Skocz do zawartości

Nagrody za połowę sezonu


leeewy

Rekomendowane odpowiedzi

 

Rappar nie wziąłeś leków czy co?

 

Przecież potwierdza to akurat, że te staty są bzdurne, a fakt, że ich Ely używa akurat się pokrywa z tym, że pisze brednie, vide jego dowolne przewidywania.

 

Tak pro forma jak zwykle zaśmiecasz forum błędnymi danymi które bierzesz nie wiem skad bo żadna poważna strona nie potwierdza Twoich głupot. Wrzuć link na potwierdzenie bo wyjdzie jak z Dallas które wg Ciebie miało 9-7 bilans z +0,5 w momencie kiedy rozegrał tylko 10 takich meczów.

I przestań wiecznie powoływać się na RAPM bo to od 3 lat jest źle liczone

Kolejny crazy shit, bo ESPNowski RAPM, który leci drugi rok, już od 3 lat jest liczony błednie. Zaburzamy czasoprzestrzeń.

I miało go nie według mnie, a według nba.com skąd tamtą daną wziąłem. 

http://espn.go.com/nba/statistics/rpm/_/page/3/sort/DRPM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasz problem Panowie to w ogóle przesadne lubowanie się w statystykach i próba odczytywania ich jak wyroczni. Nie ma takiej statystyki, która wylicza grę w obronie. A już powoływanie się na on/off wydaje się kompletnie bezzasadne, bo przecież jak jest dwóch dobrych obrońców w zespole to różnica wartości w defensywie są minimalne, Spójrzmy na przykład z Washingtonu gdzie Wall wpływa znacząco na defensywę (-13,5) i prowadzi też w wielu DRPMach. Czy to oznacza, że Wall jest elitarnym obrońcą? Nie. To oznacza tylko, że jest ogromna różnica w defensywie kiedy na boisku przebywa on, a kiedy dziadek Miller.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich dwóch sezonów a dlaczego wg Ciebie on/off ma nie być odnośnikiem do dobrej obrony - czemu ta statystyka ma nie wykazywać wpływu na obronę bo powiem szczerze nie rozumiem tego zarzutu.

 

Ale proszę wg DRAPM za zeszły sezon T.Parker jest czołowym broniącym pg wg DPM ma ujemny wpływ na obronę wg każdej innej strony on/off pogarszał obronę. I takich krzaczków po stronie DRAPM jest więcej ( np Steve Novak z tego co mam w głowie który rok temu był bardzo dobrym obrońcą wg DRAPM). 

 

Przenalizowałem generalnie TOP 50 zawodników wg jednej i drugiej statystyki z ostatnich dwóch sezonów bo niby jak wg Ciebie miałem przeanalizować 3 sezony skoro DRPM jest za ostatnie 2 ? Więc moim zdaniem DRAPM w tej chwili czasem pokazuje dziwaczne rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich dwóch sezonów a dlaczego wg Ciebie on/off ma nie być odnośnikiem do dobrej obrony - czemu ta statystyka ma nie wykazywać wpływu na obronę bo powiem szczerze nie rozumiem tego zarzutu.

ponieważ nie uwzględnia jakości zmienika, przeciwników i partnerów, z którymi się jest na boisku.

 

Przenalizowałem generalnie TOP 50 zawodników wg jednej i drugiej statystyki z ostatnich dwóch sezonów bo niby jak wg Ciebie miałem przeanalizować 3 sezony skoro DRPM jest za ostatnie 2 ? Więc moim zdaniem DRAPM w tej chwili czasem pokazuje dziwaczne rzeczy

sam napisałeś, że RAPM jest od trzech sezonów źle liczony, wiec stąd trzy się wzięło. jeśli było to przejęzyczenie, to ok. ale nie odpowiedziałeś na najważniejsze pytanie: dlaczego RAPM jest źle liczony? czy może uważasz tak tylko dlatego, że kilka jednostkowych przypadków ci nie pasuje? i jak rozumiem żadnej korelacji tak naprawdę nie zbadałeś, tylko tak ci się wydaje poprzez analizę 100 z prawie 1000 zawodników? jeśli tak, to sorry Ely, ale opieranie się na on/off i takiej "analizie" trudno traktować poważnie.

