Skocz do zawartości

Miami Heat 2015/16 czyli komu Wade odda drużynę?


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Przerwa  na ASW i tradycyjnie już problemy zdrowotne Bosha

%$#&**%%$%^&*($ że tak powiem!

 

Nie bardzo jest sens gdybać, czy wróci, kiedy wróci itp. Na dniach okaże się zapewne jakie są opcje. 

 

Celem jest zatem na ten moment znów sam awans do playoffs. Rok temu się nie udało, ale skład był tak egzotyczny i połamany, że pamiętam Henrego Walkera grającego w pewnym momencie na centrze. W tym sezonie ze składem jest o niebo lepiej. Na jakieś głębsze przemyślenia trza będzie poczekać do zakończenia trade deadline jutro po 21. 

 

Nie chcę Howarda za Hassana i Denga, czy Dragicia.

Al Horford, czy Ryan Anderson, to kuszące opcje, ale za pierwszego trza oddać Hassana i Denga/Dragicia, a za drugiego.. zapewne Denga. Kwestia jest taka, że jak byśmy chcieli któregoś z nich podpisać, to mając do gracza prawa Birda, Pat pewnie by dopiął swego. Zresztą może się okazać, że jak Bosh będzie po sezonie kończył karierę, to będzie kasa i na Hassana, i na Wadea i na Duranta, gdyby ten chciał podpisać z Heat.

 

Zejdźmy jednak na ziemię.. Omri Casspi, to nasz sufit, a Randy Foye najrealniejsza opcja. Na ten moment mamy Briana Robertsa za Birdmana. Briana Robertsa, którego może za dwa razy widziałem na oczy.. Oddaliśmy też 2 2rundowe picki. O dziwo mieliśmy jeszcze jakieś 2rundowe picki do 2050 roku.. Jeden to ten od Bostonu top 55 protected w 2019, czy cóź, czyli tylko taki na papierku, a drugi, to z 2017 roku 31-40 (mało realny), albo 2018 sie zdaje.

 

Birdman i tak nie grał, teraz dołącza do Super Mario w Memphis. Heat sporo mu zawdzięczają w 2013roku.  Good luck Bird!

 

Jeżeli Raptors się nie wzmocnią, Cavs znów będą mieli spacerek do Finału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cavs to sie wymęczą w ewentualnej serii z Celtics, nie bedzie jak rok temu

 

W końcu to PO i naprawdę rzadko zdarza się przejść konferencję bezproblemowo. Ale mimo wszystko są zdecydowanymi faworytami z każdym z konfy. Jeżeli coś się nie posypie w Cavs to nawet wzmocnieni Raptors czy Celtics nie mają w tym roku za wielkich szans. Nie z takim Jamesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że kontrakt Bosha od razu nie spadnie.

Zdaje się, że po roku w takiej sytuacji.

 

Oddaliśmy Stokesa do Pels za pewnie do 55protected 2rd pick.

Heat oszczędzili kolejne 2,1mln$ na podatku.

I mają wolne miejsce w rosterze.. Mike..? ;)

 

Obstawiam, że to na tyle, jeżeli chodzi o trady Heat na dziś.  

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. a jednak

 

Roberts i 2rd pick z 2051r. do Portland 

 

Schodzimy  podatki

 

Brawo Pat

 

"Brian Roberts," Riley said, "has been on our radar and we felt it was important to solidify our point guard position due to the injury of Tyler Johnson. We feel like we did that with the addition of Roberts."

 

he he! cały Pat

 

Brian Roberts, an hour before he was traded by Heat without ever playing, "Obviously it's a privilege to be here and to help this team."

 

 

Roberts, hour before being dealt, "This is a great organization, a 1st-class organization that I'm coming to. I'm happy to be a part of it."

 

 

i unikatowe foto z jego jedynego treningu:

 

CbhdUZeWIAAIWih.jpg

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie, że w cyferkach Whiteside wygląda bardzo dobrze, ale jak przyjrzeć mu się na parkiecie to nie ma on żadnego wpływu na tę drużynę? Że na jego blok to przypada kilka pompek na które się nabiera byle nabić sobie statsy? Chciałbym zobaczyć jego statystyki jak broni obręczy, bo już wiadomo że lineupy z nim wyglądają przeciętnie/słabo. Zobaczymy jak sobie poradzi bez Bosha, bo to on do tej pory był gwarantem wyników Miami.

