Skocz do zawartości

Rowni i rowniejsi


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

mnie tam jakoś statystyki osobistych Wade'a już nie przeszkadzają, przestałem oglądać Heat i jakoś mało mnie to już interesuje, jak się tego nie widzi to jakoś nie ma to takiego znaczenia szkoda sobie zawracać głowy i denerwować się.

 

Kiedyś jak ktoś będzie chciał przypomnieć historię wielkich graczy w końcówkach meczów to z czym nam się kojarzą, ich wielkie, firmowe rzuty czy zagrania, game winnery itp to w przypadku Jordana mogą pokazać coś takiego:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

w przypadku Bryanta np. to

Dołączona grafika

albo to:

Dołączona grafika

 

 

a w przypadku Wade'a to:

Dołączona grafika

 

może kiedyś jak postawią mu pomnik przed halą w Miami zrobią odlew jak stoi na linii i rzuca wolne :wink:

 

nie ma co oceniać kore jego występów jak się ich nie oglądało bo na wiele z nich może zasłużyć, z drugiej strony wiadomo jak w większości przypadków z nim jest po prostu dla lepszego samopoczucia lepiej nie oglądać i później nie komentować 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech Van, a ty ciagle to samo.

zrozumcie w koncu, ze Wade jest po prostu bardzo dobry w wymuszaniu fauli. i to nie jest tylko kwestia przepisow w NBA. on zawsze taki byl. wystarczy chociazby poczytac jakies jego przeddraftowe oceny, np.

http://www.nbadraft.net/profiles/dwyanewade.htm

 

Draws a good amount of fouls due to his aggressive, penetrating style of play ...

 

gdyby Kobe czy LeBron byli agresywniejsi zamiast oddawac mase niepotrzebnych jumperkow to tez by mieli tyle FT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Van niezłe :lol: Żeby nie było, że nie doceniam[y] przeciwników i tylko jako fani LAL ich wyśmiewamy to mogę powiedzieć, że Wade jaki jest, taki jest.. może i mu gwizdają faule z nieba, ale przynajmniej potrafi je wykonywać..Niech mu dają jeszcze MVP w tym sezonie i może spieprzać dziadu :twisted: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak, ale czy faule można wymuszać tylko kiedy się atakuje kosz :?:

poza tym mówisz ciągle o tym, że jest dobry w wymuszaniu fauli, ale doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że możesz mieć gracza, który w meczu będzie robił dokładnie to co Wade i tych fauli nie dostane. Nie chce mi się po raz kolejny powtarzać tych samych tekstów na temat Wade'a i sędziowania, ale ludzie mówiąc o tym jak on często atakuje kosz uwielbiają ignorować proste sprawy takie jak to, że im częściej kiedy atakujesz dostaniesz gwizdek tym chętnie będziesz dalej atakował, wejdź pod kosz parę razy dostać po głowie, rękach czy czym tam jeszcze a sędziowie będą udawali ślepych i twoja chęć do dalszego atakowania zdecydowanie się zmniejszy. Wymuszanie fauli polega nie tylko na tym żeby być w tym dobrym, ale również na tym żeby sędzia chciał ci ten faul odgwizdać.

 

Gdyby oni zresztą gwizdali na nim faule tylko kiedy się wbija agresywnie pod kosz inicjując kontakt z obrońcą to nie byłoby problemu, gorzej kiedy dalej od kosza nie można go dotknąć zgodnie z nowymi przepisami a w przypadku innych graczy te przepisy już nie tak często są stosowane.

Dajmy zresztą sobie spokój z Wade'm tu się nikogo nie przekona do zmiany zdania i co gorsze i ważniejsze nasze gadanie o tym i tak nie ma żadnego znaczenie bo o tym co się dzieje na parkiecie nie my decydujemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna nie tylko tak, ale to jest najlepszy sposob, bo najwieksza szansa na kontakt. i poowtarzam, to nie jest tylko kwestia sedziowania w NBA, lecz Wade juz w NCAA mial taka zdolnosc, wiedzial jak wykorzystac swoja szybkosc. sedziowie gwizdza, bo musza, bo takie sa zasady. gdyby byli inni gracze tak szybcy, tak atletyczni, tak madrzy boiskowo jak Wade, to rowniez by dostawali tyle gwizdkow. ale drugiego takiego jak Dwyane nie ma. Kobe z LeBronem wola sobie rzucic trojeczke, albo dalekiego jumpera niz wejsc pod kosz. a im dalej, tym trudniej wymusic faul. da sie, ale jest trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak, ale nie mów mi o zasadach ani o mądrości boiskowej, ja nie kwestionuję tego, że Wade atakuje kosz częściej od Bryanta (chociaż biorę pod uwagę co na to wpływa), ale są mecze i to nie jakieś sporadyczne przypadki kiedy Bryant czy też jakiś inny zawodnik właśnie w ten sposób będzie grał mądrze i starając sie wymuszać te faule, ale ich nie dostaje.