 

ps

dziwne wyniki występują również w RPM. m. in. dlatego należy analizować posługując się różnymi danymi i przede wszystkim w kontekście danej drużyny (bo np. często dobre defensywne statsy słabych obrońców biorą się stąd, że grają dużo z dobrymi defensorami; co w sumie rodzi też problem o nieco filozoficznej naturze, bo czy jesteś tak naprawdę złym obrońcą, jeśli jednak składasz się na lineup, który w sumie dobrze broni, a ty sam nie popełniasz większej ilości błędów, a więc nie ma mowy o nadrabianiu braków przez innych?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lorak

 

Sęk w tym że jeśli opierasz się na samym on/off to zgoda ale jesli masz s5 jednego zespołu które 80% czasu spędza ze sobą i widzisz że Ariza poprawia o 11 obronę a Harden osłabia aż o 5 to raczej jest to wyznacznik, Tak samo jesli jedynym który poprawia obrone z s 5 drugiej obrony ligi jest Wes Matthews to raczej też o czymś to swiadczy. Zwłaszcza że obecnie analizę on/off możesz poprowadzić dość szczegółowo w oparciu o np okres kiedy Houston grało bez Howarda i jakoś wtedy lineupy złożone z mega słabych obrońców +Ariza potrafiły trzymać obronę poniżej 100. Ba możesz sobie nawet sprawdzić jak dany lineup sobie radzi i z kim konkretnie walczył

Każda statystyka która mówi ci coś o obronie ma swoje błędy ( nawet DRAPM czy DRPM bez boxscore'a) bo zawsze jest to oparte kto wchodzi za Ciebie itp. Dlatego ja zawsze biorę kilka elementów i sprawdzam jaka występuje między nimi korelacja. A do tego jeszcze pobieżnie wrzucam sobie mecze i patrzę. Dlatego jestem w stanie ocenić czy Wes to dobry obrońca czy nie.. Bądźmy poważni - analiza on/off wyrwana z kontekstu jest bez sensu ale już w porównaniu z resztą tego samego zespołu i poparta innymi danymi o czymś ci mówi.

 

Oczywiście czasem są dane które nie pasują do reszty jak np indywidualnie liczone DRTG na basketball-reference który w rażący sposób odstaje od każdej innej strony liczącej tego typu dane. I pytanie brzmi - zakładamy że jest to jedyna strona która liczy to prawidłowo czy zakładamy że jest to jedyna strona która liczy to źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

MVP: Curry

MIP: Green

DPOY: Bogut

COY: Kerr

6th Man: Iguodala

ROY: gra w GSW jakis rookie?

 

Być może Justina Holidaya można uznać za rookie. Podpisywał wcześniej w wakacje niegwarantowane kontrakty i zawsze przed początkiem sezonu był zwalniany. Na stronie GSW w rosterze pisze : "years pro 1". 

 

Edycja

Przejrzałem sobie statystyki z linka wklejonego przez RappaRa i naszła mnie taka konkluzja.

Stefek Curry ma 31 DRPM w lidze. Awans z miejsca 231 w tamtym sezonie. Taki Dwight Howard jest 37'y. Aż mi się chce zacytować Adasia Miauczyńskiego: "ku$%a, ja pie%^*ole". Rusza się facet w obronie, ale żeby aż tak? Klay dopiero na 98 miejscu.

