Skocz do zawartości

Rumors, trades - season 2006/2007


Mich@lik

Czy potrzebny nam KG?  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy potrzebny nam KG?



Rekomendowane odpowiedzi

Webber w Pistons, stało się chyba dobrze, na pewno gdyby przyszedł do nas byłby wielką niewiadomą i troche byśmy ryzykowali zatrudniając go, tyle tylko, że to ryzyko mogłoby sie zwrócić z nawiązką, ale nie będziemy mieli sie okazji o tym przekonać i ja jestem zadowolony z obrotu spraw.

 

Mamy młodą, perspektywiczną drużynę, która w tym składzie gra już ze sobą praktycznie 1.5 roku(oprócz Evansa, Farmara i Radmana z graczy coś znaczących) i przyjście takiego weterana z wybujałym ego mogłoby nam tak samo pomóc, jak zaszkodzić. A w takiej sytuacji nie ma problemu, spokojnie dalej pracujemy, czekamy na powrót Odoma i Browna i walczymy ostro w PO. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem załamany. Bez Webbera też sobie poradzimy. Na pewno przydałby się w tym okresie, kiedy jesteśmy osłabieni, ale nie wadomo czy moglibyśmy spełnić jego gwarancje po powrocie Odoma i Kwame'go. No nic, trzeba doczekać do końca stycznia i w pełnym składzie zabrać się do śrubowania bilansu. Oby tylko reszta sezonu przebioegała bez (tfu, tfu) kontuzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak detroit. szkoda bo oznaczaloby to duuze wzmocnienie. rowniez duze ryzyko. z 2 strony goscie tacy jak turiaf czy cook moga wciaz sie rozwijac i nie zostana zabrane im minuty. mam nadzieje ze cale to zamieszanie nie wprowadzilo zamotania w naszym zespole i dzis zagraja w pelni skoncentrowani. tyle.

 

to koniec szansy na transfery/wzmocnienia w tym sezonie:D mozna zamknac temat:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli okaże się jescze większym rozczarowaniem niz w Philly to mamy szczęście , że Webber nie przyszedł do LAL. Jesli jednak będzie lepszy niz kiedyś to cóż .... obejdzie się i bez niego , ale ja miałem nadzieję ,że go pozyskamy. Sądzę , że napewno by swoje dodał na parkiecie chociaz z nim to różnie bywa.

 

Niby młody skład jest dobrym rozwiązaniem dla LAL , ale jesli nie ma takiego prawdziwego weterana to również jest źle... Przynajmniej według mnie . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to koniec szansy na transfery/wzmocnienia w tym sezonie:D mozna zamknac temat:d

Hmm czy koniec a właśnie podano informacje, że Gasol prosi Niedzwiadki o transfer:) Według mnie to dużo lepszy zawodnik od Webbera mimo że obu lubie, no i nie jest to weteran tylko perspektywiczny zawodnik. Ale co moglibysmy za niego dać?? Brown i picki?? troche mało. Zapraszam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to koniec szansy na transfery/wzmocnienia w tym sezonie:D mozna zamknac temat:d

Hmm czy koniec a właśnie podano informacje, że Gasol prosi Niedzwiadki o transfer:) Według mnie to dużo lepszy zawodnik od Webbera mimo że obu lubie, no i nie jest to weteran tylko perspektywiczny zawodnik. Ale co moglibysmy za niego dać?? Brown i picki?? troche mało. Zapraszam do dyskusji

Transferu kogoś formatu Gasola, przed zakończeniem sezonu bym się nie spodziewał. Jax rzadko dokonuje zmian w czasie sezonu, a jeśli już to są to nowe kontrakty, a nie przemeblowania mogące wstrząsnąć całą ligą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosmo

nie ma co zapraszac do dyskusji bo o ile pozyskaniem webbera bylismy zainteresowani o tyle gasola odpuszzamy. mimo iz wiadomo ze gasol bije na glowe cwebba

powod?

webba mielibysmy za darmo za gasola musielibysmy cos oddac.kogos z trojki odom-brown-bynum. a zaden z nivh nie jest do ruszenia wiec nie ma co nawet dyskutowac. odpusccie jakiekolwiek nadzieje na zmiany.

