Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2015/16


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje Roger za wygraną. Ciekawy sezon dużo się w nim działo (mimo, ze zwyciesca był znany już jakis czas temu). Absolutny rozpad Miami Heat, zbrojenie się na nastepny sezon Los Angeles Clippers oraz Seattle SuperSonics, za pewny rozwój ekip z Milwaukee oraz Detroit zwiastuję, ze nastepny sezon może być zupełnie inny.

 

Co do mojego zespołu? Co tu dużo mowić: lazaret. Zanim się sezon nie rozpoczał to miałem 2 season ending inj (Exum i MKG), więc nie mogło być dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Roger, pozamiatałeś. Ale Hassana Ci zapamiętam, Hassan CI w oko.

 

Możecie mieć Panowie z czuba tabeli żal do siebie bo zabrakło jednego czy dwóch agresywnych ruchów i walka trwałaby do końca. Zmiażdżył Toudi, który mógł to wygrać, przy minimalnym zaangażowaniu. To nie jest zwykłe gdybanie, nie twierdzę że wygrałby z pewnością ale miał na to wielką szansę.

 

A wydaje mi się Panowie, że trochę niesprawiedliwie pomijacie w gratulacjach człowieka-braggę ze Szczecina, który rozbił bank i w ciągu dwóch sezonów zjechał z samego szczytu, żeby odbić się od dna i uplasować wśród contenderów na przyszły rok. Noah Beal i Jrue to ryzykowne wybory ale stosunkowo tanie, jak dwóch z nich przypierdoli w przyszłym sezonie to może być pozamiatane bo Jrue po ASG gra jak naćpany fetą. Westbrook mający chociaż 90-95% aktualnej formy, Dieng grający tak jak po ASG to raczej pewniak, Klay zrobi swoje, KCP trochę dostuka - zostaje FA i będziemy słuchali od września jak to można mu tylko dupę wąchać. Tęskniliście ?

Mojej przebudowy też nikt nie docenia, a zrobiłem to co Pewee tylko szybciej. W grudniu będę mógł powiedzieć czy zrobiłem to dwa razy szybciej czy poczekamy do czerwca, kiedy to będzie półtora. Boże, strzeż od kończących sezon kontuzji.

McCollum, Parsons, Porter, Okafor, Randle, Noel, Porzingis - tylko Portera widzę robiącego mniej niż 40, a skoro wyjebali Wittmana i Wall krzyczy, że Otto za mało rzuca to i tutaj jest szansa na progres. Skład tani, a bogaty.

Wilq, pamiętasz jak pisałeś, że rookie robiąc ponad 40 to wielka rzadkość? Co prawda źle wytypowałem, bo nie wiedziałem że Ci durnie z Nowego Jorku tak zmarnują Granta ale już widzę, że po prostu muszę być cierpliwy, będzie nakurwiał. Okafor zatrzymał się na 39.9 !!!!!! Kristaps ponad 40. To był dobry sezon !

I jak te picki się ułożyły ? Wygrałeś Krzemieniu ?

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratsy Roger.

 

... bo mniej wiecej tak bym podsumowal sezon Chytrego pomimo iz Curry eksplodowal i znalazl Bartona.
Oczywiscie bedzie mnie kusilo by ta sama teze zastosowac do nowego mistrza...

 

Na twoim miejscu raczej nie wywlekałbym tego tematu, jeszcze sobie ktoś sobie przypomni jaką na to miałeś argumentację i będzie wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wydaje mi się Panowie, że trochę niesprawiedliwie pomijacie w gratulacjach człowieka-braggę ze Szczecina, który rozbił bank i w ciągu dwóch sezonów zjechał z samego szczytu, żeby odbić się od dna i uplasować wśród contenderów na przyszły rok. Noah Beal i Jrue to ryzykowne wybory ale stosunkowo tanie, jak dwóch z nich przypierdoli w przyszłym sezonie to może być pozamiatane bo Jrue po ASG gra jak naćpany fetą. Westbrook mający chociaż 90-95% aktualnej formy, Dieng grający tak jak po ASG to raczej pewniak, Klay zrobi swoje, KCP trochę dostuka - zostaje FA i będziemy słuchali od września jak to można mu tylko dupę wąchać. Tęskniliście ?

