Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Prezes (Pierwszy Prezes) to organ SN (a KRS to szczególnego rodzaju kolegialny organ), sędzia to zawód prawniczy. Te przepisy dotyczą różnych rzeczy.  Co prawda nie wyobrażam sobie żeby np. sędzia w stanie spoczynku albo sędzia sądu rejonowego (np. gdyby w ten sposób pis chciał ukarać Gersdorf) był Przesem SN, ale cytowany przez Ciebie przepis jest wystarczającym powodwem żeby PPSN nie przenosić w stan spoczynku.

 

Gersdorf przekracza wiek emerytalny, więc niejako automatycznie przechodzi w stan spoczynku i trudno, żeby dalej pełniła swoją funkcję, choć moim zdaniem również powinna zostać. Jednak jak nie zostanie to moim zdaniem nie będzie to łamania konstytucji ( może się potem okazać, że ustawa jest niekonstytucyjna) Z drugiej strony przepis dotyczy wszystkich sędziów SN, a PPSN się na niego po prostu łapie, bo, mówiąc trywialnie, jest stara:) A odmłodzenie SN nie jest wcale głupim pomysłem ( choć rozumiem obawy). No i bez zapisów na temat możliwości wygaszania w ogóle nie da się przeprowadzić tej reformy, bo co zrobić po reformie z sędziami z Izby Wojskowej, skoro oni w nowym SN w ogóle nie będą mieć nic do roboty, bo nie będą się nadawać do prowadzenia spraw w żadnej z pozostałych izb?

 

Tylko w tych zarzutach konstytucjonalistów jest mało konkretów. Ostatnio słuchałem profesora Strzembosza na protestach, też żadnych konkretów nie usłyszałem. Wcześniej gdzieś wrzucałem linka do artykułu z Gazety Prawnej, gdzie w miarę rozsądnie są te zmiany opisane.

Wrzucam jeszcze raz:

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1059297,reforma-sadu-najwyzszego-co-sie-zmieni.html

 

Ponadto z mojego punktu widzenia, jeżeli PIS miałby wybierać KRS to odwołanie PPSN byłoby skandaliczne, a skoro nie będzie wybierał, to w takim układzie nie widzę powodu, żeby zmieniać całą ustawę tylko dla pani Gersdorf.

 

 

 

Co prawda jakby robili to co robią mając większość konstytucyjną to nadal byłby kwik i straszenie sankcjami itd.. (choć w przypadku tej reformy naprawdę może się to negatywnie odbić gospodarczo na Polsce), ale przynajmniej nikt nie mógłby im zarzucić brak mandatu do przeprowadzania tych zmian. A naprawę nie ma nic gorszego od zarzutu uzurpacji władzy bo to de facto jest równoznaczne z zamachem stanu.

Nawet gdyby wprowadzili te zmiany bez wygaszania kadencji emerytów, to kwik i tak byłby ten sam przecież. Przecież całe te protesty rozbijają się o to, że PIS przejmuje sądy, co jest wierutną bzdurą.

 

Zresztą mam wrażenie, że te trzy ustawy mają u konstytucjonalistów domniemanie niekonstytucyjności zamiast domniemania konstytucyjności tylko dlatego, ze są wprowadzane przez PIS.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnowszy sondaż (z piątku) i PiS ciągle ma prawie tyle, co PO z nowoczesną razem wzięte. tak więc te protesty wyglądają na mocno rozdmuchane: https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/najnowszy-sondaz-kantar-millward-brown-sa-dla-faktow-tvn-i-tvn24,758910.html

I to sondaż dla TVN 24, czyli trzeba brać na niego podobną poprawkę, jak na sondaże dla TVP. 

 

Prawicowe media wyskoczyły z pojęciem astroturfingu, ale jeżeli nawet jest coś na rzeczy, to był to tylko impuls do wyjścia na ulicę, a nie sprawienie, że ludzie nagle zmienili poglądy. Zresztą za komuny też mówiono, że protesty są sterowane, więc podchodzę do tego z rezerwą. Z drugiej strony widziałem, że kilka poważnych agencji reklamowych jakiś czas temu zgodziło się za darmo lansować projekt w mediach społecznościowych i widziałem screeny, że kupa lajków, podań dalej itp. rzeczy w internecie jest z fikcyjnych kont. Wydaje się, że już od jakiegoś czasu jest tak po obu stronach sceny politycznej, więc nie przykładałbym do tego aż takiej wagi.

