Skocz do zawartości

Rumors, trades - season 2006/2007


Mich@lik

Czy potrzebny nam KG?  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy potrzebny nam KG?



Rekomendowane odpowiedzi

LOS ANGELES (Ticker) - The Los Angeles Lakers signed forward Brian Cook to a three-year contract extension on Tuesday night.

 

The deal for the 6-9, 255-pound Cook is worth $10.5 million and prevents him from becoming an unrestricted free agent next summer.

 

Entering his fourth year in the NBA, Cook's numbers have increased in each of his first three seasons with the Lakers.

ADVERTISEMENT

 

 

 

He averaged 7.9 points and 3.4 rebounds last season, both career highs, in 19 minutes per game.

 

Cook, 25, scored nine points in 15 minutes in the Lakers' 114-106 season-opening win over the Phoenix Suns on Tuesday.

 

He was drafted No. 24 overall in 2003 out of Illinois.

Z góry przepraszam, że dwa pod rząd ale odświeżam temat. Co do cytatu powyżej to liczyłem na coś innego no ale może Brian udowodni, ze ta kasa nie będzie zmarnowana.. :wink: Wczoraj, dziś udowadnia ale to ciągle mało :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pewnie Van i chlopaki juz zacieraja rece :)

 

Kevin Garnett lives in Malibu, Calif. He has an escape clause in his contract after next season. My guess is he uses it, even with $23 million left for one season, and joins Kobe Bryant and Lamar Odom on the Lakers. It looks as if the Lakers have a young center find in Andrew Bynum, off the way he has played so far. Garnett will be 32 then and in perfect position to be an ideal supporting piece. The Lakers could give him a long-term contract because their payroll would be shrinking by then. It seems as if Garnett will play out this season in Minnesota, and then they'll face the question of whether to try to trade him and get something or risk losing him after next season.

 

Plotka pojawila sie na Foxie. Ma to w sumie sens, Garnett w tym sezonie dostanie 20 baniek, potem w kolejnym 22 banki i potem ma player option na 24 banki. Moze z nich zrezygnowac za cene grania za duzo nizsza kwote ale duze szanse na Mistrza. Zreszta on juz chyba kiedys rezygnowal z jakichs pieniedzy dla "dobra" klubu, prosze mnie poprawic gdybym cos przekrecil. Ciekawa opcja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mamy nowy sezon to i temat powinien być nowy :)

 

Napisał Danp o tej plotce związanej z KG. Ja tą jego opcję w kontrakcie obserwuję już od niemal roku ;) byli jeszcze Josh Howard i Kirk, ale obaj podpisali przedłużenia już niestety :?

 

 

Obecnie:

Podobno do oddania są zawodnicy Nuggets: Evans i JR Smith. Jednak obaj nie wzmocniliby jakoś szczególnie naszego rosteru, a wiadomo jak Jax lubi transfery w trakcie sezonu.

 

Salary:

Po sezonie spadnie do ok $50M, ale po przedłużeniui niektórych umów wyjdziemy poza Cap i będziemy dysponować standardem czyli MLE.

 

Roster:

Do przedłużenia na pewno będą: Turiaf, Walton. Myślę, że Smush również, ale on już zależy od formy. Mihm'a obawiam się, że nie będzie nam się opłacało (finansowo) zostawić.

 

Zmiany:

Szanse na trade w trakcie sezonu? Marne. Ze względu na osobę Jax'a. Mamy schodzące kontrakty Mihma, McKie, czyli w sumie prawie $7M. Jedyna szansa na ich wykorzystanie to IMO KG lub inny All - Star.

