Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

liberalizm rynkowy powoduje większe rozwarstwienie społeczne, większe rozwarstwienie społeczne powoduje do buntów, bunty powodują do socjalizmu ,socjalizm po czasie upada i powstaje dyktatura, powstaje liberalizm rynkowy i koło się zatacza. 

to jest historia XIX wieku której Korwin całkowicie omija.

 

a zapomniałem. jak ludzie wyszliby na ulice to trzeba strzelać. to jego rozwiązanie.

 

Ale, że gdzie te rewolucje były w XIX wieku? Jedyne wolnorynkowe systemy jakie upadły to był amerykański i angielski na początku XX w. I ich przyczyna bynajmniej nie była rewolucja a kryzys (i wciąż nie ma zgody czy interwencja uzdrowiła gospodarkę lepiej niż gdyby jej nie było).

 

A co do tego co pisałeś o długu - cały system zadłużania się opiera się na znamiennej odpwiedzi Keynesa na pytanie - "ale jak przewidzieć co będzie w dłuższej perspektywie?". Odpowiedział na to że w dłuższej perspektywie wszyscy (tzn. Ci którzy o tym gadali) będą martwi. I na tym polega cały problem bo rollować dług można dziesiątkami lat tylko że wszystko to opiera się na wzroście gospodarczym, który biorąć pod uwagę zasoby ziemi/liczbę ludności w nieskończoność trwał nie będzie. Więc to jest tylko robienie syfu dalszym pokoleniom, które będą musiały sobie z tym radzić. I jeszcze rozumiem jak zadłuża się USA (nikt im przymusowej egzekucji długu nie zrobi bo mają najpotężniejszą armię) czy Japonia (praktycznie brak długu zagranicznego) ale takie kraje jak Polska w ogóle nie powinny iść w tym kierunku, zwłaszcza ze większość tej kasy nie jest żeby "się rozwijać" tylko żeby ją przejeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 183 tys lekarzy w Polsce to ile to jest i na dodatek ilu z nich wróciło bo mniej więcej po 2006 mamy rocznie po 130-170 tys powrotów rocznie a kto wraca to już statystyki nie pokazują

Skąd masz dane o 183 tysiącach lekarzy?

 

 

Myślę, że niepotrzebnie fatygowałeś kumpla - jakoś dziwnym trafem Polska ma beznadziejną siłę w polityce zagranicznej i tylko idiota (sorry, Twój pomysł :tongue: ) może wierzyć, że to jest kwestia uśmiechów i odpowiedniego podejścia. Zresztą mieliśmy już premiera wybitnie zakumplowanego z Gerhardem Schroderem. Ładnie poklepywali się z Millerem po ramionach podczas "spotkań na szczycie". Miller tylko jeszcze wtedy nie wiedział, że przyjaciel Gerhard przyklepuje z ruskimi już plany podwodnej gaz-rurki omijającej Polskę, która zablokuje nasze stocznie dla statków o dużym zanurzeniu.

 

Słaba Polska to słaba Polska, tu nie ma czego tłumaczyć :smile: A powiedzenie ma grecki rodowód ale w ogóle się nie zdezaktualizowało, a historia uczy... chociaż, po tym co tu czytam, to chyba Polaków niczego nie uczy 

I naprawdę myślisz, że posiadanie bezwartościowej bomby atomowej cokolwiek zmieni?

Zresztą możliwe, że nawet mamy ją w sensie projektu i reszty, z tego co wiem Japonia i Niemcy mają w ten sposób, że są gotowi do wyprodukowania jej od reki. Tylko tego nie robią, bo nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak lubicie różne zestawienia, to trochę przy okazji lekarzy: "Stan polskiej opieki zdrowotnej na tle Europy prezentuje się fatalnie. Dość powiedzieć, że lepiej oceniane są jej odpowiedniczki w Albanii, Bułgarii czy Macedonii."

http://swiat.newsweek.pl/ranking-sluzby-zdrowia-polska-wypadla-gorzej-niz-albania-newsweek-pl,artykuly,356417,1.html

