Skocz do zawartości

Rumors, trades - season 2006/2007


Mich@lik

Czy potrzebny nam KG?  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy potrzebny nam KG?



Rekomendowane odpowiedzi

Ja szczerze mówiąc nie mam nic przeciwko Webberowi, swego czasu był gwiazdą tej ligi, teraz to juz zdecydowanie nie ten kaliber gracza, ale rzeczywiście porównując go do Cooka czy Radmana wypada duzo lepiej. Pewnie gdyby kontuzje nam nie dokuczały to nawet byśmy się nie zastanawiali nad sprowadzeniem go do zespołu, ale patrząc na sytuacje którą mamy w zespole, myślę, że można byłoby zaryzykowac.

Póki nie byłoby Odoma i Browna, Webber pewnie dawał by z siebie wszystko i zapewne zastąpił by z dobrym skutkiem na parkiecie Cooka czy Radmana. Po powrocie naszej dwójki z S5 zapewne grał by dużo mniej, ale wciąż z ławki byłby w stanie(jeśli by mu się chciało) dac nam duzo dobrego.

 

Ja mam watpliwości tylko co do jego etyki pracy, bo w ostatnim okresie w Sixers nie wygladało to najlepiej. Tyle tylko, że ja myślę, że taka jego gra była spowodowana w dużej mierze sytuacją jaka panuje w Filadelfi, czyli odejście Iversona, ciągłe porażki, dno ligi, to nie jest to o czym Chris marzy na koniec kariery.

A u nas on mógł by, odżyć, my walczymy o najwyższe cele i to mogło by go odpowiednio zmobilizować, dać mu pozytywnego kopa i w takim wypadku mógłby być da nas poważnym wzmocnieniem ,dlatego ja jestem za. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webber jest dobry tak na teraz, gdy nie ma Odoma, bo gdy Lamar wróci to ja wolałbym w tych mniej ważnych meczach stawiać na Cooka. No i przede wszystkim na Turiafa. Dlatego w takiej sytuacji rola Chrisa byłaby mocn ograniczona. Przydałaby się rutyna, ale z drugiej strony kogoś przed PO trzeba wyrzucić, a przecież nie Saszę :> ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webber.....Obok AI jego gra nie byla az tak zachwycająca , lecz mozliwe , że obok Lamara, Kobe'go lub wogóle w LAL mógłby pograć ( w koncu ostatnio Kobe lubi oddawac piłkę , chociaz chyba zawsze lubiał tylko nie miał komu ) .

Doswiadczenie Webber ma wielkie i moze do byc dla LAL przydatne, bo nadmiar młodych graczy może byc trochę szkodliwy dla druzyny. Uzyskując Webbera własnie ci młodzi moze cos by tam podchwytali róznie bywa... Jednak jest to prawdopodobne , więc podchodzę do tego z opanowaniem , bo w koncu nie mozna we wszystko wierzyc trzeba sie nastawic z pewnym umiarem jak będzie to fajnie jak nie to troszkę gorzej , ale ujdzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webber w Lakers?

Mówię stanowcze NIE 8)

 

Za stary,

za bardzo połamany,

za słaby,

nie broni,

nie gra nic,

 

a podobno był w "życiowe formie" :lol:

Weeber to taki "Cook" ( też by ciągle rzucał ) z większym doświadczeniem. Z legitymacją, że był kiedyś zawodnikiem pokroju AllStars. Z paroma tysiącami minut w kolanach. Facet ma 33 lata i nic wiecej z niego nie będzie. Może być tylko gorzej. Nie chce go oglądać w zółtej koszulce, wolę patrzeć jak Roony spędza na parkecie więcej minut. Nie wierzę by go Phil chciał, a jak tak zaakceptuję jego decyzję, chciałbym sobie pluć w twarz, że tak go oczerniałem, bo lubie gościa ale naprawdę już jest słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalik nie zgadzam sie z toba!!

to nie jest rozwiazanie dlugoterminowe!! fajnie by bylo gdyby juz teraz mozna bylo go pozyskac. wzmocnilby nas pod nieobecnosc lamara i kwame. a do playoffs moglby sie spokojnie uczyc trojkatow. mogloby wypalic... tak wiec duzo czasu turiafowi nie zabierze.

ja jestem jak najbardziej za!! oczywiscie watpie by to wypalilo bo bylby to... precedens? przynajmniej w lakers za phila:)

to jest rozwiazanie na rok, max dwa.

mamy do zaoferowania kase po mihmie czyli te 2 banki bodajrze. w tym momencie heat i pistons chyba tyle nie moga dac nawet:) w sumie webberowi pozostalby kontrakt z philly wic kasa nie jest tak wazna ale milion w te czy we w te roznice juz robi. obstawiam jednak ze shaq go przyciagnie do miami, choc w obecnej sytuacji nie jest to najlepsze miejsce na szukanie misia.

