Skocz do zawartości

Sypiemy się czyli kontuzje i co kogo boli.....


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

W kontekście moich codziennych rozważan i porównan do zlotych czasów 80 tych i 90 tych coś mi sie wydaje że obecnie gracze sypia sie częściej...

 

z graczy, ktorzy nie wystapią w pierwszych meczach sezonu ;

 

Paul Gasol - załamana noga - przerwa do stycznia/lutego co stawia slabszy bez Batiera sklad IMO na porażke w walce o PO.

 

Mike Bibby - kciuk - 2 tygodnie przerwy

 

Jason Richardson - kolano - jego wystep tez jest :?:

 

w preseason z róznych powodów nie graja najlepsi ale paru na pewno z powodów zdrowotnych:

 

AI, KB24, PP Truth to jedni z nich...

 

z innych powodow Shaq, Sheed, Billups, Wade, i nowy nabytek rakiet BW :?:

 

ale sa i dobre strony; w skład Magic powrócił na razie zdrowy Grant Hill ( 8 pkt) a rewelacyjny pre gra kolejny rekonwalescent Baron Davis (33 p, 13a)

na zdrowych w miare :wink: wygladaja ostatnio chorowici moi drodzy ostrogoci ( TP, MG i TD), oraz Carlos Boozer, i jednonerkowy Zo Mourning

 

fizycznie widac takze gotowość innych weteranów (BigBen, PJ Brown, Gary P.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Duncan, manu i Tony w PreS się jeszcze specjalnie nie wysilali (średnio po 21mpg), oszczędza ich Pop na RS i to nic złego oczywiście :wink:

Po drugie zapomniałeś o Amare, który chyba jest najwiekszą niewiadomą. Niby gra bo go D'Antoni przestraszył (czy aby słusznie), ale ciągle słychać, że ból nie ustępuje i ja mu 60 meczy w RS jakoś nie wróżę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale zakres ruchów manu i TD wygladał na pełen i bez bólu, a po kontuzji dloni Parkera tez raczej ani sladu, a o Nene i Amare przestałem cokolwiek czaytac to i nic madrego do powiedzenia nie mam....

 

sezon pokaze czy ci dwaj panowie wróca do dobrej formy sprzed 2 lat.

a topik sie moze przyda "na zaś" chociaż lepiej by było gdyby nie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro już taki temat to trochę informacji o szpitalu zwanym Lakers:

Kobe trenuje z drużyną już od jakiegoś czasu, ale w preseason jeszcze nie gra chociaż wydaje się mało prawdopodobne żeby nie zagrał w meczu otwarcia chociaż powórt do pełni formy na pewno trochę mu zajmie

Kwame-kontuzja ramienia i może opuścić ok 8 pierwszych meczy

Mihm-wciąż dochodzi do siebie po urazie kostki i również wcześniej niż Kwame raczej nie wróci

Shammond Williams- kontuzja zdaje się mięśni brzucha chociaz to raczej nic poważnego

Radmanovic-uraz prawej ręki również powinien niedługo wrócić

McKie-kontuzja pleców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sancto ołosiło o 2 tygodniowej przerwie wiec pewnie MB opuści max 3 mecze...

Ja czytałem, że będzie pauzował 3 tygodnie, z czego 2 przypadną na początkek RS.

 

Odnośnie J-Richa: dopiero w tym tygodniu rozpoczął treningi (w sierpniu podobnie jak Kobe przeszedł operację kolana) i z tego co się pisze jego występ na otwarcie RS jest niepewny, tak więc opuści pewnie z 1-3 mecze. Ma ktoś dokładniejsze info?

 

Murphy złamał nos i póki co nie gra w preseason, nie wiem kiedy wróci.

 

Simmons gdzieś do połowy lsitopada będzie pauzował.

 

Jeffries po złamaniu nadgarstka opuści około dwóch miesięcy.

 

Absencja o podobnej długości u Boguta.

