Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, josephnba napisał:

Chodziłem z synem do kina czy na lody przed 500plus i będę to robił po

Nie każdy jest tak zaradny. Zresztą Ty chyba nie jesteś wyborcą PiS?

9 minut temu, josephnba napisał:

Zenadą jest sprzedawanie się za 500 zł  i przymykanie oczu na komuchów w resortach, chamów na mównicy sejmowej, wariatów u sterów ministerstw i miliony przelewane do Torunia 

w sensie, że przed pińcetplus nie było komuchów resortach, chamów na mównicy sejmowej, wariatów u sterów ministerstw i przelewanych milionów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, josephnba napisał:

Chodziłem z synem do kina czy na lody przed 500plus i będę to robił po

Zenadą jest sprzedawanie się za 500 zł  i przymykanie oczu na komuchów w resortach, chamów na mównicy sejmowej, wariatów u sterów ministerstw i miliony przelewane do Torunia 

Wytrzeźwiej najpierw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, josephnba napisał:

Chodziłem z synem do kina czy na lody przed 500plus i będę to robił po

Zenadą jest sprzedawanie się za 500 zł  i przymykanie oczu na komuchów w resortach, chamów na mównicy sejmowej, wariatów u sterów ministerstw i miliony przelewane do Torunia 

mln do Torunia to mały temat , poczytaj sobie jak na terenach zachodnich-"odzyskanych" się przepisuje nieruchomości kościołowi. kościół będzie jak w średniowieczu potęgą feudalną w centralnej europie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Koelner napisał:

mln do Torunia to mały temat , poczytaj sobie jak na terenach zachodnich-"odzyskanych" się przepisuje nieruchomości kościołowi. kościół będzie jak w średniowieczu potęgą feudalną w centralnej europie

To dobrze. W średniowieczu świetnie nimi zarządzał, więc mam nadzieję, że podtrzyma tradycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

No i Polska była potęga a Torun i Gdańsk to były jeden z bogatszych miast .... 

jeśli osoby na poziomie powiedzmy wykształconym uważają, że lepiej jak kościół ma nieruchomości niż np. osoby prywatny czyli w tym wypadku np oni to dlatego ten poziom dyskusji o polityce w Polsce jest na takim poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo oczekujemy po społeczeństwie. Jadąc do Rzeszowa S7 postanowiłem skręcić przez Góry Świętokrzyskie i jadąc urokliwymi okolicami mijałem wioski i miasteczka bardzo urokliwe ale biedne. Wygląd ich niczym lata 80 te. Pan z Nyski o łysych oponach i rdzy jak rzut Fultza sprzedawał ryby. Pani na kamienicy wywieszała ubrania na sprzedaż jsk to zwykła robić ostatnie 30 lat. Najładniejszym ( dalej brzydkim) budynkiem była poczta gdzie zapewne bardzo zaszczytnie byłoby tam pracować i rodzina pękałaby z dumy. Największym budynkiem kościół tak jak i autorytetem. Jedyna zmiana lat 30 to jakiś sklep Lewiatan bo Żabki nie widziałem. 
500+ w takim miejscu przy trudnościach ze zrozumieniem przekazu w TV to potężne narzędzie. Ludzie sympatyczni czas płynie powoli bo co tu robić i czasem nawet Jasio zrobi przerwę w piciu. 
Godzinami mijałem takie obrazki rodem z PRL. Nihi novi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Koelner napisał:

jeśli osoby na poziomie powiedzmy wykształconym uważają, że lepiej jak kościół ma nieruchomości niż np. osoby prywatny czyli w tym wypadku np oni to dlatego ten poziom dyskusji o polityce w Polsce jest na takim poziomie

Zdefiniujmy onych. Wolę bym ja, jako osoba prywatna miał nieruchomości, niż kościół. Ale wolę też, by kościół miał nieruchomości, niż Ty jako osoba prywatna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, julekstep napisał:

zaufanie do przedsiebiorcow LOL xd

ok , do Ciebie trzeba bardziej prosto pisać. zaufanie w znaczeniu, że dla nas , dla państwa Rappar woli jak kościół ma nieruchomości ponieważ świetnie będzie zarządzał tak jak w średniowieczu a nie osoba prywatna .

jeśli wolicie kościół niż np. Kulczyka cz Solorza to wychodzi z Was cebulactwo ale to mnie nie dziwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lorak napisał:

ciekawi mnie jak wyborcy PiS sobie tłumaczą komunistów w szeregach partii przy jednocześnie tak mocno antykomunistycznej narracji. 

co trzeci ksiądz współpracował z SB to dlaczego miałoby to im przeszkadzać ?

23 minuty temu, lorak napisał:
Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lorak napisał:

ciekawi mnie jak wyborcy PiS sobie tłumaczą komunistów w szeregach partii przy jednocześnie tak mocno antykomunistycznej narracji. 

Jak sobie tłumaczą przeszłość (i w sumie jeszcze bardziej 'teraźniejszość' lol) Wałęsy jego postępowi fani?

Dużo pytań, tak mało odpowiedzi :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lorak napisał:

ciekawi mnie jak wyborcy PiS sobie tłumaczą komunistów w szeregach partii przy jednocześnie tak mocno antykomunistycznej narracji. 

Oni sobie nie tłumaczą, im się tłumaczy

Piotrowicz był bohaterem bo jako prokurator chronił opozycję 

Jasiński w ministerstwie spraw wewnętrznych rozwalał komunę od środka

A Kostrzewski nie dorobił się na ludziach w PRL-u!

 

Czego nie rozumiesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witold Jurasz -Obejrzałem właśnie wspólną konferencję prezydenta RP i ambasador USA, przy czym oboje - jak równi sobie - stali za pulpitami z odpowiednio godłem i flagą. Protokolarnie jest to coś zupełnie niesłychanego. Prezydent ambasadorów przyjmuje, spotyka się, ale nigdy, przenigdy nie występuje z nimi jak równy z równym z tego prostego powodu, że głowa państwa i ambasador nie są sobie równi. Można wyobrazić sobie przemówienie głowy państwa z udziałem ambasadora innego kraju, po którym ambasador ów jest zaproszony przez głowę państwa do powiedzenia kilku zdań, ale żaden szanujący się prezydent, król (cesarz etc.) nigdy nie pozwoliłby sobie na coś takiego. Ręce opadają. Pomijam już fakt, że skoro na pulpicie naszego prezydenta było godło, to na pulpicie pani ambasador też powinno być godło, a nie flaga.

Śmiałem się z tego barana Komorowskiego jak pierdolił o bigosowaniu oraz niewiernej kobiecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lorak napisał:

ciekawi mnie jak wyborcy PiS sobie tłumaczą komunistów w szeregach partii przy jednocześnie tak mocno antykomunistycznej narracji. 

Pewnie tak, że Piotrowicz, Karski czy Jasiński nie wychwalali po 1989 roku Jaruzelskiego, jego decyzji o wprowadzeniu stanu wojenne go i całego tego PRL-u. Nigdy też nie wpadli na pomysł, żeby odbierać ulicę Nilowi czy Łupaszce. Nikogo z takimi poglądami jak Bodnar czy Zandberg nikt by do PISu nie przyjął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Koelner napisał:

co trzeci ksiądz współpracował z SB to dlaczego miałoby to im przeszkadzać ?

Jak co trzeci ? Słyszałem, że co drugi... a właściwie każdy.. 

Dalej słuchaj rewelacji Dziewulskiego, który jako zatwardziały komuch, który siła ten ustrój utrzymywał  na pewno będzie dobrze mówił o jednym ze swoich stałych największych wrogów. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.