 

Wnioski mam dwa. Mimo, że na ulicach pojawia się kilka tysięcy osób w każdym dużym mieście, to wciąż jest to tylko mały ułamek suwerena. Dziwi natomiast, że nie ma protestów propisowskich, a te które są, są bardzo mało liczne. Chociaż to chyba naturalna cecha demokracji, że łatwiej zmobilizować człowieka na protest przeciw rządowi niż na protest rząd popierający.

 

Tu jest jakaś analiza na temat astroturfingu, nie wiem na ile ten portal jest wiarygodny:

http://politykawsieci.pl/analiza-czy-polskim-internecie-pojawili-sie-nowi-gracze-z-zagranicy/

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do protestów podłączają się ludzie, którzy są nakręceni niechęcią, nie lubią (łagodnie powiedziane) PiS i Kaczyńskiego. Taki owczy pęd. Część z nich zapewne broni sądów, z tego znów ułamek z umiłowania dla propozycji Monteskiusza, a część bo się boi utraty stołków i wpływów. Patrzę na swoją mieścinę. Protestują głównie przedstawiciele kandelarii, prezydent miasta (oczywiście z PO), dosłownie paru innych znanych nie kojarzonych z polityką (w tym aż 1 profesor z jednego z lokalnych uniwerków).

 

Nie wiem jak z tym astroturfingiem ale wiem, że te protesty mają barwy partii politycznych. 2 dni temu na protest przyechał sam Radek Sikorski. Zacny gość :rolleyes-new:  Spęd zawsze skrzykują ludzie z lokalnego PO. Dlatego ja się do tego nie przyłączę. ZUS, abonament, szczepienia, OFE itd. - wszędzie sku***o i dopiero przy zmianie dotyczącej sądów są bujdy o niszczeniu wolności i demokracji?! :rugby:

 

Osobna sprawa to pisanie o krajach zachodu. Nie wiem ile w tym prawdy, ale kumpel mi mówił, że wcielenie wizji Monteskiusza nie jest takie oczywiste, szczególnie (o ile pmiętam) w Szwajcacii, Portugalii, Czechach, Szwecji, gdzie podobno politycy mają realny wpływ na obsadę sędziów, a gdzieś tam jest nawet dokładnie tak, jak chce PiS.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

 

Naród sam te władzę nad sobą ustanowił.

 

że ja "nie umiem przeczytać ze zrozumieniem", to pół biedy, ale że I Prezes Sądu Najwyższego, albo prof. Strzembosz, to dopiero granda. Na szczęście jesteś ty i wskazujesz nam słońce wiedzy i zrozumienia.

 

możesz powinieneś zostać I Prezesem... Wszystkiego ?

 

ty się w ogole zastanawiasz czasami w życiu nad czymś, a zwłaszcza nad własnym tokiem myślenia, czy tym się odróżniasz od inteligencji wszelakiej, że nie potrzebujesz nad niczym ?

 

"wola narodu ponad prawem"

 

a Naród, to w demokracji Partia, więc witaj babciu Komuno :]

nieźleście odjechali, towarzysze.

 

"papież"

 

jest ponad 10 przykazaniami ?

 

"władza sądownicza w Polsce nigdy nie była niezależna"

 

jasne, dopiero teraz będzie :]

ten wątek stanowczo sie nie rozwija, bo nie może, kiedy uznaje się że profesorowie prawa, sędziowie SN, I Prezes, prof. Strzembosz i inni, to są idioci.

 

"a co powiesz na ten zapis"

 

to samo.

uważam, że pod rządami PiSu wszystko w tym kraju jest możliwe.

 

"a teraz nie moze dostac takiego polecenia, bo ?"

bo PiS nie ma tam swoich nominatów ?

 

1] jak mam "przyjmować fakty z TVP", skoro powiedziałem, że jej nie oglądam, bo siedzą tam sami propagandyści PIS, a nie ma żadnej rzetelnej dyskusji ?

 

3] skoro członków KRS ma wybrać Sejm, to znaczy ze SN będą wybierać wskazani przez polityków ludzie.

 

4-5] jesli ustawa w samych swoich założeniach sprzeczna jest z Konstytucją, to jak moze być konstytucyjna po ew. wejściu w życie ?