Edytowane przez Tasma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lorak

 

Sęk w tym że jeśli opierasz się na samym on/off to zgoda ale jesli masz s5 jednego zespołu które 80% czasu spędza ze sobą i widzisz że Ariza poprawia o 11 obronę a Harden osłabia aż o 5 to raczej jest to wyznacznik, Tak samo jesli jedynym który poprawia obrone z s 5 drugiej obrony ligi jest Wes Matthews to raczej też o czymś to swiadczy. (...) A do tego jeszcze pobieżnie wrzucam sobie mecze i patrzę. Dlatego jestem w stanie ocenić czy Wes to dobry obrońca czy nie.. Bądźmy poważni - analiza on/off wyrwana z kontekstu jest bez sensu ale już w porównaniu z resztą tego samego zespołu i poparta innymi danymi o czymś ci mówi.

 

Zamiast tracić czas na znalezieniu szyfru i odpowiedniego algorytmu robiąc korelacje na bazie 100 graczy i przeglądając miliony statystyk lepiej zamiast pobieżnie oglądać mecze to zacznij je oglądać dokładniej. I znacznie to przyjemniejsze i uwierz mi pozwoli Ci samemu ocenić kto broni dobrze.

 

Bo teraz wychodzi z twoich on/off że obronę w Houston robi Ariza, a w Portland Wes Matthews! I to dlaczego? Bo mają najniższy wskaźnik. I co lepsze próbujesz Nam wmówić, że tak jest.

 

Aż strach będzie jak dojdziesz do Indiany Pacers i ogłosisz, że 4 defensywę ligi trzyma nie Roy Hibbert (+1.7) tylko CJ Watson (-6.5)

 

Dążysz do absurdu, Ely. A co gorsze argumentujesz tymi statystykami pod pasującą Ci akurat tezę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

MVP: Curry

MIP: Green

DPOY: Bogut

COY: Kerr

6th Man: Iguodala

ROY: gra w GSW jakis rookie?

 

 

czytałem że Steve Kerr podpisał pierwszykontrakt więc chyba tak!

 

MVP: Curry

MIP: Green

DPOY: nie mam bo dominują ekipy z atakiem więc chyba nie ma dobrych D

COY: Bud...weizer

6th Man: Iguodala

ROY: coraz bardziej Wiggy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tracić czas na znalezieniu szyfru i odpowiedniego algorytmu robiąc korelacje na bazie 100 graczy i przeglądając miliony statystyk lepiej zamiast pobieżnie oglądać mecze to zacznij je oglądać dokładniej. I znacznie to przyjemniejsze i uwierz mi pozwoli Ci samemu ocenić kto broni dobrze.

 

Bo teraz wychodzi z twoich on/off że obronę w Houston robi Ariza, a w Portland Wes Matthews! I to dlaczego? Bo mają najniższy wskaźnik. I co lepsze próbujesz Nam wmówić, że tak jest.

 

Aż strach będzie jak dojdziesz do Indiany Pacers i ogłosisz, że 4 defensywę ligi trzyma nie Roy Hibbert (+1.7) tylko CJ Watson (-6.5)

 

Dążysz do absurdu, Ely. A co gorsze argumentujesz tymi statystykami pod pasującą Ci akurat tezę.

A Ty tak na poważnie bo jak chcesz dyskutować to dyskutuj ale z Houston to jak wyjaśnisz że pod nieobecnośc zarówno Howarda jak i Beverly Rockets mieli obronę ok 5 miejsca w lidze. Obejrzyj sobie te mecze i sobie odpowiedz bo jak chcesz dyskutować to dyskutuj merytorycznie a z Blazers to akurat sobie też obejrzałem kilka meczów i nie piszę że obronę tam tworzy Wes bo jak byś przeczytał to co napisałem to napisałem że całe Portland łącznie broni dobrze ale Wes tam wygląda najlepiej - zresztą Lillard broni źle , Batum w tym roku jak na razie słabiutko , Lopeza nie ma a Blazers wciąz mają za ostatnie 30 dni obrone TOP 5. Obejrzyj sobie mecze Blazers tak jak ja i oceń kto jest tam najlepszym obrońcą. A jeśli uważasz że nie jest to Wes to powiedz mi kto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie mecze Blazers tak jak ja i oceń kto jest tam najlepszym obrońcą. A jeśli uważasz że nie jest to Wes to powiedz mi kto