phil jest zadowolony z tego co ma i ten trzon skladu bedzie zdobywal misia za rok:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meanwhile, the Staples Center's other occupants attempted to lift Jason Kidd several weeks ago, perhaps a month, according to sources on both coasts. Presuming the Nets might want to distance themselves from their leader's marriage crisis, as well as unload Kidd's $40 million guaranteed over the next two seasons, the Lakers submitted a bunch of disposable players/expiring contracts - Chris Mihm, Aaron McKie, etc. The only L.A. player of consequence mentioned was rookie guard Jordan Farmar. They figured wrong. That doesn't mean the Lakers have stopped trying to find a Kobe Bryant-compatible workaholic to lighten his everyday burden, the return to active duty of Lamar Odom and Kwame Brown, aside. Management's greatest concern is that the team's over reliance on Bryant ultimately will extinguish his flame seasons ahead of time.

...WOW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no way:)

nets sa w stanie wyciagnac cokolwiek innego i lepszego niz mihm z mckie. plus jesli juz tak bardzo im przeszkadza sytuacja kidda mogliby wykupic jego kontrakt. ale to wciaz wydaje mi sie.... conajmniej niemozliwe. kore bo sobie nadzieje jeszcze zrobimy...:D

 

kidd w lakers? faq napewno by sie przydal ale koszt sprowadzenia go bylby chyba troche wiekszy. swoja droga dziwi mnie ze nets chca sie go pozbyc. ja bym prowbowal sie pozbyc cartera/jeffersona bo to praktycznie dublujacy sie zawodnicy!!! a mozna pozyskac kogos pod kosz. kogos kto z tym gosciem w dredach(moore?) moglby stworzyc juz cos ciekawego pod koszem!! a tak maja 3 gosci biegajacych po luku i dunkujacych a przychodza po i niszczy ich kazda ekipa z solidnym na dzisiejsze standardy nbe centrem.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netsi chyba stawiają na młodzierz. Kidd już swoje lata ma a obiecujący PG w NJN się rozwija. RJ i VC pewnie któryś z nich poleci, najprawodopodobniej w tym sezonie. NJN muszą się przebudować czy chcą czy nie chcą bo idą na dno, nawet na tak cieniutkim wschodzie.

 

Kidd w LAL? No czemu nie, jestem za, szczególnie za kończące się kontrakty :wink: Tylko, że oni pewnie by Bynuma chcieli a na to nie pojdziemy.. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plotki o nim słyszałem już dosyć dawno, ale nie bardzo mnie one jakoś ruszają. Po pierwsze jak pisałem kilka razy podoba mi się ta drużyna i pierwszy raz naprawdę nie będę miał pretensji jak deadline minie a skład Lakers nie ulegnie zmianie, po drugie to co tam napisali to bzdura i pozyskanie Kidda jest praktycznie niemożliwe jak nie oddamy Kwame czy Lamara. Uważam Kidda za wciąż absolutny numer 1 jeżeli chodzi o rozgrywających, ale pozyskanie go kosztowałoby nas za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kwame ($8.2M/9M) Brown, out forever, and apparently four more weeks due to a mangled ankle, would almost have to be included in order to conform to with NBA trade conditions. That is, unless Shammond Williams, Smush Parker, Maurice Evans and Luke Walton were included in the mix, along with the league maximum $3M in cash to pay off McKie and Williams at least. I would also expect any deal involving Brown to include Jason Collins being re-routed to L.A.

 

At any rate, the L.A. media essentially confirmed the disclosure. Since then GM Mitch Kupchak and Phil Jackson have downplayed prospects any time soon of importing an established point guard or a big man to supplement an undersized 30-21 team that's dropped six of its last 10.

 

I tend to link deception, not discretion, with Jackson. In this case, it's a batch of both. According to the source that provided the original, juicy news, the Kidd conversation only briefly was deactivated. The way I hear it, Nets management is seriously considering accepting the offer. (Do it, then!)