 

@ ely3, nie mówię, że w Polsce wszystko jest złe i do bani, tylko, że rozwiązania dla przedsiębiorców są z piekła rodem i marnujemy naszą historyczną szansę. Moglibyśmy rozwijać się i bogacić dużo szybciej gdyby nie jakieś koszmarne zapędy do mnożenia przepisów, podatków i biurokracji, którą trzeba potem utrzymać. Polacy to dzielny naród, można ubijać ich podatkami i przepisami, to walczą i kombinują jak przetrwać. Moim skromnym zdaniem nie ma co się rajcować skumulowanym PKB, skoro pobijamy systematycznie granicę długu, a politycy wciąż zastanawiają się jak bardziej dowalić przedsiębiorczym rodakom.

 

I naprawdę myślisz, że posiadanie bezwartościowej bomby atomowej cokolwiek zmieni?

Zresztą możliwe, że nawet mamy ją w sensie projektu i reszty, z tego co wiem Japonia i Niemcy mają w ten sposób, że są gotowi do wyprodukowania jej od reki. Tylko tego nie robią, bo nie ma sensu. 

Ale mają technologię. A my mamy stare sprzęty wojskowe od wuja Sama, drogą energię i brak szacunku na arenie międzynarodowej.

 

 

jak był arystokratą to mógł sobie pi*****ić o liberalizmie rynkowym.

Wszystkie antyliberalne działania, niby robione dla słabszych i uboższych, jedynie cementują obecną sytuację społeczną. Dużo łatwiej biednemu stać się bogatym w zdrowym kapitalizmie niż gdy "państwo chce mu pomóc" i ustawą uczynić go bardziej zamożnym.

 

1429201534_xbur1f_600.jpg

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Rappar

 

Twoje pytanie sprawiają że zastanawiam czy moja 10 letnia nie jest sprawniejsza w obsługiwaniu google.pl

 

Ale zlituje się nad Tobą i ci powiem że to są oficjalne dane izby lekarskiej dotyczącego zrzeszonych w niej członków - zakładam że oni wiedzą to najlepiej i że nie ma tu przypadku jak w KRUS że mamy dziesiątki tysięcy fikcyjnych rolników

 

@ Andy 13

 

A co to oznacza szybciej???

 

Bo mam wrażenie że większość tu piszących biadoli trzy po trzy bo żyją tym co mówią ich idole

 

Polska za rządów Platformy urosła 24,3 % ( dane 08-14 ) a więc kurna mać o 1/4

Druga w kolejności Słowacja urosła o 12%

 

W tym czasie UE ma wzrost ujemny a dokładnie -0,3%

 

Na 28 krajów w tym czasie tylko 5 ma wzrost skumulowany powyżej 5% a 15 ma ujemny do tego 3 symboliczny bo mniejszy niż 0,3 w przestrzeni 8 lat

 

Takie kraje jak Estonia

Irlandia

Wlk Brytania

mają ujemny wzrost gospodarczy spadek miejsc pracy i to czasem znaczący a wzrost i to spory ma ultrasocjalna Szwecja

 

Ba mamy większy skumulowany wzrost niż USA i to sporo większy

 

To mniej więcej jest tak jak ocena Miami Heat za ostatnie 4 lata. 4 finały 2 tytuły. Czy można było wiecej zrobić możliwe, czy można było coś poprawić na pewno ale czy ktoś przy zdrowych zmysłach uzna że projekt BIG 3 w Heat to porażka ????

 

A to słyszę i czytam choćby na tym forum że gospodarka pod rządami Platformy to ropacz syf kiła i mogiła. Tylko rozwijamy się 2 razy szybciej niż ktokolwiek w Europie 5 razy szybciej niż nr 5

 

Trzeba patrzeć na otoczenie

 

Niby jakim cudem mielibyśmy się rozwijać szybciej???

 

Skoro cała Europa się kurczyła???