 

7] mam własne zdanie, nikomu go nie narzucam, ot co

 

9] z tego co pamiętam NIK nie potwierdzał rewelacji MF

 

11] nie, podałem te kraje jako przykład, że dzietność nie ma wpływu na gospodarkę i zamożność państw

 

po co zadajesz pytania o coś, co można znaleźc w sieci ? mów o co chodzi, zamiast tych gier wstępnych.

 

wg raportu z 2011 o poziomie rozwarstwienia :

 

liczebnie potężne :

 

Brazylia 10

USA 39 pozycja

Chiny 52

 

małe :

Czechy, Szwecja, Norwegia. Austria - w najlepszej 10.

 

co z tego, ze Ameryka jest nieskończenie bogatsza od Szwecji, skoro 1/4 obywateli żyje tam w biedzie i nędzy, a w Szwecji, wciąż zamożnej i dobrze sytuowanej, generalnie ta bieda i nędza prawie nie występuje ?

 

zatem : mnóżmy się, Polacy, moze zostaniemy Ameryką kiedyś, a może nawet Meksykiem :]

 

12] ile razy trzeba powtórzyć, że "zmiana ustroju sądów" nie moze się dokonać bez zgodności z Konstytucją, jak zresztą każdy

akt prawny w tym wesołym kraju ?

 

@Sefore

 

żadna partia nie dysponowała dotąd większością 2/3, więc nie wiemy, co by było, gdyby któraś mogła "zapisać sobie, że na wieczność ma 3/5 miejsc w Sejmie"

 

zatem, zły przykład podajesz.

 

ja się zgadzam z I Prezes Sn, z prof. Strzemboszem.

po przemyśleniu ich argumentacji - nie mogę myśleć inaczej.

 

równanie jest proste : Naród over Konstytucja, Naród to wybrana Partia, a zatem Partia over Konstytucja

 

Tak właśnie PIS dzisiaj argumentuje i cały świat, cały świat - powtarzam, mówi że się myli.

Mówią to wszystkie poważne autorytety prawnicze w Polsce, mówi Unia Europejska, mówi rzecznik Białego Domu,

mówi nawet Watykan ustami L'Osservatore Romano.

 

ale magister Zbyszek jest mądrzejszy od nich.

 

PiS wygląda jak imprezowicz, który mocno przesadził z wodą ognistą, zatacza się wśród gości budząc zażenowanie i

wstyd, życzliwi mówią : stary, połóż się w gościnnym, odpocznij, weź prysznic, wrócisz w lepszej formie. Ale ten nie pozwala

sie dotknąc, odgania, obelgami rzuca, generalnie : psuje imprezę, nie trzyma norm, a na dodatek utrzymuje, że to

wszyscy inni są pijani, a on jeden jest trzeźwy.

 

przykro się na to patrzy, ja przynajmniej nie przepadam za takimi widowiskami.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe :

Czechy, Szwecja, Norwegia. Austria - w najlepszej 10.

 

co z tego, ze Ameryka jest nieskończenie bogatsza od Szwecji, skoro 1/4 obywateli żyje tam w biedzie i nędzy, a w Szwecji, wciąż zamożnej i dobrze sytuowanej, generalnie ta bieda i nędza prawie nie występuje ?

 

Ale Ci się chyba to powinno podobać? Biedny jest ten plebs, ta ciemna masa, te pogardy godne podludzie, a nie światli i oświeceni obywatele godni twojego wykształcenia i inteligencji.

ps - na pierwszym miejscu w Gini jest Ukraina, mająca więcej populacji niż wymienione przez Ciebie 4 kraje razem wzięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"sondaz... protesty wyglądaja na mocno rozdmuchane"

 

sondaże w Polsce nigdy się są wiarygodne, jeszcze niedawno wszyscy o tym krzyczeli przy okazji wyborów prezydenckich, a teraz 

podpierają się kolejnymi badaniami.

 

najmniej wiarygodny jest ofk każdy sondaż CBOS, które jest finansowane przez władzę, więc zawsze pokazuje to, co dla niej

wygodne akuratnie albo najmniej szkodliwe.

 

trzeba, jak mawiał poeta, wąchać wiatr.

a wiatr wieje dziś od strony potęznego sprzeciwu wobec PiSowskich rządów.

 

jedyną istotną rzeczą z ostatnich dni są OBRAZY, które idą do ludzi.

obrazy morza głów, lampek, obrazy z ponad 100 polskich miast i miejscowości, w których odbyły się

protesty przeciw PiSowskim pomysłom i stylowi rządów.

 

I słowa.

