Skocz do zawartości

Miami Heat 2015/16 czyli komu Wade odda drużynę?


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciągnięcie wysokiego poprzez zmuszenie go do wyjścia na obwód za rzucającym z daleka przeciwnikiem to nic nowego. Zwykłe matchupy. Na słabego wystawiasz silnego, na silnego szybkiego itp. O ile nie ma się oczywiście pasującego odpowiednika. Zresztą wszystko zależy od sytuacji, nie będę się mądrzył. Whiteside ma bronić obręczy, zbierać i wykańczać akcje z bliska. Żadna filozofia. Ale wkurza mnie to, że jego dobre wyniki w tym temacie (albo dobra gra kogoś innego) tak często nie przekładają się na zwycięstwo. Bloczki fajne, ale jak po połowie z nich (albo więcej) przeciwnik i tak odzyskuje piłkę i ma ponowienie, to para idzie w stat line, a nie w efekt. Taki przykład tylko. Nie ma odciśnięcia piętna na przebiegu meczu. Przegrywają mecze, w których ten czy inny zawodnik robi kawał dobrej roboty i np. bywa najlepszym graczem w przeciągu spotkania (w ujęciu obu drużyn łącznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie Miami ma napompowany bilans bo az 12 gier ma rozegranych u siebie a tylko 5 na wyjazdach.Na dzisiaj najbardzej szala przechylona w lidze.Chwila prawdy dopiero wyjdzie kiedy stosunek gier sie wyrówna i zobaczymy jak sobie radzą na wyjazdach.Na razie wiecej na nich przegrali niz wygrali.Zapowiada się okolice 5-7 seed. Zupełnie odwrotnie ma Toronto,teraz seria gier u siebie.

Edytowane przez Tombou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby zrobic redraft, to Winslow poszedłby z czwartym pickiem w ostatnim drafcie. Miami ze zdrowym Wadem w playoffach to IMHO główny contender do finałów na Wschodzie, choć momentami na ich grę w regularze autentycznie nie da się patrzeć.

 

A kto mialby wypaść z top4 ? Russel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment redraft w mojej ocenie:

1.Okafor

2. KAT

3. Porzi

4.Mudiay

5.Winslow

6.Dar

7.Stanley J.

8. WCS

 

Bez jaj z tym Okaforem, Mudiayem i WCS:

 

1. KAT

2. Porzingis

3. Okafor

4. Winslow

5. DAR

6. Stanley

7. Mudiay

8. Turner

9. Booker

10. Kaminsky

11. RHJ

12. WCS

13.Portis

14.Grant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj z tym Okaforem, Mudiayem i WCS:

 

1. KAT

2. Porzingis

3. Okafor

4. Winslow

5. DAR

6. Stanley

7. Mudiay

8. Turner

9. Booker

10. Kaminsky

11. RHJ

12. WCS

13.Portis

14.Grant

 

bez jaj, że RHJ masz tak nisko, za co Turner tak wysoko ja się pytam? Grant też mimo wszystko stanowczo za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Heat w chwili obecnej na pierwszym miejscu w konferencji przy bilansie 12-6. Warto odnotować, bo terminarz łatwiejszy już nie będzie.
 
Coraz bardziej się chłopaki zgrywają. Nawet Bosh jakiś żwawszy przy Hassanie pod koszem się zrobił. Gra Dragicia w ostatnich dwóch meczach wyglądała dużo lepiej. Widać, że się stara, a do tego wreszcie mu zaczęło coś z dystansu wpadać. TJ myślałem, że to tylko tak chwilowo mu wpadać będzie, a on nam na niesamowitego energizera z ławki wyrasta i gra bardzo mądrze. Nawet McBob zaczął trafiać z półdystansu i jest jeszcze Green do tego. Świetnie, że Spo ogrywa Winslowa, pomimo, że wpadł w kryzys debiutanta i sporo błędów popełnia. W ogóle pewne rzeczy, które robią na boisku Winslow, McBob i Whiteside są niewidoczne w statsach indywidualnych. 

 

To cały czas jest drużyna Wadea, ale gra Bosha z rezerwowymi, też jest trafionym pomysłem Spo. Heat weszli dobrze w sezon. Grudniowy terminarz trudniejszy, ale jak zdrowie dopisze, to walka o czołówkę Wschodu jak najbardziej w zasięgu Miami.

A konferencja się zrobiła trudniejsza i bardziej wyrównana. Na moment obecny odstają tylko Philly i Brooklyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ostatnie meczyki teraz z doskoku i muszę przyznać, że wygląda to lepiej niż jeszcze np. tydzień temu. Na całe szczęście Dragic przestał być czarną dziurą, Wade po 2 czy 3 meczach slumpu wrócił na pełnej kurze a Hassan gra w miarę równo. To, że dziś daliśmy radę Cavs to w sumie mało znaczy bez Jamesa, ale że złoiliśmy OKC? W życiu bym nie pomyślał. Bardzo dobra obrona w tamtym meczu (a ogólnie 2 miejsce w lidze! - przypomnę, że jak w tamtym roku mówiłem, ze z Hassanem będziemy w top3 to zostałem wyśmiany) i fajny, zbalansowany i płynny atak. Będziemy mocni w playoffs jak nadal będą postępy w kwestii chemii. Obstawiam, że w RS dostaniemy zadyszki na tych wykańczających tripach po zachodzie z b2b'ami, ale ogólnie z 50 coś meczów powinniśmy wygrać co z kolei da top4 seeda w konferencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaram się grą T.Johnsona - typ wygląda tak, że ochroniarze wciąż nie chcą go wpuszczać na halę (true story), ale daje takiego kopa z ławki. eneeergia, hustle, zbiórki w ataku, inteligentna gra ofensywna, cud miód i orzeszki. 

+1

Oglądając go parę razy(mała dawka) mam wrażenie, że to może być lepszy steal, niż Galloway w knicks. analogiczna sytuacja.

Tyler mimo, że biały, to przebija atletyzmem Gallo bardzo. Ten drugi z kolei wydaje mi się graczem o wyższym IQ. i lepiej ułożoną łapką.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.