Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Serio zadajesz to pytanie? :smile:

Zupełnie serio. Rodzice tych dzieci dostali 3k, przepili całość, więc z tych 3k jakieś 2900 złotych wróciło do budżetu państwa, a od teraz pomoc będą dostawać w formie rzeczowej: jedzenia, ubrań, zeszytów. Jak dla mnie dla tych dzieci to lepsze rozwiązanie niż karta dużej rodziny i obniżony VAT na artykuły szkolne :nevreness:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to znów rozwiązanie "na około". Dlaczego trudniej jak można łatwiej?

 

Poza tym sama idea zaczyna się mocno wykrzaczać. Osobiście znam dwóch gości, którzy poszli na zasiłek bo im się teraz męczyć nie opłaca. No panie, jak takie efekty ma ten program to cytując znanego mu księdza, wiać, że to złe owoce rodzi.

 

Fluber, z ciekawości, masz dzieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to znów rozwiązanie "na około". Dlaczego trudniej jak można łatwiej?

 

Poza tym sama idea zaczyna się mocno wykrzaczać. Osobiście znam dwóch gości, którzy poszli na zasiłek bo im się teraz męczyć nie opłaca. No panie, jak takie efekty ma ten program to cytując znanego mu księdza, wiać, że to złe owoce rodzi.

 

Fluber, z ciekawości, masz dzieci?

Czyli,fakt że część rodziców zrezygnuje z pracy jest niekorzystny? Bo jak dla mnie to kolejny plus tego programu. Widzę, że podzielasz opinię "Polityki" w tej sprawie :nevreness:

 

Nie mam, VAT na artykuły dla dzieci mnie na razie przerasta :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber, czyli popierasz 500+ bo...? Chyba wydaje mi się, że już o tym rozmawialiśmy. Chcesz ułatwić życie rodzinom wielodzietnym? Spoko, to niech niższe będą towary dla dzieci, np. poprzez zwolnienie ich z VAT. To przecież normalna, działająca od dekad praktyka (tak jak ulgi) gdy chce się rozruszać ludzi w jakimś aspekcie.

 

To całe 500+ to takie socjalistyczne kręcenie PiSu na około byleby zostać uznanym za fajnego przez debili. Tym zabierzemy, tym damy (pod jakimiś sztucznymi warunkami), potem będziemy sprawdzać na co hajs idzie. Za wszystko płaci podatnik, ale co tam. Jak widać w sondażach działa.

 

Nie wiem co redakcja Polityki uważa na ten temat, ale jeżeli napisali coś mądrego to fajnie. Nie dla zasady to są tylko bezmyślni ignoranci.A co jest fajnego w tym, że ludzie stają się śmierdzącymi leniami to nawet nie mam zamiaru dociekać. Taki to właśnie z pozoru katolicki kraj, gdzie jednak zapomina się o tym, żeby dawać wędkę a nie rybę.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka, czy Wyborcza prezentują w tej chwili mniej więcej taką filozofię:

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35636,20202549,skutki-programu-rodzina-500-plus-brakuje-rak-do-pracy.html

 

Popieram 500+, bo to jedyny pomysł, który może poprawić dzietność w tym kraju. Uważam też, że z korzyścią dla społeczeństwa będzie jeżeli kobieta urodzi trójkę dzieci i za 1500 złotych będzie się nimi zajmowała w domu. I nie uważam też, żeby w ten sposób nic nie robiła lub była śmierdzącym leniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pojedyncze obniżki VAT na jakieś produkty to ani nie jest wolnorynkowe rozwiązania ani nie ma takiej siły przebicia jak 500 plus. Obydwa rozwiązania nie są dobre, ale 500 plus przynajmniej nie komplikuje jeszcze bardziej najbardziej skomplikowanego podatku w Polsce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pojedyncze obniżki VAT na jakieś produkty to ani nie jest wolnorynkowe rozwiązania ani nie ma takiej siły przebicia jak 500 plus. Obydwa rozwiązania nie są dobre, ale 500 plus przynajmniej nie komplikuje jeszcze bardziej najbardziej skomplikowanego podatku w Polsce. :smile:

W tym przypadku nie ma rozwiązania dobrego. Jest problem i trzeba w jakiś sposób mu zaradzić. Rozwiązanie problemu zawsze spowoduje jakieś koszty po naszej stronie, ale brak rozwiązania problemu spowoduje jeszcze gorsze skutki. Ja nie jestem w stanie wymyślić nic lepszego niż 500+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku nie ma rozwiązania dobrego. Jest problem i trzeba w jakiś sposób mu zaradzić. Rozwiązanie problemu zawsze spowoduje jakieś koszty po naszej stronie, ale brak rozwiązania problemu spowoduje jeszcze gorsze skutki. Ja nie jestem w stanie wymyślić nic lepszego niż 500+.