 

Powiem wprost nie lubię Platfromy i nigdy na nich nie głosowałem i można się do nich dopieprzać o wiele np: że nie robią rzeczy oczywistych jak wprowadzenie zasady że kto wygrywa przetarg publiczny musi mieć 100% zatrudnionych na umowę o pracę, uzusowienie umowy o dzieło , wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej do każdej umowy cywilnoprawnej itp

 

Ale akurat krytykowanie gospodarki i to w sposób jakoby się u nas działa apokalipsa to raczej śmiech na sali

 

A o co mam pretensje do Platformy to doprowadznie do rozrostu umów śmieciowych a mogli to zatrzymać 3-4 lata temu chociażby wprowadzając to co napisałem powyżej a to niestety zdewastowało poczucie bezpieczeństwa u młodych

 

Mam o to że nie ogarnęli przez 8 lat rynku komunalnego mieszkań na wynajem, że wprowadzili idiotyczne programy typu mieszkania dla młodych które de facto sztucznie podbijają cenę u deweloperów co widać każdorazowo kiedy program się kończy i ceny spadają o ok10% a koszt wynajmu jest w Polsce 3 krotnie za duży w stosunku do ceny zakupu mieszkania itp

 

O to że nie ogarneli górnictwa 2 lata temu kiedy była idealna szansa

O to że nie ogarnęli ministerstwa rolnictwa przez co mamy tam non stop przewalone dotacje a jak trzeba było rozwiązać sprawę odszkodowań to pozwolono się ośmieszyć i wysłano do Komisji ilość strat 20% większą niż wynosi cały eksport żywności ( a nie wspominając ile razy większy niż do Rosji) przez co odszkodowań dostaliśmy chyba mniej niż inni

 

Niestety nimi rządzi strach przed prostestami górników, wrzaskami PiSu oni rządzą przez spokój i dość spokojne zmiany w niektórych obszarach. Są za wolni i flegmatyczni ale w gospodarce akurat zdziałali całkiem sporo

 

Sprawę frankowiczów i banków rozwiązali tak że wbrew powszechnej opinni ilość zagrożonych kredytów hipotetycznych jest o 8% mniejsza niż rok temu itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Rappar

 

Twoje pytanie sprawiają że zastanawiam czy moja 10 letnia nie jest sprawniejsza w obsługiwaniu google.pl

 

Ale zlituje się nad Tobą i ci powiem że to są oficjalne dane izby lekarskiej dotyczącego zrzeszonych w niej członków - zakładam że oni wiedzą to najlepiej i że nie ma tu przypadku jak w KRUS że mamy dziesiątki tysięcy fikcyjnych rolników

Bardziej lituję się nad tobą, bo izba lekarska nie podaje w żaden sposób 183 tys. 181 tys jako liczbę członków, z tego 164 tys wykonujących zawodów(a to tę liczbę bym raczej uznawał za faktyczną liczbę lekarzy w Polsce), z tego należałoby odliczyć 34 tysięce lek-dentów. 

Ale zgadzam się z twoim wnioskiem, że twoja córka lepiej od Ciebie obsługuje google.pl

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtragiczniejszą rzeczą w polskiej polityce jest to że mało kto myśli o polityce w kategoriach czasowych wykraczających ponad jedną kadencję, nie ma u Nas polityki długookresowej

 

ja np. głosowałem na PO na zasadzie mniejszego zła - i to mnie dobija

chciałbym mieć inny wybór i alternatywę ale w 2015 nadal jej nie ma, poza skreśleniem wszystkich

PiSu się nie boję, boję się ich socjalnego podejścia do gospodarki, boję się  ich rozdawnictwa przywilejów na prawo i lewo (w tej materii mogą sobie podać rękę z PSL i SLD), boje się że ich rządy przyspieszą tylko bankructwo ZUS w efekcie druga Grecja

PSL to świetny zakonserwowany skansen głęboko zakorzeniony w powiatach, instytucjach rolniczych oraz gminach wiejskich - tam tak dużo ludzi zawdzięcza im posady że te 5% mają zagwarantowane na zawsze - z nimi w rządzie żadna partią nie zreformuje sfery związanej z rolnictwem