PiSowscy ministrowie, posłowie, senatorowie, dziennikarze wycierają sobie gęby ludźmi, którzy idą ulicami

i bez agresji upominają się o porządek prawny w swoim kraju.

 

jesli wy naprawdę sądzicie, że TAKA władza mozę się w Polsce utrzymać, to naprawdę odjechaliście, towarzysze.

 

tych rządów nie da się już utrzymać.

żadne 500+ nie pomoze.

 

PiS zostanie nakryty czapkami przy następnych wyborach, bo aktywował ludzi, którzy do tej pory byli obojętni, wejdą

4 nowe roczniki wyborców, którzy też nie chcą, zeby jakiś bolszewik cenzurowął im internet, a KAŻDA władza uzurpująca

sobie prawo do rządzenia autorytarnego popada szybko w paranoję i chwyta się za cenzurę, terror i przemoc.

 

to co robi minister MON wobec dziennikarza, który opisał jego powiązania z mafią i służbami GRU z Rosji - najlepiej

dowodzi co i jak.

 

Teraz walka toczy się o to, by te wybory w ogole się odbyły, i żeby były uczciwe, a PKW i SN były wolne, aby

tę uczciwość stwierdzić w obliczu prawa.

 

w Turcji od czasu tzw. puczu zamknięto 150 redakcji gazet, została garstka, które i tak nie mają pieniędzy na działalność i są

pod terrorem władzy.

 

w Polsce posłowie PIS już zapowiadają, ze wolne media mogą być, ale tylko prorządowe. 

 

a pojawiają się także pierwsze pomysły cenzurowania YouTube.

 

PS : za chwilę tabletka "dzień po" będzie wydawana tylko na receptę, a ilu lekarzy będzie się bało w tym kraju wystawiać recepty na antykoncepcję - nikt nie potrafi oszacować.

 

witamy w bolszewii.

 

wy się obudzicie, towarzysze, ale będzie za późno. 

bo ta władza jest jak ten skorpion z przypowieści.

żądli, gdyż taka jest jej natura.

 

kolegowanie się ze skorpionem jest niemożliwe. zrozumcie to.

 

Włosi w kilkanaście lat zmienili kilkadziesiąt rządów, panowała korupcja, przekręty, chaos, ale nigdy we Włoszech

nie pomyślano o tym, by liberalną demokrację zamieniać na bolszewickich aktywistów.

 

dlaczego ?

 

to proste, mieli rację ci, którzy mówili, że komuna w Polsce nie umarła, ze będziemy ją odchorowywać jeszcze długo.

PiS to jest właśnie niezaleczona choroba upadłego komunizmu.

 

system się rozpadł, ale mentalnośc ludzka została taka sama : homo sovecticus, który sam zakłada sobie sznurek na

szyję, w nadziei że Partia przeżyje za niego jego życie, że rozwiąże jeg problemy, ze weźmie i zabije tę wolnośc, której

on tak się strasznie boi, że zdziesiątkuje Wrogów.

 

reszta to katalizatory : Smoleńsk, elity oderwane od Narodu, islam który nas zgwałci zbiorowo i inne herezje, które

sieroty po Komunie łykają jak gęś kluski.

 

te sieroty nie znają świata, nie rozumieją, nie czytają ksiażek, nie rozwijają się w żaden sposób, umieją tylko narzekać i

nienawidzić, czasami za pomocą szyderstwa.

 

I tutaj jest pies pogrzebany.

 

ja bym tym wszystkim ludziom zafundował rok wczasów w ciepłych krajach, na koszt państwa, poznaliby inne kultury, innych ludzi, inne modele życia. Taka dyfuzja kulturowa.

 

wróciliby do Polski i na hasło "PiS" solidarnie by się skrzywili w geście obrzydzenia.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasquez,

 

dekalog nie zawiera przykazania miłości, więc nie zmieniaj tematu aby uniknąć chybionej analogii.

 

po drugie, bóg nie jest miłością (takie stwierdzenie jest skrótem myślowym) lecz jest ona jednym z jego aspektów i jest to inna miłość niż ta z przykazania o miłowaniu bliźniego (agape i te sprawy).

 

EDIT

Vasquez usunął to, na co odpowiedziałem ;]

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lorak

 

ja mówiłem o przykazaniu miłości, kóre w Ew. Mateusza zostało postawione ponad wszystkimi innymi.

ty zacząłeś mówić o dekalogu i to odnosząc relację Boga do niego na podobieńswto Narodu wobec konstytucji.