Może jednak nie Melvin Ely tylko bliźniak Jason Collins. Czyżby Kidd jednak zawitał w L.A. Tylko czy w komponuje się w trójkąty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coliins za rozsądną cenę na pewno by się przydał, ale Kiddowi mówię stanowcze nie! u nas nie trzeba gościa, który porowadzi grę. Do tego JK jest już dość stary- broni słabo i nie rzuca najlepiej z dystansu. Niepotrzebny nam taki zawodnik moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coliins za rozsądną cenę na pewno by się przydał, ale Kiddowi mówię stanowcze nie! u nas nie trzeba gościa, który porowadzi grę. Do tego JK jest już dość stary- broni słabo i nie rzuca najlepiej z dystansu. Niepotrzebny nam taki zawodnik moim zdaniem.

Kidd nam nie jest potrzebny :?: powiedz mi, że żartujesz Kidd w defensywie bije naszych PG na głowę i to nawet jak będzie miał 40 lat, gość jest fenomenalny na tablicach jak na rozgrywającego, jest cholernie inteligentnym weteranem a takich nie mamy wielu. Co do rzucania z dystansu ma pod tym względem podobną skuteczność do Bryanta a dać ich razem do jednej drużyny to i jednemu i drugiemu ta skuteczność podskoczy. Kidd sprawiłby, że każdy z naszych graczy byłby lepszy, zobacz jak Mikki Moore zaczął w Nets wyglądać po kontuzji Krstica i pomyśl ile mógłby zrobić dla Bynuma.

 

Zawsze myślałem, że prawdziwy rozgrywający nie jest w trójkątach potrzebny, ale Phil w końcu Kidda chciał juz od dawna kiedyś nawet nalegał żeby Lakers oddali Bryanta za Kidda i Mariona, teraz to podobno on najmocniej naciska ze strony Lakers żeby zrobili tą wymianę. każdy wie tutaj jak cenię Kwame, ale jeżeli byłaby możliwość sprowadzenia Kidda to nie wahałbym się go poświęcić zwłaszcza gdybyśmy jeszcze dostali w pakiecie dobrego w defensywie Collinsa.

Kidd/Kobe/Walton/Odom/Bynum to najlepiej podająca piątka w tej lidze, na rezerwie pod koszem dwóch gości do twardej walki Collins i Ronny, do tego Smush jako zmiennik Kidda czyli w roli do jakiej najlepiej pasuje, Evans i Radman. Słyszałem plotki o nim już kilka tygodni temu, ale cóż po prostu nie wierzę za bardzo w ich realizację, teraz również nie wierzę, że to byłoby możliwe, ale gdyby pojawiała się możliwośc zrobienia wymiany Kidd + Collins za Kwame, Mihma, McKie, Williamsa i powiedzmy Cooka Lakers po prostu nie mogliby takiej oferty odrzucić.

 

To jak bardzo Lakers potrzebują kogoś kto pomoże w prowadzeniu gry widać wyraźnie kiedy nie gra Walton a gdzie jemu jeśli chodzi o podania do Kidda :? nasza defensywa również poprawiłaby się diametralnie, często w końcówkach meczów wychodzi u nas brak doświadczenia, ogrania, popełniamy często głupie błędy Kidd w tym wszystkim nam w bardzo dużym stopniu pomaga. Jedyny problem jaki ja widzę to trójkąty i to jak szybko byłby w stanie je załapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Kidda na prawde bym w LAL nie chciał z tej prostej przyczyny że zbyt mocno by się rywale z californi wzmocnili :o

 

Kidd moze do końca nie pasować do trójkatów ale to ten typ gracza który niesamowicie nakreca ofensywe a swoją obroną i zbiórkami podnosi jeszcze swoją wartość.

 

Bynum z Odomem nie wspominając o KB zaczeli by więcej biegać i kończyc w stylu Jefferson/marion i łatwych punktów masa!!!!

a trojkatyt do wyuczenia przy inteligencji Kidda to kwestia czasu

Kidd w LA NIE! no chyba że Gasol w SAS!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van, nie dokładnie przeczytałem cytat, ale biję się w pierś- za tę cenę warto. Myślałem tu o jakichś poważniejszych warunkach ze strony Nets. Brak Kwame'ego można nadrobić Collinsem, Turiaf 4/5, ale Cook by się dalej przydał. Często jest bardzo pożyteczny.