 

 

tak wiec nic nie tracimy w sumie.

tymczasowo zalepiamy dziure.

a dostajemy all-stara. bylego bo bylego ale goscia o swietnym rzucie co idealnie pasuje do trojkatow. swietnym podaniu(jeszcze lepiej pasuje do trojkatow!!) i doswiadczeniu. cos czego nie ma cook, turiaf czy reszta. nawet odom. przydalby sie bo moglby wejsc w po na te 10-15 minut w meczu i dac na mpewnosc ze sie nie spali.

 

ja jestem jak najbardziej za. on nie musi pozniej grac w s5. moze grzac lawe pozniej. ale patrzac na to w tym momencie jest idealnym uzupelnieniem dla naszego zespolu i czyms czego potrzebujemy. nie chce sie zbytnio napalac bo to nie wyjdzie.

 

poza tym istnieje rzyko ze c webb przyjdzie cos mu nie bedzie odpowiadalo i nie tylko popsuje atmosfere ale i nie pokaze nic ciekawego. fakt ze czesto przydazaja mu sie mecze na poziomie 2/12 z gry ale mysle ze warto by bylo

 

az chce sie krzyknac: do it mitch!

 

tak w ogole to juz pewne ze philly wykupi jego kontrakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Now that Chris Webber is a free agent, he has a list of five teams that he is interested in playing for: Detroit, Miami, San Antonio, Dallas and the L.A. Lakers.

 

"My father said I haven't smiled on the court in about three years," Webber said. "I just want to get back to playing with a smile on my face and playing with a team that can really vie for title. I want to be an integral part of a championship team."

 

The 33-year-old added that he hopes to have his new address "by Monday, even though three or four teams want me by Friday."

 

The Spurs aren't expected to be interested in Webber.

To chyba przesądza sprawę tego, że jest do wzięcia. Ale ja nie jestem tak pewny, żę Webber to dobry pomysł do końca sezonu. Szczególnie, że nie bardzo mamy kogo ze składu wyrzucić przed PO. Możemy się pozbyć McKiego i Shamonda, ale wtedy będziemy słabo stać z obrońcami. No nic zobaczymy, jak Mitch go weźmie to się nie załamie, jak weźmie też nie. Także jestem w komfortowej sytuacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weeber to taki "Cook" ( też by ciągle rzucał ) z większym doświadczeniem. Z legitymacją, że był kiedyś zawodnikiem pokroju AllStars. Z paroma tysiącami minut w kolanach. Facet ma 33 lata i nic wiecej z niego nie będzie. Może być tylko gorzej. Nie chce go oglądać w zółtej koszulce, wolę patrzeć jak Roony spędza na parkecie więcej minut. Nie wierzę by go Phil chciał, a jak tak zaakceptuję jego decyzję, chciałbym sobie pluć w twarz, że tak go oczerniałem, bo lubie gościa ale naprawdę już jest słaby.

różnica między Cookiem a Webberem jest spora jak Cook nie rzuca nie robi już kompletnie nic, Webber ma wciąż umiejętność podawania, której nie zatracił z wiekiem sam wiesz co granie z Iversonem może zrobić z człowieka :twisted: Phil go będzie chciał on ma wszystko czego Phil chce od PF rzut z pół dystansu, wysokie iq i świetnie podaje. Też bym chciał żeby Ronny dostawał więcej minut, ale sam widzisz jak jest Phil będzie dawał te minuty Cookowi i Radmanowi a Ronny grywa co najwyżej jako rezerwowy center. Gdyby udało się pozyskać Webbera oznaczałoby to równocześnie koniec dla Cooka albo Radmana w drużynie i może wtedy Lakers by coś pokombinowali z pozyskaniem broniącego PG.

bb2 kasy po Mihmie nie mamy ona była dostępna tylko do końca grudnia, ale to nie ma znaczenia i kasa tu znaczenia nie będzie miała i tak pójdzie gdzieś za minimum tam gdzie mu będzie pasowało najgłośniej jest o Pistons, ale kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie te 2 banki byly do konca grudnia:(

nie zmienia to faktu ze c-webb do lakers jak znalazl.

z rotacji predzej wypadnie mckie badz williams. mniejszym czasem gry cooka, radmanovica czy turiafa bym sie nie przejmowal.

na turiafa przyjdzie jeszcze czas.