 

Niech on wchodzi sobie częściej przykładowo powiedzmy przy 8 takich wejściach usłyszy gwizdek powiedzmy 6 razy, a inny gracz atakujący rzadziej, ale jednak atakujący w podobnym stylu zagra tak 5 razy a gwizdek usłyszy raz czy dwa i wszystko powinno być w porządku bo Wade atakował kosz częściej :? zresztą lubisz statystyki a pod względem statystycznym 64% rzutów Wade'a to jumperki spoza pomalowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rzeczywiscie, radzilbym Tobie kore najpierw zobaczyc, zanim sie zabierzesz za komentowanie

nie ma co oceniać kore jego występów jak się ich nie oglądało bo na wiele z nich może zasłużyć, z drugiej strony wiadomo jak w większości przypadków z nim jest po prostu dla lepszego samopoczucia lepiej nie oglądać i później nie komentować

Wiem, wiem ;-) Szczerze - spodziewałem się takich komentarzy i trudno się z nimi nie zgodzić, z drugiej strony w oczekiwanu na torta ulecialoby to co mam do powiedzenia ;-) Jestem na 99% pewien ze jak zobacze ten mecz, to tylko sie upewnie w tym co powiedzialem, a boisko to potwierdzi. Owszem, wyglada to bardzo nierzetelnie z mojej strony, ale jak mowie - sciagne meczyk, poprawie, ocenie z bliska, po prostu nie mialem okazji tego oberzjec live, chco sledzilem jak moglem, a od komentarza trudno mi sie bylo powstrzymac i nic na to nie poradze ;-)

 

Podejrzewam, ze jak juz mi sie uda go sciagnac, to zobacze cos takiego:

 

turlał się walał po parkiecie i dostawał kolejne gwizdeczki

Bo do cholery, co innego mozna zobaczyc w przypadku Łejda ja nie wiem...

 

Przeszedłeś samego siebie w ignoranctwie najpierw oferując opis i charakterystykę meczu, a później chwaląc się, że dopiero będziesz ściągał, żeby obejrzeć. Ot, cały ty.

Ładnie się wykaraskałeś z tematu; cała uwaga na mnie i moim ignoranctwie, zero o meczu 8) Choc Twoje zdanie pewnie znam; nieskazitelny Łejd stający po kolejnym brutalnym i ewidentnym faulu na linii rzutów wolnych.

 

BTW Wade mecz wcześniej miał tylko 4 FTA...

To tam chyba nikt nie oddychał.

 

Van - piękne zdjęcia, idealnie oddają naturę rzeczy 8)

 

ale drugiego takiego jak Dwyane nie ma

Pomijając już całą resztę, z którą praktycznie w kazdym slowie sie nie zgadzam... tak bez złośliwosci - fakt, nie ma drugiego Wade'a, bo nie ma drugiego gracza, który mialby tak potężne fory u sędziów, na którym byłyby w taki sposób gwizdane faule, wy naprawdę nie widzicie tej nagminności i otoczki która wokół niego powstała :?: Pytam poważnie: wszyscy uwazacie ze wszystko jest ok, nie ma zadnego forowania i gwizdania popierdółek, że Wade jest traktowany tak tylko dlatego że "agresywniej atakuje kosz" itd? Strasznie to wszystko naiwne z waszej strony, a dodatkowo zakrawa na robienie z nas idiotów przez wpieranie nam takich totalnie głodnych kawałków. Sami sobie zamydlacie takim szitem oczy, przy okazji serwując nam kompletnie irracjonalne i nie mające racji bytu poglądy. Wy tak na powaznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kore, jedyna otoczka jaka powstala wokol Wade jest ta, ktora tworzysz ty, Van i wam podobni fani. powiedzialbym, ze nie rozumiecie o co chodzi w tej grze, jakie sa przepisy i tak dalej. ale odnosnie ciebie nie moge tak powiedziec, bo za malo cie znam, a Van z kolei na pewno rozumie, tylko akurat w przypadku Wade`a jest wyjatkowo nieobiektywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kore, jedyna otoczka jaka powstala wokol Wade jest ta, ktora tworzysz ty, Van i wam podobni fani. powiedzialbym, ze nie rozumiecie o co chodzi w tej grze, jakie sa przepisy i tak dalej. ale odnosnie ciebie nie moge tak powiedziec, bo za malo cie znam, a Van z kolei na pewno rozumie, tylko akurat w przypadku Wade`a jest wyjatkowo nieobiektywny.

Hehe, a to dobre. To tak jak by mowic ze o Hitlerze zle mowią tylko warszawiacy - sorry za dosadne porownanie ale pierwsze co mi przyszlo do glowy.

 

Czlowieku - jesli Ty przeczysz tak oczywistym rzeczom, ktore widac jak na dłoni, jesli Ty chcesz sie spierac o rzeczy, stojąc od razu na straconej pozycji (wystarczy spojrzec co sie wyrabia na boisku i nie trzeba słów) to my nie mamy o czym rozmawiac. Pytam jeszcze raz - chcesz mi / nam wmawiac ze Wade jest normalnie, na rowni traktowany z innymi i nie ma w tych jego wszystkich gwizdkach nic nienaturalnego / nienormalnego?

 

(chcesz jeszcze raz zobaczyc co sie wyrabialo w finalach tamtego sezonu, co sie dzieje w obecnym?)

 

Dzięku Bogu, nie jestesmy odosobnieni w swojej opinii i to symulowanie łejdowskie i ogolna irytacja z tym związana się rozszerza, czego dowody juz neiraz były okazywane. Mam nadzieję, że w ciagu jesli nie juz tego sezonu to nastepnego, ktos wybije mu z glowy to wymuszanie fauli przez froterowanie podłogi a postawa sędziów wroci do jako takiej normalnosci.