 

tyle ze ta analogia jest chybiona z powodu, który podałem w poprzednim poście.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lorak

 

ja mówiłem o przykazaniu miłości, kóre w Ew. Mateusza zostało postawione ponad wszystkimi innymi.

ty zacząłeś mówić o dekalogu i to odnosząc relację Boga do niego na podobieńswto Narodu wobec konstytucji.

 '

ja zacząłem? przecież każdy widzi, że ty pierwszy napisałeś o dekalogu ("papież ponad 10 przykazaniami?").

 

tyle ze ta analogia jest chybiona z powodu, który podałem w poprzednim poście.

super, czyli sam obaliłeś własną analogię ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

 

Naród sam te władzę nad sobą ustanowił.

 

że ja "nie umiem przeczytać ze zrozumieniem", to pół biedy, ale że I Prezes Sądu Najwyższego, albo prof. Strzembosz, to dopiero granda. Na szczęście jesteś ty i wskazujesz nam słońce wiedzy i zrozumienia.

 

ja się zgadzam z I Prezes Sn, z prof. Strzemboszem.

po przemyśleniu ich argumentacji - nie mogę myśleć inaczej.

 

równanie jest proste : Naród over Konstytucja, Naród to wybrana Partia, a zatem Partia over Konstytucja

 

Połączę te dwie wypowiedzi, bo one są ze sobą związane. Oczywiście, ze pani Gersdorf próbowała uzasadnić to, że partia nie jest over konstytucja i dlatego nazwała konstytucję suwerenem. To jest oczywiście totalna bzdura, przeczytaj pierwszy lepszy podręcznik. Suweren i naród to nie są pojęcia polskie. Pani Gersdorf strzeliła babola, wypowiedzi profesora Strzembosza nie słyszałem na ten temat.

Równanie jest proste. Naród to wybrana Konstytucja i Naród to wybrana partia, a w Konstytucji ( wyborze narodu) ustalono, że konstytucja > partia. Po prostu wola narodu/suwerena sformułowana w Konstytucji > woli narodu/suwerena sformułowanej w wybroach. Ale to nie czyni z Konstytucji suwerena, Konsytucja to nic innego jak wola suwerena.

 

 

 

a Naród, to w demokracji Partia, więc witaj babciu Komuno :]

nieźleście odjechali, towarzysze.

 

Bzdura, chyba, że wybraliby wszyscy jedną i tę samą.

 

 

 

"władza sądownicza w Polsce nigdy nie była niezależna"

 

jasne, dopiero teraz będzie :]

ten wątek stanowczo sie nie rozwija, bo nie może, kiedy uznaje się że profesorowie prawa, sędziowie SN, I Prezes, prof. Strzembosz i inni, to są idioci.

 

Oczywiście, że nie będzie. Ja tylko stwierdzam , że piszesz nieprawdę, że kiedykolwiek w Polsce trzy władze były od siebie całkowicie niezależne, a jak występuje zależność to nie ma trójpodziału włądzy.

 

 

 

"a co powiesz na ten zapis"

 

to samo.

uważam, że pod rządami PiSu wszystko w tym kraju jest możliwe.

 

Aha, czyli Konstytucja jest niekonstytucyjna :nevreness:

Weź chwilę pomyśl, jak możesz mówić, że PIS ustawą podporządkowuje sobie sądownictwo, skoro żeby wybrać swoich sędziów musiałby zrobić taki przekręt, jakim mógłby zmienić całą konstytucję. No pomyśl przez chwilę. Rzeczywiście strasznie polityczna ta ustawa, że aby podporządkować sobie sąd PIS musiałby nie wpuścić opozycji na salę. 

 

 

 

 

"a teraz nie moze dostac takiego polecenia, bo ?"

bo PiS nie ma tam swoich nominatów ?

 

No to uściślijmy. Nie może teraz dostać takiego polecenie od pisu. I mógł nie będzie, bo pis nie będzie miał swoich nominatów w SN.

 

 

 

1] jak mam "przyjmować fakty z TVP", skoro powiedziałem, że jej nie oglądam, bo siedzą tam sami propagandyści PIS, a nie ma żadnej rzetelnej dyskusji ?

 

3] skoro członków KRS ma wybrać Sejm, to znaczy ze SN będą wybierać wskazani przez polityków ludzie.

 

4-5] jesli ustawa w samych swoich założeniach sprzeczna jest z Konstytucją, to jak moze być konstytucyjna po ew. wejściu w życie ?

