duncanowi bezwarunkowo oddać tę nagrodę, ale jest to przewaga Duncana nad Cambym. Wydawało mi się to dosyć logiczne.

 

A niech sobie jest przykre. Pzrewaga tak, w jednym elemencie. Camby wyprzedzil Duncana bo tych przewag mial wiecej po swojej stronie w innych elementach. Proste? Proste.

 

Myślę, że chociażby seria ze Spurs pokazuje, że gorzej Nuggets radzili by sobie bez Nene.

 

Jeszcz raz rozmaiamy o serii Spurs, czy o sezonie regularnym, za ktory zosatla nagrod przyznana?

 

Wielkich zdolności przede wszystkim logicznego myślenia:] (to jeszcze do Kilyego).

Kpisz to chyba ty Jmy. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś. Sprzeczność wynika z logiki tego zdania - nie da się stwierdzić różnicy między dwoma czynnikami nie znając wartości jednego z nich. Dla mnie raczej logiczne. Dla Kilyego również.

 

Ja zna wartosc przynajmniaej jednego z nich.

 

A co do speca to może nie zaczynaj tego tematu, bo z twojego posta aż bije pychą, jaki to ty nie jesteś przezajebisty i najmądrzejszy ze wszystkich, a skoro ty wielki mistrz i największy myśliciel widziałeś tylko X gier Spurs to inni na pewno nie widzieli więcej. No chyba że ci co przyznawali nagrodę - oni widzieli i bankowo są bezstronni i nieomylni. Świetna linia obrony.

 

Niech sobie bija czym tam sobie chcesz. Cyatay cytaty, kolego na to jaki jestem " przezajebisty " Gdzie kiedy? Ta dyskusja? Nie sadze. A no i widzialem ich duzo, jak juz napsialem widzailem i duzo Nuggets i przynajmniej mam jakis obraz i odnosnik tego o czym pisze. Co do tych ktorzy wybierali. Nikt nie jest nieomylny, przewaga jednak 50% jednak o czyms swiadczy. Tak jak z ankietami. Nie musisz zankietowac calego kraju, wystarczy pewien procent, a i tak masz odnosnik bardzo dokladny. Wrecz idealny.

 

Zawsze bedziesz mial dylemat i sie zastanwaial czy ten czasem nie zasluzyl bardziej od tamtego. Mysle, ze ludzie wybierajacy tez taki dylemat mieli. I mysle rowniez, ze mieli wiecej argumentow niz my tutaj wszyscy razem wzieci, z jednego prostego powodu. Od poczatku sie poczynaniom kandydatow przygladali. A ktos zaraz podwazy i swoje lepsze teorie i argumety wysunie. Smieszne, tak jakby bylo to jakas nowoscia i jakby Ci kolesie sie nad tym juz wczesniej nie zastanwaiali, zanim decyzje podjeli. Ja patrze na to w ten sposob. I jeszcze cos. Co swoja gadka zmienimy albo jaki wplyw bedziemy mieli na juz podjeta decyzje? Moze nam sie nie podobac, tzreba ja zaakceptowac i sie zastanowic czy aby nie zostala podjeta slusznie. Gdyby tu byla minimalnba roznica, to rozumiem, mieli watpliwosci. Ale watpliwosci nie bylo. To jest bardzo proste i logiczne myslenie.

 

Ironia i sarkazm. Nic więcej?

 

Nic.

 

Znowu oceniasz kogoś nie mając o nim pojęcia. Co więcej prawie pewne jest, że się mylisz

Rzucasz tu oskarżeniami o sugerowanie się statystykami i niczym więcej. Tylko, że póki co to Kily czy ja piszemy tu o niemierzalnej wartości defensywy, którą to można ocenić oglądając mecze, a ty o aspektach które widać w boxach jak bloki, zbiórki czy przechwyty

 

A to ciekawae, bo ja bodaj psialem, bo meczy w sezonie jest 82, nawet gdybys widzail polowe, nie mozesz jednoznacznie stwierdzic. Widziales polowe z polowy? Kilkanascie meczykow to ja tez widzailem Spurs ale wiele wiecej Nuggets i to one mnie przekonaly co do slusznosci tego wyboru. Po kolei mam ci kazdy mecz zanalizowac i napsiac, jaki mial bezposredni wplyw na wygranie tych spotkan. Bo defensywa Duncana, defennsywa, ale czy bylo az tyle meczy, dzieki jego postawie defensywnej oni wygrywali te mecze. Nie, bo tam inaczej to dziala, bardziej nad defensywa pracuje caly zespol. W Nuggets przez dlugi zczas ona lezala, i Camby byl jednym ktory harowal jak wol kazdy pojedynczy mecz> Duncan w zyciu tak nie musial, bo to inny team.

 

Podsumowując to wszystko co do tej pory napisałem - twój sposób dyskusji Jmy sprawia, że odechciewa się z tobą pisać cokolwiek

 

Haha, a kto cie zmusza od odpowiedzi na moje posty. Odechciewa ci sie, nie rob nic na sile. Tak najlatwiej.