 

Jason Williams opuści kilka pierwszych meczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to już pewne, Robert Swift na bank straci sezon z powodu kontuzji kolana, widziałem mecz Sonics w tym PreS i musze przyznać, że z graczy podkoszowych on był najbardziej waleczną postacią, szkoda, bo to młody chłopak a może już teraz spieprzył sobie kariere :?

 

Kolejny gracz, którego kibice nie obejżą przez jakiś czas do Marv Williams, szczególnie P będzie zawiedziony, bo liczył na jego dobre występy :wink:. Złamana reka eliminuje go z pierwszych dwóch miesięcy sezonu, czyli ujednak Hawks powalcza o Onena :P

 

No i przeciągająca się rehabilitacja Amare, który okazuje się jednak mmięczakiem, który już narzeka, że zespół w niego nie wierzy. Nie wiem jak tam to wygląda od środka, ale zbyt wiele ostatnioi pojawiało się informacji, że on nie przykłada się tak jak mógłby, choc z drugiej strony taki brak poparcia moze osłabić chęci. Nie tłumaczy to jednak jęczenia przed kamerami. Poza tym Suns chyba jednak w niegi wierzyli skoro wiedząc o tym, że straci sezon z powodu kontuzji dali mu 70 baniek. Moze czas przestać użalać się nad soba i zacząć porządnie pracować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przeciągająca się rehabilitacja Amare, który okazuje się jednak mmięczakiem, który już narzeka, że zespół w niego nie wierzy. Nie wiem jak tam to wygląda od środka, ale zbyt wiele ostatnioi pojawiało się informacji, że on nie przykłada się tak jak mógłby, choc z drugiej strony taki brak poparcia moze osłabić chęci. Nie tłumaczy to jednak jęczenia przed kamerami. Poza tym Suns chyba jednak w niegi wierzyli skoro wiedząc o tym, że straci sezon z powodu kontuzji dali mu 70 baniek. Moze czas przestać użalać się nad soba i zacząć porządnie pracować...

nie wiem na ile to prawda i jak poważnie coś takiego należy traktować, ale Amare podpisał przedłużenie kontraktu, na krótko zanim okazało się, że będzie miał tą operację słyszałem coś takiego, że Amare zamierzał odejść z Suns i pójść do Lakers i tą podobno on był tym celem Kupchacka i Bussa a nie Lebron czy Yao i to z jego powodu Lakers dali Kwame kontrakt z gwarantowanymi dwoma latami i opcją klubu na trzeci sezon, którą wykorzystali zaraz po tym jak Amare podpisał swoje extension co było o tyle dziwne, że teoretycznie nie było powodów żeby Kwame gwarantować trzeci rok jeszcze w trakcie pierwszego kiedy nic specjalnego nie pokazał i równie dobrze przecież w drugim sezonie czyli tym obecnym mógł sam dostać jakiejś poważnej kontuzji czy w ogóle kompletnie olać sprawę i nic nie robić a mimo to klub zaraz szybko zagwarantował mu ten trzeci sezon, w którym dostanie ponad 9 baniek ponieważ podobno taką mieli umowę jeżeli Amare nie podpisze extension z Suns Lakers mu nie gwarantują ostatniego roku jesli jednak podpisze to tak, a Amare wiedząc, że czeka go poważna operacja musiał podpisać to extension.

 

To tak trochę OT, ale trochę w związku z tym co o Amare napisał Joseph jak powiedziałem nie wiem na ile to prawda, ale pewne fakty by do siebie pasowały i możliwe, że Amare w Suns się nigdy jakoś specjalnie nie podobało, ale teraz raczej nikt nie zaryzykuje biorąc go od nich z takim kontraktem i takimi kolanami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Van z tego co pamietam Amare poszedł na operację jakis tydzien po tym jak podpisał kontrakt, więc nie wydaje mi się możliwe, żeby w Suns nie mieli pojecia, że jego kolana są w takim stanie. Z plotą o LAL nie wiem czy to prawda i nie obchodzi mnie to bo teraz niema juz żadnego znaczenia, ale możliwe, ze Amare celowo zrezygnował z Lakers po to, żeby kontraktem z Suns zagwarantować sobie przyszłość, skoro miał przed sobą niepewną kariere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Van z tego co pamietam Amare poszedł na operację jakis tydzien po tym jak podpisał kontrakt, więc nie wydaje mi się możliwe, żeby w Suns nie mieli pojecia, że jego kolana są w takim stanie.