 

7] mam własne zdanie, nikomu go nie narzucam, ot co

 

9] z tego co pamiętam NIK nie potwierdzał rewelacji MF

 

11] nie, podałem te kraje jako przykład, że dzietność nie ma wpływu na gospodarkę i zamożność państw

 

po co zadajesz pytania o coś, co można znaleźc w sieci ? mów o co chodzi, zamiast tych gier wstępnych.

 

wg raportu z 2011 o poziomie rozwarstwienia :

 

liczebnie potężne :

 

Brazylia 10

USA 39 pozycja

Chiny 52

 

małe :

Czechy, Szwecja, Norwegia. Austria - w najlepszej 10.

 

co z tego, ze Ameryka jest nieskończenie bogatsza od Szwecji, skoro 1/4 obywateli żyje tam w biedzie i nędzy, a w Szwecji, wciąż zamożnej i dobrze sytuowanej, generalnie ta bieda i nędza prawie nie występuje ?

 

zatem : mnóżmy się, Polacy, moze zostaniemy Ameryką kiedyś, a może nawet Meksykiem :]

 

12] ile razy trzeba powtórzyć, że "zmiana ustroju sądów" nie moze się dokonać bez zgodności z Konstytucją, jak zresztą każdy

akt prawny w tym wesołym kraju ?

 

1) Przed chwilą wypisałeś, kto występuje w TVP, kiedy ja się do tego odnoszę, do ty stwierdzasz, ze nie wiesz, bo jej nie oglądasz:)

3) Dokładnie tak będzie. No i teraz możemy ewentualnie dyskutować, czy to rozwiązanie dobre, czy nie i dlaczego. 

4-5) Ale poza TK nikt takiej konstytucyjności nie może formalnie stwierdzić, dociera to do Ciebie?

9) Och, to ciekawe, pierwsze słyszę o jakichkolwiek oficjalnych danych, że nasz system podatkowy jest bardziej dziurawy niż za rządów PO. Jakiś oficjalny raport, analiza ? Czy to tylko głosy w Twojej głowie? :nevreness:

11) A ja Ci mogę podać przykłady odwrotne:

Tu są podane na przykład dane na temat nierównomierności dla UE:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3%C5%82czynnik_Giniego#/media/File:Gini-koval.gif

 

Nie ma żadnej korelacji. 

 

A Szwecja to jest rzeczywiście idealny przykład na poparcie Twojej tezy. Kraj którego liczba obywateli w ostatnich 15 latach wzrosła o 15%.

 

12) A które zmiany dotyczące zmiany ustroju sądów ( nie zmian personalnych, tylko ustroju ) są niekonstytucyjne i w którym punkcie? O tym nic nawet od  prof. Strzembosza i prof. Gersdorf nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sefore

 

żadna partia nie dysponowała dotąd większością 2/3, więc nie wiemy, co by było, gdyby któraś mogła "zapisać sobie, że na wieczność ma 3/5 miejsc w Sejmie"

 

zatem, zły przykład podajesz.

 

ja się zgadzam z I Prezes Sn, z prof. Strzemboszem.

po przemyśleniu ich argumentacji - nie mogę myśleć inaczej.

 

równanie jest proste : Naród over Konstytucja, Naród to wybrana Partia, a zatem Partia over Konstytucja

.

 

Nie zrozumiałeś.Jeśli to Konstytucja jest suwerenem to nie ma demokracji bo wtedy to ONA nie naród decyduje kto wygra wybory.Przykład jest dobry nie chcesz tego zrozumieć albo nie umiesz.

To się zgadzaj,moim zdaniem to był ogromny skrót myślowy którego nie powinno być,a Ty bierzesz to na poważnie.

Za takie równanie dostajesz w szkolnej skali ocen 1 i rozmowe z nauczycielem wosu.

Naród over Konstytucja ALE w myśl umowy społecznej naród pozwolił się OGRANICZYĆ po to żeby możliwe było funkcjonowanie państwa.

Naród to nie wybrana partia,cytując wikipedie która w tym przypadku ma racje:"naród to wspólnota o podłożu etnicznym, gospodarczym, politycznym, społecznym i kulturowym wytworzona w procesie dziejowym, przejawiająca się w świadomości swych członków. "

Ten twój tok myślowy oczywiście też łamie prawo bo żadna partia nie jest ponad prawem : ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.