 

Plotki:

Jak zawsze - KG. Myślę, że to jest najprawdopodobniejsza opcja - KG wykorystuje furtkę w kontrakcie i przenosi się do Lakers podpisując kontrakt za MLE. Mogli by się nawet ustawić, że po 3 latach z MLE dadzą mu coś większego na odchodne :P Jednak to by było zbyt piękne, żeby było prawdziwe. nie będę tu pisał jaki mielibyśmy roster, nic nie kalkulował, bo jeszcze ktoś by zemdlał :roll: :wink: Najważniejsze czy KH ma wystarczająco jaj, żeby odejść z chłodnej Minesoty? Kiepski wynik Wolves może go zmusić do ostrzejszego działania. Kibicowanie ich przeciwnikom co noc na pewno nie zaszkodzi :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Zobaczywszy temat ankiety zaznaczylem nie, myslac ze rozchodzi sie po raz n-ty o trade Lamar + inni / KG a tymczasem takie halo ;-)

 

No ladnie, ladnie... To co? Plan 2008/2009 :P

 

Najważniejsze czy KH ma wystarczająco jaj, żeby odejść z chłodnej Minesoty? Kiepski wynik Wolves może go zmusić do ostrzejszego działania. Kibicowanie ich przeciwnikom co noc na pewno nie zaszkodzi

Wiem ze duzo ludzi nie lubi gdy to robie (czyt. popieram czyjes posty), ale tak zgrabnie to Pietrek napisał ze az go zacytowalem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłoby bardzo dobre posuniecie "na teraz". W przypadku trade'u KG mielibysmy bardzo mocny skład, za MLE załatwiłoby sie jakiegos centra i moglibyśmy myśleć całkiem realnie o mistrzu. KG wygląda na zawodnika, który jeszcze przez 3,4 lata nie będzie tracfił na wartości, ale co później? Nad tym trzeba się jednak zastanowić.

 

W ankiecie również zaznaczyłem "nie", myśląc ,że chodzi o trade Lamara, ale w ogólnym rozrachunku chyba jednak nam się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę to za dalekie wybieganie w przyszłość jak dla mnie a pod drodze jeszcze zbyt wiele spraw może nastąpić, po pierwsze Wolves mogą być do tego czasu naprawdę dobrzy trudno to przewidzieć, po drugie kto wie czy jak nie będą słabi KG nie wyląduje już po tym sezonie czy w jego trakcie np. w Bulls i nie będzie miał powodów żeby odchodzić i po trzecie szczerze mówiąc jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w następnym sezonie Lakers mogą być mistrzami mając wciąż młody, ale jednocześnie już bardzo ograny skład i nie wiadomo czego by wtedy potrzebowali. Także w tej chwili mnie się naprawdę podoba to co mamy i w tym sezonie myślę, że z tym składem możemy być groźni, ale brak doświadczenia jeszcze gdzieś po drodze w PO wyjdzie, ale w sezonie 2007/2008 bez większych zmian w składzie ta drużyna z nabytym doświadczeniem zdecydowanie może sięgnąć po tytuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Odwaznie postawiona teza 8) No ale w jednym sei zgodze (rowniez cio do tej tezy) - to jeszcze za daleki czas by to oceniac / przewidywac.

odważna czy nie w dzisiejszej lidze wiele jest możliwe odważna byłaby gdybym typował już w tym sezonie zwłaszcza jak to niektórzy wysoko widzą takich Cavs, którzy nie są w żadnym wypadku lepszą drużyną od Lakers.

 

KB81 - wez sobie zmien sig, bo bezsensownie wziales ten sam co Van. Jaki w tym cel? :?

oj tam co za różnica ja go przecież nie zrobiłem i jak ktoś chce sobie taki sam nosić mnie to w żadnym wypadku nie przeszkadza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i to dosyć realne , ale ja bym się tak odrazu ni podniecał , bo tak jak napisał Van jeszcze wiele może się zdarzyć.Nie wiadomo czy TWolves będą kiepscy czy wręcz przeciwnie , a pan KG wygląda mi na takiego co chyba nigdy nie odejdzie Minny.

:roll:

Jednak jeśli taki trade doszedłby do skutku to sądzę , że nawet te Miami by nam nie podskoczyło.

W końcu juz teraz LAL grają świetnie , ale tylko i wyłącznie w ataku ich defensywa wręcz przeciwnie. No Bynum tam trochę to nadrabia i KB też ale nie wiem jak zresztą.

Taki Garnet byłby niezłą opcją w defe'nsie i w ataku jednocześnie.