a mnie nie wydaje się możliwe żeby klub podpisał długoletni i wysoki kontrakt wiedząc, że gracza czeka operacja, po której większości graczy nie udaje się powrócić do pełnej sprawności. Nie wiem jak to się tam dokładnie odbywa, ale w odróżnieniu od Yao Amare podpisał swoje przedłużenie kontraktu kilka tygodni później kiedy zaczął się obóz a przecież tu również nie było kwestii negocjacji długości czy wysokości bo od razu było jasne, że to będzie max tymczasem Amare czekał w końcu podpisał i niedługo okazuje się, że musi się poddać tej poważnej operacji.

 

To mi się po prostu wydaje dziwne rozumiem kiedy kwestie przedłużenia kontraktu się przeciągają do października kiedy są negocjacje jakieś w sprawie wysokości, ale w tym wypadku nic takiego nie miało miejsca i dla każdego on początku było jasne, że on dostanie tyle ile tylko się da a tymczasem on czeka nie wiadomo po co do października mimo, że wie doskonale o tym, że więcej już nie da się utargować jest w drużynie, która wygrała ponad 60 meczów doszła do WCF a on czeka z podpisaniem maksymalnego extension do rozpoczęcia obozów i nagle podpisuje extension a tydzień później okazuje się, że musi mieć operację to po prostu nie wygląda na zachowanie kogoś kto chce pozostać w klubie, ale jest przez pechową kontuzję do tego zmuszony. Nie chodzi mi tu w żadnym wypadku o jakies udowadniania w tej chwili, że on chce do Lakers bo ja bym go już z tymi kolanami nie chciał tylko jego obecne zachowanie i jakieś tarcia z trenerem czy całą drużyną mogą sprowadzać się właśnie do tego, że Amare po prostu nie chciał w Suns zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Martin i jego problemy z kolanami ciąg dalszy.

 