500 złoty na każde nowo narodzone dziecko po wejściu ustawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 złoty na każde nowo narodzone dziecko po wejściu ustawy. 

Moim zdaniem to jest taki pomysł w stylu Korwina i mam tu na myśli to, że Korwin ma najlepszy w teorii program polityczny ze wszystkich partii. Ten pomysł w teorii też jest najlepszy, w praktyce podejrzewam, że wyszłoby to fatalnie.

 

Zresztą pewnie sam doskonale pamiętasz matki 1 kwartału, a potem matki 4 kwartału

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest dlatego, bo system jest złodziejski. Ludzie zarabiają mało i na słabych warunkach, bo tak to jest zorganizowane, że wszędzie jest haracz dla państwa przewidziany. Teraz jeszcze coraz mniej opłaca się pracować, prowadzić firmy (~robić miejsca pracy). 500+ to jak wspomniałem parafrazując Kisielewskiego, nieudolna próba rozwiązania problemu, który samemu się stworzyło. Wacek z tego będzie.

 

A tymczasem Cookies miał dzisiaj pierwsze czytanie o zrównaniu kwoty wolnej od podatku dla szanownych posłów i niegodnego bydła, czyli nas. Mam gdzieś intencje kolesia, ale cisza mediów głównego nurtu jest super wymowna.

 

Swoją drogą, czy mi się wydaje, czy trybunał, którego tak broni KOD, uznał, że kwota wolna od podatku jest w Polsce sporo za niska? Może PiSiory mają gdzieś TK ale chwila, czy czasem Duda nie pluł się w kampanii, że on tego dopilnuje? To jest autentyczna pomoc dla KAŻDEGO obywatela. Wtedy to rozumiał. A teraz co? Kaczor zabronił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest dlatego, bo system jest złodziejski. Ludzie zarabiają mało i na słabych warunkach, bo tak to jest zorganizowane, że wszędzie jest haracz dla państwa przewidziany. Teraz jeszcze coraz mniej opłaca się pracować, prowadzić firmy (~robić miejsca pracy). 500+ to jak wspomniałem parafrazując Kisielewskiego, nieudolna próba rozwiązania problemu, który samemu się stworzyło. Wacek z tego będzie.

 

A tymczasem Cookies miał dzisiaj pierwsze czytanie o zrównaniu kwoty wolnej od podatku dla szanownych posłów i niegodnego bydła, czyli nas. Mam gdzieś intencje kolesia, ale cisza mediów głównego nurtu jest super wymowna.

 

Swoją drogą, czy mi się wydaje, czy trybunał, którego tak broni KOD, uznał, że kwota wolna od podatku jest w Polsce sporo za niska? Może PiSiory mają gdzieś TK ale chwila, czy czasem Duda nie pluł się w kampanii, że on tego dopilnuje? To jest autentyczna pomoc dla KAŻDEGO obywatela. Wtedy to rozumiał. A teraz co? Kaczor zabronił?

Ustaliliśmy już, że problem małej dzietności dotyczy bogatych państw, a nie biednych. Uważasz, że ludzie prowadzący formy zrezygnują z prowadzenia swoich biznesów i tworzenia miejsc pracy, bo będą dostawać 500 złotych miesięcznie przez kilkanaście lat? Problem się pojawił, bo ludzie zaczęli przyzwyczajać się do wygody. Pensje pielęgniarkom wzrosły czterokrotnie w ostatnich 15 lat, ale one dalej uważają, że nic się nie zmieniło.