 

ale wydaje mi sie ze najblizej cwebowi wciaz na wschod. tam latwiej o final nba. z shaqiem juz kiedys mial stworzy power duo. natomiast detroit to rodzinne miasto. i choc zmuszony bylby grac jako rezerwowy(wallace-mcdyess-webber?) to mysle ze sa duze szanse ze tam sie znajdzie.

 

takk wiec cwebba w lakers uznalbym za mila niespodzianke, ktora nie pogardze.

 

brown-webber-odom-kobe-parker wow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlotte Bobcats próbują oddać gdzieś swojego silnego skrzydłowego lub centra – Melvina Ely. Początkowo miał on trafić do Nets w zamian za Jeffa McInnisa, jednak taki los spotkał Bernarda Robinsona. Bobcats chcieliby otrzymać graczy z wygasającymi kontraktami oraz wybory w drafcie. Na chwilę obecną Ely jest najbliżej przenosin do New Jersey Nets, Chicago Bulls i Los Angeles Lakers. W tym sezonie dla Bobcats Ely zdobywa 2.7 punktu i 1.5 zbiórki w każdym meczu.

Gdybyśmy go pozyskali, to bym się nie obraził 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Ely naprawdę może być przydatny. Nie jest to może gracz impnujący statystykami, ale pod koszem to kawał niezłego sukinsyna :P - 2.08 i prawie 120 kg :!: Ma jeszcze jedną świetną cechę, obok niewątpliwej siły i masy. Otóż wbrew nim ma niezłą motorykę ciała i lubi grę inteligentną, w której może wykorzystać swoje ograniczone plusy. Myslę, że do triangli by się nadwał swietnie.

 

A co do C-Webba - faktycznie badboys2 ma rację, gdy pisze o próbie zalokowania się Webbera na Wschodzie. Idealnym miejscem dla reaktywacji tego typu graczy "po przejściach" jest Detroit Pistons właśnie, gdzie swoje miejsce znalazły dawne tuzy pokroju McDyessa, Huntera, Dupree'ego czy schizoidalnego Sheeda. Nikt ich nie chciał, GM każdej ekipy w której grali na nich klnął, a w MoTown prosze- gra o najwyższe cele :!:

 

Trochę podobny styl budowy ekipy przyjęli Heat, ale przedobrzyli i odbija się to "miszczuniom" wielką czkawą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Maxec :) milo ze zajrzales:)

no wiec tak odnosnie ely'ego czy elaja?

wydaje mi sie ze to typ takiego bardziej fizola ktory pcha sie pod kosz. a do trojkatow ewidentnie potrzebny jest fizol ale z rzutem. i to najlepiej z rzutem z poldystansu:) cos bardzie jjak... webber. przypomnijcie sobie jak gral horace grant. tu bardziej pasuje webber. nie powiem jesli bysmy pozyskali webbera i wykorzystali wszystko c o w nim najlepsze (czyli ten rzut z 5-6 metrow i otwieranie partnerom pozycji swietnymi podaniami) to stalibysmy sie naprawde silnym zespolem pomimo tego ze na pg mamy parkera. ale skoro heat potrafili zdobyc misia majac "white chocolate" na pg to czemu nie?

 

niestety webber pozostanie na wschodzie. to jest dla mnie nniemal pewne. bo stamtad latwiej do tytulow. oczywiscie w detroit troche sie zmienilo. odszedl gosc ktory z billupsa, bena i sheeda zrobil mistrzow. ale nie zmienia to faktu ze to jest zespol ktory moze dotrzec do finalu nba bez problemu. z c-webbem czy bez? co za roznica.

 

heat chyba odpusci bo to jak sobie poradza w 2 czesci sezonu to jest jedna wielka niewiadoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Ely to nie jest dobry pomysł. Pasowałby może do trójkątów na pozycje centra, ale jako Pf się nie sprawdzi. Jak pisaliście PF w trianglach powinien dysponować choć przeciętnym rzutem z półdystansu, a z tego co wiem Ely nawet takim nie dysponuje. Centrów już mamy i szkoda żeby tracili minuty. Jestem na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no:)

kiedy juz myslalem ze c-webb jest juz w detroit okazalo sie ze wcale tak nei jest i webber nie podejmie ostatecznej decyzjji poki nie pogada z philem na temat jego przyszlej roli w zespole. agent chrisa podobno nie bardzo chcial rozmawiac podczas meczu z orlando z pilem i mitcheem. w koncu zamienili kilka slow. troche sie zrobilo zamieszania bo agent nie oddzwanial nie odzywal sie pozniej sie okazalo ze nie bardzo mogl odebrac. nastepnie phil burknal cos o tym ze powinien miec nie jeden a 3 telefony. poza tym podobno samo kobe dzwonil do webba. tak czy siak duzo ciekawego i jak sie okazuje nie do konca webb jest juz w detroit bo najpierw chce zobaczyc co i jak w la bedzie.

juz rozmawial z mitchem. teraz pora na rozmowe z philem ktora wszystko wyjasni

 

troche to tak dziwne ze to ise tak przeciaga. gdyby byl przekonany o swojej grze w pistons to nei prowadzilby juz rozmow z lakers, wiec chyba jest cos na rzeczy.