 

 

PS. A teraz wybacz bo juz mnie zmeczyla dyskusja, ktora nie doprowadzi do niczego.

 

Sugerujesz, że korupcja dotknęła już nawet NBA , jakoś nie chce mi sie wierzyć w te wasze teorie spiskowe.

 

Tez sie juz wiele na ten temat nasluchalem, i to jest dopiero komedia. Wszedzie trzeba doszukac sie jakiejs dziury czegos zlego, bo przeciez wszyscy sa zli. Heh, a oni sa tymi jednymi, ktrzy to odkryli. Teraz tylko do prasy i sensacja bedzie. Na skale swiatowa. Bedziecie slawni panowie. A na powaznie, zal mi was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby dużo dłużej, ale wcięło mi posta przed wysłaniem, więc tak na szybko.

 

Wiesz Jmy, naprawdę lepiej skończmy to "zasmucanie", "kpinę"; czy jak to tam jeszcze nazywasz. Uważaj sobie, że statystyki pokazują klasę defensora. Uważaj sobie, że ci "eksperci", którzy potrafią wybrać naprawdę skandalicznie, wybierają zawsze najwłaściwiej. Uważaj sobie, że ci, którzy głosowali na Duncana znali gorzej sprawę niż ci, którzy głosowali na Camby (bo tych drugich było więcej). Uważaj sobie, że nie mamy prawa mieć dobrych spostrzeżeń co do obrony obu tych graczy. Uważaj sobie, że znając wartość jednego z dwóch czynników, można stwierdzić różnicę między dwoma. Ale nie licz, że któryś z nas przyzna ci rację, skoro nie potrafisz tego udowodnić i mam nadzieję że to uszanujesz. Jak dobrze zauważyłeś, ta dyskusja "nie doprowadzi do niczego".

 

Jeszcze tylko kwestia oglądania. Pytasz, gdzie oglądałem tyle NBA? No to widzę, że pewnych rzeczy zwyczajnie nie jesteś świadomy. Aktualnie sprawa wygląda tak, że mieszkając w Polsce mogę obejrzeć absolutnie każdy mecz Playoffs i większość meczów Regular Season. Nie tylko ty na tym forum oglądasz te mecze, tych swoich ekspertów i ich analizy.

 

Na koniec dwa cytaty, może coś z nich wyciągniesz:

 

Ludzie chcą tylko cyferek i cyferek... Tak mogą myśleć tylko ci, którzy nie mają pojęcia czym jest gra w obronie

na jakiej zasadzie uznajesz, że większość ma rację? przecież już nawet starożytni filozofowie wiedzieli, że racja większości to żadna racja

Nie rozumiem naprawdę Kily dlaczego tak podniecasz się tym Duncanem, według twojego opisu to on jest po prostu idealnym obrońcą, poza tym na nim nie opiera się najlepsza defensywa NBA, on jest jej częścią a nie jej fundamentem, dobrze wywiązuje się z powierzonych mu zadań obronnych i to wszystko, pierwsze słyszę, żeby Tim dobrze broni z pomocy, dobrze z pomocy to broni Camby, poza tym kiedy on jest w pomalowanym, to atakujący czują przed nim duży respekt i do tego statsy, które jednak też się liczą ma lepsze niż Duncan.

Nie podniecam się, po prostu widzę, słuszność tego wyboru. ;) Kompletnym to bardziej odpowiednie słowo. Duncan jest obrońcą kompletnym, a Camby nie. Co do fundamentu, to już widzę, że przyznałeś rację, więc przekonywać nie trzeba. Co do respektu, no nie mów, że nikt go nie czuje do Tima. Już niejeden gość typu Tyrus Thomas się przekonał, że np. zapakować nad Timem to jest niezwykle trudna rzecz i praktycznie każdy w tej lidze zastanowi się kilka razy zanim zdecyduje się wjechać w pomalowane Spursów, bo wie co go może spotkać.

 

Co do serii Nuggets - Spurs, tak jak pisałem Camby nie jest jakiś niesamowity w obronie 1na1, ale to nie oznacza, też, że jest w niej strasznie słaby

Ale jak na DPOTY IMO za słaby. Poparz na poprzednich zdobywców tej nagrody. Który z nich nie krył najgroźniejszego rywala ze swojej pozycji 1on1?

 

Załóżmy, że obaj panowie zamienili się miejscami, uważasz, że obrona Spurs byłaby gorsza, a Nuggets lepsza :?:

Sądzę, że tak.

 

Poza tym, niech wam będzie, Duncan jest fundamentem obrony Spurs, wiec tak samo camby jest fundamentem defensywy Nuggets, wiec są na remis. :)

Duncan jest fundamentem najlepszej obrony w NBA, Camby tej, która była w dole stawki (więcej drużyn lepiej broniło od Denver niż gorzej). Zdecydowanie punkt dla Tima. ;)

 

Duncan ma słabe punkty i jeśli chodzi o obronę z pomocy nie może sie równać z Camby.