SLD zrobi wszystko żeby nie podzielić losu Palikota, więc obieca i przyłoży rękę do wszystkiego co pozwoli im się utrzymać, Miller stracił już instynkt polityczny 

Palikot jest już martwy

KORWIN i Kukiz planują coś razem, ale ja ich jakoś nie widzę, Kukiz to socjalista, Korwin bawi się w liberała (pisze bawi bo on często rzuca hasło - często nawet słusznie ale nie powie konkretnie jakby chciał dane rozwiązanie wprowadzić i jakie konsekwencje by one wywołało dla gospodarki i budżetu) - dla mnie póki co to zlepek przypadkowych ludzi i nic więcej, taki prywatny folwark JKM, który wg mnie ostro wyrucha Kukiza

 

jeszcze bardziej dobijają mnie dziennikarze, ich brak kompetencji mnie poraża, to oni są współwinni tego jak dziś wygląda debata publiczna skupiać dyskusję na mało ważnych tematach a nie na gospodarce

 

do tego w polskiej polityce nie piętnuje się skompromitowanych polityków, jest taki ktoś w coś zamieszany i po jakimś czasie się o tym zapomina - i to niezależnie od partii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, ocb z tą Słowacją?

ely podałeś ją jako skrajny przykład biedy i ogólnej c***ozy

a potem co i rusz pokazujesz jakieś rankingi jak to niby w Polsce jest super - wszędzie jesteśmy obok tej Słowacji!

Coś mi tu nie pasuje? A może te cyferki ('dane statystyczne' - jak to paskudnie brzmi swoją drogą) nie mają jakiegoś specjalnego przełożenia na życie 'przeciętnego' człowieka? 'życie' to nie NBA - zaawansowane staty nie oddadzą wszystkiego (szczególnie, że różne opcje mają różne dopasowane pod siebie wyniki, nie ma bball reference :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, ocb z tą Słowacją?

ely podałeś ją jako skrajny przykład biedy i ogólnej c***ozy

a potem co i rusz pokazujesz jakieś rankingi jak to niby w Polsce jest super - wszędzie jesteśmy obok tej Słowacji!

Coś mi tu nie pasuje? A może te cyferki ('dane statystyczne' - jak to paskudnie brzmi swoją drogą) nie mają jakiegoś specjalnego przełożenia na życie 'przeciętnego' człowieka? 'życie' to nie NBA - zaawansowane staty nie oddadzą wszystkiego (szczególnie, że różne opcje mają różne dopasowane pod siebie wyniki, nie ma bball reference :( )

no szok, że uganda rozwija się szybciej od niemców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież on podał wskaźnik skumulowanego wzrostu PKB. A nie statystykę oddającą stopień zamożności przeciętnego Słowaka albo Polaka. Przecież podana statystyka pokazuje tylko, że Polska rozwija się szybciej od Słowacji, a nie wskazanie, że poziom życia w tych krajach jest zbliżony.

 

Myślisz, że JOWy, dojście do władzy Grzegorza Brauna albo JKM przełoży się na życie przeciętnego człowieka w więszym stopniu niż te dane statystyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtragiczniejszą rzeczą w polskiej polityce jest to że mało kto myśli o polityce w kategoriach czasowych wykraczających ponad jedną kadencję, nie ma u Nas polityki długookresowej

 

ja np. głosowałem na PO na zasadzie mniejszego zła - i to mnie dobija

chciałbym mieć inny wybór i alternatywę ale w 2015 nadal jej nie ma, poza skreśleniem wszystkich

PiSu się nie boję, boję się ich socjalnego podejścia do gospodarki, boję się  ich rozdawnictwa przywilejów na prawo i lewo (w tej materii mogą sobie podać rękę z PSL i SLD), boje się że ich rządy przyspieszą tylko bankructwo ZUS w efekcie druga Grecja