 

może nie jest topem na swojej pozycji, ale wydaje mi się, że Aldridge stał się dobrym/bardzo dobrym obrońcą. tak ostatnio oglądałem i koleś jest niedoceniany po tej stronie parkietu. nie sprawdzałem statystyk od razu mówię, więc chyba trochę bezsensu, że piszę :)

 

MVP:

Curry

Harden

 

 

ktokolwiek inny

 

różnica między Stephen a Brodą nie jest ogromna. Harden odnalazł się w obronie, a Rockets grali czasem line-upami, które były co najmniej zabawne - dlatego ten średni atak nie jest żadną hańbą, zdobywanie tylu punktów na takiej efektywności musi mieć znaczny wpływ na atak zespołu. ładnie napisał to wszystko a propo Rox już gdzieś wyżej Chytruz

 

MIP:

zdecydowanie Butler, gość jest niesamowity w tym sezonie, chociaż już chyba trochę przyhamował (może to lepiej dla Bulls, bo może być go więcej po bronionej stronie)

 

D:

Bogut? nie wiem, ciężko powiedzieć

 

C:

Kerr vs Budenholzer - nuda

 

R:

mało kogo oglądam, ale za vox populi Wiggins

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobimy osobny temat z samymi punktacjami, zrobimy deadline i na końcu podliczymy punkty, i wyjdą nam nagrody według e-nba.pl

 

Żeby było ciekawiej proponue, żeby w każdej kategorii osoba miała do rozdyspowania liczbę punktów równą liczbe rozpoczętych tysiąców postów.

 

Czyli jak ktoś ma mniej niż 1000 postów będzie mógł dać 1 punkt w każdej kategorii.

 

Jak ktoś ma np 3200 postów to będzie mógł dać 4 punkty(jednemu zawodnikowki/trenerowi lub rozdzielić pomiędzy kilku).

 

Ps. Ja mogę podliczyć na końcu :)

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ktoś ma mniej niż 1000 postów będzie mógł dać 1 punkt w każdej kategorii.

 

Jak ktoś ma np 3200 postów to będzie mógł dać 4 punkty(jednemu zawodnikowki/trenerowi lub rozdzielić pomiędzy kilku).

 

 

 

co to za dyskriminacja osób z mała ilością komentarzy? :P nie ilość postów  świadczy o wiedzy usera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to może już zróbmy taką zabawę pod koniec sezonu, z nagroadami z cały sezon.

Ja mogę policzyć, dla mnie to jest ok, że im więcej komentarzy bo takie równe liczenie to nudne by było :smile:

A liczba postów od razu widać pod avatarem.

 

Można się tylko zastanowić czy 1000 to nie zbyt duże dysproporcje by były. Można by dawać punkt co 2000 lub 3000 :smile:

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawiło się prawdziwe (bez elementu boxscora) RAPM. LeBron, Curry i CP (! tak, on a nie Harden) to zdecydowanie najlepsi zawodnicy spośród tych grających więcej (bo Rubio czy nawet Leonarda i Sandersa nie ma sensu na razie uwzględniać). wszyscy trzej z pozytywnym wpływem na defensywę, może poza Currym, który jest raczej neutralny, ale za to najlepszy w lidze w ataku.

 

w obronie bardzo wyrównana stawka i imponują wyniki zarówno starych Duncana oraz KG jak i młodych Goberta z Nurkicem. poza tym trzech zawodników warriors w czołówce, a wśród obwodowych defensorów wymiatają Bledsoe z Allenem. jeśli chodzi o rockets to póki co Dwight > Ariza, a w portland wszyscy obwodowi starterzy są negatywni w D.

 

ps

nagroda imienia Austina Riversa idzie do Zacha Lavine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.