Edytowane przez Zdzich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hassan gra 50/50 z drugim składem, więc musi automatycznie kryć "więcej" niż gdyby kulał z Dengiem na parkiecie. Also, do tych pompek tak nie skacze jak małpa tylko wtedy, gdy realnie widzi szansę bloku. Inna sprawa, jak wysokie tęcze przeciwnik nad nim wali gdy Hassan skacze z pomocy gdyż kolo z Miami kryjący przeciwnika tak naprawdę kryje wzrokiem jego jaja. + jak Hassan jest na środku to oponent chętniej korzysta z obwodowych rozwiązań bądź zrywa rzut.

 

A skoro przy tym to dziękuję Wam bardzo włodarze Heat, że nie daliście Suns nawet krzty szansy na myślenie o podpisanie Amare. Boże, jakie to gówno się zrobiło słabe. Rzut zerwany, deski nie zastawi, oddaje gałę w tłoku anemicznie. God freakin dammit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zach Lowe @ZachLowe_NBA 28 min.28 minut temu

Heat D now almost exactly even w/ or w/o Whiteside, massively stingier w/ him over last 25 gms. Weird how that # gets no play anymore, huh?

 
 

People trotted out that stat every game when it looked bad for him, and w/o any context. Crickets now that it looks better. Weird.

25 podanych dalej 57 polubionych
 

 

 
 
Faktycznie, coś ostatnio ciszej w temacie ;]
Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad ofensem Greena na Dragiciu można dyskutować, ale jak sędziowie puszczają takie akcje, jak zasłona Greena na Dengu przy decydującej trójce Currego, to ja się nie dziwię, że Warriors wszystko wygrywają. 

 

 

Temat Hassana stats jest ciekawy. Widać gołym okiem, jaką rzeźnię robi pod tablicami, a jednak też czasami odnoszę wrażenie, że wynik powinien wyglądać inaczej. Jeżeli gość blokuje po kilka rzutów, a są takie fragmenty gry, gdzie przeciwnicy boją się wchodzić w pomalowane, to chyba jednak o czymś świadczy. Brakuje shooterów, którzy dawaliby jeszcze lepszy spacing, liczę na to, że kogoś jednak podpiszemy.

 

W chwili obecnej Heat ostali się w 10tkę.

Bosh chce grać, żeby pomóc drużynie, ale Pat i Arison  nakłaniają go ponoć na zakończenie sezonu. 

Udrih out do końca sezonu, zatem więcej minut dla JRicha, wymuszonych, ale może i dobrze, niech się ogrywa.

TJ może wróci na playoffs.. może..

 

Dopiero koło 10 marca Heat mogą podpisać jednego playa do końca sezonu, gdyż tak im Andy Elisburg wyliczył, jak nie chca płacić podatku, a na playoffs podpisać jeszcze 15ego. 

 

Szkoda tej wydrukowanej końcówki. Z Bulls w '96 wygraliśmy dzięki trójkom Rexa Chapmana, teraz też było blisko z Warriors..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
 
 
Faktycznie, coś ostatnio ciszej w temacie ;]

 

 

To tylko potwierdza fakt, że HW jest przykładem klasycznej, podręcznikowej chimeryczności. Cały talent tego świata i zadatki na dominowanie co noc, a w razie braku motywacji/problemów bezbarwność a nawet cancerowanie. Żadna organizacja by z nim łatwo nie miała, ale jeżeli przy dyscyplinie jaką wprowadza Pat i Spo ten typ nie wyjdzie zupełnie na prostą to mam wrażenie, że już po nim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki, ale to nie jest kwestia chimeryczności, bo wtedy nie byłoby takiego skoku w statsach.