PSL to świetny zakonserwowany skansen głęboko zakorzeniony w powiatach, instytucjach rolniczych oraz gminach wiejskich - tam tak dużo ludzi zawdzięcza im posady że te 5% mają zagwarantowane na zawsze - z nimi w rządzie żadna partią nie zreformuje sfery związanej z rolnictwem

SLD zrobi wszystko żeby nie podzielić losu Palikota, więc obieca i przyłoży rękę do wszystkiego co pozwoli im się utrzymać, Miller stracił już instynkt polityczny 

Palikot jest już martwy

KORWIN i Kukiz planują coś razem, ale ja ich jakoś nie widzę, Kukiz to socjalista, Korwin bawi się w liberała (pisze bawi bo on często rzuca hasło - często nawet słusznie ale nie powie konkretnie jakby chciał dane rozwiązanie wprowadzić i jakie konsekwencje by one wywołało dla gospodarki i budżetu) - dla mnie póki co to zlepek przypadkowych ludzi i nic więcej, taki prywatny folwark JKM, który wg mnie ostro wyrucha Kukiza

 

jeszcze bardziej dobijają mnie dziennikarze, ich brak kompetencji mnie poraża, to oni są współwinni tego jak dziś wygląda debata publiczna skupiać dyskusję na mało ważnych tematach a nie na gospodarce

 

do tego w polskiej polityce nie piętnuje się skompromitowanych polityków, jest taki ktoś w coś zamieszany i po jakimś czasie się o tym zapomina - i to niezależnie od partii

 

Ale w którym roku się tego bałeś? Bo 2 najbardziej liberalne gospodarczo rządy (i których reformy były dla naszej gospodarki zbawienne) od '89 roku (nie licząc rzadu Mazowieckiego z Balcerowiczem bo to był hardkor) to były 1) PiS (2005-2007) i 2) SLD (2001-2005).

 

PiS socjalne hasła miał zawsze ale jak już był u władzy to robił coś dokładnie odwrotnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rządy SLD - tu sprawa jest banalnie prosta tzn. rozwalenie reformy emerytalnej poprzez uprzywilejowanie (w 2003r.) mundurówek i przywileje dla górników w 2005r. (ugięli się w kampanii wyborczej wiedząc ze i tak idą na dno) plus kombinowanie przy waloryzacji tych emerytur - dzięki temu koszt dla budżetu państwa to kilkanaście miliardów złotych rocznie 

rządy PiS - nie zreformowali emerytur, przedłużali obowiązywanie przywilejów emerytalnych, ich rządy przypadły na czasy prosperity i nic z tym nie zrobili - co z tego że obniżyli składki rentowe skoro nie potrafili tego powiązać z budżetem, w efekcie wystarczył kryzys żeby się to nie bilansowało

fajnie jest obniżać podatki ale najpierw trzeba powiązać to z budżetem tzn. kroić wydatki - to nie miało miejsca i wystarczył kryzys by rząd PO musiał przywracać składki na poprzedni poziom (po stronie pracodawcy) i podnosić VAT o 1 %

 

dopiero rząd PO zaczął jakoś ograniczać przywileje, 25 lat mundurówki (zamiast 15), ograniczenie wcześniejszych "pomostówek" emerytur plus wydłużenie wieku emerytalnego - ja wiem że oni by tego nie zrobili gdyby nie budżet, ale mimo wszystko coś zaczęli robić, pod przymusem ale jednak, podczas gdy cała reszta przeciw i to tylko dla zasady

 

ja nie rozumiem takiej postawy zwłaszcza w PiS - bo ciągle mając realną możliwość objęcia władzy i dzięki takim reformom (dokonanymi rękami poprzedników) mogą mieć wiele nieprzyjemnej a koniecznej roboty z głowy

 

w 2007 budżet do ZUS i KRUS dopłacał blisko 35 mld, w 2015 blisko 60 mld 

efekty wcześniejszych decyzji widać gołym okiem i to się wszystko kumuluje nadal

Edytowane przez drtoudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja  się wywiązała, więc skorzystam z okazji i wrzucę mój własny videoblog. Ze specjalną dedykacją dla LeweBiodroSmoka za to że dodał mi otuchy przy okazji poprzedniej większej tego typu dyskusji stwierdzeniem, że marnuje się pracując na stacji, więc wziąłem to sobie do serca i o to efekty :grin:.