 

Poki co, jesli Heat nie zajda zbyt daleko w tym sezonie, dla zdrowia NBA bedzie to lepsze, bo byc moze unikniemy wypaczeń podobnych do tych z tamtego roku.

 

edit

 

http://youtube.com/watch?v=w6rl4-7YtXo& ... ed&search=

 

film, pierwszy z brzegu obalajacy glupia teorie 'wejde agresywnie na kosz - dostane faul' ... a to tylko jeden mecz z bardzo wielu jak doskonale wiesz :?

 

nie musze chyba w tym momencie pokazywac za co froterka dostaje faule i w ilu banalniejszych i BEZKONTAKTOWYCH sytuacjach mial FT :?

 

i gdzie tu jest kur*a sprawiedliwosc, gdzie chocby normalne traktowanie, gdzie nasze nieobiektywne spojrzenie na lejda :? BULLSHIT :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tyle- obejzyjcie sobie ostatnii mecz Bulls-Heat i to co robiła taktyka Heat w sytuacji kiedy próbowali odrobić straty. Czterech kolesi po stronie słabej, wade na niskim centrze przeciw Kirkowi na izolacji... skutek był taki jaki był- Heat odbrabiali straty, własnie dzięki temu, ze dawali grać Wade'owi taką koszykówkę. lorak słusznie zauwazył, ze on obecnie jest najlepszym graczem w lidze w wymuszaniu fauli, a że bardzo czesto to sedziowie dają się nabierac to akurat niczyja wina, a już napewno nie DW

 

I tyle w tym temacie. Oczywiscie jedynymi jęczkami są fani Cavs i LAL... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joseph zgodnie z Twoja teoria tak samo grajacy Kobe tez dostawal by tyle fauli za takie pierdoly, czemu zatem w wielu powazniejszych sytuacjach (juz nie mowie o takich popierdolkach jak lejda) byl tyle razy ignorowany :?:

 

inna sprawa, ze teraz juz powszechnym widokiem jest usmiech politowania wiekszosci graczy ktorym jest odgwizdywany faul na lejdzie... (patrz chocby 4a kwarta heat - bulls, Kirk sie tylko w pewnym momencie zasmial nawet nie protestujac, dobrze ze prowadzilismy...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech Kore, Kore.

tak, Wade nie jest traktowany w zaden wyjatkowy sposob. jesli sledzisz NBA dosc dlugo, to wiesz, ze gwiazdy traktuje sie inaczej niz reszte. od lat `70 tak bylo i jest nadal. zmieniaja sie tylko formalne przepisy.

 

co do linkow, pojedynczych akcji itd. to troche sie osmieszacie takimi argumentami. metodologicznie nie maja one zadnej wartosci. jesli chcecie naprawde pokazac, ze Wade jest lepiej traktowany niz inne gwiazdy, to trzeba zrobic kompleksowe porownanie takich zawodnikow z uwgzlednieniem wszystkich spotkan i analiza wszystkich akcji.

natomiast to, co wy robicie to zwykle czepialstwo, bo na kazdego superstara mozna znalezc takie haki, pokazac, ze tu mu gwizdano nieslusznie, a tu nie odgwizdano gdy byl faulowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawda jesat taka, ze co by nie mówić Kirk przy tych próbach utrzymania się przy WD faulował, zawsze jak obrońca w taki sposób się siłuje z graczem ataku jest najbardzije narażony na gwizdek, co innego jak obrońca stoi lub zostanie odepchnięty, tutaj tak nie było i choć te gwiazdki są dyskusyjne, bo kiedyś nikt by tego nie gwizdnął to w dzisiejszej NBA mnie to juz nie dziwi

 

 

prawda jest taka, ż Wade w pierwszej kolejnosci zawsze szuka kontaktu i faulu, wie, że to jest jego najmocniejsza broń- wymuszenia, jego gra własnie na tym polega, on nie jest shooterem, tylko szkającym kontaktu z przeciwnikiem graczem ciągnącym praktycznie zawsze na kosz. Podobnie robi Iverson i podobnie dostaje masę gwizdków. Fakt, ze czesto sędziowie kierując się star bonnus dają gwiazdki za darmo, ale kurde to działo się zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak: ogladalem ten mecz i wiekszosc, o ile nie wszystkie FT Wade`a w IV kwarcie byly zasluzone. on po prostu swietnie potrafi je wymuszac, a taktyka heat, banalnie prosta, mu to umozliwiala. po prostu grali ciagle izolacje i to sie musialo konczyc faulami. z drugiej strony cavs niepotrafili zrobic tego samego, tylko LeBron ciagle probowal grac jakies picki, co konczylo sie niczym.

 

A ja jeszcze ten nastepny, amare - brak slow. Tak jak piszesz lorak, w 4 naprawde nie bylosiedo czego doczepic. I nie zapomnijmy o tym,ze LeBron "swoje wolne"zmarnowal.