Na dzień dzisiejszy mogę stwierdzić , że LAL i tak zajdzie daleko :wink:

Niech tylko Kwame wróci w lepszej formie ( oby ). Jesli nie to Bynum będzie go dobrze zastępował.

 

P.S. Aż nigdy nie chciało mi się wierzyć , że już w tym sezonie Bynum tak przyzwoicie będzie grał. Jestem pod jego względem pełen podziwu , bo teraz naprawdę gra jak na pierwszą piątkę przystało ( jak narazie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niee!!

stanowczo nie. pomimo iz jestem fanem kg i moze stworzyloby nam to wieksza szanse na mistrzostwo to patrzac jaki mamy potencjal... stwierdzam ze nie warto. mamy naprawde perspektywiczny sklad i szkoda to wsystko teraz psuc. o ile pod koniec zeszlego sezonu nie bylem tego pewien o tyle po tych kilku spotkanach 06/07 wiem na co nas stac.

 

oczywiscie nie wiadomo jak wypadna w tym sezonie lakers i wolves

ale ja jestem niemal pewien ze w przyszlym sezonie bez zadnego kg bedziemy juz kandydatem do tytulu.

 

a co do kg. nie wiem czy zgodzi sie za mle grac. chyba jeszcez za wczesznie. mysle ze bedzie chcial podisac taki kontrakt by zarabiac maximum do jakiegos 33-35 roku zycia. jesli nie uda mu sie polaczyc mistrzostwa z kasa(czyt.granie w wolves) to dopiero 2 wieku 33-35 pomysli nad granie mo mistrzostwo za mle badz jeszcze mniej. tak mi sie przynajmniej wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KB81 - wez sobie zmien sig, bo bezsensownie wziales ten sam co Van. Jaki w tym cel? :?

Obawiam sie, że nioe rozumiem :o Przecież to nikomu nie przeszkadza, a ten obrazek mi się bardzo podoba, więc nie widze powodu żeby go zmieniać. No chyba że by się Van obraził to owszem, ale on sie nie gniewa :D

 

Myślę, że żeby być za rok kandydatem do tytułu trzeba jakiegoś solidnego w D PF-a pozyskać. W przeciwnym razie możemy odpaść po drodze ze wzgledu na naszą defensywę Ale to po pierwsze jest dość realne, a po drugie nie wiadomo, czey takim graczem już za rok nie będzie Turiaf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Od wczoraj można w NBA podpisywać krótkie, 10-dniowe kontrakty. To oznacza, że cały legion koszykarzy czekających na pracę w NBA może wreszcie dostać swoją szansę i przekonać do siebie trenerów, którzy nie zaryzykowaliby pełnowartościowego kontraktu. Jednym z ciekawszych nazwisk na giełdzie jest Anfernee Hardaway.

 

"Penny" Hardaway ostatnio trenował w Seattle i mówiło się, że kiedy przyjdzie graniczna data 5 stycznia, podpisze krótki kontrakt z Sonics. Szanse na porozumienie są jednak niewielkie, za to Pennym są mocno zainteresowani Los Angeles Lakers, do których taktyki 35-letni doświadczony obrońca pasuje znacznie lepiej.

 

Hardaway znacznie oddalił się od Sonics również dlatego, że oczekuje kontraktu do końca sezonu, a nie "testowego" 10-dniowego. Lakers wydają się być bardziej chętni złożyć taką ofertę.

 

Kontrakty 10-dniowe w NBA rządzą się swoimi zasadami. Można je podpisywać dopiero po 5 stycznia. Po wygaśnięciu pierwszej takiej umowy, można podpisać kolejną na następne 10 dni. Kiedy i tak wygaśnie, klub musi zrezygnować z gracza albo zagwarantować mu grę do końca sezonu.

