Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, RappaR napisał:

To inaczej - pokaż mi przykład jednego kraju, gdzie kapitalizm, niskie podatki i wolny rynek rozwiązał problem korupcji :)

Dlaczego mam go pokazać, skoro to nie jest tezą?

 

Tymczasem:

Po dwóch tygodniach od wyborów Prawo i Sprawiedliwość zdążyło zapowiedzieć, że może nie zdążyć z pakietem ustaw dla przedsiębiorców i emerytów, które miało uchwalić w ciągu 100 od ponownej wygranej. W przyszłym roku nie nastąpi również kwotowo-procentowa waloryzacja emerytur dla najbiedniejszych oraz z dużą dozą prawdopodobieństwa nie dojdzie także do uchwalenia pierwszego w historii zrównoważonego budżetu. Tym samym trzy kluczowe obietnice wyborcze polityków prawicy się nie ziszczą.

 

No cóż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cardi napisał:

Czyli zwiększenie socjalu zmniejszy korupcję w polityce?

Zmniejszy nierownosci spoleczne. Korupcja wystepuje glownie tam gdzie niewielka grupa ma duzo hajsu a duza grupa malo. Wtedy ci bogaci z latwoscia moga korumpowac bo maja za co.

Zmniejszenie liczby urzednikow sprawi ze korupcja bedzie latwiejsza bo zamiast korumpowac pieciu urzednikow wystarczy skorumpowac jednego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Zmniejszenie liczby urzednikow sprawi ze korupcja bedzie latwiejsza bo zamiast korumpowac pieciu urzednikow wystarczy skorumpowac jednego. 

Co więcej, ten jeden będzie miał 5 razy większą władzę, więc będzie bardziej intratnym stanowiskiem, więc dostanie się w ręce elit. I nie trzeba będzie wielu pieniążków słać nawet, kiedy będąc developerem, brat jest sędzią, kuzyn zarządcą do spraw nieruchomości, a ciocia burmistrzem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, fluber napisał:

Zmniejszenie liczby urzednikow sprawi ze korupcja bedzie latwiejsza bo zamiast korumpowac pieciu urzednikow wystarczy skorumpowac jednego.

Jesli wraz z tym będzie szła informatyzacja Państwa (co jest naturalne dla wszystkich) to korupcja będzie maleć :) 

w ogóle łączenie socjalu z korupcja to większy mindfuck

 

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karl napisał:

Jesli wraz z tym będzie szła informatyzacja Państwa (co jest naturalne dla całego św) to korupcja będzie maleć :) 

w ogóle łączenie socjalu z korupcja to większy mindfuck

 

Co ma informatyzacja do tworzenia prawa na zyczenie?

Mechanizmy ktore opisalem maja miejsce wiec czemu mindfuck?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Co ma informatyzacja do tworzenia prawa na zyczenie?

Mechanizmy ktore opisalem maja miejsce wiec czemu mindfuck?

Praca urzednika to tylko tworzenie prawa? 

Tu masz dwa pierwszse przyklady jak szeroko pojeta informatyzacja/digitalizacja moze rozwiazac problemy, a nie dodatkowi urzednicy :) (btw myslenie so 90s)

https://ssir.org/articles/entry/will_blockchain_disrupt_government_corruption

https://www.weforum.org/agenda/2019/05/heres-how-blockchain-stopped-corrupt-officials-stealing-school-dinners/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, karl napisał:

Jesli wraz z tym będzie szła informatyzacja Państwa (co jest naturalne dla wszystkich) to korupcja będzie maleć :) 

w ogóle łączenie socjalu z korupcja to większy mindfuck

 

Nie do końca mindfuck. Oczywiście nie jest tak, ze jedno wynika wprost z drugiego, ale już efekty jednego maja duży wpływ na wielkość drugiego. Takie czasy, tak jest zbudowany ten świat. Ludzie bez względu na to jakie stanowiska zajmują i jak grube maja konto będą zawsze tylko ułomnymi ludźmi, których chciwość prędzej czy później zwycięży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, karl napisał:

Nie ale to glownie mam na mysli piszac o korupcji.

Pelna zgoda ze do powyzszych celow informatyzacja sie nada. W socjalizmie jest duza szansa ze zostanie sfinansowana z podatkow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, karl napisał:

Praca urzednika to tylko tworzenie prawa? 

Tu masz dwa pierwszse przyklady jak szeroko pojeta informatyzacja/digitalizacja moze rozwiazac problemy, a nie dodatkowi urzednicy :) (btw myslenie so 90s)

https://ssir.org/articles/entry/will_blockchain_disrupt_government_corruption

https://www.weforum.org/agenda/2019/05/heres-how-blockchain-stopped-corrupt-officials-stealing-school-dinners/

No ale takie cos zostanie predzej systemowo wprowadzane w Panstwie z gospodarka sterowana (w jakims stopniu) przez rzad niz w kucowo-kapitalistycznej utopii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, polskignom napisał:

Nie do końca mindfuck. Oczywiście nie jest tak, ze jedno wynika wprost z drugiego, ale już efekty jednego maja duży wpływ na wielkość drugiego. Takie czasy, tak jest zbudowany ten świat. Ludzie bez względu na to jakie stanowiska zajmują i jak grube maja konto będą zawsze tylko ułomnymi ludźmi, których chciwość prędzej czy później zwycięży ;)

Pogrubiłem kluczowe zdanie. Socjal jest moim zdaniem statystycznie nieistotny.

 

15 minut temu, fluber napisał:

Nie ale to glownie mam na mysli piszac o korupcji.

Skad mogę wiedziec, co ty masz na mysli piszac o korupcji :) Użyłeś słowa "urzędnik", więc do niego się odniosłem.

16 minut temu, fluber napisał:

Pelna zgoda ze do powyzszych celow informatyzacja sie nada. W socjalizmie jest duza szansa ze zostanie sfinansowana z podatkow:)

Na razie nic takiego się nie dzieje.... :( Zresztą minister Streżyńska, która miała fajne pomysły (jedyna w całym rządzie?), została już dawno zastąpiona.

Cytat

No ale takie cos zostanie predzej systemowo wprowadzane w Panstwie z gospodarka sterowana (w jakims stopniu) przez rzad niz w kucowo-kapitalistycznej utopii :)

Tego nie wiem, bardzo możliwe (chociaż tutaj kluczowe wydaje się być - w jakims stopniu  :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

To niech on jej broni :D

ale to nie on ja tu wrzucil lol

33 minuty temu, karl napisał:

Tego nie wiem, bardzo możliwe (chociaż tutaj kluczowe wydaje się być - w jakims stopniu  :) )

No w 'prawdziwym' kapitalizmie to by przeciez nie przeszlo jako kolejna forma regulacji.

No chyba ze wierzysz w niewidzalna reke rynku, ktora przed skorzystania z uslugi skloni 'przecietnego Kowalskiego' do sprawdzenia, ktory punkt usulugowy ma znak jakosci B nadawany przez jakas niezalezna (i ofc krystalicznie czysta - jak to w kapitalizmie!) organizacje sprawdzajaca czy w przetargach korzystano z blockchaina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polskignom napisał:

No, ale socjal jako taki ma sprawić, ze nie będzie horrendalnych różnic w bogactwie obywateli, co siła rzeczy ukróci postępowanie tych najzamożniejszych.

hehe widać żeście młodzi. w PRL korupcja była powszechna mimo egalitaryzmu oraz zamordyzmu , Panowie mniej tabel i artykułów w necie więcej życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.