Skocz do zawartości

Free Agency 2015, offseason 2015 - ploteczki, przewidywania, czasem fakty.


january

Rekomendowane odpowiedzi

Lawson - wczesny kandydat do nagrody dla najlepszego rezerwowego. Nie wierzę, że będzie grał w wyjściowej piątce zamiast Beverleya.

 

Zachód ma przerąbane. Jeżeli któraś drużyna z Zachodu chce wygrać NBA to musi pokonać dwie drużyny z piątki: Thunder, Spurs, Rockets, Warriors, Clipper, a na koniec Cleveland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, Denver pozyskują kolejnego eurasa+pick, oddając pijaczynę, który może dużo wnieść, win win? GSW, Spurs, LAC, Rox, OKC, ale wszyscy zapominacie o Memphis, oni dalej są w tej konferencji. Silni, dobrze prowadzeni, utalentowani i głodni sukcesu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden win-win, ale zło konieczne. Niestety wartość Lawsona była taka a nie inna obecnie. Przebudowa w Colorado potrwa jeszcze przynajmniej dwa sezony, bo za rok nikt z topowych FA do nas nie zawita. Mimo wszystko życzę Lawsonowi jak najlepiej bo jestem wielkim fanem jego jako koszykarza, mniej jako człowieka.

 

@Jendras

 

Lawson już rozstał się ze flaszką (no chyba, że chce do pierdla) - ma obowiązek nosić chip  mierzący poziom alko we krwi, wymóg sądu w Colorado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając jaka jest jego wartość, przez problemy z alko, przez to, że robicie przebudowę, mając Mudiaya to i tak, spoko coś dostaliście. Kosta+pick i szrot, może jeszcze coś ten Nick Johnson ugra. Ciekawe, czy Rocket teraz podpiszą Harell'a. Chip to chip, jak nie alko, a będzie mu ciężko może coś innego? Choć o to go bym nie podejrzewał, taki głupi to Ty nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając jaka jest jego wartość, przez problemy z alko, przez to, że robicie przebudowę, mając Mudiaya to i tak, spoko coś dostaliście. Kosta+pick i szrot, może jeszcze coś ten Nick Johnson ugra. Ciekawe, czy Rocket teraz podpiszą Harell'a. Chip to chip, jak nie alko, a będzie mu ciężko może coś innego? Choć o to go bym nie podejrzewał, taki głupi to Ty nie jest.

 

pick jest spoko, ale przecież wysoki w żadnym wypadku nie będzie, co do Kostasa Papały - gość niczym szczególnym się nie wyróżniał w tamtym sezonie, w RS .444 TS to pospolita miernota, być może w Denver się odbuduje, ale na dzień dzisiejszy to nie jest żaden upgrade

 

jak pisze Paweł Kapuściński z nuggies.com:

 

 

 

Kostas to były MVP jakichś kategorii juniorskich w Europie (to chyba interesuje tylko Rafała Jucia i innych scoutów), dwukrotny zwycięzca Euroligii, mistrz ligi greckiej i hiszpańskiej oraz pucharów różnych krajów południa (tylko Grecji, ale tak wygląda lepiej). Nawiózł też kilka medali dla swojego kraju w z turniejów, gdzie nie spotkasz amerykanów (w świecie sportu nazywa się to Mistrzostwa Europy). W NBA na razie zgrywa białasa, słabo rzuca za 3, jest za wolny na bycie trójką chyba za słaby fizycznie na granie na czwórkę, rzuca od niechcenia (pani koszykówko co to za skuteczność ma być?) i jest taki niestabilny z linii rzutów wolnych, że zmieniłem puentę posta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo poświęcili składu osobowego

Przeczytałem to rano na telefonie, ale nie miałem czasu sprawdzać i aż się zastanawiałem do tej pory, co oni mogli za niego oddać. A oddali zestaw szrotu, który mogą na luzie uzupełnić z FA lub zwolnili dodatkowe minuty np. KJ'owi. 