 

 

Jeszcze co do PKB, to jest taki wskaźnik jak różne zaawansowane statystyki dotyczące defensywy, niby coś Ci mówią, ale jak nie rozłożysz na czynniki pierwsze i wszystkiego nie przeanalizujesz to tak naprawdę gówno Ci powie. Rosnące wydatki rządowe na funkcjonowanie administracji też powiększają PKB(choć nie koniecznie powiększają, bo wypychają prywatne inwestycje, które mogły korzystniej wpłynąć na rozwój PKB), a raczej nikt nie stwierdzi że to dobrze dla gospodarki. Tak samo te lotniska co je wspomniałem w filmiku, wzięli na to dotacje, kredyty i  to dla PKB stanowi wartość dodaną, a teraz mało kto z nich korzysta, generują straty i dla przeciętnego obywatela to jest tylko dodatkowy koszt. Zadłużając się pozytywnie wpływamy na PKB. 

 

I w ogóle wybierając lata 2008-2014 ely3 ostro manipuluje statystykami. Gdy nas ominął kryzys bo u nas boom mieszkaniowy się dopiero zaczynał, a nasze banki praktycznie nie posiadały toksycznych aktywów opartych na amerykańskich kredytach hipotecznych ( w ogóle to jest zadziwiające jak z jednego kredytu powstawało jak grzyby po deszczu wiele różnych transakcji finansowanych ubezpieczenie kredytu potem ubezpieczenie ubezpieczenia kredytu, do tego jakieś papiery wartościowe oparte na tych kredytach, że sieć powiązań z nimi objęła m.in. większość Europy). Podczas gdy taką Estonię dotknął bardzo mocno z 2008 na 2009 ma wielki spadek po czym szybko odrasta. 

http://mises.pl/blog/2014/01/08/benedyk-strachy-na-lachy/ Tu ciekawy artykuł też porusza kwestię Estonii. Ale fajny przykład jak to po II wojnie w USA PKB drastycznie spadało bo rząd ograniczył wydatki na wojsko i zbrojenia, a przecież wiadomo, że w tych czasach raczej się wszystkim sytuacja poprawiła. I w krajach bałtyckich też teraz tną wydatki rządowe, więc wzrost PKB może być przez to zaniżony.

Edytowane przez nawciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ nawciarz

 

A tak konkretnie to gdzie zarzucasz  mi manipulację ??

 

Bo jak na razie to ja rzuciłem twarde fakty a Ty stek wymysłów

Powiedz mi na bazie czego twierdzisz że szczyt mieszkaniowy się u nas dopiero zaczynał?? Bo żadne dane tego nie pokazują więc ciekaw jestem jakie masz potwierdzenie swojej teorii

 

Dwa chciałbym abyś pokazał w jakim stopniu na wzrost POlski miały wpływ wydatki budżetowe i gdzie były one większe w Polsce w Niemczech czy może w USA? Gdzie ten wzrost był największy?

 

BO rzucanie hasłami bez pokrycia jest tu nagminne więc mówię krótko konkretnie

 

Bo większej bzdury jak to że u nas boom budowlany przyszedł po kryzysie to nie słyszałem

 

Więc powtarzam gdzie ja manipuluje konkretnie bo ja Tobie zarzucam manipulacje : ilość pozwoleń na budowę ilośc rozpoczętych budów itp wykazują że szczyt mieliśmy jak wszyscy przed kryzysem tzn w pierwszej połowie 2007 a lata 09-10 to kryzys i potem kolejny 12-13 i to nawet bardzo głęboki. Nie ma czegoś takiego jak boom budowlany po 2008 r

 

Po drugie banki czeskie austriackie estońskie i ogólnie wszystkie poza 5 krajami ( Niemcy UK Holandia Belgia i Szwajcaria ) nie miały też tych toksycznych aktywów a jakoś nie rozwijały sie w tempie Polski. Potrafisz to wyjaśnić? Co ciekawe Belgia i Niemcy rozwijają sie mimo tych problemów sektora bankowego a UK z Holandia poszły na dno i jeszcze nie doszły do poziomu z 2007?