Tu się grubo mylisz, bo ciągle próbujesz pokazać, że Duncan nie jest dobry w obronie z pomocy. Jeśli tego nie widziałes na meczach, to wytłumacz, dlaczego zrobił 2,4 bpg (bardzo dobra liczba i TOP 5 ligi), no i dlaczego mając do pomocy pod koszem takich wesołków jak Elson mimo to utrzymywał obronę na 1 miejscu w NBA, a zwłaszcza obronę pod koszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kily: Byłoby dużo dłużej, ale wcięło mi posta przed wysłaniem, więc tak na szybko.

Przede mna nie musizsz sie tlumaczyc.

 

Wiesz Jmy, naprawdę lepiej skończmy to "zasmucanie", "kpinę"; czy jak to tam jeszcze nazywasz. Uważaj sobie, że statystyki pokazują klasę defensora. Uważaj sobie, że ci "eksperci", którzy potrafią wybrać naprawdę skandalicznie, wybierają zawsze najwłaściwiej. Uważaj sobie, że ci, którzy głosowali na Duncana znali gorzej sprawę niż ci, którzy głosowali na Camby (bo tych drugich było więcej). Uważaj sobie, że nie mamy prawa mieć dobrych spostrzeżeń co do obrony obu tych graczy. Uważaj sobie, że znając wartość jednego z dwóch czynników, można stwierdzić różnicę między dwoma. Ale nie licz, że któryś z nas przyzna ci rację, skoro nie potrafisz tego udowodnić i mam nadzieję że to uszanujesz. Jak dobrze zauważyłeś, ta dyskusja "nie doprowadzi do niczego".

Mozesz stwierdzic cos na podstawie meczy, ktore widzailes, ale nie do konca bedzie to spostrzezeniem obiektywnym. A DPOTY jest przyznawane za caly sezon regularny, a nie za mecze, ktore TY widziales.

 

Jeszcze tylko kwestia oglądania. Pytasz, gdzie oglądałem tyle NBA? No to widzę, że pewnych rzeczy zwyczajnie nie jesteś świadomy. Aktualnie sprawa wygląda tak, że mieszkając w Polsce mogę obejrzeć absolutnie każdy mecz Playoffs i większość meczów Regular Season. Nie tylko ty na tym forum oglądasz te mecze, tych swoich ekspertów i ich analizy.

 

Nie pisz mi o tym co mozesz, ale o tym co robisz.

 

Ale nie licz, że któryś z nas przyzna ci rację, skoro nie potrafisz tego udowodnić i mam nadzieję że to uszanujesz.

POWIEDZ MI I TERAZ WYTEZ SWOJE MYSLENIE. JAKI ARGUMENT Z MOJEJ STRONY MOGLBY CIE PRZEKONAC DO MOJEJ RACJI? JAKI? CO MAM TOBIE NAPISAC? STATYSTYKE WSADZMY SOBIE W DUPE. MECZE. WIDZIALEM ICH WIECEJ NIZ TY. CO JESZCZE? TO CO SOBIE W NECIE CZYTALISMY? POWIEDZ MI SZCZERZE CO MOZE CIE PRZEKONAC? ODPWOIEDZ. JEST JEDNA. NIE MA TAKIEGO ARGUMENTU, BO MASZ JUZ Z GORY WBITY I UTARTY POGLAD I GO NIE ZMIENISZ. BEDZIESZ MI PISAL O JAKIMS OBRONCY KOMPLETNYM ITD. TAKA POTEGE DEFENSYWNA SPURS BUDOWALI PRZEZ LATA I JESZCZE RAZ, POWIEM, ZE BARDZIEJ OPIERA SIE TO NA OBRONIE DRUZYNOWEJ, NIZ NA OBRONIE JEDNEGO ZAWODNIKA. NIECH SOBIE BEDZIE FUNDAMENTEM, MA WIEKSZA POMOC, I W ZYCIU SIE NIE NAHARUJE JAK CAMBY. WIEC SLUCHAM CZYM MOGLBYM CIE PRZEKONAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duncan>Camby

 

A to ze Bowen jest wyzej niz Duncan pozostawie bez komentarza. Dla mnie to jest ciota nie ekspert, ktory Bowena daje wyzej niz Tima, zwlaszcza takiego Bowena, ktory nie blyszczal za bardzo w tym roku. Pozatym to Tim jest fundamentem najlepszej defensywny w NBA, nie Bruce, ktory nie jest nawet tym samym "przylepcem" co pare lat temu.

 

Jednym slowem, ktokolwiek na to glosuje to gowno sie zna i tyle :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za pytanie bo po przeczytaniu 12 kilometra postow troche odpuscilem i stad moja niepewnosc - czy w tej dyskusji wyzej, ktos udowadnia komus, ze Duncan jest powiedzmy "mocno srednim" defensorem :?: bo nie wiem czy dobrze rozumiem

 

z gory dzieki dla kogos kto mi odpowie na to pytanie, bo nie wiem czy snie czy ktos to na serio pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.