 

Samego Lawsona widzę tutaj jako lidera 2nd unitu, nawet jeśli będzie wychodził w s5. Po prostu grzechem byłoby nie mieć cały czas na parkiecie jednego z pary Lawson-Harden. 

 

Świetny trade Rox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawson z hardenem stworzą fatalną pierwszą linię obrony wiec Ty powinien wchodzić z ławki. Houston ma dwóch bardzo dobrych kreatorów. W sumie nie wiem po co wymieniacie Clippers który i tak nie umie bronić a Paul to słaby lider. Zachód ma 4 najlepsze ekipy NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że można się śmiać z McHale (który miał przecież całkiem niezłe PO)

Rozumiem, że o Brooksie to powstał już kabaret przetłumaczony na 34 języki świata (underrated coach)

Rozumiem, że Spoelstra nie budzi zaufania, bo przecież no Lebron = no W (bardzo dobry trener)

 

 

 

ale co można mieć k**** do Vogela?!?!?!

 

Koleś z taczką gówna przedziurawioną kontuzjami walczył o PO do ostatniej krwi, a wcześniej był konstruktorem top1 defensywy w NBA.

 

Ja się z nikogo nie śmieje. Do Vogela nic nie mam. Po prostu byłem ciekawy jak pogrupowałby trenerów Luki, który twierdzi, że McHale to fatalny trener.

A tych 4 trenerów miało podobno sytuacje - team, który wcześniej był w PO został podziurawiony kontuzjami.

Kiedyś chyba RappaR zwrócił uwagę na to, że z Brooksa każdy się śmieje, ale to on wypluł z siebie Duranta, Hardena, Westbrooka i Ibakę.

 

Z tego co się orientuje, to Kevin, James, Russell i Serge mają inne matki i żadna nie wygląda jak Scott Brooks (sorki musiałem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawson z hardenem stworzą fatalną pierwszą linię obrony wiec Ty powinien wchodzić z ławki. Houston ma dwóch bardzo dobrych kreatorów. W sumie nie wiem po co wymieniacie Clippers który i tak nie umie bronić a Paul to słaby lider. Zachód ma 4 najlepsze ekipy NBA

Szedłem do łapu-capu, ale jestem leniwy i zostawiam to tuaj.

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawson z hardenem stworzą fatalną pierwszą linię obrony wiec Ty powinien wchodzić z ławki. Houston ma dwóch bardzo dobrych kreatorów. W sumie nie wiem po co wymieniacie Clippers który i tak nie umie bronić a Paul to słaby lider. Zachód ma 4 najlepsze ekipy NBA

Pewne jest, że Zachód ma 5 z 6 najlepszych ekip w NBA. Czy ma 4 najlepsze w NBA? Mimo wszystko ciężko ostatecznie to ocenić bo jednak Cavaliers wyglądają bardzo mocno. Mogliby na rok ich wrzucić na Zachód a Wschód na sezon zdelegalizować ;)

 

Mimo wszystko dziwi mnie nie docenianie przez Ciebie Clippers bo nie mylę się myśląc, że te 4 najlepsze ekipy NBA według Ciebie Ely to Warriors, Thunder, Rockets i Spurs? Clippers owszem są po przepotężnym failu ale pozwolę sobie zauważyć, że w NHL się zdarzyła historia i to całkiem niedawno, że ekipa po jeszcze większej katastrofie na następny sezon z nawiązką sobie to odbiła. Mam na myśli Boston Bruins. Oni w 2010 roku w 2 rundzie mieli 3-0 i dogrywkę w game 4, następnie prowadzili 3-0 po do 17 minuty 1 tercji game 7 u siebie i mimo to odpadli 3-4. W 2011 natomiast wygrywali w PO odpowiednio 4-3, 4-0 (oczywiście z Philadelphia Flyers, którzy rok wcześniej odrobili im 0-3 w serii), 4-3 i 4-3. Tak oto zmienił się przez rok ich clutchzym. 