Problem nadmiaru a PF w Nuggets i tego co zrobic z Martinem sam sie rozwiazał. Tyle ze jest to rozwiaznie dla Brylek bardzo slabe bo sprawia ze nie dostana teraz za neigo penwie juz nikogo wartoscioweog a beda dalej gnić z jego wysokim kontraktem, ktory jest bardzo dlugi i lukratywny. Cos czuje ze K-Mart sobie wiele juz nie pogra w tym kosza, a jego 16 mln bedzei sie wszystkim w Denver snilo po nocach. Tradycyjnie kolana Martina nawalily z tym ze tym razem jest to to drugie kolano czyli prawe. W ostatnim sezonei stracil 25 meczy z powodu lewego a teraz moze stracic prawie 80 przez prawe. Obawiam sie ze nikt w takiej sytuacji nie zechce zaryzykowac i chciec go u siebie, tym bardziej ze z sezonu na sezon traci coraz wiecej spotkań a jego kolana sa w fatalnym stanie. Nuggs maja problem z jego kontraktem i co z nim zrobic, mieli okazje wytrade'owac go w lato, nie udalo sie a teraz to go nikt nie wezmie, ale zawsze lepiej zeby jak cos to stracil sezon i siedzial cicho niz mial psuc atmosfere w teamie, a jak to sie skonczylo widzielismy w ostatnich PO. Jednak miec emeryta za 13-16mln USD za sezon nikogo nie zachwyca, nawet jak siedzi cicho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, ja nie mogę. Shaq znów wyleciał na poczatku sezonu. Posiedzi 4-6 tygodni i mamy powtórkę z poprzednich rozgrywek. Znów będzie wolny start i utrata szans na jakiś choć trochę okazały bilans. Ja rozumiem łamanie się, ale czemu znów na samym starcie? W FBL z nim wtopiłem, ale może w realu chociaż jak wróci, to drużyna będzie już mentalnie przebudzona, a on wypoczęty i po dawce wolnego bardziej prawdopodobny będzie lepszy występ "when it matters", czyli na wiosne, a później w playoffs...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie ten sezon idealnie pokazuje jak wiele dla Heat znaczy Shaq - bez niego poprostu Miami są wręcz przeciętniakami ... Wade jest świetny, ale tylko wtedy kiedy gra O'Neal - a niektórzy typowali go na MVP ... No nie tak wyobrażałem sobie start sezonu Heat ... Porażka i to taka okazała z NYK :shock: Ja wiem, że NYK się poprawiło od ostatniego sezonu, ale chyba nie aż tak bardzo żeby wygrywać z mistrzami bez jednego podstawowego zawodnika :shock: Maszyna Żarów bez O'Neal'a poprostu staje - i żaden Wade ani żaden inny zawodnik nie powinien być nazywany MVP tego zespołu, bo pod nieobecność Shaq'a nikt nie potrafi poprowadzić Heat do zwycięstwa ... O'Neal może nie wykręca kosmicznych statsów, ale sama jego obecność "ładuje" pozostałych zawodników - i to się właśnie liczy. Shaq wracaj szybko do zdrowia :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie Villanueva będzie pauzował przez 4 – 6 tygodni z powodu naderwania więzadła w lewym łokciu. Wczoraj zostało to potwierdzone przez klub, a kontuzji 22-letni zawodnik nabawił się podczas środowego meczu z Atlanta Hawks.

 

Aa i Nash-a bolą mocniej plecy, gdy zespołowi nie idzie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tego Shaqa nie pamiętam żeby wcześniej w jego przypadku mówiło się, że może opuścić z powodu urazu 4-6 tygodni co równie dobrze może oznaczać, że potrwa to nawet kilka tygodni dłużej :? do bani nie będzie go w meczu z Lakers w święta czyli jak to mówią fani Cavs Lakers powinni mieć wtedy spacerek :wink:

 

trudno wspaniały Wade będzie mógł teraz wszystkim niedowiarkom takim jak ja udowodnić jakim to jest najlepszym graczem, świetnym liderem itd :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kontuzji w lidze co nie miara, a teraz do listy kontuzjowanych możemy dodać Chrisa Paula, która straci co najmniej miesiąc gry. Odpadnięcie CP3 chyba definitywnie grzebie jakiekolwiek szansę na PO dla Hornets..

Z tego co wiem to CP3 będzie pauzował narazie tylko jeden tydzień. Nawet na yahoo tak jest "Injury note on Dec 26, 2006 (Sprained right ankle - out 1 week)" co nie zmienia sytuacji, że w NOH wszyscy się łamią. Pozatym nikt o tym nie wspomniał ale mecz w którym Paul doznał kontuzji - po 9 minutach gry miał 6 pkt, 7 asyst i dwie zbiórki. Niesamowity gość :shock:

 

B.Knight też nie ma ciekawie, miesiąc przerwy. Cóż w FBL cieżko to widzę...

 

Jeszcze oczywiśćie Nene narzeka na uraz kolana, co już chyba jest normalką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jason Richardson could be out for two months after breaking his right hand during the Warriors' game against the Kings on Saturday night.

 

Richardson, the Warriors' leading scorer last season, was hurt during the second quarter, apparently when Mickael Pietrus kicked out his leg while blocking a shot and accidentally kicked Richardson. After X-rays at Arco Arena revealed the break, Richardson was placed in a cast by the Kings' medical staff.

Ja tam jednak napiszę :wink: jak nie Baron to Jason. Biedni ci Golden State.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.