 

 

Szak: Właśnie. Nie wiesz, ze w przypadku Wade'a takie liczby się nie liczą? Bo jak ma dużo FTA, to źle, a jak ma mało, to przecież też, bo "sama średnia aż tak drastycznie nieodbiegająca od reszty ligi to nie wszystko", bo przecież on swoją grą i "popraciem zebr" odstrasza przeciwników od faulowania i przez to ma łatwiej, czyli ogólnie spisek. Jasne, że teraz się naigrywuję i przerysowuję ten typ rozumowania, ale tak to w gruncie rzeczy niekiedy wygląda. Ale szacun, że oceniając narażone na subiektywizm jakościowe elementy gry i sędziowania najpierw obejrzałeś, a potem napisałeś

 

Tojest totalna kpina, o tym spisku, jakoby mial jakies luzy u sedziow, juz sie tych glupot czytac nie da...

 

Van: mnie tam jakoś statystyki osobistych Wade'a już nie przeszkadzają, przestałem oglądać Heat i jakoś mało mnie to już interesuje, jak się tego nie widzi to jakoś nie ma to takiego znaczenia szkoda sobie zawracać głowy i denerwować się.

 

Kiedyś jak ktoś będzie chciał przypomnieć historię wielkich graczy w końcówkach meczów to z czym nam się kojarzą, ich wielkie, firmowe rzuty czy zagrania, game winnery itp to w przypadku Jordana mogą pokazać coś takiego:

 

Troche od czasow Jordana siezmienilow tej lidze, ale wciaz chodzi o to samo, zeby wygrac mecz - koszykowki.

 

może kiedyś jak postawią mu pomnik przed halą w Miami zrobią odlew jak stoi na linii i rzuca wolne

 

Totalna ignorancja z Twojej strony.

 

lorak: ech Van, a ty ciagle to samo.

zrozumcie w koncu, ze Wade jest po prostu bardzo dobry w wymuszaniu fauli. i to nie jest tylko kwestia przepisow w NBA. on zawsze taki byl. wystarczy chociazby poczytac jakies jego przeddraftowe oceny, np.

http://www.nbadraft.net/profiles/dwyanewade.htm

 

Draws a good amount of fouls due to his aggressive, penetrating style of play ...

 

gdyby Kobe czy LeBron byli agresywniejsi zamiast oddawac mase niepotrzebnych jumperkow to tez by mieli tyle FT.

 

On jest w tym najlepszy. A to czy sie komus podoba czy nie, jest czescia tej gry. Ja sie zastanmawiam, dlaczego nikt sie do Iversona o wolne nie doczepi albo nie ma pretensji.

 

Van: ale są mecze i to nie jakieś sporadyczne przypadki kiedy Bryant czy też jakiś inny zawodnik właśnie w ten sposób będzie grał mądrze i starając sie wymuszać te faule, ale ich nie dostaje.

 

A bzdura to kompletna jest. Wade tez nie zawsze, pomimo tego co psizecie faule dostaje. Przeciez sedziowie idiotaminie sa, a wystarczy te mecz Heat regularnie ogladac i sam sie przekonasz. Wade wiecej atakije kosz,jak pisal lorak, przykladowo kobe, czy ktos inny nie. Ale i Wadeowi i Kobemu rzuty wolne nie sa przyznawane, z te ze roznica, ze Wade wykonuje ich zdecydowanie wiecej, tyle.

 

Pomijając już całą resztę, z którą praktycznie w kazdym slowie sie nie zgadzam... tak bez złośliwosci - fakt, nie ma drugiego Wade'a, bo nie ma drugiego gracza, który mialby tak potężne fory u sędziów, na którym byłyby w taki sposób gwizdane faule, wy naprawdę nie widzicie tej nagminności i otoczki która wokół niego powstała

 

Oj powstala.powstala, ale chyba tylkona tym forum. Posluchaj ludzi, ktorzy sie troche na NBA znaja, posluchakj ludzi w studiu TNT, przykladowo Magica Johnsona, byl wczoraj, i jak on sie o DW wypowiada.

 

lorak: Kore, jedyna otoczka jaka powstala wokol Wade jest ta, ktora tworzysz ty, Van i wam podobni fani. powiedzialbym, ze nie rozumiecie o co chodzi w tej grze, jakie sa przepisy i tak dalej

 

Ale na jakis temat musza sobie podyskutowac, na Iversona i Sixers nie mozna, to teraz o wolnych i o Wade'zie sie bedzie przez kolejne 2 lata bablac.

 

 

kore: Pytam jeszcze raz - chcesz mi / nam wmawiac ze Wade jest normalnie, na rowni traktowany z innymi i nie ma w tych jego wszystkich gwizdkach nic nienaturalnego / nienormalnego?

 

Na rowni z innymi superstarami, zrozum to w koncu. Nie nie ma.

 

Mam nadzieję, że w ciagu jesli nie juz tego sezonu to nastepnego, ktos wybije mu z glowy to wymuszanie fauli przez froterowanie podłogi a postawa sędziów wroci do jako takiej normalnosci.

 

To jest ZALOSNE. Naprawde.

 

lorak: ech Kore, Kore.

tak, Wade nie jest traktowany w zaden wyjatkowy sposob. jesli sledzisz NBA dosc dlugo, to wiesz, ze gwiazdy traktuje sie inaczej niz reszte. od lat `70 tak bylo i jest nadal. zmieniaja sie tylko formalne przepisy.