 

Więc powiedz mi jaki jest ciąg przyczyno skutkowy miedzy toksycznymi aktywami a rozwojem kraju? Bo szczerze nie ma żadnego skoro jedni zapikowali w dół mimo że ich sektor nie miał nic a drudzy poszli do góry mimo że ich system był ugotowany na maxa ( Belgia)

 

@ Julek step

 

Gdzie ja podałem Słowacje jako przykład biedy??? Ja pisałem żeśmy wyprzedzili Słowacje w rozwoju

 

@ Rappar

 

Wow

 

Od kiedy dentysta nie jest lekarzem ??? Bo Tobie się tak wydaje i co w ogóle wnosisz do dyskusji bo skoro izby lekarskie wykazują wzrost liczby lekarzy i to znaczący to jak się to ma do danych o emigracji lekarskiej? coś wniesiesz do dyskusji czy jak zwykle nic. No i jednak moja córka jest lepsza ode mnie bo Ty jak ci nie podam czegoś na tacy to sam nie potrafisz odszukać najprostszej informacji a jak odnajdziesz to zazwyczaj nie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Rappar

 

Wow

 

Od kiedy dentysta nie jest lekarzem ??? Bo Tobie się tak wydaje i co w ogóle wnosisz do dyskusji bo skoro izby lekarskie wykazują wzrost liczby lekarzy i to znaczący to jak się to ma do danych o emigracji lekarskiej? coś wniesiesz do dyskusji czy jak zwykle nic. No i jednak moja córka jest lepsza ode mnie bo Ty jak ci nie podam czegoś na tacy to sam nie potrafisz odszukać najprostszej informacji a jak odnajdziesz to zazwyczaj nie to

Duże słowa jak na osobę, który nie potrafi przepisać cyfry bez błędu. Nie wiem co podałeś na tacy, skoro machnąłeś się o 19 tysięcy przy podawaniu najprostszej informacji. 

A co do dyskusji wniosę, to, że akurat trend jest odwrotny:

http://praca.interia.pl/praca-za-granica/news-przybywa-lekarzy-zainteresowanych-emigracja-zarobkowa,nId,1594624

http://forsal.pl/artykuly/662621,oecd_polska_ma_najmniej_lekarzy_w_ue_w_przeliczeniu_na_mieszkanca.html

Więc jak widać google Ciebie przerasta strasznie. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, ale i tak anglia+niemcy to ponad 50% wszystkich wyjeżdżających

Ludzie a czy ja gdzies napisalem ze wyjezdzaja SAMI najlepsi? Napisalem ze wyjezdzaja najlepsi ale przeciez oni stanowia niewielki procent naszego spoleczenstwa. Tak samo tu jak i za granica. Zawsze beda mniejszoscia. Ale kiedys wyjezdzali tylko tacy co nie mieli co ze soba zrobic. Jak tylko lekarzy wyjechalo 9 tys to ilu wyjechalo inzynierow specjalistow itd?

owszem, ale i tak anglia+niemcy to ponad 50% wszystkich wyjeżdżających

Ludzie a czy ja gdzies napisalem ze wyjezdzaja SAMI najlepsi? Napisalem ze wyjezdzaja najlepsi ale przeciez oni stanowia niewielki procent naszego spoleczenstwa. Tak samo tu jak i za granica. Zawsze beda mniejszoscia. Ale kiedys wyjezdzali tylko tacy co nie mieli co ze soba zrobic. Jak tylko lekarzy wyjechalo 9 tys to ilu wyjechalo inzynierow specjalistow itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.