 

Oczywiście NBA to inna specyfika, ale Clippers mam wrażenie, że z roku na rok robią mimo wszystko postęp. Teraz dodali kolejny element układanki, który może okazać się bezcenny (tak, mam na myśli dinozaura Pierce'a).  

Edytowane przez JH13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clippers będą w tym sezonie turbo mocni.Wyobraźcie sobie,że Chris Paul w G7,gdy sam będzie się bał/nie będzie mógł się przebić,Griffin znowu się schowa(o ile się schowa,będzie o kolejny rok bardziej doświadczony,dojdzie progres). to będzie musiał oddawać piłkę na obwód nie do Matta Barnesa,tylko Paula Pierca.z ławki będzie wchodził nie Glen Davis,a Josh Smith który będzie rzucał piłke pod sufit Deandre zapewniając oprócz tego niezłą obronę,a do tego wjeżdża wkurwiony po fatalnym epizodzie w Hornets,gdzie nawet nie wiedzieli jak go ustawić i co on ma tam robić Lance Stephenson,zamiast jebanego Jamala Crawforda.

 

Chore gówno...

 

Ogólnie zachód znowu jest bardziej przejebany niż sezon wcześniej,zdrowe OKC,Spurs,Rockets,Clippers,GSW to jest tak mocna piątka że nie mam pytań.Grizzlies nie liczę,bo nie jest to drużyna na mistrza w obecnym kształcie,zwłaszcza że znowu nie dodali jakiejś mocy w ataku,ale mimo to i tak wiadomo ze nikt nie będzie chciał się z nimi mocować w PO.Rockets dodali to czego potrzebowali najmocniej-drugiego kreatora obok Hardena.A Lawson też powinien inaczej podchodzić do sprawy grając w contenderze a nie w Nuggets.

 

Oświadczam,że jeżeli jakiś fan Lebrona znowu napisze,że w sumie nie ma dużej różnicy pomiędzy zachodem,a wschodem i  tu i tu w PO jest tak samo przejebane,to zamierzam od razu lecieć z tym do łapu capu.

 

Chyba czas zainwestować po raz pierwszy w league passa,mimo że obiecałem sobie że koszykówkę na poziomie NBA zacznę oglądać dopiero od kwietnia.Zapowiada się nieziemsko.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę to tak. W poprzednim sezonie Rox na 3 mieli Arize, Brewera i Papanikolaou i KJ-a. Wymienili za niego Canaana i wybór w 2 rundzie draftu. Niby nic, ale jeśli masz gracza, który jest RFA i coś poświęciłeś by go pozyskać i raczej chcesz go podpisać na kolejne lata, a możesz go schować głęboko na ławce, by nie podbijał swojej wartości, to dlaczego tego nie zrobić.

 

Jeśli chodzi o pozyskanie Ty Lawsona - 9 asyst piechotą nie chodzi, a cena nie wysoka. Ryzyko jest, ale może się ogarnie.

 

Tak z ciekawości.

 

McHale, Vogel, Brooks, Spoelstra, który z nich jest najbardziej fatalnym trenerem?

 

Vogel jest dobry. Brooks jest dość cienki ale ma u mnie plusa za to, że skurczybyk potrafi młodych dobrze wprowadzać do ligi. Spoelstra jest troszkę lepszy niż McHale. Tzn. w ataku obaj są fatalni bo nie mają żadnego pomysłu (a jeżeli go mają to jest bardzo słaby), w obronie McHale jest przeciętny a Spoelstra dobry.

 

Więc Vogela w ogóle bym nie nazwał fatalnym trenerem. Spoelstry też. Z pozostałej dwójki McHale jest gorszy. Obecnie to jest mniej więcej fajny wujo, którego wszyscy w drużynie lubią i jednocześnie każdy ma go w dupie.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.