Wg mnie czy ai3 bedzie contenderem bedzie zalezalo glownie od tego jak szybko pozbedzie sie tego ryzyka, ktore zebral i zamieni na graczy moze z mniejszym upsidem, ale z duzo wiekszym szansami na rozegranie calego sezonu. Nie moge sie doczekac tych propsow 10 listopada kiedy wszyscy w/w moze jeszcze beda zdrowi ;-)

 

Przebudowa rzeczywiscie ladna i sluszna uwaga, ze mozna bylo wiecej napisac o tej czesci ligi.

W takim razie jeszcze gratki dla Lakers za fundament, dla Bucks za rozwoj graczy i Sonics za uzupelnienia.

 

Mojej przebudowy też nikt nie docenia, a zrobiłem to co Pewee tylko szybciej. W grudniu będę mógł powiedzieć czy zrobiłem to dwa razy szybciej czy poczekamy do czerwca, kiedy to będzie półtora. Boże, strzeż od kończących sezon kontuzji.

Tzn tutaj sobie dodajesz na przyszlosc ilu dobrych zawodnikow i steali?

 

McCollum, Parsons, Porter, Okafor, Randle, Noel, Porzingis - tylko Portera widzę robiącego mniej niż 40

A ilu powyzej 45 i 50?

 

Wilq, pamiętasz jak pisałeś, że rookie robiąc ponad 40 to wielka rzadkość? Co prawda źle wytypowałem, bo nie wiedziałem że Ci durnie z Nowego Jorku tak zmarnują Granta ale już widzę, że po prostu muszę być cierpliwy, będzie nakurwiał. Okafor zatrzymał się na 39.9 !!!!!! Kristaps ponad 40. To był dobry sezon !

Pewnie, z dwojka wysokich wymiotles i zgarnales 2/3 takich graczy z tej klasy pomimo dalszych pickow.

Czyli wyszla z tego rzadkosc polaczona z wygrana na loterii pt zacmienie na drafcie innych ;-)

 

Na twoim miejscu raczej nie wywlekałbym tego tematu, jeszcze sobie ktoś sobie przypomni jaką na to miałeś argumentację i będzie wstyd.

Nie krepuj sie... Nie mialem przyszlego mistrza w Top5, wiec gdyby takie szczegoly mialy mnie zawstydzac to bym nigdy sie nie bawil typowanie. Co ciekawe to tylko Roger widzial Rogera w Top4... hmmmm, moze juz wtedy wiedzial jakie trejdy klepnie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn tutaj sobie dodajesz na przyszlosc ilu dobrych zawodnikow i steali?

Niczego sobie nie dodaję. Piłi zbudował drużynę przez draft i trwało to dobrych kilka sezonów. Kisił Irvinga i Rubio od kiedy pamiętam, a Irvinga to chyba wydraftował ? Również przebudowałem zespół przez draft i zrobiłem to w dwa sezony. Do tego stopnia, że mam 7 osobowy, młodziutki core, z dużym upsidem.

 

A ilu powyzej 45 i 50?

Co, w przyszłym sezonie ? Randle, Okafor 45+, Parsons i McCollum bliżej 50 lub powyżej, Porzingis i Noel spokojnie ponad 50.  Dla 3 z nich będzie to dopiero 2 sezon. Oprócz Parsonsa same gołowąsy. Jeśli Knicks tego nie spierdolą i nie wezmą Rondo to 35+ u Granta nie będzie szalonym scenariuszem. A może ktoś zaskoczy ? W każdym razie spokojnie mogę chociaż powalczyć o top5, a że każdy z 7 zawodników których wymieniłem może zagrać tylko lepiej to jestem spokojny o przyszłość.

 

Czyli wyszla z tego rzadkosc polaczona z wygrana na loterii pt zacmienie na drafcie innych ;-)

Jedni wybierają lepiej, inni gorzej. Jestem z tych, którzy wybierają lepiej i wstydzą się tylko Stauskasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krepuj sie... Nie mialem przyszlego mistrza w Top5, wiec gdyby takie szczegoly mialy mnie zawstydzac to bym nigdy sie nie bawil typowanie. Co ciekawe to tylko Roger widzial Rogera w Top4... hmmmm, moze juz wtedy wiedzial jakie trejdy klepnie ;-)

 

Mimo wszystko pamiętaj, że ja przed trejdem z Heat i tak byłem pierwszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TABELA KOŃCOWA ŚREDNIA:

Team GP Total FPPG
Roger 821 35097,5 42,75
PeWee 800 33289 41,61
piotreksuper 813 32805 40,35
Marcos 814 32664,5 40,13
chytruz 767 29982 39,09
Jendras 820 31966,5 38,98
lorak 804 30302 37,69
obi 773 28692,5 37,12
Ik#1 777 28563 36,76
bulek 807 29379 36,41
GeDDo 773 27968,5 36,18
Wilq 814 29007 35,64
Mar 811 28462,5 35,10
Antek 693 24090 34,76
ai3 711 24675,5 34,71
Wirakocza 809 26475,5 32,73
Findek 703 22515,5 32,03
LeweBiodroSmoka 772 23345 30,24
drtoudi 816 24620 30,17
Krzemyk 821 22466 27,36

TABELA KOŃCOWA TOTAL:

Team GP Total
Roger 821 35097,5
PeWee 800 33289
piotreksuper 813 32805
Marcos 814 32664,5
Jendras 820 31966,5
lorak 804 30302
chytruz 767 29982
bulek 807 29379
Wilq 814 29007
obi 773 28692,5
Ik#1 777 28563
Mar 811 28462,5
GeDDo 773 27968,5
Wirakocza 809 26475,5
ai3 711 24675,5
drtoudi 816 24620
Antek 693 24090
LeweBiodroSmoka 772 23345
Findek 703 22515,5
Krzemyk 821 22466

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiara w Parsonsa ? Po wyleczeniu i etapie przejściowym, czyli dochodzeniu do siebie po kontuzji, regularnie robił wyniki 50+, 60+, kilka razy 70+. Patrzę na fakty.

Noel - to samo. Po kontuzji długo wracał do siebie i musieli sie uczyć grać ze sobą z Okaforem. Potem regularnie 50+,60+.

Poza tym, liczę że od tego sezonu zaczną grać, żeby wygrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będzie, dali mu czas na dojście do siebie i odpłacił zajebistą grą w drugiej części sezonu. Teraz przeszedł zabieg korekcyjny i może być tylko lepiej, bo będzie gotowy na okres przygotowawczy.

A sezonu 50+ jeszcze nie miał, ale daleko nie miał. Najstarszy na świecie też jeszcze nie jest. Będzie 50+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego sobie nie dodaję. Piłi zbudował drużynę przez draft i trwało to dobrych kilka sezonów. Kisił Irvinga i Rubio od kiedy pamiętam, a Irvinga to chyba wydraftował ? Również przebudowałem zespół przez draft i zrobiłem to w dwa sezony. Do tego stopnia, że mam 7 osobowy, młodziutki core, z dużym upsidem.

W okresie przemodelowania skladu spedziles na dole tabeli 3 sezony, a PeWee 4-5 [zalezy co liczyc jako koniec]... tyle, ze jeszcze nie skonczyles przebudowy, wiec wydaje mi sie mocno na wyrost sugerowanie, ze zrobiles to szybciej/lepiej.

 

Co, w przyszłym sezonie ? Randle, Okafor 45+, Parsons i McCollum bliżej 50 lub powyżej, Porzingis i Noel spokojnie ponad 50.  Dla 3 z nich będzie to dopiero 2 sezon. Oprócz Parsonsa same gołowąsy. Jeśli Knicks tego nie spierdolą i nie wezmą Rondo to 35+ u Granta nie będzie szalonym scenariuszem. A może ktoś zaskoczy ? W każdym razie spokojnie mogę chociaż powalczyć o top5, a że każdy z 7 zawodników których wymieniłem może zagrać tylko lepiej to jestem spokojny o przyszłość.

Dobrze wiedziec, ze nie tylko ja jestem przesadnym optymista wobec swoich graczy ;-)

Najbardziej odwazne jest twierdzenie, ze [dowolnych] 7 graczy moze zagrac *tylko* lepiej [zwlaszcza uwzgledniajac totale].

 

Mimo wszystko pamiętaj, że ja przed trejdem z Heat i tak byłem pierwszy :smile:

Jasne, ale grales wtedy na poziomie, ktory dawalby Ci walke o miejsca 2-4. Co wiecej, wg mnie niedocenianym aspektem tamtej wymiany bylo, ze sobie poszerzyles sklad, a pozniej sporo obnizyles pensje co dalo Ci duzo wieksze mozliwosci wsrod FAsow. Wg mnie bez tego trejdu [lub innego podobnego kalibru] skonczylbys 5. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale grales wtedy na poziomie, ktory dawalby Ci walke o miejsca 2-4. Co wiecej, wg mnie niedocenianym aspektem tamtej wymiany bylo, ze sobie poszerzyles sklad, a pozniej sporo obnizyles pensje co dalo Ci duzo wieksze mozliwosci wsrod FAsow. Wg mnie bez tego trejdu skonczylbys 5.