 

I chocbys mu to jeszcze 100 razy napisal, to nie dotrze.

 

co do linkow, pojedynczych akcji itd. to troche sie osmieszacie takimi argumentami. metodologicznie nie maja one zadnej wartosci. jesli chcecie naprawde pokazac, ze Wade jest lepiej traktowany niz inne gwiazdy, to trzeba zrobic kompleksowe porownanie takich zawodnikow z uwgzlednieniem wszystkich spotkan i analiza wszystkich akcji.

natomiast to, co wy robicie to zwykle czepialstwo, bo na kazdego superstara mozna znalezc takie haki, pokazac, ze tu mu gwizdano nieslusznie, a tu nie odgwizdano gdy byl faulowany.

 

Jesli to co lorak pisze nie dociera do was, to juz chyba nic nie dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi coś ja rozumiem, że gdyby tylko kibice jakiś tam drużyn jęczeli to co piszecie miałoby sens, ale wytłumaczcie mi dlaczego na jego temat i sędziowania wypowiadają się zawodnicy i trenerze :?: kurde panowie przecież oni siedzą w tym wszystkim dłużej niż my, wiedzą co to ten pieprzony star bonus, wiedzą czym są faule znają przepisy więc dlaczego tylko na jego temat pojawiają się tego typu zarzuty :?: dlaczego nigdy w życiu nie słyszałem żeby tyle krytyki odnośnie traktowania przez sędziów pojawiało się z ust innych graczy i trenerów w stosunku do jednego zawodnika :? dlaczego nigdy nie słyszałem, żeby na temat jakiegoś innego superstara inni gracze powiedzieli, że jest tak dobry dzięki sędziom, że to dzięki sędziom ma taką pozycję jaką ma a takie komentarze na temat Wade'a wygłaszali w tym sezonie Gerald Wallace i P.J.Brown, dodać do tego inne w podobnym guście, czy nabijanie się Sheeda, T-Maca, który jest wielkim przyjacielem Shaqa, ale w wywiadzie mówił, że jak się oglądało finały miało się wrażenie, że było to ustawione.

 

Powiedzcie mi panowie skąd to się bierze, Lorak, Jmy, Szak, Joseph, bo ja nie rozumiem zwłaszcza te słowa powiedziane przez Browna i G.Wallace'a jęczenia ogólnego na sędziowanie jest naprawdę sporo w lidze wśród sędziów i graczy, ale takie teksty, że gość nie byłby tak dobry jak jest bez sędziów raczej ja sobie nie przypominam :? a wy zachowujecie się tak jakbym to ja, kore czy jeszcze może jacyś fani Cavs (szkoda, że kibiców mavs na formu nie mamy) jako jedyni się do tego przypieprzali i robili to bezpodstawnie więc skąd te teksty graczy :?: skąd szum na zagranicznych forach jak na realgm.com czy inych na ten temat po finałach czy kolejnych meczach Wade'a w tym sezonie gdzie zdecydowana większość ma właśnie podobne zdanie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna, chcecie sobie z łejda zrobic bożka to sobie róbcie, chcecie udawac slepych to udawajcie, takie pieprzenie ze jest wszystko ok, pieknie, ladnie, nic sie nigdy nie dzieje jest totalnie wkur*iajace, jak wielkie trzeba miec te klapki na oczach zeby tego nie widziec? :?

 

lorak - gadasz bzdury o spojrzeniu na calosc, o pelnowymiarowym porownywaniu, a o czym my do cholery dyskutujemy od roku :?: Po kazdym meczu katujemy, mowimy, wytluszczamy, ze było tak i tak, ze sedziowanie takie, ze traktowanie jednyxch takie, drugich inne. Jeden filmik ? Te filmiki caly czas są, dostepnosc meczy HJeat na C+ tez działała i w kazdym ze spotkan bylo sie o co przyczepic i zawsze bylo do czego przyrownac wiec pytam - o czym Ty nam tu gadasz ze patrzymy tylko na pojedyncze akcje ?

 

Jak Tobie Jmy nienawisc do KB tak zaslania swiat to ja nie mam dla Ciebie argumentow. dodatkowo jak masz krotką pamięć to nie moja wina - do Iversona tez bylo wiele uwag i zastrzezen. Juz nie pamietasz chyba tekstow "Cryverson", albo jak sie brechtalismy gdy Bruce Willis mowil ze najlepszym aktorem w NBA jest AI itd itp. Ale tez swego czasu powiedzialem ze Iverson znalazl swojego następce i Łejdowi to on do stóp nie dorasta w wymuszaniu, symulowaniu i sciemnaniu.

 

Dla Ciebie wszystko jest ok, to mi kurna odpowiedz na pytanie czemu przez drugą część sezonu Kobe Bryant ni cholery nie dostawal gwizdkow za ewidentnte faule a froterce bylo gwizdane za podmuch wiatru ? Tylko bez argumentow ze pojedyncze filmiki niczego nie odzwierciedlaja etc. Malo bylo takich meczów - przekrętów ? Co by nie mowic, fani LAkers robili mixy z kolejnych spotkan gdzie jak kawa na ławe pokazywane było po prostu bicie Kobego i brak reakcji ze strony debili w szarym. Z drugiej strony miales narastającą falę faworyzacji łejda, która osiągnęła szczyt w wypaczeniu finałów (dzisiaj znowu sobie ogladalem na spokojnie G 6 i koncowke G 5 i zdania ni cholery nie zmienie bo masz podane czarno na białym :? )

 

Naprawde - tylko slepy moze nie widzec takich oczywistych rzeczy... Wczesniej myslalem ze faworyzacja LeBrona jest czyms co zasluguje na krytyke, ale w tym sezonie i jwego traktowanie powrocilo troche do normalnosci... A to co sie wyprawia z łejdem przechodzi ludzkie pojęcie.

