Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Koelner napisał:

hehe widać żeście młodzi. w PRL korupcja była powszechna mimo egalitaryzmu oraz zamordyzmu , Panowie mniej tabel i artykułów w necie więcej życia

Dzisiaj pewnej starszej osobie pomagałem przez dłuższy czas ogarniać coś z komputerem i jednocześnie słuchałem jak dzieli się ze mną swoim doświadczeniem życiowym i uczy mnie jak świat naprawdę wyglądu. Żeby nie było lekarz, nawet specjalista, nawet ordynator.   W takim wieku, że dla niego mógłbyś być jego synem.

Jeśli nie zgadzasz się z tezami:

PO wyprzedało wszystko poza lasami

PO wiedziało o skoku demograficznym i nic nie zrobiło, tylko marnowało czas na orliku, doprowadzając do zapaści w edukacji

PO celowo przez 8 lat prowadziło do zapaści w służbie zdrowej, bo leczenie ludzi jest za drogie

To powiem Ci krótko - gówniarzu(bo dla niego ze swoim rocznikiem jesteś gówniarzem), mniej tabel i artykułów w necie i więcej życia(bo miał go od Ciebie znacznie więcej), a wtedy sam mu przyklaśniesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, RappaR napisał:

Dzisiaj pewnej starszej osobie pomagałem przez dłuższy czas ogarniać coś z komputerem i jednocześnie słuchałem jak dzieli się ze mną swoim doświadczeniem życiowym i uczy mnie jak świat naprawdę wyglądu. Żeby nie było lekarz, nawet specjalista, nawet ordynator.   W takim wieku, że dla niego mógłbyś być jego synem.

Jeśli nie zgadzasz się z tezami:

PO wyprzedało wszystko poza lasami

PO wiedziało o skoku demograficznym i nic nie zrobiło, tylko marnowało czas na orliku, doprowadzając do zapaści w edukacji

PO celowo przez 8 lat prowadziło do zapaści w służbie zdrowej, bo leczenie ludzi jest za drogie

To powiem Ci krótko - gówniarzu(bo dla niego ze swoim rocznikiem jesteś gówniarzem), mniej tabel i artykułów w necie i więcej życia(bo miał go od Ciebie znacznie więcej), a wtedy sam mu przyklaśniesz.

 

nie zrozumiałeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

nie zrozumiałeś 

Och. Oczywiście, że zrozumiałem. Nie masz nic ciekawego do powiedzenia, nie jesteś w stanie żadnej tezy uzasadnić, więc pozostaje Ci rzucać bajki o swoim unikalnym i wybitnym życiowym doświadczeniu, obrażając przy tym innych.

Życie jest zestawem powtarzających się schematów, Twój wybitnie nieoryginalny. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym najnowszym sondażem prezydenckim (oko.press)? Na wp.pl nagłówek brzmiał mniej więcej tak: "Po tym sondażu Duda ma się czego bać". W natemat.pl "duda-wygrywa-o-wlos-najnowszy-sondaz-nie-daje-mu-jednak-wielkiej-przewagi".

Klikasz w artykuł, czytasz i nie wiesz o co chodzi. Tak jak w poprzednich sondażach w pierwszej turze Duda ma 44%. Dalej już tylko jakieś życzeniowe analizy. Wszystko na zasadzie - "Bardzo, bardzo chcemy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DeltaCenter napisał:

O co chodzi z tym najnowszym sondażem prezydenckim (oko.press)? Na wp.pl nagłówek brzmiał mniej więcej tak: "Po tym sondażu Duda ma się czego bać". W natemat.pl "duda-wygrywa-o-wlos-najnowszy-sondaz-nie-daje-mu-jednak-wielkiej-przewagi".

Klikasz w artykuł, czytasz i nie wiesz o co chodzi. Tak jak w poprzednich sondażach w pierwszej turze Duda ma 44%. Dalej już tylko jakieś życzeniowe analizy. Wszystko na zasadzie - "Bardzo, bardzo chcemy".