Czyżbyś tytuł mistrza zdobyty przez kolejnego GMa próbował umniejszyć?

2 lata temu - ja dostałem gotowy team od DunkFana

Zeszły sezon - Chytry miał splot niesamowitych okoliczności

Ten sezon - Roger jednym dealem wygrał wszystko

 

A co było 3 lata temu? Ostatni prawdziwie i jedynie słusznie wygrany tytuł? ;)

 

Roger wygrał bo był najlepszy i bez tego deala rabunkowego też by wygrał,

bo np. dzięki luzom w sc miał większe możliwości w rotowaniu na FA niż inni.

A to że dzięki temu dealowi pozamiatał w styczniu i emocje opadły to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś tytuł mistrza zdobyty przez kolejnego GMa próbował umniejszyć?

2 lata temu - ja dostałem gotowy team od DunkFana

Zeszły sezon - Chytry miał splot niesamowitych okoliczności

Ten sezon - Roger jednym dealem wygrał wszystko

A co było 3 lata temu? Ostatni prawdziwie i jedynie słusznie wygrany tytuł? ;)

Heh, tez mialem sprzyjajce okolicznosci jesli o to pytasz. Zreszta wcale nie chodzi mi o umniejszanie mistrza Rogera tylko nie zgodzilem sie z tym, ze bez tego trejdu by go osiagnal co zdaje sie sugerowal swoja wypowiedzia.

 

Roger wygrał bo był najlepszy i bez tego deala rabunkowego też by wygrał,

bo np. dzięki luzom w sc miał większe możliwości w rotowaniu na FA niż inni.

Wlasnie nie, taki luz w sc uzyskal dopiero dzieki wymianie z Nuggets, ktora nie bylaby mozliwa bez tej z Heat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie, taki luz w sc uzyskal dopiero dzieki wymianie z Nuggets, ktora nie bylaby mozliwa bez tej z Heat.

Ale przecież przed wymianą z Heat miał wystarczający luz w sc i wymieniał po 3 kolesi na raz. 

Mogł sobie pozwolić na kolesi ważących po 25-30 sc i brać ich na chwilę albo dwie, ja się bujałem na poziomie max 17-18 więc wiem coś o tym ;)

Na wymianie z Heat się przyblokował i chyba brakowało mu emocji przy porannej kawie albo chciał pójść na rekord wszechczasów w ilości pobrań dlatego zrobił deala z Nuggets. Przed nim i tak było pozamiatane.

 

BTW. Aż sobnie sprawdziłem na czym się licznik zatrzymał: 175 moves, gdy kolejny nie miał nawet 75 ;)

Ale Roger pamiętaj: kiedyś 72:10 Bulls też wydawało się nie do pobicia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież przed wymianą z Heat miał wystarczający luz w sc i wymieniał po 3 kolesi na raz. 

Mogł sobie pozwolić na kolesi ważących po 25-30 sc i brać ich na chwilę albo dwie, ja się bujałem na poziomie max 17-18 więc wiem coś o tym ;)

Na wymianie z Heat się przyblokował i chyba brakowało mu emocji przy porannej kawie albo chciał pójść na rekord wszechczasów w ilości pobrań dlatego zrobił deala z Nuggets. Przed nim i tak było pozamiatane.

Czyli uwazasz, ze Roger by wygral z fundamentem Russ, Gasol, Hassan [lub Ibaka+Gortat], Monta, Jack, Gallo i banda FAsow z poziomu w sumie rzedu 27,5?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uwazasz, ze Roger by wygral z fundamentem Russ, Gasol, Hassan [lub Ibaka+Gortat], Monta, Jack, Gallo i banda FAsow z poziomu w sumie rzedu 27,5?

 

Why not? Przecież był już wtedy liderem i na średniej i w totalu.

 

Team GP Total FPPG ( +/- ) ( FPPG DNIA ) 

Roger 421 17020,5 40,43 ( 0,20 ) ( 54,25 ) 

PeWee 424 16865,5 39,78 ( -0,07 ) ( 36,44 ) 

Marcos 429 16968,5 39,55 ( 0,13 ) ( 50,90 ) 

piotreksuper 417 16262,5 39,00 ( 0,53 ) ( 60,60 ) 

 

Skoro był zdecydowany rozmienić Westbrooka, to jak nie z Heat to z kimś innym zrobiłby deal który dałby mu zysk. Może nie tak spektakularny (nie dość że fp to i przyszłość), ale fp by dostał.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.