 

Ja riozumiem jedn błąd, dwa na czyjąś korzyść ale jak mam nazwac nagminnie powtarzajace sie gwizdki przy braku kontaktu? W jaki sposob wy to widzicie, ze łejd rzuca, nikt go nie dotyka, on sie przewraca i jeast gwizdek ?

 

Tojest totalna kpina, o tym spisku, jakoby mial jakies luzy u sedziow

Człowieku, nie chcesz zebym Ci wklejal pojedyncze akcje :?: Mam Ci wklejac linki do całych meczów ? Masz dziesiątki przykladow kazdego tygodnia, miesiąca podawanych (ostatnio tak ewidentny z meczu z Portland), a Ty twierdzisz ze nie ma luzów ? To jest dopiero kpina, klamstwo w zywe oczy, jakas groteska.

 

Totalna ignorancja z Twojej strony.

 

A czemu ignorancja? Z czym jest MJ kojarzony? Z wsadami, z "His Airness", z clutch shotami, no i dostał pomnik w tym stylu.

 

Z czym jest Łejd kojarzony? Z froterowaniem parkietu, wyimagonwaynmi faulami, z byciem pupilkiem sędziów i rzutami wolnymi. Moim zdaniem lepszy pomnik gdy rzuca FT, niz jak by czyścił podłogę.

 

Ale i Wadeowi i Kobemu rzuty wolne nie sa przyznawane, z te ze roznica, ze Wade wykonuje ich zdecydowanie wiecej, tyle.

Meritum: pokaz mi gdzie Łejdowi nie przyznali rzutu wolnego.

 

Dwa: pokaz mi gdzie za taki sam "kontakt" jaki ma Łejd są gwizdane wolne Kobemu.

 

Trzy: Taki jestes fan NBA, to pewnie widziales wiekszosc meczy Lakers z tego i poprzedniego sezonu. Zobacz sobie z takimi Celtics czy Cavaliers, jak Kobe mial "przyznawane" wolne przy kontakcie przy wjezdzie pod kosz :? I naweet nie jak sedziowie reagowali na machniecie reką przed oczami, a jak reagowali na perdfidne bicie po łapach...

 

Oj powstala.powstala, ale chyba tylkona tym forum. Posluchaj ludzi, ktorzy sie troche na NBA znaja, posluchakj ludzi w studiu TNT, przykladowo Magica Johnsona, byl wczoraj, i jak on sie o DW wypowiada.

WOW. Magic Johnson powiedzial cos dobrego na łejda, tez mi nowosc, poprawnosc polityczna. Ja tylko tak sie zastanawiam czy on kiedys cos na kogos zlego powiedzial...

 

co Ty mi tu zapodzajesz jakis TNT (swoją drogą - to posluchac "ludzi" czy tylko Magica Johnsona?), doskonale wiesz jakie panują opinie nt temat w srodowisku graczy czy trenerów, i te opinie w koncu w pewnym stopniu wyrazają głośno...

 

Ale na jakis temat musza sobie podyskutowac, na Iversona i Sixers nie mozna, to teraz o wolnych i o Wade'zie sie bedzie przez kolejne 2 lata bablac.

Mozesz sobie to sprowadzac do tak glupich rzeczy jak ta, ale nie wiem kogo w taki sposob zdeprecjonujesz.

 

Na rowni z innymi superstarami, zrozum to w koncu.

:lol: To ja sie pytam po raz kolejny; w czym to sie objawia ? Ze Łejd zrobi ofensa i mu przyznaja za to wolne, a takiemu Kobemu nabiją pokaznego guza i dostanie za to techniczny?

 

Czy moze w tym ze jak łejd sam zgubi piłke i sie przewroci to dostanie FTs? Bo to tez rownosc w pewnym sensie; dzięki sędziom rzuci te 20 pkt wiecej i bedzie na rowni z superstarami :)

 

A ciekawe co powiesz o zawieszeniu Kobego ostatnim ? Tez pewnie oznaka rownosci?

 

kurde to działo się zawsze

Nie na taką skalę...

 

 

Na koniec:

Jak mozna tego nie widziec, jak mozna nie dostrzegac roznicy pomiędzy zjawiskiem "uderzenie, chwytanie = brak faulu" i "dotknięcie, machnięcie = faul"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź już Van daj spokój z przywoływaniem Sheeda jako argument w kwestiach oceny pracy sędziów czy czyichś zasłużonych lub nie fauli. Facet słynie z kłapania jadaczką, kiedy tylko ma ochotę, od kilku lat jest czołowym odbiorcą przewinień technicznych, a ty nigdy nie zapomnisz wspomnieć o tym, że czepiał się fauli na Wadzie. Też mi kurna autorytet...