Co o tym myslicie? Przydałby nam się Hardaway? Ja tam uważam, że na pozycji obrońcy mamy niezłych grajków i trzeba im dawać minuty. A w ogóle to nie chce mi sie wierzyć, że zarząd się na to zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie.

naprawde mam szacunek do goscia. swego czasu go uwielbialem prawie jak kobe'go. podobno jest w niezlej formie. na treningach w seattle zaszokowal wrecz szkoleniowcow sss ale prawdopodobnie nie dadza mu szansy. z jednej strony mamy kase(za mihma) i moglibysmy zaryzykowac. jakis weteran oprcz mckie by sie przydal. szczegolnie na po. ale zanim penny zalapie trojkaty to bedzie juz po... PO:) tzn po finalach:D

 

w sumie nie wiem skad sie lakers wzieli w tych plotkach. kazda pozycje juz mamy obsadzona 2 niezlymi zawodnikami. wiec to chyba nie wyjdzie.

fajnie by go bylo zobaczyc jeszcze na boisku. ale szkoda tracic minuty evansa, sashy czy farmara. poza tym nr 1 jest juz u nas zajety przez parkera. a penny nie z 1 na koszulce to nie penny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Penny to był świetny gracz, ale nawet jak teraz coś jeszcze mógłby zdziałać to w Lakers nie ma absolutnie dla niego miejsca, nie zna trójkątów a na obwodzie pozycje od 1-3 mamy naprawdę nieźle obsadzone i miejsca już brak. Już to pisałem wcześniej, ale powórzę w tym sezonie nie chcę w Lakers żadnych zmian składu co roku były potrzeby ignorowane teraz dziur nie mamy jak wszyscy bedą zdrowi i tak będzie problem z dzieleniem minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także sceptycznie patrzę na ewentualne przyjście Penny'ego do Lakers. Na pewno gracz tego formatu, nawet mimo tak dużej liczby kontuzji jaką przeszedł potrafi jeszcze wiele dobrego zrobić na parkiecie. Tyle tylko, że akurat Lakers to drużyna, która nie za bardzo nie potrzebuje takiego wzmocnienia, tak jak pisaliście po pierwsze nie potrzebujemy specjalnych wzmocnień, po drugie wszyscy wiedzą, że gramy trójkąty, trójkąty na opanowanie których potrzebny jest praktycznie cały sezon.

 

Poprzedeni RS to pokazał kiedy dopiero w ostatnich 15 meczach graliśmy bardzo dobrą koszykówkę. Także według mnie specjalnej potrzeby zatrudnienia Hardaway'a nie mamy, aczkolwiek, myślę, że 10-dniowy kontrakt specjalnie by nam nie zaszkodził i ta sprawa jest godna według mnie przemyślenia.

A do tego trzeba sobie zadać pytanie, czy lepiej żeby 10 minut w każdym meczu dostawał Sasha czy Penny :?: Mi wydaje się, ze sprawdzenie go i przeanalizowanie ewentualnych zysków i strat nie zaszkodziłoby nam w żaden sposób, a mogło by tylko pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byście powiedzieli na Webbera :?: podobno jest on zainteresowany grą w Lakers, Spurs, Mavs, Heat i Pistons. Wspominałem już o tym w dziale NBA i pisząc o meczu z Rockets. Spurs i Mavs podobno odpadają więc zostają Lakers, Heat i Pistons. Ja osobiście mam dosyć Cooka i Radmana wolę już Webbera on nawet obecnie jest zdecydowanie lepszy defensywnie od nich a jego podania mogłyby mieć niezłe zastosowanie w trójkątach :) Webber lubi marudzić, ale teraz zależy mu głównie na tytule i chce go wywalczyć w Lakers miałby największe szanse na minuty może nawet na grę w S5 obok Lamara, pozwoliłoby to Waltona na rezerwę przesunąć co zdecydowanie wzmociłoby naszą ławkę.

 

Byłem temu przeciwny, ale im dłużej o tym myślę tym bardziej wydaje mi się, że mógłby się nam przydać obrony by nam znacznie nie wzmocnił, ale trzymanie Cooka i Radmana zdala od gry już poprawia defensywę i deskę. Phil może byc nim zainteresowany bo Webber mu pod względem ofensywnym idealnie pasuje do gry jako PF, zobaczymy Lakers pewnie jak to Lakers odpuszczą, ale kto wie w obliczu kontuzji naszych graczy podkoszowych może jednak sie zdecydują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.