 

naprawde fajnie byloby go pozyckac....

zobaczcie jak ladnie mu w kolorach lakers:)

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest taki, że Webber chce jakiś gwarancji co do swojej roli, czasu gry i bycia starterem tylko czy ktoś w tej chwili może mu takie zapewnienia dac :? jak Lakers i Jax mieliby mu zagwarantować, że będzie starterem jak nie są w stanie przewidzieć czy i kiedy załapie trójkąty i w ogóle w jakiej będzie formie i jak drużyna będzie z nim funkcjonować. Dlatego jestem pewny, że waha się tylko między Lakers a Pistons bo tylko w tych drużynach może marzyć o byciu starterem w zasadzie waha się nie jest odpowiednim słowem pewnie ten kto mu da lepsze gwarancje dostanie go. Problem ma taki, że żadna z tych drużyn nie jest w desperacji jasne chcą go jedni i drudzy, ale każdy raczej na swoich a nie jego warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wciaz nic nie wiadomo......

w la jest teraz godzina 7.30

licze ze za 1,5h ju bedzie wszystko wiadomo.

jesli mam byc szczery to nie spalem do 5 czekajac na jakies wiesci z rozmowy jax-webber. niestety nie doczekalem sie:) wiadomo tylko tyle ze jax jest bardzo zadowolony z rozmow, powiedzial mu to czego sie wszyscy spodziewali czyli nie zagwarantowal cwebbowi miejsca w 1 piatce ale powiedzial ze nie jest to wykluczone jesli bedzie na to zaslugiwal to poprostu bedzie gral.

 

webber sam ma podjac decyzje. podobno licza sie tylko pistons i lakers ale wiadomo rowniez ze spurs heat i mavs takiej oferty nie przepuszcza.

 

ogolnie trafilem jeszcze na wypowiedz waltona odnosnie pozyskania webbera:) powiedzial w dosc zartobliwy sposob ze jesli pozyskaja cwebba to beda musieli go albo 'obciac"? albo wytransferowac bo nie wyobraza sobie oddania 4 webberowi:)

 

ogolnie wciaz zastanawiam sie czy warto pozyskiwac webbera. chyba dobrze ze phil postawil twarde warunki bo jakby nie bylo to jest duze ryzyko. posypac moze sie nie tyle chemia w zespole co cala taktyka ukladana od zeszlego zesonu i tych wakacji. poza tym wiemy jak konczyly sie przyjscia zawodnikow w polowie sezonu badz tych starszych gwiazd. rice,malone,payton,rider,rochmond to wszystko all-starzy badz prawie allstarzy i w zasadzie tylko malone i rice odnalezli sie w miare dobrze na boisku w trojkatach.

 

nie mniej gdybysmy pozyskali webbera wierze ze nie stracilibysmy na tym...... wielu tych ktorzy wypowiadali sie na temat tego gdzie webber zyskalby najwiecej wskazywali glownie lakers. w pistons jego rola moglaby zostac zmarginalizowana. natomiast w lakers moglby naprawde wejsc do s5 i w duzym stopniu decydowac o obliczu tego zespolu i jego grze. mialby poprostu wiekszy udzial przy ewentualnym misiu.

 

poprostu. cwebb ze swoimi umiejetnosciami podawania i rzucania pasuje idealnie do trojkatow. w zasadzie jak mysle nad tym jaki PF by nam sie przydal to do glowy przychodza mi w zasadzie tylko kg i webber..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro Pistons negocjują oddanie jednego wysokiego za Jarica to raczej oznacza, że oni pozyskają Webbera. Lakers nie bardzo chcieli się dla niego wypiąć i dać mu wszystko czego chce mimo wszystko dobrze skoro chce Lakers to na ich a nie na jego warunkach, zobaczymy, ale raczej nie spodziewam się żeby trafił do Lakers skoro nie chcą mu dać żadnych gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak Pistons - http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=2731833 trudno przydać by się przydał, ale dramatyzować też nie ma co, Lakers dobrze to rozegrali powiedzieli, że go chcą, ale Webber chciał za dużych gwarancji a danie mu ich byłoby błędem wszystko trzeba sobie samemu wywalczyć i udowodnić, że się na to zasługuje a Webber chciał to z góry mieć zapewnione zamiast sobie na to zapracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.