 

Drugi argument, to narzekania trenerów czy zawodników ogranych przez Heat drużyn, najczęściej w ferworze pomeczowych emocji. Come on, tak strasznie dużo tego było? Tak jakby krytykowanie sędziów i jakieś "ale" do ich pracy, czy w ogóle pracy biura ligi, miało miejsce tylko po meczach Miami. Ludzie krytykują non stop i co niektórzy dostają za to zawieszenia (*), więc nie wszystko kręci się wokół Heat. Tak już w NBA jest. Więc nie przesadzaj z tym deszczem krytyki skierowanej imiennie w Wade'a, bo to zwykła przesada. A komentarzy chwalących jego grę czy pochwał już nie zauważasz? Cały ostatni nurt zmian w lidze idący w stronę promowania obwodowców i szybkości przekułeś na przytyk wobec Wade'a. Już zapomniałeś, ile było wzajemnych przytyków w serii Lakers-Suns sprzed roku? Słów Bella czy Nasha pod adresem Bryanta pewnie nie bierzesz na tyle poważnie, by przywoływać je tak, jak przywołujesz "złote myśli" Sheeda czy Geralda Wallace'a.

 

 

 

*

11/17/06

The NBA fined Jeff Van Gundy (Hou coach) $25,000 for publicly criticizing

the refs.

 

11/29/06

The NBA fined Phil Jackson (LAL) $25,000 for criticizing the refs.

 

12/27/06

The NBA fined Jason Kidd (NJ) $20,000 for criticizing the refs.

 

1/5/07

The NBA fined Allen Iverson (Den) $25,000 for his comments about the refs.

 

1/17/07

The NBA fined Eddie Jordan (Was) $15,000 for failing to leave the court in

a timely manner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pozwol, ze ujme to w ten sposob Van. Moze my rzeczywiscie doczekalismy sie historycznego spisku. Shaq wraz z Wadem (bo sam Wade to sam by nie dal rady ich przekupic), to grupa trzymajaca wladze, maja w garscinie tylko Sterna ale takze sedziow. Oni (sedziowie) traktuja Wadea w sposob wyjatkowy bo to fajny chlopak i w ogole. "Po co dalej sedziowac sprawiedliwie lepiej tak, przynajmniej jest ciekawiej" - powiedzieli. Wade, coz on sam przeciez winny byc nie moze, bo przeciez wjezdza sobie na ten kosz i tyle. I czy my tonazwiemy aktorstwem, umiejetnoscia, whatever TO DZIALA. Gwizdaja, on widzi, ze skuteczne i dlazespolu wychodzi na dobre. Nie jego winic napewno nie mozemy, jego mozemy co jedynie podziwiac, za te umiejetnosci, za te madrosc boiskowa (lorak). Wiec o co chodzi? Bo wyglada na to,ze macie pretensje do Wade'a, ze daje na boisku z siebie to co najlepsze. On sam dla siebie nie gwizda, gwizda?

 

Wiec sedziowie. Dlaczego wiec z waszej strony taka niechec do samego zawodnika. Czymze on sobie zawinil, skoro wykorzystuje swoj talent najlepiej jak potrafi. Trafna uwaga (oni) siedza w tym dluzej niz my. Kiedys chyba juz wspominalem dokladnie o tym co mowisz sprawie DW. Myslisz, ze Ci drudzy (sedziowie) nie siedza? Przeciez to jest kpina Van, pomyslo tym. Nie od dzis, nie od wczoraj, latami. Stosy kaset, spotkan sedziowskich, analiz, przygotowan. Drobne bledy sie zdarzaja to prawda, nikt nie jest idealny, ale takie cos. No po prostu pomysl? Byc moze oni te przepisy troszke lepiej znaja i widza na boisku cos czego ty i wszyscy "haterzy" nie widza. Ze on jest naporawde wyjatkowy w tym co robi i gdby taknie bylo, nie gwizdali by tylu fauli. Bo chcac nie chcac tonie my a oni sa najblizej tych wydarzen.

 

To sie Van, nie zmieni tak czy inaczej bedziesz musial sie z tym pogodzic (o ile juz tonie mailo miejsca) Dlaczego, tylko na jego? A dlaczego jeli jestes "najlepszy" w czymkolwiek (wcalenie mowie, ze on jest) jestes najbardziej krytykowany. On jest najlepszy w "tym" a co z a tym idzie zbierze najwieksza fale krytyki, przez kogo a no przez tych ktorymsie to nie podoba. Sedziowie sa bezstronni i wierz mi albo nie do nich tez musz docierac te narzekania. I cow zwiazku z tym? Spotykaja sie omawiaja, konfrontuja z latami doswiadczenia, z przepisami, siedza ogladaja i przychodzi mecz, zmiany nie ma. Dlaczego? Bo to co on robi jest zgodne z przepisami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak - gadasz bzdury o spojrzeniu na calosc, o pelnowymiarowym porownywaniu, a o czym my do cholery dyskutujemy od roku :?: Po kazdym meczu katujemy, mowimy, wytluszczamy, ze było tak i tak, ze sedziowanie takie, ze traktowanie jednyxch takie, drugich inne. Jeden filmik ? Te filmiki caly czas są, dostepnosc meczy HJeat na C+ tez działała i w kazdym ze spotkan bylo sie o co przyczepic i zawsze bylo do czego przyrownac wiec pytam - o czym Ty nam tu gadasz ze patrzymy tylko na pojedyncze akcje ?