Dawałbyś linki to by nie trzeba bylo szukac :) https://wiadomosci.wp.pl/sondaz-prezydencki-andrzej-duda-wygrywa-kidawa-blonska-w-tyle-6440305490794113a

 

edit: Jedyne czego ma sie obwiac to sumy glosow na Kamasza, Kidawę i Biedronia. Szkoda, że nie dodali kogo widzą jako prezydenta wyborcy Lewicy, ciekawe ile % zebrałby Biedroń, myślę że poniżej 50%

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

Och. Oczywiście, że zrozumiałem. Nie masz nic ciekawego do powiedzenia, nie jesteś w stanie żadnej tezy uzasadnić, więc pozostaje Ci rzucać bajki o swoim unikalnym i wybitnym życiowym doświadczeniu, obrażając przy tym innych.

Życie jest zestawem powtarzających się schematów, Twój wybitnie nieoryginalny. 

jestem w stanie stwierdzić że jesteś singlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Koelner napisał:

hehe widać żeście młodzi. w PRL korupcja była powszechna mimo egalitaryzmu oraz zamordyzmu , Panowie mniej tabel i artykułów w necie więcej życia

A Ty juz jestes po 60-tce zeby o zjawiskach korupcji z czasow komunizmu opowiadac na bazie wlasnego doswiadczenia?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał:

jestem w stanie stwierdzić że jesteś singlem

Jak mówiłem, zestaw powtarzających się schematów. Ty wywnioskowałeś, że jestem singlem, ja, że opowiadasz o swoim "więcej życia|" na podstawie historii zasłyszanych od mamy :)

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

Czyli tak jak myslalem o korupcji w komunizmie mogles co najwyzej uslyszec od mamy:)

czyli mama kłamie a tabele i artykuły przeciwnie? czy próbujesz mnie przekonać że w tak egalitarnym i zamordystycznym systemie jak PRL było mniej korupcji niż teraz? 

5 godzin temu, RappaR napisał:

Jak mówiłem, zestaw powtarzających się schematów. Ty wywnioskowałeś, że jestem singlem, ja, że opowiadasz o swoim "więcej życia|" na podstawie historii zasłyszanych od mamy :)

🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koelner napisał:

czyli mama kłamie

Oczywiście. Wielokrotnie. Mikołaj też nie istnieje.

3 godziny temu, Koelner napisał:

czy próbujesz mnie przekonać że w tak egalitarnym i zamordystycznym systemie jak PRL było mniej korupcji niż teraz? 

Och, ten egalitarny system nie do końca był taki egalitarny, jak i zamordyzm zamordystyczny. Było więcej korupcji, ponieważ ekonomi i społeczeństwa(podobnie jak życia) do jednego czynnika sprowadzić nie można.

 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, polskignom napisał:

No, ale socjal jako taki ma sprawić, ze nie będzie horrendalnych różnic w bogactwie obywateli, co siła rzeczy ukróci postępowanie tych najzamożniejszych.

A wcześniej pisałeś: Ludzie bez względu na to jakie stanowiska zajmują i jak grube maja konto będą zawsze tylko ułomnymi ludźmi, których chciwość prędzej czy później zwycięży

I z tym wcześniejszym wnioskiem się zgadzam. Zresztą, tak jak piszesz, socjal ma zmniejszyć różnicę w bogactwie obywateli, a powszechnie uważa się (podparte wieloma badaniami), że ludzie oceniając swoje bogactwo porównują się do swoich "sąsiadów".

W teorii widzę tu wielką zachetę do działań korupcyjnych (najmocniej idącą chociażby z klasy średniej) ;)

Podsumowując (już całkiem serio), aby zmniejszyć korupcję, nie opierałbym swojej strategii na socjalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RappaR napisał:

Och, ten egalitarny system nie do końca był taki egalitarny, jak i zamordyzm zamordystyczny. Było więcej korupcji, ponieważ ekonomi i społeczeństwa(podobnie jak życia) do jednego czynnika sprowadzić nie można.

 

Był mniej niż teraz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.