 

Gdyby chodziło o problemy z motywacją z meczu na mecz, to w szerszym przedziale czasowym by się to uśredniło. A tu mieliśmy dane, według których Miami przez pół sezonu bez Whiteside'a było znacznie lepsze, a w ostatnich iluś tam meczach jest dokładnie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jakie byłoby inne wytłumaczenie? Z drużyną jest już na tyle, że niemożliwym jest żeby teraz dopiero się zgrał/załapał system. To samo tyczy się pracy z nim przez trenerów. W dodatku, to nie jest tak, że on teraz zaczął nagle grac zajebiście, bo już w tamtym sezonie miał serie meczów gdzie wyglądał jak MVP. Nie jestem fanem historyjek, które mają określać czyiś charakter/osobowość, ale z tego co czytałem o Hassanie to to jest właśnie typ typa, który 1) nie jest wybitnie inteligentny, 2) kosz nie jest jego największą miłością i bez odpowiedniej motywacji jest mu ciężko grać na wysokim poziomie przez więcej niż kilka meczów. 

 

Myślałem na początku, że może to polepszenie jest związane z posadzeniem go na ławce, ale z tego co widzę Lowe mówi o trochę dłuższym okresie.

 

Ewentualnie jedynym wytłumaczeniem może być to, że jednak w lato z powodu kontuzji łydki opuścił trochę offseasonu i po prostu tak długo zajęło mu dojście do siebie i wejście w rytm gry drużyny (ale znów - pół sezonu wydaje się lekką przesadą w tym kontekście). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Bosha nakłaniaja do zluzowania już nie tylko lekarze, ale nawet Pat, to on nie wróci. Na pewno jest rozdarty, bo mieli papiery by okazać sie troche czarnym koniem rozgrywek, no i drugi sezon z rzędu to samo, ale nie będzie zyciem ryzykowal, rodzinę ma. Papa, szkoda. Ale nie wiem czy ma sens karierę w takiej sytuacji w ogole kontynuować. Szlag by to! :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki

 

Zmierzam do tego, że nie o Whiteside'a tu chodzi, ale o kontekst. Zmieniły się rotacje, może wyeliminowano nieefektywne lineupy, więc i wyniki się poprawiły. Powtórzę się po raz kolejny, ale te najczęściej wystawiane lineupy z Whitesidem od początku sezonu były na plusie. Po prostu trzeba ostrożnie z ocenami na podstawie takich statsów.

 

A z wad Whiteside'a zdaję sobie sprawę, też czytałem, że nie jest to najbystrzejszy gość pod słońcem, ale nie oszukujmy się, jeśli facet robiący na luzie 20-20 przez kilka lat nie może znaleźć roboty w lidze, to coś z nim musi być nie tak. To było oczywiste od początku.

 

Dlatego nadal nie ufam Whiteside'owi jeśli chodzi o jego grę po otrzymaniu nowego kontraktu, chociaż nie jest powiedziane, że Riley jest dla niego akurat odpowiednim mentorem i choć Hassan śmierdzi mi Bynumem (tyle że ten to akurat inteligentny koleś, tyle że ze zrypanymi kolanami), o tyle pewnie długo bym się nie wahał, gdyby chciał przyjść do Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki

 

Zmierzam do tego, że nie o Whiteside'a tu chodzi, ale o kontekst. Zmieniły się rotacje, może wyeliminowano nieefektywne lineupy, więc i wyniki się poprawiły. Powtórzę się po raz kolejny, ale te najczęściej wystawiane lineupy z Whitesidem od początku sezonu były na plusie. Po prostu trzeba ostrożnie z ocenami na podstawie takich statsów.

 

A z wad Whiteside'a zdaję sobie sprawę, też czytałem, że nie jest to najbystrzejszy gość pod słońcem, ale nie oszukujmy się, jeśli facet robiący na luzie 20-20 przez kilka lat nie może znaleźć roboty w lidze, to coś z nim musi być nie tak. To było oczywiste od początku.

 

Dlatego nadal nie ufam Whiteside'owi jeśli chodzi o jego grę po otrzymaniu nowego kontraktu, chociaż nie jest powiedziane, że Riley jest dla niego akurat odpowiednim mentorem i choć Hassan śmierdzi mi Bynumem (tyle że ten to akurat inteligentny koleś, tyle że ze zrypanymi kolanami), o tyle pewnie długo bym się nie wahał, gdyby chciał przyjść do Lakers.

 

A ok, źle zrozumiałem. Z rotacją rzeczywiście może być coś na rzeczy (choć jednocześnie wydaje mi się tez że ostatnio HW gra trochę lepiej niż na początku sezonu [ale to z drugiej strony też może wynikać z rotacji, tj. z tego żę ostatnio gra w lineupach bardziej mu pasujących]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.