 

tak, patrzycie na pojedyncze akcje. odzywacie sie nie po kazdym meczu, lecz wtedy gdy jest jakies zagranie, ktore pasuje wam do postawionej tezy. ale zaden z was nie wzial pod uwage wszystkich spotkan. watpie czy ktokolwiek z was widzial wszystkie mecze heat z tamtego i obecnego sezonu, wiec nie gadaj glupot Kore, ze dokonujecie pelnowymiarowego porownania.

 

co do twojego argumentu Van odwolujacego sie do zdania takich "autorytetow" jak GW to mogles sobie darowac. przegrywaja z heat, to po meczach gadaja rozne rzeczy. ludzie na realGM w wiekszosci pisza bzdury, wiec powolywanie sie na nich tez nie jest dobrym argumentem.

sprawa wyglada tak, ze gdy sa jakies sporne sytuacje to ci, ktorzy sa w ich wyniku stratni (przegrywaja) krzycza, ze stala sie niesprawiedliwosc podczas gdy tak naprawde nie dzieje sie nic niezwyklego. sedziowie prawie zawsze tak traktowali gwiazdy i prawie zawsze byly narzekania na to, ze gwiazdy maja lepiej. a ze wielu ludziom nie podoba sie to, ze Wade z heat zdobyli tak szybko tytul to i ich krytyka jest jaka jest - desperacka, chwytajaca sie byle czego, aby tylko jakos obnizyc wartosc ich dokonan. robia tak nie tylko fani poszczegolnych zespolow (oczywiscie nie wszyscy), ale i niektorzy zawodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaku przecież mówiłem, że doskonale wiem o tym, że gracze i trenerzy ogólnie lubią narzekać, ale takiej ilości krytyki jeśli chodzi o jeden zespół i jednego gracza sobie nie przypominam, w dodatku nie mówimu tu o bezredności w starciu z wielką potęgą tylko drużyną, która ma problem z wygrywaniem 50% swoich meczów więc to narzekanie też nie jest jakimś objawem strasznej bezradności.

 

Co do tego co napisałeś o Nashu i Bellu to na jakieś faworyzowanie Bryanta chyba nie narzekali :?: co najwyżej Bell na łokcie jakie zbierał na twarz, ktorą sam podstawiał a za które Bryantowi odgwizdywano przewinienia nawet kiedy bylo to nieuzasadnione i ogólnie na zbyt fizyczną grę. Tak szczerze sędziowanie w tej serii co pisałem już wcześniej mimo tego, że Lakers przegrali i mimo tego co myślę o Suns mnie się osobiście cholernie podobało jak w ogóle cała ta seria, sporo twardej i fizycznej gry, puszczane sporne sytuacje jak ta na Nashu w game4, czy nawet ewidentne faule jak guz nabity przez Thomasa KG, przepychanki, niechęć do siebie poszczególnych graczy za takie granie właśnie w PO ja właśnie ten okres gry tak lubiłem. Sędziowie nie psuli tego widowiska po prostu w zdecydowanej większości przypadków pozwalano zawodnikom grać tak jak to powinno wyglądać i o brak takiego podejścia w tych dyskusjach na temat Wade'a mam właśnie pretensje.

 

Chodziło mi w ostatnim poście głównie o to, że narzekania są powszechne, ale pierwszy raz się spotkałem z czymś takim żeby gracze nawet zdenerwowani po porażce kwestionowali klasę innego gracza twierdząc, że jest tak dobry dzięki sędziom i tyle.

 

Jmy tak niestety bywa często niezasłużenie, że jeśli jest ktoś kogo uważa się za niesprawiedliwie faworyzowanego nie wiem przykładowo jakiś pupilek nauczyciela w szkole, w pracy ktoś kogo nagradza się częściej niż inni myślą, że mu się to należy nawet jak ta osoba sama niczemu nie jest winna najczęściej bywa tak, że siłą rzeczy zaczynamy czuć do niej niechęć tak to już jest. Poza tym nie udawaj Jmy, że sędziowie znający przepisy konsekwentnie się ich trzymają i w identycznych sytuacjach gracz A i B może liczyć na takie samo traktowanie bo przepisy są takie same dla wszystkich bo to brzmi bardzo naiwnie.

 

Lorak można porównywać i całe mecze i bezpośrednie starcia widziałeś mecz Lakers z Heat rozgrywany w LA puszczene ewidente faule na KB np. walnięcia po rękach Zo i z drugiej strony Heat co chwila stających na linii za byle co, Kerr w pewnym momencie zaczął o tym w czasie transmisji też mówić, później się to uspokoiło bo kibice w Staples zaczęli głośno dawać sedziom do zrozumienia co myślą o tym co próbują zrobić.

 

W sumie Lorak fajnie jakby Heat zmierzyli się z Cavs najepiej już w pierwszej rundzie miałbyś dobrą dawkę meczów do porównań tylko nie jestem pewien czy jako osoba sympatuzująca z Lebronem byłbys po takiej serii zadowolony pozostaje tylko liczyć, że Heat się sprężą awansują do PO a tych dwóch dostanie szanse walki w serii przeciwko sobie mogłoby być naprawdę ciekawie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.