Skocz do zawartości

MVP: Nash vs Nowitzki


Gość

Kto powinien otrzymać MVP w tym sezonie ?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto powinien otrzymać MVP w tym sezonie ?



Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytalem wszystko :) Ale powiedz mi czy naprawdę wierzysz, że Steve będzie teraz zgarniał wszystkie 1 miejsca w typowaniach? :) No nie sądzę, ale kto wie - mogę się mylić. No ale przyznaję ci rację, niech będzie - trochę się pośpieszyłem z tym "wszystko juz przesądzone" :) Jak pokazują ostatnie tygodnie w NBA nic nie jest pewne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowitzki Officially Named MVP

By Maurice Brooks

 

SECAUCUS, N.J., May 15, 2007 -- Imagine earning an “A” or “B” on every quiz and test for an entire semester but bombing the final exam and getting an “F”.

 

When you get your report card you are surprised to see that one test could bring your overall grade down so much – you receive a “D” for the class. That is the way that the professors, in this case the media, have treated the student, in this case Dallas’ Dirk Nowitzki, this season.

 

All of the good that he accomplished over the course of the 82-game grind that is the NBA regular season was erased in the minds of countless fans and media types the moment that Baron Davis and the Warriors pulled off the greatest upset in NBA history.

 

The same media members who a month ago were singing Nowitzki's praises from the rooftops decided to change their tune and say that Phoenix's Steve Nash should become the fourth player in NBA history to win three straight MVPs. With friends like these ...

 

Although the Race to the MVP committee chose Nowitzki as its MVP weeks ago, the league officially announced Tuesday that he had won the award.

 

Instead of being showered with praise for possibly becoming the first European and the only player who didn’t go to high school or college in the U.S. to receive the league’s most prestigious honor, Nowitzki has been a non-willing participant in “Let’s Trash Dirk Month.”

 

Nowitzki bashing has been so popular the past few weeks, it may have reached American Idol, MySpace and YouTube status.

 

Since the Maurice Podoloff Trophy is a regular-season award:

 

It doesn’t matter that Nowitzki, who put up decent numbers in his six postseason games (19.7 points, 11.3 rebounds and 2.3 assists), joined Wes Unseld, who played for the Baltimore Bullets in 1969, and Moses Malone, who was with the Houston Rockets in 1979 and 1982, as the only MVPs to lose in the first round.

 

Speaking of Malone, he had some words of encouragement for Nowitzki recently in The Dallas Morning News.

"He deserves to be the MVP. He had a great year. He deserves it. His team had 67 wins. That's a great season. He shouldn't have any letdown if he wins. It's an honor he deserves, and he should accept the MVP trophy with a lot of pride. He should have no shame, because he earned it. But it's not about the playoffs," the Hall of Famer said. "Dirk did a great job all season. When you get double- and triple-teamed in the playoffs, it's hard to get off a shot. It's tough when you got guys swarming you all the time. You can't do anything. You can't put the blame on one guy. It's not a one-man team. It's a unit. You win with 12 guys. He did a great job with the Mavs. There's no shame there."

 

Here is a brief observation from the R2MVP. The Mavericks are an excellent team that simply didn’t match up well with the Warriors.

 

Golden State coach Don Nelson knows Nowitzki’s strengths and weaknesses as well as anyone after coaching him for seven seasons in Dallas. Nelson deployed a bunch of smaller defenders who harassed Nowitzki on the perimeter.

 

Also, from the outside it appears Avery Johnson didn’t have his crew make the proper adjustments. They chose to dance with the girl they brought to the dance and she tripped and fell.

 

It does matter that Nowitzki was the driving force on a team that posted a league-best record of 67-15 (tied for sixth best mark in league history).

 

It does matter that Nowitzki’s team had three winning streaks of at least 12 games.

 

It does matter that the Nowitzki-led Mavericks became just the 12th squad in league history to win more than 65 games. Of those 12 teams, 10 had players who were rewarded with an MVP selection.

 

It does matter that Nowitzki averaged 24.6 points, 8.9 rebounds and a career-high 3.4 assists per game.

 

It does matter that Nowitzki was the only player in the league to shoot 50-90-40. He made 50 percent of his shots from the field, 90 percent from the foul line and 42 percent from the 3-point line.

 

It does matter that Nowitzki in his ninth season at age 28 finally improved defensively.

 

It does matter that Nowitzki was more than happy to defer to his teammates and that his game transcends raw numbers.

 

It does matter that Nowitzki, who is a six-time All-Star and three-time All-NBA First-Team selection, represents everything that an MVP should be. He combined outstanding individual accomplishment with exceptional team success.

 

I just watched the press conference in Dallas where Commissioner David Stern handed Nowitzki the MVP trophy. After reading for weeks about how awkward this presentation was going to be, I must disagree. It seemed near-perfect to me.