 

Cookies próbuje wprowadzić ustawę jawnie łamiącą wyrok TK, nieprawdaż? :nevreness:

 

PIS zobowiązał się do podniesienia tej kwoty. Zostało im 3,5 roku. Zobaczymy, co wyjdzie z tych wszystkich obietnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam co piszesz to tak sobie myślę, że wnioskowanie zachodzi tak:

 

Skoro: "Ustaliliśmy już, że problem małej dzietności dotyczy bogatych państw, a nie biednych"

=>

dla dobra dzietności ludzie w Polsce muszą być biedniejsi xD

 

Nie wiem jak ma się do tego 500+ ale ogólnie się zgadza, Twoja partyjka prowadzi nas w takim kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam co piszesz to tak sobie myślę, że wnioskowanie zachodzi tak:

 

Skoro: "Ustaliliśmy już, że problem małej dzietności dotyczy bogatych państw, a nie biednych"

=>

dla dobra dzietności ludzie w Polsce muszą być biedniejsi xD

 

Nie wiem jak ma się do tego 500+ ale ogólnie się zgadza, Twoja partyjka prowadzi nas w takim kierunku.

500+ to pomysł, w którym dzietność się zwiększa, a państwo nie staje się biedne.

 

No i proszę bez moja partyjka, nie jestem Jarosławem Kaczyńskim :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to ustaliliśmy

Fluber jest ślepo zaopatrzony w PiS i ich pomysły, nigdy nic nie skrytykuje, nawet w obliczu twartych dowodów, znajdzie wytłumaczenie

 

500+ w obecnej formie, co już wiemy nie przetrwa, propozycje odbioru kasy w obligacjach to pierwszy sygnał, że kasa się kończy, zobaczymy jak sobie z tym poradzą, bo idea słuszna i pomkc potrzebna, ale forma nie przemyślana.

A wystarczylo zwolnić z podatku

 

Najlepsze- przepili 3k, ale to dobrze, bo kasa wróciła do skarbu państwa!

Szacun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

500+ w obecnej formie, co już wiemy nie przetrwa, propozycje odbioru kasy w obligacjach to pierwszy sygnał, że kasa się kończy, zobaczymy jak sobie z tym poradzą, bo idea słuszna i pomkc potrzebna, ale forma nie przemyślana.

A wystarczylo zwolnić z podatku

 

 

 

jeśli wytrzyma ten rok to wytrzyma następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to ustaliliśmy

Fluber jest ślepo zaopatrzony w PiS i ich pomysły, nigdy nic nie skrytykuje, nawet w obliczu twartych dowodów, znajdzie wytłumaczenie

 

500+ w obecnej formie, co już wiemy nie przetrwa, propozycje odbioru kasy w obligacjach to pierwszy sygnał, że kasa się kończy, zobaczymy jak sobie z tym poradzą, bo idea słuszna i pomkc potrzebna, ale forma nie przemyślana.

A wystarczylo zwolnić z podatku

 

Najlepsze- przepili 3k, ale to dobrze, bo kasa wróciła do skarbu państwa!

Szacun

Nie, ja po prostu nie podchodzę do tego tak emocjonalnie jak wy. Zresztą nie ma to jak krytykować mnie za tłumaczenie socjalnych rozwiązań i jednocześnie sympatyzować z Razem :nevreness:

Swoją drogą towarzysz Zandberg skrytykował rozwiązanie PIS, bo jego zdaniem 500 złotych powinno iść na wszystkie dzieci bez wyjątku :nevreness:

 

Ani zwolnienie z podatku, ani obniżanie VAT nie spowodują, że ludzie zaczną się mnożyć, jak króliki. 

 

Nie najlepsze. Źle, że przepili, ale już więcej tego nie zrobią, bo "system" zareagował poprawnie. Uważanie na podstawie pojedynczych przypadków, że rodzice przepijają pieniądze z programu jest tak płytkie, że aż smutne. Zwykła manipulacja.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fluber a kto sympatyzuje z razem?

Bo nie ja

Napisałem wprawdzie przy okazji wyborów, iż dobrze sie stało, że razem zrobiło powyzej 3% i że to nowa jakość w stosunku do SLD (bo głos lewicy też jest w społeczeństwie wazny), ale nie mam poglądów lewicowych

 

Ty na wszystko patrzsz okiem zwilennika pisu, ktory wierzy we wszystko i nic nie krytykuje

Ja patrze na to okiem człowieka, który absolutnie  nie ufa partii rzadzącej, bo pamietam jj przekrety sprzed lat i na bierząco jestem z wałkiem pt SK Bank/Skoki wołomin (moj deweloper mial tam konto) wiec mam powody, żeby nie ufać kaczynskiemu i jego sitwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.