 

Wracając do Kidda. Jego przyjście wiązałoby się ze zmianą naszego stylu. Kidd nie jest taki groźny, gdy nie ma ganiania od kosza do kosza, a Kobe/Lamar nie widzę w roli Carter/Jefferson. Trzeba przyznać, że z transition offens kulejemy okropnie. Co do rzutów Kidda, to porównując ich do rzutów Bryanta tzeba wziąć pod uwagę pozycje, z której te rzuty oddaje. Idąc tym tokiem rozumowania Smush ma lepszą skuteczność niż J-Kidd.

 

Przy tych moich rozważaniach oczywiście pominąłem kwestię tego, jak mało realna jest taka wymiana. na razie NJN nie są w kropce i na pewno mają b. interesujące oferty niż nasza. Ale po zapoznaniu się z warunkami jestem na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych moich rozważaniach oczywiście pominąłem kwestię tego, jak mało realna jest taka wymiana. na razie NJN nie są w kropce i na pewno mają b. interesujące oferty niż nasza. Ale po zapoznaniu się z warunkami jestem na tak.

realna na pewno nie jest jak każda wymiana o której się spekuluje a potem nic z tego nie wychodzi, ale jak już tak gdybamy to nie sądzę żeby Nets mieli wiele lepszych ofert. To nie takie proste Kidd będzie miał już 34 lata i ponad 40 milionów do zarobienia w kolejne dwa sezony, nie każdy zespół stać na oddanie tylu graczy żeby salary się zgadzało i co istotne kiedy w grę wchodzi gwiazda z wielkim kontraktem nikt go nie wyśle tam gdzie mu się nie będzie podobało. Z tego co widziałem ainteresowani nim byliby jeszcze Heat i Cavs a jedni i drudzy po pierwsze grają na wschodzie a po drugie sami nie bardzo mają wiele do zaoferowania. Wymiana z Lakers z finansowego punktu widzenia Netsom by się opłaciła 8 milionów w wygasających kontraktach, do tego Kwame, który ma kontrakt jeszcze tylko na rok i tani i pożyteczni Cook z Farmarem i jakieś picki w drafcie i pozbywają się ponad 50 milionów jakie musieliby zapłacić Kiddowi i Collinsowi w następnych dwóch sezonach.

 

Wszystko zalezy od tego czego Nets chcą czy decydują się na przebudowę czy nie, zawsze lepiej zrobić jakąś wymianę za wcześnie niż za późno kiedy graczowi pogorszy się forma czy jak Gasol, Iverson, Carter czy wcześniej w Lakers Shaq zarząda w końcu wymiany wtedy na gwałt trzeba czegoś szukać i tracisz dobrą pozycję do negocjacji. Nets jeszcze mają problem z Carterem, który będzie FA tego lata i pewnie nie będą zbyt chętni do zapłacenia mu tyle ile by chciał, teraz mają szansę coś za niego jeszcze pożytecznego wyciągnąć, a jak oddadzą jego trudno spodziewać się, że będą uparcie chcieli trzymać Kidda.

 

Nastawianie się, że do takiej wymiany dojdzie nie ma sensu jak się nie raz przekonywaliśmy bo potem można sie rozczarować, ale cóż o tej porze roku te plotki się pojawiają i można sobie spekulować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że Kidd wyląduje w Lakersach i początkowo będziemy tego załować... Za poł roku się połamie i 40 mln w dupie. Jednak Mitch to nie taki wielki znów idiota i zostawi Jordana.. który od Jasona duużo się nauczy i to będzie największy plus tej wymiany..

 

Chciałbym jeszcze, opchnać Odoma za jakiegoś prawdziwego PF (kurde, przebolałbym nawet Gasola czy inny taki jaskiniowy wytwór.. Bo Lamar wkurza mnie okropnie.. rozumiem, ze po kontuzji nie wrócił do formy, ale gra jak ciota :wink: - i jeden mecz z Cavs go nie uratuje..

 

ZMIANY, ZMIANY NAM POTRZEBNE

 

ps Gdzieś wyczytałem ze Lakersi od 1999 r nie podpisali i nie wymienili nikogo przed d.line - wtedy chyba coś z Glenem Rice'yem było :wink: W sumie, to okropnie dawno to było i miałem wrażenie, że coś poźniej robiliśmy.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.