 

http://www.nba.com/features/player_rank ... l?rss=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowitzki zasłuzyl na tą nagrode pomimo ,że "mój" team nie awansował. Nagroda jest za sezon regularny. Za CAŁY sezon w ktorym Dirk walczyl o jak nalepszy wynik swojego klubu w przeciagu sezonu. Żal jedyne ogarnia gdy patrzylo sie na konferencje i to jak odbierał nagrode , widać czuł ,że nawet jeżeli to jest nagroda za sezon regularny , czuł ze nie powinien jej otrzymać. (nawiązuje do wypowiedzi gdy rozmawial z Kenny Smithem). Dirk jest wielki jako człowiek i zawodnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowik, twój post mnie oświecił, zmienił całkowicie moje przekonanie odnośnie przyznania tej nagrody w tym roku. Wnosi tyle świerzości do tematu, a także posiada tak ogrąmną argumentacje, że właśnie nim powinniśmy zakończyć ten temat.

 

Nie obrażaj się :wink: nie myśl że chce Cię pognoić bo jesteś nowy, ale uzasadniaj wypowiedź.

 

Co do nagrody, to tak naprawde nie ma co się dziwić że dostał ją Dirk, czy Nash zasłóżył na nią bardziej to też sprawa dyskusyjna, ale tak naprawde sami sobie powiedzmy, czy jest on na tyle wielkim graczem by dostać MVP trzeci raz z rzędu... dla mnie nagroda bardziej by pasowała dla Bryanta, bo MVP jak dla mnie to nagroda za osiągnięcia indywidualnea to co wyprawiał w tym roku Bryant przerosło moje najśmielsze oczekiwania... Co do tej nagrody Dirka, to też w sumie dostał ją tylko jak wiadomo za RS a jego drużyna miała najlepszy bilans w NBA od paru lat... w PO pokazał że nie jest prawdziwym liderem, ale one nie są brane pod uwage w głosowaniu.

 

Napewno jest to przełomowe zdarzenie, bo pierwszy raz w historii zdarzyło się że gracz z europy dostaje to wyróżnienie o czym chyba wszyscy wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirk zdobywał średnio : 24.6 pkt na mecz

Zbierał: 8.9zb na mecz

Asystował: 3.4

Rzucał ze skutecznością: 50,2 % (za "Dwa") i 41,6 % (za "trzy") 90,4 % (rzuty osobiste) - odpowiednio pierwszy kazdej kategorii w lidze, nikt inny takim wynikiem sie nie legitymuje. (chodzi o skuteczność)

No i doprowadzil swój team do rekordu : 67 - 15 (co stawia Dallas jako 6 zespół w historii za takim bilansem :!: )

 

Odwalil po prostu kawał dobrego sezonu w tym roku , Brynt chodź go nie cierpie , świetny zawodnik "błyszczał" tylko w paru tych meczach co miał 50-tki, a reszta sezonu ? gdzie był reszte sezonu poza tymi 5 meczami ?

 

Dirk utrzymał świetna formę cały sezon , szkoda tylko, że jedynie sezon regularny...ale nie można mieć wszystkiego.

 

Mam nadzieje ,że wystarczy takie uzasadnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwalil po prostu kawał dobrego sezonu w tym roku , Brynt chodź go nie cierpie , świetny zawodnik "błyszczał" tylko w paru tych meczach co miał 50-tki, a reszta sezonu ? gdzie był reszte sezonu poza tymi 5 meczami ?

:lol::lol: a tak ładnie zacząłeś swojego posta podając nam wszystkie statsy z obecnego sezonu, tyle wiedzy przedstawiłeś, naprawdę wiele osób uświadomiłeś. :wink: No, ale niestety, napisałeś 2 zdania o Kobem i się zbłaźniłeś. To co napisałeś jest tak głupie, że nawet nie chce mi się pisać żadnych kontrargumentów, z reszta ty nie przedstawiłeś argumentów, wiec nie ma czego odpierać.

W każdym bądź razie najpierw wszystko sprawdź, bo może Kobe miał jednak więcej meczów 50-punktowych niż 5 :twisted: , a potem pisz. Aha, nie wiedziałem, że zawodnik "błyszczy" tylko wtedy kiedy zdobywa +50.

 

 

Aha, jeśli chodzi o ścisłość to Nowitzki ani w skuteczności za dwa ani za trzy nie był nawet w pierwszej dziesiątce ligi, wiec nie wiem o czym mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Nowik nie spisałeś się z tym argumentem przeciwko Bryantowi a wystarczyło przecież po prostu napisać, że miał zdecydowanie za słaby bilans i byłoby po sprawie, ale napisać:

 

Odwalil po prostu kawał dobrego sezonu w tym roku , Brynt chodź go nie cierpie , świetny zawodnik "błyszczał" tylko w paru tych meczach co miał 50-tki, a reszta sezonu ? gdzie był reszte sezonu poza tymi 5 meczami ?

 

tu pojechałeś nieźle, jeden z najlepszych tekstów jakie na temat Bryanta widziałem a widziałem ich wiele 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.